Проблеми вищої освіти турбують школярів ще за довго до випускного. Куди вступати? Як зробити правильний вибір? Отримати звання спеціаліста або магістра можна і на батьківщині, без зайвих переїздів і потрясінь. До того ж на обличчя відчутна економія коштів. Вітчизняна освіта на порядок дешевше. Чому ж все більше юнаків і дівчат віддають перевагу навчанню за кордоном?
Вибираючи майбутню професію, вчорашні школярі дійсно прагнуть назавжди пов'язати своє життя з улюбленою справою. Однак основи вітчизняної освіти не здатні задовольнити вимогу здебільшого роботодавців. І це вдома, не кажучи вже про кар'єру в іноземній фірмі. Після захисту молоді люди стикається з проблемами працевлаштування, безперспективності своїх дипломів. Щоб не втрачати часу в порожню студенти відправляються за кордон, в пошуках твердих знань і документа, який в майбутньому приведе до успіху.
Диплом закордонного вузу завжди був і залишається пріоритетною метою для сотень тисяч абітурієнтів. Саме цей пункт в робочому резюме ставати основним критерієм затребуваності у роботодавців. У наш час навчання за кордоном ( ще по темі освіти) - ефективний аргумент, перед яким готові відкритися будь-які двері.
За останні десятиліття світові тенденції в освіті все більше підносять навчання за кордоном в ранг найбільш престижного і затребуваного. Перед абітурієнтами відкривається розширений спектр можливостей:
1. Якість освіти. Високий дослідний рівень, інноваційні програми, внесок в розвиток науки, репутація всесвітньо відомого викладацького складу, різноманітність програм для студентів, можливість проявити себе - всі ці аспекти говорять самі за себе.
2. Міжнародна кар'єра. Болонський процес прийшов і до вітчизняних вишів. Однак успішні іноземні компанії вважають за краще дипломованих фахівців із західних університетів.
3. Подолання мовних бар'єрів. Удосконалення іноземної мови - основне завдання на шляху до успіху. Великий плюс у навчанні за кордоном - це перш за все мовне середовище. Живе спілкування дозволить придбати стійкі навички і впевненість у володінні новою мовою.
4. Професійні міжнародні контакти. Практично всі закордонні вузи навчають широко національну аудиторію студентів. Це прекрасна можливість придбати важливі міжнародні контакти з представниками провідних світових компаній. Шанс позитивно зарекомендувати себе.
5. Толерантний підхід до навчання. Для успішної підготовки якісного фахівця закордонні ВНЗ пропонують перелік найбільш необхідних дисциплін. Це так звані обов'язкові предмети. З вибором інших занять молоді люди мають право визначаться самостійно. Такий лібералізм в поглядах дозволяє розкритися, сконцентрувати увагу на справді значущих предметах.
Виїхати на навчання за кордон - значить спробувати смак зовсім іншого життя. Нові друзі з усього світу, колорит менталітетів, загадки іноземних культур дозволять круто змінити життя. Це унікальний шанс подивитися світ і отримати диплом, який призведе до великих перспектив.
Куди вступати?Як зробити правильний вибір?
Чому ж все більше юнаків і дівчат віддають перевагу навчанню за кордоном?