Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м - Навколо ТВ.

  1. Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м Ми б дуже хотіли, щоб в цьому році у нас...
  2. Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м
  3. Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м
  4. Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м
  5. Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м
  6. Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м
  7. Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м

Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м

Ми б дуже хотіли, щоб в цьому році у нас не було приводів робити такий огляд. Але, на жаль, і 2018 й не обійшовся без скорботних подій. За минулу дванадцять місяців ми попрощалися з цілою плеядою талановитих діячів мистецтва. Красиві, яскраві, небайдужі, харизматичні, - такими вони назавжди залишаться в наших серцях. Давайте згадаємо тих, кого ми втратили в 2018 році.

Людмила Сенчина

Дата смерті: 25 січня.

Вік: 67 років.

Причина: рак підшлункової залози.

Протягом півтора років головна Попелюшка Радянського Союзу боролася з раком підшлункової залози. Співачка довго приховувала страшний діагноз, про який стало відомо тільки після її смерті. Сенчина лікувалася в Росії, пройшла кілька курсів хіміотерапії. Навіть будучи важко хворою, Людмила Сенчина виходила на сцену, посміхалася, виконувала свої пісні, ніхто крім самих близьких не здогадувався про те, як важко їй це давалося. До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю.

До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю

Людмила Сенчина

Читайте також:

Людмила Сенчина залишила синові і чоловікові багатомільйонний спадок

Олег Табаков

Дата смерті: 12 березня.

Вік: 82 роки.

Причина: рак передміхурової залози.

Останні місяці життя Олег Табаков провів в лікарні. Ще в кінці грудня він потрапив в реанімацію. Весь цей час в ЗМІ надходила вельми суперечлива інформація про здоров'я актора. Писали, що у нього запалення легенів, говорили, що проблеми з зубами і, як наслідок невдалої стоматологічної операції, сепсис - зараження крові. Пізніше офіційною версією смерті Олега Табакова назвали серцевий напад, зупинку серця.

Однак уже після смерті метра джерело з оточення Олега Павловича заявив журналістам, що актор протягом п'яти років боровся з раком передміхурової залози. Цю інформацію в інтерв'ю Юрію Дудю підтвердив і син актора - Павло. За його словами, батько хворів давно. Першим про недугу він розповів синам, дружина - Марина Зудіна - дізналася пізніше. «Батько жив, він не робив з цього проблеми, він просто пер вперед, це головне, що допомагало йому», - вважає Павло Табаков.

Олег Павлович настільки вміло приховував недуга, що про хворобу майже ніхто не здогадувався. Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова Марина Зудіна до останнього самовіддано доглядала за чоловіком.

Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова   Марина Зудіна   до останнього самовіддано доглядала за чоловіком

Олег Табаков

Читайте також:

Вдова Олега Табакова Марина Зудіна не прийняла участь в зйомках документального фільму про нього

Олег Анофриев

Дата смерті: 28 березня.

Вік: 87 років.

Причина: серцева недостатність.

Олег Анофриев запам'ятався глядачам не тільки своїми ролями в кіно. Саме його голос можна почути в улюблених усіма фільмах, таких як « Іван Васильович змінює професію »,« земля Санникова »,« Двоє під однією парасолькою »і багатьох інших. Крім того, голосом Анофрієвим співають майже всі герої мультфільму « Бременські музики ». Він був і за Трубадура, і за Отаманша, і за Короля, і за розбійників, і за кота, і за півня, примудрившись кожному створити свій характерний образ. Саме його голосом співають «Я на сонечку сиджу і на сонечко дивлюся» одночасно і Левеня, і Черепаха в знаменитому мультфільмі. А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»? Кілька поколінь.

За два роки до смерті Олег Анофриев розповідав, що у нього на серці коштує шість шунтів і штучний клапан, який працює не дуже добре. Йому доводилося пити багато препаратів для розрідження крові, але продовжував радіти кожній хвилині свого життя. Тоді ж знаменитий актор зазначив, що хотів би побачити ще одне літо. Однак йому пощастило: він побачив два. Про смерть народного артиста Російської Федерації повідомив в соцмережах актор Олександр Олешко .

Олег Анофриев

Читайте також:

Оцінний в десятки мільйонів рублів спадок Олега Анофрієвим дістанеться його дружині і дітям

Ніна Дорошина

Дата смерті: 21 квітня.

Вік: 83 роки.

Причина: зупинка серця.

В останні роки зірка фільму « Любов і голуби »Ніна Дорошина мала проблеми зі здоров'ям. Влітку 2017 року в неї відняло ноги, а 18 березня 2018 року його вперше поскаржилася на серце. В останній раз медики приїжджали додому до артистки напередодні її смерті. Однак від госпіталізації Дорошина відмовилася, так як хотіла лікуватися вдома. Тоді ж актриса розповіла журналістам про своє самопочуття. «Я дорослий хвора людина. Стільки років, що, природно, буває погано з серцем. Я лежала в лікарні. Все нормально, все в порядку. Я жива, здорова. Будинки », - говорила вона.

На наступний ранок Дорошиною знову стало погано. Лікарі, що приїхали, констатували смерть від зупинки серця. Повідомлення про смерть Дорошиною з'явилося на сторінці театру «Современник» в соцмережах. Саме в «Современнике» актриса дебютувала і працювала довгі роки. До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно.

До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно

Ніна Дорошина у фільмі «Любов і голуби»

Читайте також:

Сусіди Ніни Дорошиною розповіли про останні хвилини життя актриси

Станіслав Говорухін

Дата смерті: 14 червня.

Вік: 82 роки.

Причина: серцева недостатність.

Повідомлення про смерть знаменитого режисера з'явилося в ЗМІ ще за день до його смерті, проте представники Станіслава Сергійовича і члени його сім'ї категорично спростовували цю інформацію. Шанувальники зітхнули з полегшенням, але на наступний день сумні новини знову клали їх в шок. Спікер Державної думи В'ячеслав Володін розповів, що Станіслав Сергійович помер після тривалої боротьби з важкою хворобою: «Він боровся до кінця з хворобою, але вона його перемогла».

За офіційною версією, кінорежисер і голова комітету з культури Держдуми РФ помер від серцевої недостатності. Однак друзі і близькі режисера вважають, що причиною смерті стало онкологічне захворювання, з яким він боровся. Для того щоб перемогти хворобу, Говорухін навіть їздив на операцію до Ізраїлю, але лікування не допомогло. У грудні минулого року Станіслав Сергійович переніс важку операцію з видалення легені.

Друг Станіслава Сергійовича бізнесмен Юрій Растегін розповів журналістам, що в останні тижні режисер був слабкий і сильно схуд, але до останнього займався справами як в Держдумі, так і в сфері кіно. Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість.

Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість

Станіслав Говорухін

Читайте також:

На спадок Станіслава Говорухіна претендує його страждає ДЦП позашлюбний син

Дмитро Брусникин

Дата смерті: 9 серпня.

Вік: 60 років.

Причина: серцева недостатність.

Новина про смерть Дмитра Брусникина стала справжнім потрясінням не лише для його колег і численних шанувальників. Про те, що у актора були проблеми зі здоров'ям, знали тільки близькі йому люди. Незважаючи на хворобу Брусникин активно працював в театрі, а всього за три місяці до смерті був призначений художнім керівником столичного експериментального театрального центру нової драми «Практика». Саме представники театру «Практика» першими повідомили сумну новину, зазначивши, що попереду у Дмитра Володимировича було багато планів і нових постановок.

Пізніше з'ясувалося, що протягом останніх двох місяців перед смертю Брусникин проходив лікування від серцевої недостатності в Боткінській лікарні. Лікарі відзначали позитивну динаміку в лікуванні, а пацієнт відчував себе добре. Він не брав відпустку, вважаючи, що зможе перебороти хворобу, не залишаючи роботи. Однак його планам не судилося збутися 8 серпня Брусникин різко відчув себе погано, а на наступний день помер.

Дмитро Брусникин

Читайте також:

Помер 60-річний керівник театру «Практика» і зірка серіалу «Петербурзькі таємниці» Дмитро Брусникин

Едуард Успенський

Дата смерті: 14 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак печінки.

Останні роки життя Едуард Успенський, який подарував нам історії про кота Матроскіна, Дядю Федора, крокодила Гену і стару Шапокляк, відчайдушно боровся з раком. Хворобу діагностували ще в 2011 році. Тоді письменник пройшов кілька сеансів хіміотерапії. Рак відступив, але потім повернувся знову. В останні роки Едуарду Успенському було важко ходити, він пересувався на інвалідному візку. Письменник проходив лікування в Німеччині, де йому було призначено ще один, посилений курс хіміотерапії. Лікарі сподівалися на краще, але дива не сталося.

«У мене йде дуже складна і довга боротьба з раком. Я зараз проходжу четвертий курс хіміотерапії, найвідповідальніший. Лікарі кажуть, що ракові клітини йдуть досить швидко. Будемо сподіватися, це останній курс терапії і вона мені допоможе », - розповідав Успенський взимку в ефірі програми« Привіт, Андрію! ».

На початку серпня письменник повернувся додому. Останні два тижні він не вставав з ліжка, але за словами близьких, зберігав ясну свідомість і навіть жартував. За ним доглядала друга дружина Олена. За чотири дні до смерті Едуард Успенський знепритомнів. Рідні викликали швидку допомогу, але письменник відмовився від госпіталізації і залишився вдома, не дивлячись на слабкість.

Едуард Успенський

Читайте також:

Дочка Едуарда Успенського від першого шлюбу розповіла про жорстоке поводження з нею батька

Спадкоємці Едуарда Успенського отримають виплати за контрактом, який письменник уклав з «Союзмультфільмом» незадовго до смерті

Йосип Кобзон

Дата смерті: 20 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак простати.

Йосипа Кобзона називали «головним голосом СРСР». Для багатьох шанувальників його таланту все, що він робив на сцені і в житті, було прикладом. Кобзон першим виступив перед солдатами в Афганістані, з загонами ліквідаторів приїжджав до Чорнобиля. Не зміг Кобзон залишитися осторонь і під час трагічних подій в театральному центрі на Дубровці, де він брав участь у звільненні заручників. Саме про таких кажуть, що пішов не просто артист - пішла ціла епоха.

