Навчання в США

  1. Система освіти США
  2. Основні етапи системи освіти Америки
  3. Середня школа
  4. Вища освіта
  5. Поствисшее освіту
  6. Переваги і недоліки
  7. плюси

Незважаючи на те, що американці часто стають предметом жартів, що висміюють їх недалекість, освіта в США вважається одним з найкращих в світі, а країна популярна у студентів різного віку. Правда, за партою в престижних американських університетах частіше можна зустріти іноземців, ніж тих, кому пощастило народитися в країні великих можливостей, але тим привабливіше Штати для бажаючих отримати диплом, котируються в усьому світі.

Система освіти США

У США не існує єдиної стандартизованої освітньої системи, так як питання освіти регулюються на рівнях:

  • федеральних властей. Проблеми освітньої системи на даному рівні вирішує міністерство Освіти, яке розподіляє державне фінансування, проводить аналіз успішності учнів в країні, стежить за виконанням федеральних освітніх норм;
  • властей штату і міста, які розробляють освітні стандарти і розподіляють кошти з міських бюджетів.

Основні етапи системи освіти Америки

початкова школа

Для юних американців навчання починається приблизно в 5-річному віці. Перший рік навчання вважається «дитсадкові», а наступного року школи вже називається 1-м роком початкової освіти. У початковій школі учні проводять п'ять років.

Середня школа

Після випуску з 5-го класу стартує етап середньої освіти, яке триває протягом семи років до 12 класу. Учні, які закінчили 12-й клас, отримують диплом про закінчення середньої школи. Дане свідоцтво є необхідним документом для подальшого отримання освіти у вищих навчальних закладах та коледжах. Якщо іноземні громадяни хочуть отримати професійну або вищу освіту в навчальних закладах Америки, їм також необхідно буде надати документ, еквівалентний диплому про закінчення американської середньої школи.

Вища освіта

Після випуску із середньої школи тінейджери можуть отримувати знання в сфері базової вищої освіти в т.зв. "Undergraduate school". Це включає в себе або дворічну навчання в коледжах, після випуску з яких студенти отримують ступінь асоціатів, умовно позначає наявність першого ступеня професійної освіти. Також "undergraduate school" має на увазі навчання на факультетах університетів США протягом 4-х років, що дозволяє отримати ступінь бакалавра. Крім того, після отримання ступеня асоціатів, можна провчитися додатково 2 роки і також стати бакалавром.

Поствисшее освіту

Диплом зі ступенем бакалавра дає можливість продовжити навчання і отримати вже вищу професійну освіту зі ступенем магістра. Найчастіше магістратура триває два роки і являє собою отримання вузькоспеціалізованих знань в певній галузі. Зазвичай в тій же сфері, в якій раніше був придбаний диплом бакалавра.
У тому випадку, коли учень зі ступенем магістра має намір зробити наукову кар'єру, то після магістратури є можливість продовжувати навчатися аж до ступеня Доктора, що передбачає ще 3-6 років. До речі, в США можна отримати докторську ступінь без навчання в магістратурі: деякі ВНЗ пропонують освітні програми на присвоєння ступеня Доктора без проміжного отримання ступеня Магістра.

Переваги і недоліки

плюси

  1. По-перше, навчання в США - це один з найкращих способів почати кур'єру за кордоном і змінити місце проживання. У випускника місцевого вузу шанси знайти роботу набагато вище. Справа не стільки в отриманих знаннях, скільки в корисних контактах і розумінні американської системи, без яких складно бути конкурентоспроможними на ринку праці. Не останню роль відіграють стажування: під час навчання студенти отримують досвід роботи в компаніях, а до практики в Америці ставляться набагато серйозніше, ніж в російських вузах.
  2. По-друге, американська система навчання дуже гнучка, що дозволяє вибирати ті предмети, які вам цікаві. Більш того, багато курси можна брати онлайн, що дозволяє не тільки планувати свій час, але і заощадити на навчанні.
  3. По-третє, в США як в багатонаціональній країні набагато толерантніше ставляться до іноземців, ніж, наприклад, в Європі, тому тут простіше знайти друзів, влитися в колектив, влаштуватися на роботу і не відчувати себе чужаком.

мінуси

  1. По-перше, вартість освіти. Навчання в США коштує дорого, до 50-60 тисяч доларів на рік. Не всі американці можуть відправити свою дитину в коледж, тому більшість студентів змушені брати кредит. Для іноземців цей варіант неможливий, тому доведеться заздалегідь запастися фінансами. Однак є вихід: Америка завжди рада "притоку мізків", тому для перспективних іноземців існують різні гранти, отримати які можуть не тільки вундеркінди.
  2. По-друге, не будь-який американський вуз є гарантією якості. В країні безліч навчальних закладів, іменованих себе університетами, але відрізняються вони один від одного як небо і земля. Вартість, до речі, не завжди є показником якості. У виборі вузу потрібно звертати увагу на рейтинг вузу, наукову базу і спеціалізацію.
  3. По-третє, американську освіту котирується не всі, а тільки вища. Рівень шкільної освіти в країні невисокий, а ось університети часто займаються перші рядки міжнародних рейтингів. При цьому найчастіше йдеться про програми магістратури та аспірантури, а ось бакалаврат навіть у відомому вузі може бути не дуже сильним.

Читайте далі:

Корисні посилання