Російські і китайські дослідники спільно займуться вивченням освітніх систем двох країн і розробкою можливих стратегій їх модернізації до 2030 року. Проект розрахований на 10 років.
Угода між НДУ ВШЕ і Національним інститутом педагогічних досліджень Китаю (NIES) було укладено 12 вересня в Гуанчжоу в рамках засідання міжурядової комісії з гуманітарного співробітництва в присутності віце-прем'єрів Росії та Китаю.
NIES є дослідницьким підрозділом міністерства освіти Китаю. Він в значній мірі відповідає за формування освітньої політики в країні і консультує місцева влада при проведенні освітніх реформ і експериментів. Головний китайський науковий журнал в галузі педагогіки і освіти також видається цим інститутом.
В основі угоди, підписаної вишки і NIES, знаходиться спільний проект «Порівняльний аналіз можливих стратегій модернізації систем освіти в Росії і Китаї до 2030 року». Щороку дослідницькі команди з двох країн будуть проводити тематичні конференції, запрошуючи туди широке коло експертів. Перша така конференція, «Розвиток освіти в Китаї і Росії на початку XXI століття», пройшла відразу після підписання угоди. У ній взяли участь понад 100 фахівців включаючи велику групу дослідників з Інституту освіти НДУ ВШЕ і партнерських інститутів. Проект також передбачає видання спільних книг про нинішній стан освіти в двох країнах.
«Спільний проект з такою авторитетною організацією, як NIES, дає нам виняткову можливість вивчити процеси трансформації освіти в країні, яка в значній мірі буде визначати розвиток світу в наступні десятиліття, - говорить науковий керівник Інституту освіти НДУ ВШЕ Ісак Фрумин . - Уже сьогодні, наприклад, Китай готує більше інженерів, ніж США і ЄС разом узяті. Суть проекту - підготовка порівняльних оглядів розвитку систем освіти в цілому, а також цільові дослідження певних проблем. В рамках проекту будуть також організовані стажування молодих вчених і аспірантів в університетах-партнерах. В реалізації цього проекту ми плануємо співпрацювати зі Школою сходознавства. Дуже вдячні її керівнику Олексію Маслову, який допоміг нам у старті цього проекту. Унікальність проекту і в тому, що ми відразу домовилися про незвично довгому терміні проекту - десять років ».
За словами Ісака Фруміна, найближчим часом в Інституті освіти буде створено центр порівняльних міжнародних досліджень вищої освіти. Китайський проект стане важливою частиною таких досліджень.