З середини 2000-х народний артист СРСР боровся з раком простати. Співак проходив лікування в декількох клініках - як в Росії, так і за кордоном. Йому видалили сечовий міхур, і лікарі говорили про те, що Кобзону залишилося жити недовго. Однак операція, проведена в Німеччині, змогла допомогти йому на час впоратися з недугою. Професор Пітер Альтхаус сформував співакові новий сечовий міхур з тонкої кишки. Потім послідувала операція в Італії, де Йосип Давидович пройшов високотехнологічну процедуру, яка називається «кіберніж» - видалення пухлини і метастаз неоперабельним шляхом. Після ряду складних хірургічних втручань Кобзон регулярно лягав в лікарню на обстеження. Однак, як запевняють лікарі, найчастіше це були лише планові огляди.

Йосип Кобзон

26 липня в ЗМІ з'явилася інформація про екстрену госпіталізацію легендарного артиста. Кобзона доставили в реанімацію відділення нейрохірургії однієї зі столичних лікарень. 27 липня співака підключили до апарата допоміжної вентиляції легень. Його стан оцінювався як стабільно важкий. На початку серпня з'явилася інформація про виписку Кобзона, проте Лев Лещенко спростував цю інформацію і заявив, що ніяких поліпшень немає. Останній місяць Йосип Давидович провів в лікарні у стабільно важкому стані, а за два дні до смерті впав у кому, з якої вже не вийшов. Артист помер в реанімаційному відділенні приватної клініки міста Москви, за два тижні до свого 81-го дня народження.

Йосип Кобзон

Читайте також:

Неллі Кобзон дала перше інтерв'ю після смерті Йосипа Кобзона

Зірки згадали Йосипа Кобзона в день його народження

Шарль Азнавур

Дата смерті: 1 жовтня.

Вік: 94 роки.

Причина: набряк легенів.

Чутки про проблеми Шарля Азнавура (справжнє ім'я Шахнур Вагінак Азнавурян. - Прим.ред.) Зі здоров'ям почали поширюватися після того, як в кінці квітня він був змушений скасувати виступ в Санкт-Петербурзі в зв'язку з поганим самопочуттям. Потім він повернувся в Париж, де став відчувати себе краще. У травні співака госпіталізували через травму руки, після чого він скасував концерти в Японії і Узбекистані. Однак влітку Азнавур знову повернувся на сцену. Останній концерт легендарний французький шансоньє дав в Осаці 19 вересня.

Після турне по Японії Азнавур вирішив трохи перепочити і поїхав додому до Франції. Уже в кінці жовтня він планував відправитися в новий тур. Однак в ніч на перше жовтня легендарний співак помер у своєму будинку в містечку Альп в Провансі. Він помер від набряку легенів, який привів до зупинки серця.

Шарль Азнавур з іменною зіркою

Шарль Азнавур за свою кар'єру написав понад 1000 пісень. Слава прийшла до нього в 1940-х роках, коли він почав виступати в дуеті з композитором П'єром Рошом. У 1946 році вони взяли участь в турне Едіт Піаф. Свій перший альбом француз випустив в 1953 році. З тих пір їм було випущено більше 40 платівок. У числі відомих пісень шансоньє: «Мама», «Вічна любов», «Молодість», «Вчора ще», «Ізабелла», «Аве Марія», «Дві гітари», «Понеси мене», «Треба вміти», «Померти за любов »і інші.

На відміну від багатьох європейських зірок Азнавур зміг побудувати успішну кар'єру і за океаном. На початку 1960-х років співак дав перші концерти в Нью-Йорку, а пізніше випустив свій перший американський альбом. Він виступав в дуеті з Френком Сінатрою , Селін Діон , Лучано Паваротті , Пласідо Домінго , Патрісією Каас і іншими зірками, знімався у фільмах таких режисерів, як Рене Клер, Клод Шаброль , Клод Лелуш .

Шарль Азнавур

Читайте також:

Йосип Пригожин порівняв Шарля Азнавура з Йосипом Кобзоном

Роман Карцев

Дата смерті: 2 жовтня.

Вік: 79 років.

Причина: зупинка серця.

Про смерть зірки фільмів « Собаче серце »І« Мастер і Маргарита »Повідомила дружина письменника Михайла Жванецького Наталя на своїй сторінці в Facebook. Останнім часом Роман Андрійович дуже погано почувався і навіть скасував заплановану на листопад виступ. Пізніше сам Михайло Михайлович озвучив причину смерті свого колеги і друга. За словами сатирика, Роман Андрійович помер від інфаркту. У нього не витримало серце. Кілька тижнів лікарі боролися за життя Карцева, але медицина в даному випадку виявилася безсила. «Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький.

«Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький

Роман Карцев

Читайте також:

Стало відомо, на яку спадщину можуть претендувати рідні Романа Карцева

Монсеррат Кабальє

Дата смерті: 6 жовтня.

Вік: 85 років.

Причина: захворювання жовчного міхура.

Знаменита на весь світ оперна діва мріяла співати на сцені до останніх днів свого життя. Так воно і вийшло. Ще влітку вона приїжджала в Москву в рамках турне, приуроченого до її 85-річчя, а вже у вересні потрапила в лікарню через проблеми з сечовим міхуром. Друзі та рідні співачки стверджували, що стан оперної діви оцінюється як стабільний, тому приводів для занепокоєння немає. Однак через два тижні, несподівано для фанатів, Монсеррат Кабальє померла.

Відзначимо, що Кабальє - одна з небагатьох оперних співачок, чиї поп-записи потрапляли в чарти. У 1988 році вона разом з лідером групи Queen Фредді Меркюрі записала альбом Barcelona, ​​заголовна пісня з якого, створена до Олімпійських ігор 1992 року, в результаті стала символом Барселони і всієї Каталонії. А в альбомі Friends For Life (1997) Кабальє заспівала дуетом з відомими поп-зірками, включаючи Джонні Холлідея і Лізу Нільссон.

Монсеррат Кабальє

Фредді Меркьюрі і Монсеррат Кабальє виконують пісню «Барселона»

Читайте також:

Монсеррат Кабальє відмовилася співати для Івана Урганта, але дала телеведучому урок вокалу

Микола Караченцов

Дата смерті: 26 жовтня.

Вік: 73 роки.

Причина: рак легенів.

Микола Караченцов міцно асоціюється у російського глядача з благородним і сміливим графом Миколою Резанова з « Юнони і Авось ». Цю роль актор грав без дублера майже чверть століття. На жаль, після того, як в 2005 році Караченцов потрапив у жахливу аварію, йому довелося покинути театр. Зараз роль графа Резанова виконує Дмитро Пєвцов .

Аварія на Мічурінському проспекті в Москві в ніч на 28 лютого 2005 року перекреслила акторську кар'єру Караченцова. Микола Петрович разом зі своїм свояком Андрієм Кузнєцовим поспішав на квартиру тещі. У той день дружина повідомила Караченцова, що її мама померла. На дорозі була ожеледиця, і Караченцов не впорався з керуванням. Його автомобіль Volkswagen врізався в стовп. Актор отримав перелом склепіння черепа, закриту черепно-мозкову травму, внутричерепную гематому і тупу травму живота.

Лікарі провели Миколі Петровичу екстрену операцію на головному мозку. 26 днів артист знаходився в комі. На початку літа 2005-го потерпілого перевели в Центр патології мови і нейрореабілітації. Процес одужання Караченцова затягнувся. Улюбленцю публіки довелося заново вчитися ходити, його мова до кінця не відновилася. Стало очевидно, що продовжувати акторську кар'єру він не зможе. Лише одного разу - в 2014 році - Караченцов постав в образі Василя Ходаса в білоруській картині «Білі Роси. Повернення ». Він зіграв невелику роль без слів в короткому епізоді, в якому показано, як після довгої відсутності герой повертається додому до дружини.

Навесні 2011-го Микола пройшов курс лікування в одній з клінік Ізраїлю, а з січня по травень 2013 року перебував в китайських медустановах. Повідомлялося, що стан актора дещо поліпшилася. Однак наприкінці лютого 2017 року Караченцов знову потрапив до лікарні через ДТП. Актор отримав струс мозку при зіткненні «тойоти», де він сидів на пасажирському кріслі, з «газеллю».

Микола Караченцов у фільмі «Старший син»

У жовтні 2017 го дружина актора Людмила Поргіна розповіла Журналістам, что у Караченцов діагностувалі злоякісну пухлина в правій легені. У липні 2018 року він вирушив на лікування до Ізраїлю, де пройшов дорогий курс лікування. Зібрати необхідну суму допомогли друзі артиста і його колеги по сцені. Однак старання зарубіжних медиків не принесли бажаного результату, тому Микола Петрович з дружиною повернулися в Росію, де артист продовжив курс хіміотерапії. В результаті намітився прогрес: пухлина стала зменшуватися. Однак трапилася нова біда: Караченцов підхопив двосторонню пневмонію, яка часто буває у онкохворих, і потрапив в реанімацію. У боротьбі з хворобою актор втратив багато сил. За тиждень до смерті Караченцова його син Андрій розповідав, що запалення йде і батька перевели в звичайну палату. Рідні Караченцова були налаштовані позитивно. Людмила Андріївна мріяла, що після виписки вони поїдуть на дачу, щоб Микола Петрович зміг більше часу проводити на свіжому повітрі. Однак вийти з лікарні акторові так і не вдалося. За день до свого 74-річчя Караченцов помер в реанімації 62-ї онкологічної лікарні Красногорська. У нього відмовили нирки.

Микола Караченцов в ролі графа Резанова

Читайте також:

Пам'яті Миколи Караченцова. Кінець прекрасної епохи

Дружина Миколи Караченцова розповіла про останні слова актора перед смертю

Євген Осін

Дата смерті: 17 листопад 2018 року.

Вік: 54 роки.

Причина: зупинка серця.

Автор хіта «Плаче дівчинка в автоматі» протягом тривалого часу боровся з алкоголізмом. Через свою залежність зірка 90-х позбувся сім'ї: від нього пішла дружина Наталя з донькою Агніей. У серпні минулого року співак проходив лікування в тайській клініці. Причому в тій же, де боролася з наркологічної залежністю дана Борисова . Виконавець скаржився, що в клініці йому не дуже подобається, тому що його змушують ходити «на якісь групи» і не дають алкогольні напої. Через два місяці Осін перервав лікування і покинув стіни реабілітаційного центру, а потім знову повернувся до колишніх загул: все частіше його стали бачити в алкогольних відділах супермаркетів.

