Навчання в Швеції

  1. плюси
  2. Шкільна освіта
  3. Вища освіта Швеції
  4. Корисні посилання

Швеція приваблива як країна з високим рівнем життя і стабільною економікою. Тут розташовані головні офіси багатьох відомих компаній, а можливості для навчання і побудови кар'єри просто безмежні.

плюси

  1. Висока якість освіти. Скандинавські країни взагалі відрізняються серйозним підходом до освіти і ставлять якість вище престижу. Швеція не виняток. На батьківщині багатьох нобелівських лауреатів і самої премії цінують новаторство, сучасні технології і креативність.
  2. Великий вибір навчальних програм англійською мовою. Крім того, англійська мова дуже поширений в Швеції і за стінами університетів.
  3. Налагоджена міжнародне співробітництво та програми обміну з вузами в інших країнах. У Швеції також багато приватних шкіл з міжнародними програмами.
  4. Високий рівень життя і безпеку. Швеція - одна з найблагополучніших країн Європи.

мінуси

  1. Плата за навчання. З 2011 року студенти, які не є громадянами країн Євросоюзу, повинні платити за навчання в шведських вузах. За навчання в бакалавраті доведеться платити, а ось на магістерських програмах є можливість отримувати стипендію.
  2. Життя в Швеції недешева. Оренда житла, продукти і послуги коштують дорого.

Освітня система Швеції постійно знаходиться в полі уваги урядових організацій, повністю контролюється Міністерством освіти країни. До 1989 року навіть зміст навчальних програм стверджувалося Парламентом Швеції, зараз створенням єдиних національних програм займаються спеціальні комісії.

Система освіти зазнала ряд реформ, спрямованих на демократичність, доступність навчання, загальнонаціональне планування навчання. Всі ступені навчання безкоштовні, освіта відрізняється високою якістю незалежно від регіону Швеції. Відмінні результати таких заходів підвищили загальну привабливість шведського освіти для іноземців, хоча багато преференції для шведських громадян їм недоступні.

Освіта починається з прищеплення навичок навчання в дитячих садах. Тут немає певних програм, обов'язкового навчання читанню, письму. Освітні заняття проводяться індивідуально, в маленьких групах, в ігровій формі. Відвідування дитячого садка не обов'язково, так само як навчання в підготовчих класах, існуючих для шестирічних дітей.

Шкільна освіта

Остання реформа освіти (1991) об'єднала всі школи країни (зокрема - професійні училища) в єдину структуру. В її рамках окремим навчальним закладам надається самостійність у визначенні тривалості, місця, набору дисциплін при навчанні різних спеціальностей,

Обов'язкова шкільна освіта починається з семирічного віку. Обов'язковою є базове шкільну освіту (до 16 років), На практиці переважна більшість молоді продовжує навчання у вищій середній школі до 19 років.

Базова школа розділена на три етапи (1-3, 4-6, 7-9 класи). Цей поділ скоріше формально, так як в шведській школі немає залишення на другий рік, перехідних, випускних іспитів.

Після базової школи альтернативою академічної трирічної гімназії (спрямованої на університетську освіту) можуть бути професійні однорічні, технічні дворічні програми, навчання у вищій народній школі.

Технічні, академічні гімназії цілеспрямовано готують учнів до навчання у вищих школах, університетах. Відповідним чином побудовані навчальні програми. Яскравим моментом прояви державної політики стає отримання учнями з 16 до 20 років фінансової допомоги, що покриває додаткові витрати (передбачувані витрати на проїзд, харчування, проживання).

Вища освіта Швеції

Вищі навчальні заклади Швеції (понад 50 ВНЗ) чітко розділені на університети, університетські коледжі, професійні інститути. Більшість ВНЗ університетського сектора працюють за Болонською системою.

Академічні ступені в Швеції приведені до міжнародного стандарту «бакалавр - магістр - доктор». Існуючі проміжні ступені не мають практичного значення.

Університетські коледжі різні за пропонованих програм навчання. Багато коледжів навчають тільки до рівня «advanced». Спеціалізація, наукові дослідження інших коледжів залежать від співпраці з регіональними промисловими підприємствами, для яких готуються кадри. Багато коледжів спеціалізовані на одній професії - педагогіці, ветеринарії, конкретної інженерної спеціальності, бізнес - менеджменті.

Безкоштовне навчання у ВНЗ не скасовує витрат на проживання. Але кожен шведський студент протягом шести років може розраховувати на фінансову допомогу держави.

Надходження російських абітурієнтів в шведські ВНЗ ускладнюється різним терміном середньої освіти, здачею міжнародних тестів на знання англійської, шведської мови (тест TISUS), можливим вступним іспитом (в формі інтерв'ю), оформленням студентської в'їзної візи.

Крім того, необхідно банківське підтвердження наявності коштів на проживання, медична страховка. Іноземні абітурієнти обов'язково підписують зобов'язання покинути Швецію після закінчення навчання. Офіційна робота іноземним студентам дозволена тільки в літні канікули.

Кращим шляхом надходження для російських абітурієнтів стають безкоштовні річні підготовчі курси, які існують при кращих ВНЗ Швеції, університетах Гетеборга, Упсали, Лунда, Стокгольма.

Читайте далі:

Корисні посилання

  • www.studyinsweden.se Навчання в Швеції
  • www.study-in-sweden.ru Російськомовний сайт про навчання в Швеції
  • www.gymnasium.se Навчання в шведських гімназіях
  • www.sverkerastromfoundation.se Фонд сприяння розвитку російсько-шведських відносин імені Сверкер Острёма
  • www.si.se шведський інститут
  • www.english.uka.se Державне агенство вищої освіти Швеції
  • www.uhr.se Шведський Державний Рада з вищої освіти
  • www.universityadmissions.se Подача заявки в шведські вузи (для іноземців)
  • www.sida.se Агентство міжнародного співробітництва в галузі розвитку (SIDA).