Для всіх випускників шкіл і майбутніх абітурієнтів Росії на сьогоднішній день найактуальнішим питанням є вступ до вищого навчального закладу. Щоб вступити до ВНЗ абітурієнту необхідно здати ЄДІ, зібрати необхідний перелік документів, а також вкластися в терміни їх подачі.
Список документів до ВНЗ
Найголовніше питання, яке стоїть перед будь-яким абітурієнтом - «Куди подати документи?». Після того як школяр визначився з ВУЗом, йому слід дізнатися, скільки і які документи слід подати в обраний інститут. В основному список необхідних документів для вступу до будь-якого ВНЗ однаковий. Перелік потрібних документів виглядає наступним чином:
- Заява. Правити помилки і робити виправлення в заяві заборонено;
- атестат, що підтверджує наявність повної загальної освіти. Подати слід певне число копій, а також оригінал;
- будь-який документ, що підтверджує особу заявника, а також його громадянства. Найкраще подати паспорт;
- свідоцтво, яке підтверджує факт здачі ЄДІ;
- фотографій (число - 6 штук). Їх вигляд повинен бути чорно-білий. Допускаються кольорові фотографії, але тільки зроблені на матовому папері (можна використовувати для подачі фотографії, зроблені в 2014 році). Розмір фотографій - 3х4 см;
- медична довідка. Її приймуть тільки в разі оформлення за формою 026-У або 086-У. Слід знати, що прийом документів в деяких інститутах на певні напрямки та спеціальності відбувається тільки після проходження медичного огляду. Потрібний перелік спеціальностей, для надходження на які необхідна дана довідка, наведено на офіційному сайті обраного вами вищого навчального закладу.
Законом встановлено, що абітурієнти, які мають певними правами при вступі до ВНЗ, надають на подачу потрібний перелік документації в оригіналі або тільки ксерокопії.
Необхідно знати, що в список потрібної документації при вступі до ВНЗ для юнаків, чий вік становить 17 років і старше, входить військовий квиток. Замість нього можна подати приписне свідоцтво (посвідчення громадянина, який підлягає призову на військову службу).
Для громадян, які мають обмежені можливості в зв'язку зі станом здоров'я, на прийом до ВНЗ повинні надати дещо інший перелік документації. Потрібний перелік документів для таких абітурієнтів виглядає наступним чином:
- висновок, виданий медико-психолого-педагогічної комісії;
- довідка, що підтверджує наявність у вступника особи інвалідності. Потрібний документ видається федеральним установою, які проводять медико-соціальні експертизи. Щоб її могли отримати родичі надходить особи, слід оформити довіреність;
- висновок, виданий медико-соціальної експертизою і свідчить про відсутність у вступника людини протипоказань до навчання у вищому навчальному закладі.
Абітурієнти-інваліди I і II груп на прийом до комісії здійснюють подачу ксерокопії або оригіналу довідки про наявність інвалідності, а також висновок, що підтверджує відсутність протипоказань для проходження навчання у вищих навчальних закладах за власним бажанням.
При надходженні людини на цільові місця, потрібно подати оригінали документації про здобуту освіту, цільове направлення, а також підтвердження про роботу з цільовиками і т.д.
При надходженні громадянина в магістратуру навчальні заклади країни вимагають наявність такої документації:
- документ, який би засвідчував особу і громадянство надходить громадянина;
- диплом про закінчення неповного або повної вищої освіти. Можна надати диплом бакал Авра або спеціаліста;
- документація, що підтверджує наявність певних досягнень в ході отримання освіти (нагороди, дипломи, премії та інше). Їх слід пред'являти за бажанням вступника особи;
- фотографії. Їх число становить дві штуки.
Щоб вступити на вечірню (очно-заочну) або заочну форми навчання необхідна подача наступної документації:
- диплом, який свідчить про закінчення повної загальної освіти. Потрібно надати оригінал і копію;
- паспорт. Можна пред'явити інший документ, який може підтвердити громадянство і особистість надходить громадянина.
Для громадян, які хочуть отримати другу вищу освіту за існуючою програмою вечірньої (очно-заочної) форми навчання потрібно подати наступний пакет документації:
- диплом про першу вищу освіту. Потрібно надати дві нотаріально завірені копії;
- копію документа, що підтверджує факт зміни прізвища. Слід пред'явити тільки в тому випадку, коли прізвище в дипломі і в паспорті не збігаються (при укладенні шлюбу). Копія обов'язково повинна бути завірена нотаріусом;
- паспорт.