У квітні цього року співак написав заяву про те, що його квартиру обікрали. Обставини злочину наступні: виконавець влаштував застілля з незнайомими йому двома жінками та чоловіком. А після свята він виявив пропажу грошей і п'яти мобільних телефонів.

Євген Осін

Приблизно через місяць Осін знову з'явився в ЗМІ. Він розповів про те, що у нього почалися проблеми з ногами і хребтом і йому потрібні гроші на лікування. Співак звернувся до шанувальників з проханням перерахувати гроші, так як у нього немає коштів навіть на консультацію лікаря. Осін зізнався, що з авторських він нічого не отримує, а з останнього місця роботи давно звільнився. Також Євген стверджував, що кожен крок йому дається з великими труднощами, а допомогти йому ніхто не може, так як він живе один. «Немов плазую по гострим ножам», - скаржився співак.

Останні кілька тижнів життя Осін практично не виходив з дому. Час від часу його відвідувала сестра Альбіна, яка і виявила бездиханне тіло артиста. За словами медиків, Євген пив кілька днів, в результаті його серце не витримало. Весь цей час Осін продовжував писати пісні. В останньому голосовому повідомленні артист заплітається мовою повідомив своєму другові, музикантові Андрію Ковальову, що його новий твір «порве всі хіти».

Євген Осін

Читайте також:

Дана Борисова заявила, що Наталя Штурм зажадала грошей за участь в ток-шоу про Євгена осики

Сергій Шнуров у віршах вшанував пам'ять Євгена Осика

Бернардо Бертолуччі

Дата смерті: 26 листопад 2018 року.

Вік: 77 років.

Причина: рак легені.

Тільки після смерті італійського оскароносного кінорежисера і драматурга стало відомо, що протягом тривалого часу він боровся з онкологічним захворюванням. Однак хвороба виявилася сильнішою. Про останні роки життя Бертолуччі відомо не так багато. Режисер рідко виходив друком, не знімав кіно і повністю відійшов від справ. Справа в тому, що більше 10 років кінематографіст був прикутий до інвалідного крісла через невдалу операцію на міжхребцевої грижі. Остання робота режисера - драма « Ти і я »За романом Ніколо Амманіті - вийшла в 2012-му. Роком пізніше з'явилася картина «Венеція 70: Перезавантаження майбутнього», в якій Бертолуччі виконав головну роль. У 2013-му пан режисер був удостоєний іменної зірки на голлівудській Алеї слави. Роком пізніше був відзначений Премією миру за внесок в області прав людини.

На рахунку Бернардо Бертолуччі величезну кількість різних премій і нагород, в тому числі він є володарем «Оскара» за свій фільм «Останній імператор», за який також отримав «Золотий глобус» і премію BAFTA. Також в арсеналі знаменитого італійця перемоги на Берлінському міжнародному кінофестивалі (1970) і Венеціанському кінофестивалі (1997, 2007). Але найголовніше, що залишив нам режисер у спадок, це фільми, ще за його життя стали культовими: «Конформіст», « Останнє танго в Парижі »,« ЩоВислизає » , « мрійники " та інші.

Але найголовніше, що залишив нам режисер у спадок, це фільми, ще за його життя стали культовими: «Конформіст», «   Останнє танго в Парижі   »,«   ЩоВислизає »   , «   мрійники    та інші

Бернардо Бертолуччі

Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м

Ми б дуже хотіли, щоб в цьому році у нас не було приводів робити такий огляд. Але, на жаль, і 2018 й не обійшовся без скорботних подій. За минулу дванадцять місяців ми попрощалися з цілою плеядою талановитих діячів мистецтва. Красиві, яскраві, небайдужі, харизматичні, - такими вони назавжди залишаться в наших серцях. Давайте згадаємо тих, кого ми втратили в 2018 році.

Людмила Сенчина

Дата смерті: 25 січня.

Вік: 67 років.

Причина: рак підшлункової залози.

Протягом півтора років головна Попелюшка Радянського Союзу боролася з раком підшлункової залози. Співачка довго приховувала страшний діагноз, про який стало відомо тільки після її смерті. Сенчина лікувалася в Росії, пройшла кілька курсів хіміотерапії. Навіть будучи важко хворою, Людмила Сенчина виходила на сцену, посміхалася, виконувала свої пісні, ніхто крім самих близьких не здогадувався про те, як важко їй це давалося. До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю.

До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю

Людмила Сенчина

Читайте також:

Людмила Сенчина залишила синові і чоловікові багатомільйонний спадок

Олег Табаков

Дата смерті: 12 березня.

Вік: 82 роки.

Причина: рак передміхурової залози.

Останні місяці життя Олег Табаков провів в лікарні. Ще в кінці грудня він потрапив в реанімацію. Весь цей час в ЗМІ надходила вельми суперечлива інформація про здоров'я актора. Писали, що у нього запалення легенів, говорили, що проблеми з зубами і, як наслідок невдалої стоматологічної операції, сепсис - зараження крові. Пізніше офіційною версією смерті Олега Табакова назвали серцевий напад, зупинку серця.

Однак уже після смерті метра джерело з оточення Олега Павловича заявив журналістам, що актор протягом п'яти років боровся з раком передміхурової залози. Цю інформацію в інтерв'ю Юрію Дудю підтвердив і син актора - Павло. За його словами, батько хворів давно. Першим про недугу він розповів синам, дружина - Марина Зудіна - дізналася пізніше. «Батько жив, він не робив з цього проблеми, він просто пер вперед, це головне, що допомагало йому», - вважає Павло Табаков.

Олег Павлович настільки вміло приховував недуга, що про хворобу майже ніхто не здогадувався. Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова Марина Зудіна до останнього самовіддано доглядала за чоловіком.

Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова   Марина Зудіна   до останнього самовіддано доглядала за чоловіком

Олег Табаков

Читайте також:

Вдова Олега Табакова Марина Зудіна не прийняла участь в зйомках документального фільму про нього

Олег Анофриев

Дата смерті: 28 березня.

Вік: 87 років.

Причина: серцева недостатність.

Олег Анофриев запам'ятався глядачам не тільки своїми ролями в кіно. Саме його голос можна почути в улюблених усіма фільмах, таких як « Іван Васильович змінює професію »,« земля Санникова »,« Двоє під однією парасолькою »і багатьох інших. Крім того, голосом Анофрієвим співають майже всі герої мультфільму « Бременські музики ». Він був і за Трубадура, і за Отаманша, і за Короля, і за розбійників, і за кота, і за півня, примудрившись кожному створити свій характерний образ. Саме його голосом співають «Я на сонечку сиджу і на сонечко дивлюся» одночасно і Левеня, і Черепаха в знаменитому мультфільмі. А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»? Кілька поколінь.

За два роки до смерті Олег Анофриев розповідав, що у нього на серці коштує шість шунтів і штучний клапан, який працює не дуже добре. Йому доводилося пити багато препаратів для розрідження крові, але продовжував радіти кожній хвилині свого життя. Тоді ж знаменитий актор зазначив, що хотів би побачити ще одне літо. Однак йому пощастило: він побачив два. Про смерть народного артиста Російської Федерації повідомив в соцмережах актор Олександр Олешко .

Олег Анофриев

Читайте також:

Оцінний в десятки мільйонів рублів спадок Олега Анофрієвим дістанеться його дружині і дітям

Ніна Дорошина

Дата смерті: 21 квітня.

Вік: 83 роки.

Причина: зупинка серця.

В останні роки зірка фільму « Любов і голуби »Ніна Дорошина мала проблеми зі здоров'ям. Влітку 2017 року в неї відняло ноги, а 18 березня 2018 року його вперше поскаржилася на серце. В останній раз медики приїжджали додому до артистки напередодні її смерті. Однак від госпіталізації Дорошина відмовилася, так як хотіла лікуватися вдома. Тоді ж актриса розповіла журналістам про своє самопочуття. «Я дорослий хвора людина. Стільки років, що, природно, буває погано з серцем. Я лежала в лікарні. Все нормально, все в порядку. Я жива, здорова. Будинки », - говорила вона.

На наступний ранок Дорошиною знову стало погано. Лікарі, що приїхали, констатували смерть від зупинки серця. Повідомлення про смерть Дорошиною з'явилося на сторінці театру «Современник» в соцмережах. Саме в «Современнике» актриса дебютувала і працювала довгі роки. До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно.

До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно

Ніна Дорошина у фільмі «Любов і голуби»

Читайте також:

Сусіди Ніни Дорошиною розповіли про останні хвилини життя актриси

Станіслав Говорухін

Дата смерті: 14 червня.

Вік: 82 роки.

Причина: серцева недостатність.

Повідомлення про смерть знаменитого режисера з'явилося в ЗМІ ще за день до його смерті, проте представники Станіслава Сергійовича і члени його сім'ї категорично спростовували цю інформацію. Шанувальники зітхнули з полегшенням, але на наступний день сумні новини знову клали їх в шок. Спікер Державної думи В'ячеслав Володін розповів, що Станіслав Сергійович помер після тривалої боротьби з важкою хворобою: «Він боровся до кінця з хворобою, але вона його перемогла».

За офіційною версією, кінорежисер і голова комітету з культури Держдуми РФ помер від серцевої недостатності. Однак друзі і близькі режисера вважають, що причиною смерті стало онкологічне захворювання, з яким він боровся. Для того щоб перемогти хворобу, Говорухін навіть їздив на операцію до Ізраїлю, але лікування не допомогло. У грудні минулого року Станіслав Сергійович переніс важку операцію з видалення легені.

Друг Станіслава Сергійовича бізнесмен Юрій Растегін розповів журналістам, що в останні тижні режисер був слабкий і сильно схуд, але до останнього займався справами як в Держдумі, так і в сфері кіно. Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість.

Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість

Станіслав Говорухін

Читайте також:

На спадок Станіслава Говорухіна претендує його страждає ДЦП позашлюбний син

Дмитро Брусникин

Дата смерті: 9 серпня.

