Навчання і побут студентів у Великобританії

  1. Як вчаться студенти
  2. Про студентське гаманці
  3. стажування
  4. стипендія
  5. Де живуть студенти

Веселу приказку «від сесії до сесії живуть студенти весело» навряд чи можна застосувати по відношенню до студентів британських вузів. Щоб зрозуміти це, потрібно детально розібратися, як вони вчаться, де живуть, на чому економлять і як заробляють.

Як вчаться студенти

Найголовніша відмінність між вузівським навчанням в Україні і Великобританії полягає в тому, що основний упор в британському університеті робиться на самостійне навчання. Тому зовсім не дивно, що студенти відвідують лекції лише 3-4 дні на тиждень. Решту часу - самостійна робота. Відповідно у них немає таких жорстких навантажень, як у їхніх українських ровесників. Формати занять у британських і українських студентів в чомусь схожі, в чомусь відрізняються. Давайте розберемося.

Лекція. Цей вид навчальної роботи практично не зазнав змін ще з давньогрецьких часів, коли оратор публічно ділився інформацією з аудиторією. Будучи основною формою подачі теоретичного матеріалу у вищій школі, структура лекції приблизно однакова як у вітчизняних вузах, так і будь-яких інших зарубіжних вищих навчальних закладах. А ось щодо змістовної частини, відвідування занять, навчальних матеріалів, що надаються студентам, існують відмінності. Примітно, що британські лектори в своїй роботі охоче використовують технологічні новинки. Наприклад, записи лекцій або презентаційні матеріали часто можна знайти на YouTube-каналі університету.

Наприклад, записи лекцій або презентаційні матеріали часто можна знайти на YouTube-каналі університету

Семінар. Це формат практичного заняття, який передбачає диспути студентів. Як і у всіх сферах системи освіти Великобританії , Головна мета навчання - сформувати людину мислячу, здатного доводити, відстоювати свою точку зору, працювати в команді, а не заучувати те, що виклав на блюдечку викладач.

Самостійна робота. Часу на такий тип занять виділяється досить багато, однак і обсяги роботи великі. Наприклад, на самостійних заняттях пишуть есе. Це не просто написання твору на задану тему, а серйозне дослідження, що базується на джерелах, де аргументовано показана власна позиція. На це йде досить багато часу, адже матеріал потрібно зібрати, проаналізувати, а потім ще й викласти.

Цікавитесь освітою у Великобританії? Дізнайтеся більше про кращих вузах і програмах.

Детальніше

Моки. Особливий формат занять, відсутній в українських вузах. Моки (mocks - «пробні іспити») служать для підготовки до екзаменаційного процесу. Тут все відбувається, як на справжніх іспитах, ось тільки результати ні на що не впливають. Такий формат занять дає можливість студенту адаптуватися до екзаменаційної середовищі, заодно і перевірити власний рівень знань.

Такий формат занять дає можливість студенту адаптуватися до екзаменаційної середовищі, заодно і перевірити власний рівень знань

Тести. Це підсумковий формат занять, завдяки яким визначається рівень знань і умінь студента. Тестові бали нерідко складаються в загальну скарбничку знань студента, виражену у відсотках. Тому тести - це свого роду копієчка до копієчки отриманих знань.

Іспити. Теж підсумковий формат, який прямо впливає на те, яким буде отриманий студентом диплом.

Слід зазначити, що це тільки основні формати роботи студентів. Є ще, наприклад, формати, які передбачають індивідуальну роботу викладача зі студентом. Зокрема, таким форматом є супервізія, яку практикують в ряді вищих навчальних закладів, скажімо, в Кембриджі. Супервізія - це робота студента зі своїм наставником. Вона проходить у форматі особистих зустрічей кілька разів на тиждень, де обговорюються різні питання навчання, по суті, викладач допомагає студенту. Такий формат - хороший спосіб розкрити потенціал студента, проте подібні заняття використовуються тільки на 1-2 курсах.

Про студентське гаманці

Як показує практика, самий складний фінансовий період у студента - після вступу до вузу , На першому році навчання. Крім оплати за навчання, треба платити за житло, проїзд, харчування, та й хотілося б якісь кошти залишити на розваги. Тому у першокурсників часто з фінансами якось сумно. Але студенти - народ не дуже-то впадає у відчай. І чим старше курс, тим веселіше студентське життя в плані фінансів. Як же поправити своє фінансове становище або хоча б заощадити?

Найкращий спосіб - додатковий заробіток. Іноземному студенту дозволено працювати, згідно з британським законодавством, не більше 20 годин на тиждень, не створюючи власний бізнес і не підписуючи трудових договорів на постійну роботу. Британці стежать за дотриманням законів, а тому результат порушення умов трудового законодавства може виявитися досить плачевним.

Фізичної роботи можна знайти багато, але вона, звичайно, мало оплачується. Якщо ж влаштуватися працювати, наприклад, бренд-менеджером, веб-дизайнером, менеджером зі збуту, то і оплата буде вище. Але таку роботу важче знайти.

Ще один важливий момент - працювати не на шкоду навчанню. Звичайно, часу на самостійне навчання у британського студента багато, але це не означає, що його треба повністю заповнити роботою.

