Навіть якщо станеш бабусею. Пройшов конкурс для представниць старшого покоління


Фото: Микола колів

І знову, як і в минулий раз, учасниці конкурсу «А ну-ка, бабусі!» Викликали фурор.

Їм під силу не тільки пирогів напекти, створити затишок в домі, нашити бальних суконь улюбленим онукам, заспівати, станцювати, скласти прекрасні вірші, а й ... зробити стійку на голові!

Цим оригінальним «піар-ходом» під завісу конкурсу вразила глядачів і членів журі одна з чудових магнітогорський бабусь Галина Ситенко. Хоча це не дивно: ще під час презентації перед початком основного дійства всі гості заходу дізналися, звідки у Галини Степанівни така відмінна фізична форма: «То на лижню вона встає, то стрибає, а то стріляє. І в спорті їй завжди щастить, медаль за шашки отримує ».

Такий творчої і душевної була атмосфера великого родинного свята, що бабусі змогли яскраво проявити всі свої таланти. Наприклад, та ж Галина Ситенко, ветеран взуттєвої фабрики, а нині активіст ради ветеранів Правобережного району, ще й співати обожнює, і вишивати з душею, до того ж світ побачила книга її віршів, видана дітьми. А які вони разом з чоловіком борщі варять і пироги печуть! Велика мрія Галини Степанівни - брати участь в ансамблі російської пісні, і саме на конкурсі вона почала збуватися.

Також з веселою піснею і таким же бадьорим кроком йде по життю жінка-свято Тетяна Головко, яка вже 43 роки працює музичним керівником в дитячому саду. Як «майстра фонограм, концертних, святкових програм», який може на дитячому ранку навіть Бабу-ягу з марою зіграти, Тетяну Володимирівну представляли колеги і вихованці з рідного дитсадка. Хлопці виконали танець разом з улюбленим педагогом. Потім Тетяна Володимирівна провела «майстер-клас», організувавши в залі дружний багатоголосий хор. За її команді навіть члени авторитетного журі затягували «ля-ля-ля». А ще Тетяна Головко презентувала вісім дивовижних бальних суконь, які вона сама пошила для своєї чарівної маленької внучки Мілани. Тетяна Володимирівна - майстер на всі руки, як розповіли колеги, одного разу вона навіть спорудила в садку невелику метеостанцію!

Генеалогічне древо свого роду представила на презентації мама трьох дітей Людмила Малова, яка захищала честь ветеранської організації Орджонікідзевського району. Але якщо включити в древо всіх, хто близький Людмилі Геннадіївні по духу, воно розростеться до неймовірних розмірів. Адже однодумців у Малов - цілий клуб під назвою «Водолій», який вони з чоловіком організували в 142-му мікрорайоні чверть століття тому. Всі ці роки члени об'єднання ведуть здоровий спосіб життя, разом відзначають всі свята, відвідують баню, займаються фізкультурою і йогою, а одна із зустрічей клубу на тиждень обов'язково присвячується пісні - пісню грянула і на сцені ця дружна весела компанія.

Не може жити без пісні і учасниця хору «Надія» благодійного громадського фонду «Металург», представниця ради ветеранів ММК Валентина Радіонова. Разом з цим колективом вона об'їхала багато районів і міста Челябінської області. На сцені Валентина Георгіївна не тільки виконала «Пісня залишається з людиною», але блискуче представила «Бариню» з виходом під овації залу. А ще читала прекрасні вірші про своє «п'ятикратному» материнському щастя, про своїх п'ятьох синів, у кожному з яких «знову народжена її любов, її весна» і адресувала земний уклін своїй свекрусі, яка допомагала піднімати дітей. Адже сама Валентина Радіонова, нині бабуся чотирнадцяти онуків і чотирьох правнуків, встигла ще й тридцять п'ять років ударно пропрацювати в цеху ремонту металургійного устаткування №1, і завжди знаходила час, щоб прийняти участь в спортивних змаганнях і святах.

Не може жити без громадської «навантаження» і Любов Писарєва, яка представила рада ветеранів Ленінського району. Колись Любов Петрівну запросили працювати в комітет ТОС за активну життєву позицію - вона разом з однодумцями організувала озеленення подвір'я. А потім вона доросла до керівника комітету, і на цій відповідальній посаді продовжує рятувати за порядок у дворах, а особливу увагу приділяє одиноким літнім людям і тим, хто волею долі потрапив в біду.

У захваті від цих п'яти бабусь-конкурсанток були всі, починаючи від заступника голови міста Вадима Чуприна, голови громадської палати Валентина Романова, голови міської ради ветеранів Валерія Філіппова до маленьких онучат героїнь свята. Журі конкурсу, серед членів якого були заслужений працівник культури, почесний громадянин міста Августа Ступак, голова південного відділення фонду «Майбутнє Вітчизни» імені Поляничко Віктор усміхнені і інші відомі люди, довелося дуже нелегко. Але мудре і справедливе рішення було знайдено: лауреатами конкурсу «А ну-ка, бабусі!» Стали все його учасниці. І це правильно, адже конкурс - особливий, покликаний віддати данину поваги нашим дорогим бабусям, кожна з яких, безумовно, заслуговує на перемогу!


Олена Куклін / Служба новин «МР» ©
Фото: Микола колів