Вік: 60 років.

Причина: серцева недостатність.

Новина про смерть Дмитра Брусникина стала справжнім потрясінням не лише для його колег і численних шанувальників. Про те, що у актора були проблеми зі здоров'ям, знали тільки близькі йому люди. Незважаючи на хворобу Брусникин активно працював в театрі, а всього за три місяці до смерті був призначений художнім керівником столичного експериментального театрального центру нової драми «Практика». Саме представники театру «Практика» першими повідомили сумну новину, зазначивши, що попереду у Дмитра Володимировича було багато планів і нових постановок.

Пізніше з'ясувалося, що протягом останніх двох місяців перед смертю Брусникин проходив лікування від серцевої недостатності в Боткінській лікарні. Лікарі відзначали позитивну динаміку в лікуванні, а пацієнт відчував себе добре. Він не брав відпустку, вважаючи, що зможе перебороти хворобу, не залишаючи роботи. Однак його планам не судилося збутися 8 серпня Брусникин різко відчув себе погано, а на наступний день помер.

Дмитро Брусникин

Читайте також:

Помер 60-річний керівник театру «Практика» і зірка серіалу «Петербурзькі таємниці» Дмитро Брусникин

Едуард Успенський

Дата смерті: 14 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак печінки.

Останні роки життя Едуард Успенський, який подарував нам історії про кота Матроскіна, Дядю Федора, крокодила Гену і стару Шапокляк, відчайдушно боровся з раком. Хворобу діагностували ще в 2011 році. Тоді письменник пройшов кілька сеансів хіміотерапії. Рак відступив, але потім повернувся знову. В останні роки Едуарду Успенському було важко ходити, він пересувався на інвалідному візку. Письменник проходив лікування в Німеччині, де йому було призначено ще один, посилений курс хіміотерапії. Лікарі сподівалися на краще, але дива не сталося.

«У мене йде дуже складна і довга боротьба з раком. Я зараз проходжу четвертий курс хіміотерапії, найвідповідальніший. Лікарі кажуть, що ракові клітини йдуть досить швидко. Будемо сподіватися, це останній курс терапії і вона мені допоможе », - розповідав Успенський взимку в ефірі програми« Привіт, Андрію! ».

На початку серпня письменник повернувся додому. Останні два тижні він не вставав з ліжка, але за словами близьких, зберігав ясну свідомість і навіть жартував. За ним доглядала друга дружина Олена. За чотири дні до смерті Едуард Успенський знепритомнів. Рідні викликали швидку допомогу, але письменник відмовився від госпіталізації і залишився вдома, не дивлячись на слабкість.

Едуард Успенський

Читайте також:

Дочка Едуарда Успенського від першого шлюбу розповіла про жорстоке поводження з нею батька

Спадкоємці Едуарда Успенського отримають виплати за контрактом, який письменник уклав з «Союзмультфільмом» незадовго до смерті

Йосип Кобзон

Дата смерті: 20 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак простати.

Йосипа Кобзона називали «головним голосом СРСР». Для багатьох шанувальників його таланту все, що він робив на сцені і в житті, було прикладом. Кобзон першим виступив перед солдатами в Афганістані, з загонами ліквідаторів приїжджав до Чорнобиля. Не зміг Кобзон залишитися осторонь і під час трагічних подій в театральному центрі на Дубровці, де він брав участь у звільненні заручників. Саме про таких кажуть, що пішов не просто артист - пішла ціла епоха.

З середини 2000-х народний артист СРСР боровся з раком простати. Співак проходив лікування в декількох клініках - як в Росії, так і за кордоном. Йому видалили сечовий міхур, і лікарі говорили про те, що Кобзону залишилося жити недовго. Однак операція, проведена в Німеччині, змогла допомогти йому на час впоратися з недугою. Професор Пітер Альтхаус сформував співакові новий сечовий міхур з тонкої кишки. Потім послідувала операція в Італії, де Йосип Давидович пройшов високотехнологічну процедуру, яка називається «кіберніж» - видалення пухлини і метастаз неоперабельним шляхом. Після ряду складних хірургічних втручань Кобзон регулярно лягав в лікарню на обстеження. Однак, як запевняють лікарі, найчастіше це були лише планові огляди.

Йосип Кобзон

26 липня в ЗМІ з'явилася інформація про екстрену госпіталізацію легендарного артиста. Кобзона доставили в реанімацію відділення нейрохірургії однієї зі столичних лікарень. 27 липня співака підключили до апарата допоміжної вентиляції легень. Його стан оцінювався як стабільно важкий. На початку серпня з'явилася інформація про виписку Кобзона, проте Лев Лещенко спростував цю інформацію і заявив, що ніяких поліпшень немає. Останній місяць Йосип Давидович провів в лікарні у стабільно важкому стані, а за два дні до смерті впав у кому, з якої вже не вийшов. Артист помер в реанімаційному відділенні приватної клініки міста Москви, за два тижні до свого 81-го дня народження.

Йосип Кобзон

Читайте також:

Неллі Кобзон дала перше інтерв'ю після смерті Йосипа Кобзона

Зірки згадали Йосипа Кобзона в день його народження

Шарль Азнавур

Дата смерті: 1 жовтня.

Вік: 94 роки.

Причина: набряк легенів.

Чутки про проблеми Шарля Азнавура (справжнє ім'я Шахнур Вагінак Азнавурян. - Прим.ред.) Зі здоров'ям почали поширюватися після того, як в кінці квітня він був змушений скасувати виступ в Санкт-Петербурзі в зв'язку з поганим самопочуттям. Потім він повернувся в Париж, де став відчувати себе краще. У травні співака госпіталізували через травму руки, після чого він скасував концерти в Японії і Узбекистані. Однак влітку Азнавур знову повернувся на сцену. Останній концерт легендарний французький шансоньє дав в Осаці 19 вересня.

Після турне по Японії Азнавур вирішив трохи перепочити і поїхав додому до Франції. Уже в кінці жовтня він планував відправитися в новий тур. Однак в ніч на перше жовтня легендарний співак помер у своєму будинку в містечку Альп в Провансі. Він помер від набряку легенів, який привів до зупинки серця.

Шарль Азнавур з іменною зіркою

Шарль Азнавур за свою кар'єру написав понад 1000 пісень. Слава прийшла до нього в 1940-х роках, коли він почав виступати в дуеті з композитором П'єром Рошом. У 1946 році вони взяли участь в турне Едіт Піаф. Свій перший альбом француз випустив в 1953 році. З тих пір їм було випущено більше 40 платівок. У числі відомих пісень шансоньє: «Мама», «Вічна любов», «Молодість», «Вчора ще», «Ізабелла», «Аве Марія», «Дві гітари», «Понеси мене», «Треба вміти», «Померти за любов »і інші.

На відміну від багатьох європейських зірок Азнавур зміг побудувати успішну кар'єру і за океаном. На початку 1960-х років співак дав перші концерти в Нью-Йорку, а пізніше випустив свій перший американський альбом. Він виступав в дуеті з Френком Сінатрою , Селін Діон , Лучано Паваротті , Пласідо Домінго , Патрісією Каас і іншими зірками, знімався у фільмах таких режисерів, як Рене Клер, Клод Шаброль , Клод Лелуш .

Шарль Азнавур

Читайте також:

Йосип Пригожин порівняв Шарля Азнавура з Йосипом Кобзоном

Роман Карцев

Дата смерті: 2 жовтня.

Вік: 79 років.

Причина: зупинка серця.

Про смерть зірки фільмів « Собаче серце »І« Мастер і Маргарита »Повідомила дружина письменника Михайла Жванецького Наталя на своїй сторінці в Facebook. Останнім часом Роман Андрійович дуже погано почувався і навіть скасував заплановану на листопад виступ. Пізніше сам Михайло Михайлович озвучив причину смерті свого колеги і друга. За словами сатирика, Роман Андрійович помер від інфаркту. У нього не витримало серце. Кілька тижнів лікарі боролися за життя Карцева, але медицина в даному випадку виявилася безсила. «Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький.

«Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький

Роман Карцев

Читайте також:

Стало відомо, на яку спадщину можуть претендувати рідні Романа Карцева

Монсеррат Кабальє

Дата смерті: 6 жовтня.

Вік: 85 років.

Причина: захворювання жовчного міхура.

Знаменита на весь світ оперна діва мріяла співати на сцені до останніх днів свого життя. Так воно і вийшло. Ще влітку вона приїжджала в Москву в рамках турне, приуроченого до її 85-річчя, а вже у вересні потрапила в лікарню через проблеми з сечовим міхуром. Друзі та рідні співачки стверджували, що стан оперної діви оцінюється як стабільний, тому приводів для занепокоєння немає. Однак через два тижні, несподівано для фанатів, Монсеррат Кабальє померла.

Відзначимо, що Кабальє - одна з небагатьох оперних співачок, чиї поп-записи потрапляли в чарти. У 1988 році вона разом з лідером групи Queen Фредді Меркюрі записала альбом Barcelona, ​​заголовна пісня з якого, створена до Олімпійських ігор 1992 року, в результаті стала символом Барселони і всієї Каталонії. А в альбомі Friends For Life (1997) Кабальє заспівала дуетом з відомими поп-зірками, включаючи Джонні Холлідея і Лізу Нільссон.

Монсеррат Кабальє

Фредді Меркьюрі і Монсеррат Кабальє виконують пісню «Барселона»

Читайте також:

Монсеррат Кабальє відмовилася співати для Івана Урганта, але дала телеведучому урок вокалу

Микола Караченцов

Дата смерті: 26 жовтня.

Вік: 73 роки.

Причина: рак легенів.

Микола Караченцов міцно асоціюється у російського глядача з благородним і сміливим графом Миколою Резанова з « Юнони і Авось ». Цю роль актор грав без дублера майже чверть століття. На жаль, після того, як в 2005 році Караченцов потрапив у жахливу аварію, йому довелося покинути театр. Зараз роль графа Резанова виконує Дмитро Пєвцов .