При подачі документації іноземним громадянином, вона повинна подаватися з перекладом, який обов'язково завіряється у нотаріуса.
Співробітники комісії, які взяли у абітурієнта документацію, повинні видати йому розписку. До моменту видання наказу про зарахування, людина може протягом 1 дня забрати назад подану раніше документацію. Для цього потрібно написати відповідну заяву.
Майбутні студенти повинні знати, що документацію до ВНЗ можна подати до приймальної комісії за допомогою рекомендованого листа та відправити поштою. Крім цього, сьогодні доступний електронний варіант подачі. Але необхідно знати, що заява в електронному вигляді заповнюється відповідно до звичайної формою. При використанні цього варіанта слід пам'ятати, що не кожен інститут надає подібну можливість.
При подачі громадянином неповного переліку необхідної документації, а також при написанні заяви не за встановленою формою, зарахування в університет не буде проводитися до виправлення наявних недоліків.
Кожен абітурієнт, який буде надходити на 1 курс будь-якого ВНЗ, має право подати оформлена заява в п'ять інститутів, в кожному з яких може вибрати по три спеціальності.
терміни подачі
Кожна людина, що надходить в 2017 році до вищого навчального закладу, повинен знати основні дати, щоб встигнути підготуватися до всіх заходів, які необхідні для його надходження:
Календар абітурієнта на 2017 рік:
- проведення ЄДІ здійснюється протягом місяця з 25 травня по 26 червня;
- план прийому абітурієнтів ВНЗ публікують 1 червня;
- прийом документації у вступників всі інститути починають з 19 червня;
- закінчення прийому необхідної документації від осіб, які здають додаткові вступні іспити з професійним і творчим спрямуванням, відбувається 6 липня;
- закінчення прийому документації від громадян, які надходять за результатами вступних іспитів, відбувається 10 липня;
- закінчення прийому документації від громадян, що надходять за результатами ЄДІ, відбувається 24 липня. В цей же день завершуються вступні іспити, які самостійно проводяться в інститутах;
- список надійшли осіб публікується всіма навчальними закладами 27 липня;
- закінчення прийому вступників громадян за цільовим прийомом без складання вступних іспитів відбувається 29 липня;
- наказ про зарахування надійшли осіб публікується 30 липня;
- прийом оригіналів у надійшли громадян завершується 3 серпня;
- наказ про зарахування громадян першого етапу публікується 4 серпня;
- закінчення прийому оригіналів у осіб, які були включені в конкурсний список, завершується 6 серпня;
- наказ про зарахування громадян другого етапу публікується 7 серпня.
Таким чином, з 30 липня по 3 серпня відбувається зарахування осіб на 80% бюджетних місць, а з 4 по 6 серпня відбувається добір решти 20%.
Терміни подачі документації:
- при необхідності складання вступних іспитів на творчі спеціальності прийом відбувається до 5 липня;
- при здачі внутрівузівських додаткових і профільних іспитів - до 10 липня;
- за підсумками здачі ЄДІ прийом відбувається до 25 липня.
У разі відправки документації поштою, дану процедуру слід встигнути здійснити до 10 липня. Найчастіше терміни подачі не змінюються. Допускаються невеликі зрушення в один або два дні. Тому, щоб точно вкластися у відведені терміни рекомендується ознайомитися з відповідною інформацією на офіційному сайті обраного вами вищого навчального закладу. Бажано не затягувати з подачею документів і відправлятися до приймальної комісії в перші дні її роботи, щоб точно встигнути.
Знаючи терміни подачі, а також перелік необхідної документації, можна легко і швидко провести всі необхідні дії для оформлення вступу до вищого навчального закладу.
Відео «Особливості вступу до ВНЗ у 2017 році»
На записі озвучені коментарі відповідального секретаря приймальної комісії щодо змін в правилах прийому та особливості вступу до ВНЗ в 2017р на території Росії.
Якщо у Вас залишилися якісь питання, звертайтесь за телефоном:
8 (800) 777-08-62 доб. 146
PS - Дзвінок з території РФ безкоштовний.
джерело: https://www.gosuslugi.ru/