Протягом року органи прикордонної служби самостійно та у взаємодії з правоохоронцями і присікли більше 30 каналів переправлення незаконних транзитних мігрантів. В результаті затримано більше 60 організаторів і пособників незаконної міграції, національний склад яких досить різноманітний - громадяни Росії чеченської національності, громадяни Таджикистану, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Вірменії, Туреччини, Афганістану, Індії та інших країн.
Білорусь використовувалася незаконними мігрантами в якості транзитної території для проходження в держави Євросоюзу. "Всього органами прикордонної служби затримано більше 330 осіб зазначеної категорії, - розповіли в Держприкордонкомітеті. - Найбільше число мігрантів затримувалося на кордоні з Литвою (46%) і Польщею (29%), в меншій мірі - на латвійському (10%), українською (8%) ділянках кордону і в тилу (6%). На авіаційному напрямку факти виявлення незаконних мігрантів носили поодинокий характер і супроводжувалися використанням підроблених документів ".
Список країн походження мігрантів в 2017 році істотно розширився і був представлений громадянами близько 30 держав Азії, Близького Сходу, Північної Африки і навіть Карибського басейну - Куби. "Більшою мірою на активність міграційного потоку впливали громадяни В'єтнаму, Іраку, Пакистану, Куби, Афганістану, Тунісу, Індії та Бангладеш. З них лідируючу позицію в потоці мігрантів продовжили займати громадяни В'єтнаму. Їх кількість в 2017 році склало близько 100 чоловік, що відповідає більше 30% від загального числа затриманих мігрантів, - поінформували в Держприкордонкомітеті. - Міграція громадян В'єтнаму через територію Білорусі проходила виключно за участю організованих злочинних груп. Маршрути прямування мігрантів до Євросоюзу проходили, як правило, в обхід встановлених пунктів пропуску - більш ніж в 80% випадках ".
БелТА