Аварія на Мічурінському проспекті в Москві в ніч на 28 лютого 2005 року перекреслила акторську кар'єру Караченцова. Микола Петрович разом зі своїм свояком Андрієм Кузнєцовим поспішав на квартиру тещі. У той день дружина повідомила Караченцова, що її мама померла. На дорозі була ожеледиця, і Караченцов не впорався з керуванням. Його автомобіль Volkswagen врізався в стовп. Актор отримав перелом склепіння черепа, закриту черепно-мозкову травму, внутричерепную гематому і тупу травму живота.

Лікарі провели Миколі Петровичу екстрену операцію на головному мозку. 26 днів артист знаходився в комі. На початку літа 2005-го потерпілого перевели в Центр патології мови і нейрореабілітації. Процес одужання Караченцова затягнувся. Улюбленцю публіки довелося заново вчитися ходити, його мова до кінця не відновилася. Стало очевидно, що продовжувати акторську кар'єру він не зможе. Лише одного разу - в 2014 році - Караченцов постав в образі Василя Ходаса в білоруській картині «Білі Роси. Повернення ». Він зіграв невелику роль без слів в короткому епізоді, в якому показано, як після довгої відсутності герой повертається додому до дружини.

Навесні 2011-го Микола пройшов курс лікування в одній з клінік Ізраїлю, а з січня по травень 2013 року перебував в китайських медустановах. Повідомлялося, що стан актора дещо поліпшилася. Однак наприкінці лютого 2017 року Караченцов знову потрапив до лікарні через ДТП. Актор отримав струс мозку при зіткненні «тойоти», де він сидів на пасажирському кріслі, з «газеллю».

Микола Караченцов у фільмі «Старший син»

Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м

Ми б дуже хотіли, щоб в цьому році у нас не було приводів робити такий огляд. Але, на жаль, і 2018 й не обійшовся без скорботних подій. За минулу дванадцять місяців ми попрощалися з цілою плеядою талановитих діячів мистецтва. Красиві, яскраві, небайдужі, харизматичні, - такими вони назавжди залишаться в наших серцях. Давайте згадаємо тих, кого ми втратили в 2018 році.

Людмила Сенчина

Дата смерті: 25 січня.

Вік: 67 років.

Причина: рак підшлункової залози.

Протягом півтора років головна Попелюшка Радянського Союзу боролася з раком підшлункової залози. Співачка довго приховувала страшний діагноз, про який стало відомо тільки після її смерті. Сенчина лікувалася в Росії, пройшла кілька курсів хіміотерапії. Навіть будучи важко хворою, Людмила Сенчина виходила на сцену, посміхалася, виконувала свої пісні, ніхто крім самих близьких не здогадувався про те, як важко їй це давалося. До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю.

До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю

Людмила Сенчина

Читайте також:

Людмила Сенчина залишила синові і чоловікові багатомільйонний спадок

Олег Табаков

Дата смерті: 12 березня.

Вік: 82 роки.

Причина: рак передміхурової залози.

Останні місяці життя Олег Табаков провів в лікарні. Ще в кінці грудня він потрапив в реанімацію. Весь цей час в ЗМІ надходила вельми суперечлива інформація про здоров'я актора. Писали, що у нього запалення легенів, говорили, що проблеми з зубами і, як наслідок невдалої стоматологічної операції, сепсис - зараження крові. Пізніше офіційною версією смерті Олега Табакова назвали серцевий напад, зупинку серця.

Однак уже після смерті метра джерело з оточення Олега Павловича заявив журналістам, що актор протягом п'яти років боровся з раком передміхурової залози. Цю інформацію в інтерв'ю Юрію Дудю підтвердив і син актора - Павло. За його словами, батько хворів давно. Першим про недугу він розповів синам, дружина - Марина Зудіна - дізналася пізніше. «Батько жив, він не робив з цього проблеми, він просто пер вперед, це головне, що допомагало йому», - вважає Павло Табаков.

Олег Павлович настільки вміло приховував недуга, що про хворобу майже ніхто не здогадувався. Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова Марина Зудіна до останнього самовіддано доглядала за чоловіком.

Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова   Марина Зудіна   до останнього самовіддано доглядала за чоловіком

Олег Табаков

Читайте також:

Вдова Олега Табакова Марина Зудіна не прийняла участь в зйомках документального фільму про нього

Олег Анофриев

Дата смерті: 28 березня.

Вік: 87 років.

Причина: серцева недостатність.

Олег Анофриев запам'ятався глядачам не тільки своїми ролями в кіно. Саме його голос можна почути в улюблених усіма фільмах, таких як « Іван Васильович змінює професію »,« земля Санникова »,« Двоє під однією парасолькою »і багатьох інших. Крім того, голосом Анофрієвим співають майже всі герої мультфільму « Бременські музики ». Він був і за Трубадура, і за Отаманша, і за Короля, і за розбійників, і за кота, і за півня, примудрившись кожному створити свій характерний образ. Саме його голосом співають «Я на сонечку сиджу і на сонечко дивлюся» одночасно і Левеня, і Черепаха в знаменитому мультфільмі. А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»? Кілька поколінь.

За два роки до смерті Олег Анофриев розповідав, що у нього на серці коштує шість шунтів і штучний клапан, який працює не дуже добре. Йому доводилося пити багато препаратів для розрідження крові, але продовжував радіти кожній хвилині свого життя. Тоді ж знаменитий актор зазначив, що хотів би побачити ще одне літо. Однак йому пощастило: він побачив два. Про смерть народного артиста Російської Федерації повідомив в соцмережах актор Олександр Олешко .

Олег Анофриев

Читайте також:

Оцінний в десятки мільйонів рублів спадок Олега Анофрієвим дістанеться його дружині і дітям

Ніна Дорошина

Дата смерті: 21 квітня.

Вік: 83 роки.

Причина: зупинка серця.

В останні роки зірка фільму « Любов і голуби »Ніна Дорошина мала проблеми зі здоров'ям. Влітку 2017 року в неї відняло ноги, а 18 березня 2018 року його вперше поскаржилася на серце. В останній раз медики приїжджали додому до артистки напередодні її смерті. Однак від госпіталізації Дорошина відмовилася, так як хотіла лікуватися вдома. Тоді ж актриса розповіла журналістам про своє самопочуття. «Я дорослий хвора людина. Стільки років, що, природно, буває погано з серцем. Я лежала в лікарні. Все нормально, все в порядку. Я жива, здорова. Будинки », - говорила вона.

На наступний ранок Дорошиною знову стало погано. Лікарі, що приїхали, констатували смерть від зупинки серця. Повідомлення про смерть Дорошиною з'явилося на сторінці театру «Современник» в соцмережах. Саме в «Современнике» актриса дебютувала і працювала довгі роки. До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно.

До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно

Ніна Дорошина у фільмі «Любов і голуби»

Читайте також:

Сусіди Ніни Дорошиною розповіли про останні хвилини життя актриси

Станіслав Говорухін

Дата смерті: 14 червня.

Вік: 82 роки.

Причина: серцева недостатність.

Повідомлення про смерть знаменитого режисера з'явилося в ЗМІ ще за день до його смерті, проте представники Станіслава Сергійовича і члени його сім'ї категорично спростовували цю інформацію. Шанувальники зітхнули з полегшенням, але на наступний день сумні новини знову клали їх в шок. Спікер Державної думи В'ячеслав Володін розповів, що Станіслав Сергійович помер після тривалої боротьби з важкою хворобою: «Він боровся до кінця з хворобою, але вона його перемогла».

За офіційною версією, кінорежисер і голова комітету з культури Держдуми РФ помер від серцевої недостатності. Однак друзі і близькі режисера вважають, що причиною смерті стало онкологічне захворювання, з яким він боровся. Для того щоб перемогти хворобу, Говорухін навіть їздив на операцію до Ізраїлю, але лікування не допомогло. У грудні минулого року Станіслав Сергійович переніс важку операцію з видалення легені.

Друг Станіслава Сергійовича бізнесмен Юрій Растегін розповів журналістам, що в останні тижні режисер був слабкий і сильно схуд, але до останнього займався справами як в Держдумі, так і в сфері кіно. Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість.

Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість

Станіслав Говорухін

Читайте також:

На спадок Станіслава Говорухіна претендує його страждає ДЦП позашлюбний син

Дмитро Брусникин

Дата смерті: 9 серпня.

Вік: 60 років.

Причина: серцева недостатність.

Новина про смерть Дмитра Брусникина стала справжнім потрясінням не лише для його колег і численних шанувальників. Про те, що у актора були проблеми зі здоров'ям, знали тільки близькі йому люди. Незважаючи на хворобу Брусникин активно працював в театрі, а всього за три місяці до смерті був призначений художнім керівником столичного експериментального театрального центру нової драми «Практика». Саме представники театру «Практика» першими повідомили сумну новину, зазначивши, що попереду у Дмитра Володимировича було багато планів і нових постановок.

Пізніше з'ясувалося, що протягом останніх двох місяців перед смертю Брусникин проходив лікування від серцевої недостатності в Боткінській лікарні. Лікарі відзначали позитивну динаміку в лікуванні, а пацієнт відчував себе добре. Він не брав відпустку, вважаючи, що зможе перебороти хворобу, не залишаючи роботи. Однак його планам не судилося збутися 8 серпня Брусникин різко відчув себе погано, а на наступний день помер.

Дмитро Брусникин

Читайте також:

Помер 60-річний керівник театру «Практика» і зірка серіалу «Петербурзькі таємниці» Дмитро Брусникин

Едуард Успенський

Дата смерті: 14 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак печінки.

Останні роки життя Едуард Успенський, який подарував нам історії про кота Матроскіна, Дядю Федора, крокодила Гену і стару Шапокляк, відчайдушно боровся з раком. Хворобу діагностували ще в 2011 році. Тоді письменник пройшов кілька сеансів хіміотерапії. Рак відступив, але потім повернувся знову. В останні роки Едуарду Успенському було важко ходити, він пересувався на інвалідному візку. Письменник проходив лікування в Німеччині, де йому було призначено ще один, посилений курс хіміотерапії. Лікарі сподівалися на краще, але дива не сталося.

«У мене йде дуже складна і довга боротьба з раком. Я зараз проходжу четвертий курс хіміотерапії, найвідповідальніший. Лікарі кажуть, що ракові клітини йдуть досить швидко. Будемо сподіватися, це останній курс терапії і вона мені допоможе », - розповідав Успенський взимку в ефірі програми« Привіт, Андрію! ».

