- Улаштовуєтеся на роботу? Вас можуть попросити написати автобіографію. Кому і для чого вона потрібна,...
- Як написати автобіографію
- 1. Тема
- 2. Ім'я
- 3. Освіта
- 4. Трудова діяльність
- 5. Сімейний стан
- 6. Військова служба
- 7. Рідня
- 8. Підпис і дата
- Корисні поради
Улаштовуєтеся на роботу? Вас можуть попросити написати автобіографію. Кому і для чого вона потрібна, а також як її скласти, - читайте в статті Work.ua.
Автобіографія - НЕ дублікат резюме і не анкета. А документ, в якому людина в довільній формі описує основні етапи свого життя з моменту народження до цього моменту. Це як дзеркало, яке показує, наскільки людина досяг успіху, чого домігся, піднявся чи по кар'єрних сходах.
Саме автобіографію разом з іншими документами, необхідними для влаштування на роботу, може зажадати від вас роботодавець. Навіщо вона йому потрібна, в яких випадках, які найпоширеніші правила складання автобіографії, розбирався Work.ua .
Навіщо і кому
Автобіографію вимагають не скрізь і не у всіх. Як правило, вона необхідна для вступу на роботу у великі комерційні фірми або державні установи. Розповісти про себе від А до Я найчастіше просять працівників силових структур, державних службовців, педагогів , лікарів і навіть кухарів .
Автобіографія - це не просто документ, яким кадрові служби підприємства укомплектовують особиста справа новоспеченого співробітника. Вона дає можливість роботодавцю ближче познайомитися з новачком.
З цієї розповіді наймач дізнається:
А це, погодьтеся, цінний матеріал для складання психологічної характеристики людини. І оскільки автобіографія - це документ-життєпис, то ви повинні представити себе з кращого боку.
Як написати автобіографію
Чітких стандартів і шаблонів, як скласти автобіографію, немає. Її пишуть у довільній формі, від руки, на аркуші формату А4, орієнтуючись на вимоги конкретного роботодавця. Виберіть стиль оповіді, який, за вашими відчуттями, найбільше підходить компанії, де ви збираєтеся працювати, - офіційно-діловий, художній або мікс двох стилів.
Але все ж в написанні цього документа склалася певна традиція. Існує 8 пунктів, які необхідно послідовно включити в автобіографію.
NB! Далі йде перерахування пунктів, які зазвичай описуються в автобіографії. Але включати їх назва в основний текст не потрібно. Ведіть розповідь від першої особи, що оповідає логічно, вибудовуючи всі факти в хронологічному порядку.
1. Тема
Вгорі аркуша, посередині з великої літери слід так і написати: Автобіографія.
2. Ім'я
Далі увійдіть в, вкажіть своє прізвище, ім'я, по батькові, а також дату і місце народження. Ваше оповідання буде починатися зі слів: Я, прізвище, ім'я, по батькові, народився ...
3. Освіта
Вкажіть, коли і яку школу ви закінчили. Цього буде досить. Але на освіту після школи зупиніться докладніше - період навчання, назва вузу, факультет, спеціальність і так далі.
4. Трудова діяльність
розповідаючи про своє трудовий шлях , Позначте року роботи на колишньому місці, назва фірми або структури, посаду яку ви там займали. Опишіть свої обов'язки, ділові досягнення, причини звільнення . Не соромтеся внести дані про підвищеннях, заохочення, нагороди. Відомості про патенти, винаходи, наукових працях і публікаціях в періодичних виданнях також охарактеризує вас з позитивного боку.
5. Сімейний стан
Розкажіть коротко про свою сім'ю, чоловіка або дружину, дітей, якщо вони є.
6. Військова служба
Чоловікам обов'язково потрібно вказати відомості про те, де і коли проходила їх військова служба, звання.
7. Рідня
Часто роботодавці просять внести в автобіографію інформацію про батьків, братів і сестер, їх рік народження, професійну діяльність, місце навчання. Ці дані наводяться в кінці автобіографії після основного тексту.
8. Підпис і дата
Підписується і датується автобіографія автором, тобто вами. Дата ставиться зліва, підпис - справа під текстом.
Корисні поради
Є ще кілька тонких моментів, пов'язаних зі складанням автобіографії:
- Не виключено, що вам можуть запропонувати написати автобіографію в присутності співробітників кадрової служби. Тому, якщо ви перебуваєте в пошуках роботи, складіть її заздалегідь. Крім того, заготовлений розповідь про себе стане хорошим помічників під час співбесіди.
- Також деякі роботодавці просять заповнити анкету при працевлаштуванні . У ній вже є графи з питаннями, відповіді на них потрібно просто вписати в незаповнений простір. У сучасних компаніях вам можуть запропонувати замість автобіографії написати розповідь про себе, який в подальшому розміщується в корпоративному блозі, доступному тільки для членів колективу.
- більше фокусуйтеся на особисті досягнення , Яких вам вдалося досягти в своєму житті, ніж на події. Зберіть всю інформацію, яка позитивно вас характеризує, а негативну не вмикайте взагалі.
- Не пишіть багато, намагайтеся вмістити автобіографію на одному аркуші.
- Щоб роботодавець не засумнівався в тому, що ви дійсно кращий, дуже важливо написати автобіографію без орфографічних помилок, не допускаючи сумбурного викладу думки.
- Інформація в автобіографії має бути правдивою і не повинна розходитися з даними, зазначеними в резюме.
Щоб уявити себе гідно майбутнього роботодавця, продумайте, як саме ви опишіть свою біографію, і в якій формі. Work.ua упевнений, що вміло складена автобіографія - це додатковий плюс до всіх ваших достоїнств і відмінне підмога вдало вписується в колектив, освоїтися на новій роботі . Успіхів!
Щоб Залишити коментар, нужно Войти .
Улаштовуєтеся на роботу?