Навіщо української армії старці на військовому обліку

Майже непоміченим пройшло одна подія, яка, втім, може мати ключовий вплив на долі багатьох з нас Майже непоміченим пройшло одна подія, яка, втім, може мати ключовий вплив на долі багатьох з нас   7 грудня 2016 року було прийнято нову постанову Кабінету міністрів України № 921, яка затверджує порядок організації і ведення військового обліку призовників та військовозобов'язаних

7 грудня 2016 року було прийнято нову постанову Кабінету міністрів України № 921, яка затверджує порядок організації і ведення військового обліку призовників та військовозобов'язаних. Серед іншого, згідно даної постанови всі громадяни чоловічої статі допенсійного віку, які придатні до військової служби, в обов'язковому порядку повинні бути відновлені на військовому обліку.

Військовий комісар Славутського об'єднаного міського військового комісаріату (Хмельницька область) підполковник Євтушок Михайло Петрович (на фото - третій зліва) на останній сесії НМС прокоментував цю ситуацію наступним чином: "Дехто намагається трактувати цю постанову по-своєму, мовляв:" Закон зворотної дії не має, мене в 40 років зняли з обліку ... ". Так ось, в даному випадку це не є порушенням законодавства. є закони, ми, громадяни України, повинні їх дотримуватися і ті чоловіки, які придатні до військової служби, повинні до 60 ти років відновитися на військовому обліку ".

є закони, ми, громадяни України, повинні їх дотримуватися і ті чоловіки, які придатні до військової служби, повинні до 60  ти років відновитися на військовому обліку

Що прийняття цієї постанови означає на практиці? У мирний час не означало б практично нічого. Хіба що резервістів продовжували б викликати на різного роду військово-польові збори не до 40, а до 60 років.

Однак, ми живемо далеко не в мирний час - на сході України повним ходом йде неоголошена гібридна війна, йдуть бойові дії, стримується наступ ворога, гинуть люди. І хоча починаючи з осені минулого року українська армія повністю перейшла на контрактну основу, в разі загострення ситуації на Донбасі не виключено оголошення часткової або навіть повної мобілізації.

І ось тут і починається найцікавіше. Як відомо, раніше під мобілізацію підпадали добровольці до 45 років, офіцери, сержанти запасу і рядові - до 40 років. Тепер же військкомати будуть мати повне право мобілізувати всіх придатних до військової служби чоловіків у віці до 60 років.

"На мою думку, ця постанова абсолютно виправдане і правильне. Військова загроза з боку Російської Федерації ще не знята і військкомати повинні володіти інформацією про мобілізаційний ресурсі, який був втрачений. Ідеться про раніше знятих з обліку чоловіків після досягнення ними 40 років. З іншого боку дану постанову нібито створює умови для корупційної складової і нечисті на руку воєнкоми, які, будемо відверті, ще трапляються в Україні, отримають додаткові важелі впливу на громадян. Але, я впевнений, що такі "ділки" будуть р азоблачаться правоохоронними органами і відповідним чином каратися "- прокоментував ситуацію перший заступник військового комісара Закарпатської області підполковник Микола Журавльов.

Але тут виникає цілком логічне запитання: навіщо держава вдається до такого кроку після того, як армія стала контрактною? Що це: проста обережність з метою розширення кадрового резерву на випадок повноцінної війни, або українська влада щось знає і до чогось готується?

На жаль, щирої відповіді на це питання сьогодні не дасть ніхто, тому що вищеописана ситуація на сході країни диктує свої правила поведінки, недоговаріваніе і завуалированность в яких грають далеко не останню роль.

Проте, дана постанова уряду вже діє і його треба виконувати. І тут не зайвим буде нагадати, що згідно з чинним законодавством, громадяни, які ухиляються від військового обліку, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність.

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ

Що прийняття цієї постанови означає на практиці?
Але тут виникає цілком логічне запитання: навіщо держава вдається до такого кроку після того, як армія стала контрактною?
Що це: проста обережність з метою розширення кадрового резерву на випадок повноцінної війни, або українська влада щось знає і до чогось готується?