На початку серпня письменник повернувся додому. Останні два тижні він не вставав з ліжка, але за словами близьких, зберігав ясну свідомість і навіть жартував. За ним доглядала друга дружина Олена. За чотири дні до смерті Едуард Успенський знепритомнів. Рідні викликали швидку допомогу, але письменник відмовився від госпіталізації і залишився вдома, не дивлячись на слабкість.

Едуард Успенський

Читайте також:

Дочка Едуарда Успенського від першого шлюбу розповіла про жорстоке поводження з нею батька

Спадкоємці Едуарда Успенського отримають виплати за контрактом, який письменник уклав з «Союзмультфільмом» незадовго до смерті

Йосип Кобзон

Дата смерті: 20 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак простати.

Йосипа Кобзона називали «головним голосом СРСР». Для багатьох шанувальників його таланту все, що він робив на сцені і в житті, було прикладом. Кобзон першим виступив перед солдатами в Афганістані, з загонами ліквідаторів приїжджав до Чорнобиля. Не зміг Кобзон залишитися осторонь і під час трагічних подій в театральному центрі на Дубровці, де він брав участь у звільненні заручників. Саме про таких кажуть, що пішов не просто артист - пішла ціла епоха.

З середини 2000-х народний артист СРСР боровся з раком простати. Співак проходив лікування в декількох клініках - як в Росії, так і за кордоном. Йому видалили сечовий міхур, і лікарі говорили про те, що Кобзону залишилося жити недовго. Однак операція, проведена в Німеччині, змогла допомогти йому на час впоратися з недугою. Професор Пітер Альтхаус сформував співакові новий сечовий міхур з тонкої кишки. Потім послідувала операція в Італії, де Йосип Давидович пройшов високотехнологічну процедуру, яка називається «кіберніж» - видалення пухлини і метастаз неоперабельним шляхом. Після ряду складних хірургічних втручань Кобзон регулярно лягав в лікарню на обстеження. Однак, як запевняють лікарі, найчастіше це були лише планові огляди.

Йосип Кобзон

26 липня в ЗМІ з'явилася інформація про екстрену госпіталізацію легендарного артиста. Кобзона доставили в реанімацію відділення нейрохірургії однієї зі столичних лікарень. 27 липня співака підключили до апарата допоміжної вентиляції легень. Його стан оцінювався як стабільно важкий. На початку серпня з'явилася інформація про виписку Кобзона, проте Лев Лещенко спростував цю інформацію і заявив, що ніяких поліпшень немає. Останній місяць Йосип Давидович провів в лікарні у стабільно важкому стані, а за два дні до смерті впав у кому, з якої вже не вийшов. Артист помер в реанімаційному відділенні приватної клініки міста Москви, за два тижні до свого 81-го дня народження.

Йосип Кобзон

Читайте також:

Неллі Кобзон дала перше інтерв'ю після смерті Йосипа Кобзона

Зірки згадали Йосипа Кобзона в день його народження

Шарль Азнавур

Дата смерті: 1 жовтня.

Вік: 94 роки.

Причина: набряк легенів.

Чутки про проблеми Шарля Азнавура (справжнє ім'я Шахнур Вагінак Азнавурян. - Прим.ред.) Зі здоров'ям почали поширюватися після того, як в кінці квітня він був змушений скасувати виступ в Санкт-Петербурзі в зв'язку з поганим самопочуттям. Потім він повернувся в Париж, де став відчувати себе краще. У травні співака госпіталізували через травму руки, після чого він скасував концерти в Японії і Узбекистані. Однак влітку Азнавур знову повернувся на сцену. Останній концерт легендарний французький шансоньє дав в Осаці 19 вересня.

Після турне по Японії Азнавур вирішив трохи перепочити і поїхав додому до Франції. Уже в кінці жовтня він планував відправитися в новий тур. Однак в ніч на перше жовтня легендарний співак помер у своєму будинку в містечку Альп в Провансі. Він помер від набряку легенів, який привів до зупинки серця.

Шарль Азнавур з іменною зіркою

Шарль Азнавур за свою кар'єру написав понад 1000 пісень. Слава прийшла до нього в 1940-х роках, коли він почав виступати в дуеті з композитором П'єром Рошом. У 1946 році вони взяли участь в турне Едіт Піаф. Свій перший альбом француз випустив в 1953 році. З тих пір їм було випущено більше 40 платівок. У числі відомих пісень шансоньє: «Мама», «Вічна любов», «Молодість», «Вчора ще», «Ізабелла», «Аве Марія», «Дві гітари», «Понеси мене», «Треба вміти», «Померти за любов »і інші.

На відміну від багатьох європейських зірок Азнавур зміг побудувати успішну кар'єру і за океаном. На початку 1960-х років співак дав перші концерти в Нью-Йорку, а пізніше випустив свій перший американський альбом. Він виступав в дуеті з Френком Сінатрою , Селін Діон , Лучано Паваротті , Пласідо Домінго , Патрісією Каас і іншими зірками, знімався у фільмах таких режисерів, як Рене Клер, Клод Шаброль , Клод Лелуш .

Шарль Азнавур

Читайте також:

Йосип Пригожин порівняв Шарля Азнавура з Йосипом Кобзоном

Роман Карцев

Дата смерті: 2 жовтня.

Вік: 79 років.

Причина: зупинка серця.

Про смерть зірки фільмів « Собаче серце »І« Мастер і Маргарита »Повідомила дружина письменника Михайла Жванецького Наталя на своїй сторінці в Facebook. Останнім часом Роман Андрійович дуже погано почувався і навіть скасував заплановану на листопад виступ. Пізніше сам Михайло Михайлович озвучив причину смерті свого колеги і друга. За словами сатирика, Роман Андрійович помер від інфаркту. У нього не витримало серце. Кілька тижнів лікарі боролися за життя Карцева, але медицина в даному випадку виявилася безсила. «Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький.

«Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький

Роман Карцев

Читайте також:

Стало відомо, на яку спадщину можуть претендувати рідні Романа Карцева

Монсеррат Кабальє

Дата смерті: 6 жовтня.

Вік: 85 років.

Причина: захворювання жовчного міхура.

Знаменита на весь світ оперна діва мріяла співати на сцені до останніх днів свого життя. Так воно і вийшло. Ще влітку вона приїжджала в Москву в рамках турне, приуроченого до її 85-річчя, а вже у вересні потрапила в лікарню через проблеми з сечовим міхуром. Друзі та рідні співачки стверджували, що стан оперної діви оцінюється як стабільний, тому приводів для занепокоєння немає. Однак через два тижні, несподівано для фанатів, Монсеррат Кабальє померла.

Відзначимо, що Кабальє - одна з небагатьох оперних співачок, чиї поп-записи потрапляли в чарти. У 1988 році вона разом з лідером групи Queen Фредді Меркюрі записала альбом Barcelona, ​​заголовна пісня з якого, створена до Олімпійських ігор 1992 року, в результаті стала символом Барселони і всієї Каталонії. А в альбомі Friends For Life (1997) Кабальє заспівала дуетом з відомими поп-зірками, включаючи Джонні Холлідея і Лізу Нільссон.

Монсеррат Кабальє

Фредді Меркьюрі і Монсеррат Кабальє виконують пісню «Барселона»

Читайте також:

Монсеррат Кабальє відмовилася співати для Івана Урганта, але дала телеведучому урок вокалу

Микола Караченцов

Дата смерті: 26 жовтня.

Вік: 73 роки.

Причина: рак легенів.

Микола Караченцов міцно асоціюється у російського глядача з благородним і сміливим графом Миколою Резанова з « Юнони і Авось ». Цю роль актор грав без дублера майже чверть століття. На жаль, після того, як в 2005 році Караченцов потрапив у жахливу аварію, йому довелося покинути театр. Зараз роль графа Резанова виконує Дмитро Пєвцов .

Аварія на Мічурінському проспекті в Москві в ніч на 28 лютого 2005 року перекреслила акторську кар'єру Караченцова. Микола Петрович разом зі своїм свояком Андрієм Кузнєцовим поспішав на квартиру тещі. У той день дружина повідомила Караченцова, що її мама померла. На дорозі була ожеледиця, і Караченцов не впорався з керуванням. Його автомобіль Volkswagen врізався в стовп. Актор отримав перелом склепіння черепа, закриту черепно-мозкову травму, внутричерепную гематому і тупу травму живота.

Лікарі провели Миколі Петровичу екстрену операцію на головному мозку. 26 днів артист знаходився в комі. На початку літа 2005-го потерпілого перевели в Центр патології мови і нейрореабілітації. Процес одужання Караченцова затягнувся. Улюбленцю публіки довелося заново вчитися ходити, його мова до кінця не відновилася. Стало очевидно, що продовжувати акторську кар'єру він не зможе. Лише одного разу - в 2014 році - Караченцов постав в образі Василя Ходаса в білоруській картині «Білі Роси. Повернення ». Він зіграв невелику роль без слів в короткому епізоді, в якому показано, як після довгої відсутності герой повертається додому до дружини.

Навесні 2011-го Микола пройшов курс лікування в одній з клінік Ізраїлю, а з січня по травень 2013 року перебував в китайських медустановах. Повідомлялося, що стан актора дещо поліпшилася. Однак наприкінці лютого 2017 року Караченцов знову потрапив до лікарні через ДТП. Актор отримав струс мозку при зіткненні «тойоти», де він сидів на пасажирському кріслі, з «газеллю».

Микола Караченцов у фільмі «Старший син»

Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м

Ми б дуже хотіли, щоб в цьому році у нас не було приводів робити такий огляд. Але, на жаль, і 2018 й не обійшовся без скорботних подій. За минулу дванадцять місяців ми попрощалися з цілою плеядою талановитих діячів мистецтва. Красиві, яскраві, небайдужі, харизматичні, - такими вони назавжди залишаться в наших серцях. Давайте згадаємо тих, кого ми втратили в 2018 році.

Людмила Сенчина

Дата смерті: 25 січня.

Вік: 67 років.

Причина: рак підшлункової залози.