стажування

Це найкращий варіант студентської зайнятості за межами аудиторії, оскільки стажування дає неоціненну перевагу: студенти, які пропрацювали таким чином, легше працевлаштовуються після закінчення вузу, оскільки такого фахівця після університету вже не потрібно навчати.

Відгук клієнта DEC education

Катерина, студентка University of Exeter: «Я знаю, що диплом цього університету дасть мені багато. По-перше, це пріоритет при прийомі на роботу. Оскільки University of Exeter входить в топ-10 британських вузів, це теж дає бонуси при працевлаштуванні тут ». Читати весь відгук >>>

Формат стажування часто використовується при так званих сендвіч-курсах. Незважаючи на свою назву, до їжі ці курси ніякого відношення не мають. Справа в тому, що в деяких вузах студентам дозволяють взяти паузу в навчанні на якийсь час, щоб попрацювати. Така пауза - на зразок начинки сендвіча. Десь студенту дозволяється знайти стажування або навіть працевлаштуватися, а в інших вузах таке стажування може бути елементом навчальної програми. В останньому випадку, студент навіть отримує певні бали за подібний тип роботи, оскільки його спеціалізація на робочому місці відповідає досліджуваному в університеті предмету, до того ж студента опікується наставник. Чи оплачується таке стажування? Як правило, немає. Також часто не оплачуються стажування, пов'язані з роботою в благодійних або волонтерських організаціях. Але в будь-якому випадку, роботодавцям рекомендують давати студентам мінімальну оплату.

Щоб студенту університету отримати дозвіл на стажування, необхідно звернутися в службу планування кар'єри, які існують у більшості вузів. Тут допоможуть підібрати потрібний варіант, скласти резюме, підготуватися до співбесіди. Нерідко такі служби проводять в університетах ярмарки вакансій, де студенти можуть зробити свій вибір.

стипендія

стипендія

Незважаючи на те, що освіта у ВНЗ платне, все ж у студента існує можливість отримувати стипендію. Звичайно, говорити про те, щоб покрити всю вартість навчання в вузі, не доводиться, однак заощадити на оплаті, отримуючи стипендію, цілком можливо. Найголовніше, що потрібно для отримання стипендії, - це показати, що ти її заслуговуєш. Стипендію у вузі дають за певні заслуги, причому заслуги можуть бути різні: висока соціальна активність, відмінні успіхи в спорті, набране певну кількість балів за програмою.

Стипендія може бути разовим платежем або може нараховуватися протягом обумовленого етапу, скажімо, бакалаврського курсу. Щоб отримати стипендію, в деяких вузах потрібно подавати заявку, в інших - це робить адміністрація навчального закладу.

Говорячи про можливість заощадити на оплаті за навчання, варто ще звернути увагу на те, що часто вузи заохочують студентів вчитися саме у них. Наприклад, якщо ти закінчив бакалаврську програму в певному вузі, то тут же на магістерську програму тобі дадуть знижку. Це ж стосується і програми Foundation. Знижку також можна отримати, сплативши навчання заздалегідь.

Стипендію можна отримувати не тільки в своєму вузі - існує ряд організацій, що надають стипендії та гранти, крім навчального закладу, в якому навчається студент. Де знайти інформацію про стипендії? Цим охоче поділяться фахівці DEC education.

Де живуть студенти

Де живуть студенти

Крім оплати за навчання, одна з важливих статей витрат студента - оплата проживання. Оренда житла у Великобританії досить дорога, але знайти прийнятні варіанти цілком можливо. Найперший варіант, звичайно ж, студентська резиденція. Тим, хто вчився в школах-пансіонах , Повинен бути знайомий такий формат проживання. А вже якщо резиденція знаходиться в межах декількох хвилин ходьби від академічних корпусів, то це взагалі супер. Адже в такому випадку економляться час і кошти на те, щоб добиратися на заняття. Правда, умови в резиденціях можуть бути різні. Але тут все за принципом «чим дорожче, тим краще».

Наступний варіант проживання - наймана квартира. Такий варіант в плані побутових умов може бути краще, але він коштує дорожче. Однак в такому випадку теж є можливість заощадити - зняти житло разом з друзями-студентами. Це дуже вигідний варіант. Як правило, так хлопці селяться вже після того, як роззнайомився зі своїми однокурсниками. З огляду на, що подібна практика проживання серед студентів дуже популярна, хороші варіанти житла потрібно пошукати. Для тих же, хто вчиться, наприклад, в Лондоні, дуже може підійти передмістя - тут вартість житла на порядок нижче, та й витрати на життя куди менше.

Ще один варіант - проживання в сім'ї. Тим, хто, наприклад, відвідував мовні курси , Цей формат повинен бути добре відомий. Подібна практика проживання можлива, але малоймовірна. Навряд чи молодий юнак або дівчина, вирвавшись з-під крильця батьків в Україні, захоче опинитися «під крильцем» опікунів і обмежувати себе в студентському радості.

Цікавитесь освітою у Великобританії? Дізнайтеся більше про кращих вузах і програмах.

Детальніше

Цікавитесь освітою у Великобританії?
Як же поправити своє фінансове становище або хоча б заощадити?
Чи оплачується таке стажування?
Де знайти інформацію про стипендії?
Цікавитесь освітою у Великобританії?