Протягом півтора років головна Попелюшка Радянського Союзу боролася з раком підшлункової залози. Співачка довго приховувала страшний діагноз, про який стало відомо тільки після її смерті. Сенчина лікувалася в Росії, пройшла кілька курсів хіміотерапії. Навіть будучи важко хворою, Людмила Сенчина виходила на сцену, посміхалася, виконувала свої пісні, ніхто крім самих близьких не здогадувався про те, як важко їй це давалося. До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю.

До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю

Людмила Сенчина

Читайте також:

Людмила Сенчина залишила синові і чоловікові багатомільйонний спадок

Олег Табаков

Дата смерті: 12 березня.

Вік: 82 роки.

Причина: рак передміхурової залози.

Останні місяці життя Олег Табаков провів в лікарні. Ще в кінці грудня він потрапив в реанімацію. Весь цей час в ЗМІ надходила вельми суперечлива інформація про здоров'я актора. Писали, що у нього запалення легенів, говорили, що проблеми з зубами і, як наслідок невдалої стоматологічної операції, сепсис - зараження крові. Пізніше офіційною версією смерті Олега Табакова назвали серцевий напад, зупинку серця.

Однак уже після смерті метра джерело з оточення Олега Павловича заявив журналістам, що актор протягом п'яти років боровся з раком передміхурової залози. Цю інформацію в інтерв'ю Юрію Дудю підтвердив і син актора - Павло. За його словами, батько хворів давно. Першим про недугу він розповів синам, дружина - Марина Зудіна - дізналася пізніше. «Батько жив, він не робив з цього проблеми, він просто пер вперед, це головне, що допомагало йому», - вважає Павло Табаков.

Олег Павлович настільки вміло приховував недуга, що про хворобу майже ніхто не здогадувався. Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова Марина Зудіна до останнього самовіддано доглядала за чоловіком.

Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова   Марина Зудіна   до останнього самовіддано доглядала за чоловіком

Олег Табаков

Читайте також:

Вдова Олега Табакова Марина Зудіна не прийняла участь в зйомках документального фільму про нього

Олег Анофриев

Дата смерті: 28 березня.

Вік: 87 років.

Причина: серцева недостатність.

Олег Анофриев запам'ятався глядачам не тільки своїми ролями в кіно. Саме його голос можна почути в улюблених усіма фільмах, таких як « Іван Васильович змінює професію »,« земля Санникова »,« Двоє під однією парасолькою »і багатьох інших. Крім того, голосом Анофрієвим співають майже всі герої мультфільму « Бременські музики ». Він був і за Трубадура, і за Отаманша, і за Короля, і за розбійників, і за кота, і за півня, примудрившись кожному створити свій характерний образ. Саме його голосом співають «Я на сонечку сиджу і на сонечко дивлюся» одночасно і Левеня, і Черепаха в знаменитому мультфільмі. А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»? Кілька поколінь.

За два роки до смерті Олег Анофриев розповідав, що у нього на серці коштує шість шунтів і штучний клапан, який працює не дуже добре. Йому доводилося пити багато препаратів для розрідження крові, але продовжував радіти кожній хвилині свого життя. Тоді ж знаменитий актор зазначив, що хотів би побачити ще одне літо. Однак йому пощастило: він побачив два. Про смерть народного артиста Російської Федерації повідомив в соцмережах актор Олександр Олешко .

Олег Анофриев

Читайте також:

Оцінний в десятки мільйонів рублів спадок Олега Анофрієвим дістанеться його дружині і дітям

Ніна Дорошина

Дата смерті: 21 квітня.

Вік: 83 роки.

Причина: зупинка серця.

В останні роки зірка фільму « Любов і голуби »Ніна Дорошина мала проблеми зі здоров'ям. Влітку 2017 року в неї відняло ноги, а 18 березня 2018 року його вперше поскаржилася на серце. В останній раз медики приїжджали додому до артистки напередодні її смерті. Однак від госпіталізації Дорошина відмовилася, так як хотіла лікуватися вдома. Тоді ж актриса розповіла журналістам про своє самопочуття. «Я дорослий хвора людина. Стільки років, що, природно, буває погано з серцем. Я лежала в лікарні. Все нормально, все в порядку. Я жива, здорова. Будинки », - говорила вона.

На наступний ранок Дорошиною знову стало погано. Лікарі, що приїхали, констатували смерть від зупинки серця. Повідомлення про смерть Дорошиною з'явилося на сторінці театру «Современник» в соцмережах. Саме в «Современнике» актриса дебютувала і працювала довгі роки. До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно.

До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно

Ніна Дорошина у фільмі «Любов і голуби»

Читайте також:

Сусіди Ніни Дорошиною розповіли про останні хвилини життя актриси

Станіслав Говорухін

Дата смерті: 14 червня.

Вік: 82 роки.

Причина: серцева недостатність.

Повідомлення про смерть знаменитого режисера з'явилося в ЗМІ ще за день до його смерті, проте представники Станіслава Сергійовича і члени його сім'ї категорично спростовували цю інформацію. Шанувальники зітхнули з полегшенням, але на наступний день сумні новини знову клали їх в шок. Спікер Державної думи В'ячеслав Володін розповів, що Станіслав Сергійович помер після тривалої боротьби з важкою хворобою: «Він боровся до кінця з хворобою, але вона його перемогла».

За офіційною версією, кінорежисер і голова комітету з культури Держдуми РФ помер від серцевої недостатності. Однак друзі і близькі режисера вважають, що причиною смерті стало онкологічне захворювання, з яким він боровся. Для того щоб перемогти хворобу, Говорухін навіть їздив на операцію до Ізраїлю, але лікування не допомогло. У грудні минулого року Станіслав Сергійович переніс важку операцію з видалення легені.

Друг Станіслава Сергійовича бізнесмен Юрій Растегін розповів журналістам, що в останні тижні режисер був слабкий і сильно схуд, але до останнього займався справами як в Держдумі, так і в сфері кіно. Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість.

Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість

Станіслав Говорухін

Читайте також:

На спадок Станіслава Говорухіна претендує його страждає ДЦП позашлюбний син

Дмитро Брусникин

Дата смерті: 9 серпня.

Вік: 60 років.

Причина: серцева недостатність.

Новина про смерть Дмитра Брусникина стала справжнім потрясінням не лише для його колег і численних шанувальників. Про те, що у актора були проблеми зі здоров'ям, знали тільки близькі йому люди. Незважаючи на хворобу Брусникин активно працював в театрі, а всього за три місяці до смерті був призначений художнім керівником столичного експериментального театрального центру нової драми «Практика». Саме представники театру «Практика» першими повідомили сумну новину, зазначивши, що попереду у Дмитра Володимировича було багато планів і нових постановок.

Пізніше з'ясувалося, що протягом останніх двох місяців перед смертю Брусникин проходив лікування від серцевої недостатності в Боткінській лікарні. Лікарі відзначали позитивну динаміку в лікуванні, а пацієнт відчував себе добре. Він не брав відпустку, вважаючи, що зможе перебороти хворобу, не залишаючи роботи. Однак його планам не судилося збутися 8 серпня Брусникин різко відчув себе погано, а на наступний день помер.

Дмитро Брусникин

Читайте також:

Помер 60-річний керівник театру «Практика» і зірка серіалу «Петербурзькі таємниці» Дмитро Брусникин

Едуард Успенський

Дата смерті: 14 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак печінки.

Останні роки життя Едуард Успенський, який подарував нам історії про кота Матроскіна, Дядю Федора, крокодила Гену і стару Шапокляк, відчайдушно боровся з раком. Хворобу діагностували ще в 2011 році. Тоді письменник пройшов кілька сеансів хіміотерапії. Рак відступив, але потім повернувся знову. В останні роки Едуарду Успенському було важко ходити, він пересувався на інвалідному візку. Письменник проходив лікування в Німеччині, де йому було призначено ще один, посилений курс хіміотерапії. Лікарі сподівалися на краще, але дива не сталося.

«У мене йде дуже складна і довга боротьба з раком. Я зараз проходжу четвертий курс хіміотерапії, найвідповідальніший. Лікарі кажуть, що ракові клітини йдуть досить швидко. Будемо сподіватися, це останній курс терапії і вона мені допоможе », - розповідав Успенський взимку в ефірі програми« Привіт, Андрію! ».

На початку серпня письменник повернувся додому. Останні два тижні він не вставав з ліжка, але за словами близьких, зберігав ясну свідомість і навіть жартував. За ним доглядала друга дружина Олена. За чотири дні до смерті Едуард Успенський знепритомнів. Рідні викликали швидку допомогу, але письменник відмовився від госпіталізації і залишився вдома, не дивлячись на слабкість.

Едуард Успенський

Читайте також:

Дочка Едуарда Успенського від першого шлюбу розповіла про жорстоке поводження з нею батька

Спадкоємці Едуарда Успенського отримають виплати за контрактом, який письменник уклав з «Союзмультфільмом» незадовго до смерті

Йосип Кобзон

Дата смерті: 20 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак простати.

Йосипа Кобзона називали «головним голосом СРСР». Для багатьох шанувальників його таланту все, що він робив на сцені і в житті, було прикладом. Кобзон першим виступив перед солдатами в Афганістані, з загонами ліквідаторів приїжджав до Чорнобиля. Не зміг Кобзон залишитися осторонь і під час трагічних подій в театральному центрі на Дубровці, де він брав участь у звільненні заручників. Саме про таких кажуть, що пішов не просто артист - пішла ціла епоха.

З середини 2000-х народний артист СРСР боровся з раком простати. Співак проходив лікування в декількох клініках - як в Росії, так і за кордоном. Йому видалили сечовий міхур, і лікарі говорили про те, що Кобзону залишилося жити недовго. Однак операція, проведена в Німеччині, змогла допомогти йому на час впоратися з недугою. Професор Пітер Альтхаус сформував співакові новий сечовий міхур з тонкої кишки. Потім послідувала операція в Італії, де Йосип Давидович пройшов високотехнологічну процедуру, яка називається «кіберніж» - видалення пухлини і метастаз неоперабельним шляхом. Після ряду складних хірургічних втручань Кобзон регулярно лягав в лікарню на обстеження. Однак, як запевняють лікарі, найчастіше це були лише планові огляди.

Йосип Кобзон

26 липня в ЗМІ з'явилася інформація про екстрену госпіталізацію легендарного артиста. Кобзона доставили в реанімацію відділення нейрохірургії однієї зі столичних лікарень. 27 липня співака підключили до апарата допоміжної вентиляції легень. Його стан оцінювався як стабільно важкий. На початку серпня з'явилася інформація про виписку Кобзона, проте Лев Лещенко спростував цю інформацію і заявив, що ніяких поліпшень немає. Останній місяць Йосип Давидович провів в лікарні у стабільно важкому стані, а за два дні до смерті впав у кому, з якої вже не вийшов. Артист помер в реанімаційному відділенні приватної клініки міста Москви, за два тижні до свого 81-го дня народження.

Йосип Кобзон

Читайте також:

Неллі Кобзон дала перше інтерв'ю після смерті Йосипа Кобзона

Зірки згадали Йосипа Кобзона в день його народження

Шарль Азнавур

Дата смерті: 1 жовтня.

Вік: 94 роки.

Причина: набряк легенів.

Чутки про проблеми Шарля Азнавура (справжнє ім'я Шахнур Вагінак Азнавурян. - Прим.ред.) Зі здоров'ям почали поширюватися після того, як в кінці квітня він був змушений скасувати виступ в Санкт-Петербурзі в зв'язку з поганим самопочуттям. Потім він повернувся в Париж, де став відчувати себе краще. У травні співака госпіталізували через травму руки, після чого він скасував концерти в Японії і Узбекистані. Однак влітку Азнавур знову повернувся на сцену. Останній концерт легендарний французький шансоньє дав в Осаці 19 вересня.

Після турне по Японії Азнавур вирішив трохи перепочити і поїхав додому до Франції. Уже в кінці жовтня він планував відправитися в новий тур. Однак в ніч на перше жовтня легендарний співак помер у своєму будинку в містечку Альп в Провансі. Він помер від набряку легенів, який привів до зупинки серця.

Шарль Азнавур з іменною зіркою

Шарль Азнавур за свою кар'єру написав понад 1000 пісень. Слава прийшла до нього в 1940-х роках, коли він почав виступати в дуеті з композитором П'єром Рошом. У 1946 році вони взяли участь в турне Едіт Піаф. Свій перший альбом француз випустив в 1953 році. З тих пір їм було випущено більше 40 платівок. У числі відомих пісень шансоньє: «Мама», «Вічна любов», «Молодість», «Вчора ще», «Ізабелла», «Аве Марія», «Дві гітари», «Понеси мене», «Треба вміти», «Померти за любов »і інші.

На відміну від багатьох європейських зірок Азнавур зміг побудувати успішну кар'єру і за океаном. На початку 1960-х років співак дав перші концерти в Нью-Йорку, а пізніше випустив свій перший американський альбом. Він виступав в дуеті з Френком Сінатрою , Селін Діон , Лучано Паваротті , Пласідо Домінго , Патрісією Каас і іншими зірками, знімався у фільмах таких режисерів, як Рене Клер, Клод Шаброль , Клод Лелуш .

Шарль Азнавур

Читайте також:

Йосип Пригожин порівняв Шарля Азнавура з Йосипом Кобзоном

Роман Карцев

Дата смерті: 2 жовтня.

Вік: 79 років.

Причина: зупинка серця.

Про смерть зірки фільмів « Собаче серце »І« Мастер і Маргарита »Повідомила дружина письменника Михайла Жванецького Наталя на своїй сторінці в Facebook. Останнім часом Роман Андрійович дуже погано почувався і навіть скасував заплановану на листопад виступ. Пізніше сам Михайло Михайлович озвучив причину смерті свого колеги і друга. За словами сатирика, Роман Андрійович помер від інфаркту. У нього не витримало серце. Кілька тижнів лікарі боролися за життя Карцева, але медицина в даному випадку виявилася безсила. «Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький.

«Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький

Роман Карцев

Читайте також:

Стало відомо, на яку спадщину можуть претендувати рідні Романа Карцева

Монсеррат Кабальє

Дата смерті: 6 жовтня.

Вік: 85 років.

Причина: захворювання жовчного міхура.

Знаменита на весь світ оперна діва мріяла співати на сцені до останніх днів свого життя. Так воно і вийшло. Ще влітку вона приїжджала в Москву в рамках турне, приуроченого до її 85-річчя, а вже у вересні потрапила в лікарню через проблеми з сечовим міхуром. Друзі та рідні співачки стверджували, що стан оперної діви оцінюється як стабільний, тому приводів для занепокоєння немає. Однак через два тижні, несподівано для фанатів, Монсеррат Кабальє померла.

Відзначимо, що Кабальє - одна з небагатьох оперних співачок, чиї поп-записи потрапляли в чарти. У 1988 році вона разом з лідером групи Queen Фредді Меркюрі записала альбом Barcelona, ​​заголовна пісня з якого, створена до Олімпійських ігор 1992 року, в результаті стала символом Барселони і всієї Каталонії. А в альбомі Friends For Life (1997) Кабальє заспівала дуетом з відомими поп-зірками, включаючи Джонні Холлідея і Лізу Нільссон.

Монсеррат Кабальє

Фредді Меркьюрі і Монсеррат Кабальє виконують пісню «Барселона»

Читайте також:

Монсеррат Кабальє відмовилася співати для Івана Урганта, але дала телеведучому урок вокалу

Микола Караченцов

Дата смерті: 26 жовтня.

Вік: 73 роки.

Причина: рак легенів.

Микола Караченцов міцно асоціюється у російського глядача з благородним і сміливим графом Миколою Резанова з « Юнони і Авось ». Цю роль актор грав без дублера майже чверть століття. На жаль, після того, як в 2005 році Караченцов потрапив у жахливу аварію, йому довелося покинути театр. Зараз роль графа Резанова виконує Дмитро Пєвцов .

Аварія на Мічурінському проспекті в Москві в ніч на 28 лютого 2005 року перекреслила акторську кар'єру Караченцова. Микола Петрович разом зі своїм свояком Андрієм Кузнєцовим поспішав на квартиру тещі. У той день дружина повідомила Караченцова, що її мама померла. На дорозі була ожеледиця, і Караченцов не впорався з керуванням. Його автомобіль Volkswagen врізався в стовп. Актор отримав перелом склепіння черепа, закриту черепно-мозкову травму, внутричерепную гематому і тупу травму живота.

Лікарі провели Миколі Петровичу екстрену операцію на головному мозку. 26 днів артист знаходився в комі. На початку літа 2005-го потерпілого перевели в Центр патології мови і нейрореабілітації. Процес одужання Караченцова затягнувся. Улюбленцю публіки довелося заново вчитися ходити, його мова до кінця не відновилася. Стало очевидно, що продовжувати акторську кар'єру він не зможе. Лише одного разу - в 2014 році - Караченцов постав в образі Василя Ходаса в білоруській картині «Білі Роси. Повернення ». Він зіграв невелику роль без слів в короткому епізоді, в якому показано, як після довгої відсутності герой повертається додому до дружини.

Навесні 2011-го Микола пройшов курс лікування в одній з клінік Ізраїлю, а з січня по травень 2013 року перебував в китайських медустановах. Повідомлялося, що стан актора дещо поліпшилася. Однак наприкінці лютого 2017 року Караченцов знову потрапив до лікарні через ДТП. Актор отримав струс мозку при зіткненні «тойоти», де він сидів на пасажирському кріслі, з «газеллю».

Микола Караченцов у фільмі «Старший син»

Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м

Ми б дуже хотіли, щоб в цьому році у нас не було приводів робити такий огляд. Але, на жаль, і 2018 й не обійшовся без скорботних подій. За минулу дванадцять місяців ми попрощалися з цілою плеядою талановитих діячів мистецтва. Красиві, яскраві, небайдужі, харизматичні, - такими вони назавжди залишаться в наших серцях. Давайте згадаємо тих, кого ми втратили в 2018 році.

Людмила Сенчина

Дата смерті: 25 січня.

Вік: 67 років.

Причина: рак підшлункової залози.

Протягом півтора років головна Попелюшка Радянського Союзу боролася з раком підшлункової залози. Співачка довго приховувала страшний діагноз, про який стало відомо тільки після її смерті. Сенчина лікувалася в Росії, пройшла кілька курсів хіміотерапії. Навіть будучи важко хворою, Людмила Сенчина виходила на сцену, посміхалася, виконувала свої пісні, ніхто крім самих близьких не здогадувався про те, як важко їй це давалося. До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю.

До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю

Людмила Сенчина

Читайте також:

Людмила Сенчина залишила синові і чоловікові багатомільйонний спадок

Олег Табаков

Дата смерті: 12 березня.

Вік: 82 роки.

Причина: рак передміхурової залози.

Останні місяці життя Олег Табаков провів в лікарні. Ще в кінці грудня він потрапив в реанімацію. Весь цей час в ЗМІ надходила вельми суперечлива інформація про здоров'я актора. Писали, що у нього запалення легенів, говорили, що проблеми з зубами і, як наслідок невдалої стоматологічної операції, сепсис - зараження крові. Пізніше офіційною версією смерті Олега Табакова назвали серцевий напад, зупинку серця.

Однак уже після смерті метра джерело з оточення Олега Павловича заявив журналістам, що актор протягом п'яти років боровся з раком передміхурової залози. Цю інформацію в інтерв'ю Юрію Дудю підтвердив і син актора - Павло. За його словами, батько хворів давно. Першим про недугу він розповів синам, дружина - Марина Зудіна - дізналася пізніше. «Батько жив, він не робив з цього проблеми, він просто пер вперед, це головне, що допомагало йому», - вважає Павло Табаков.

Олег Павлович настільки вміло приховував недуга, що про хворобу майже ніхто не здогадувався. Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова Марина Зудіна до останнього самовіддано доглядала за чоловіком.

Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова   Марина Зудіна   до останнього самовіддано доглядала за чоловіком

Олег Табаков

Читайте також:

Вдова Олега Табакова Марина Зудіна не прийняла участь в зйомках документального фільму про нього

Олег Анофриев

Дата смерті: 28 березня.

Вік: 87 років.

Причина: серцева недостатність.

Олег Анофриев запам'ятався глядачам не тільки своїми ролями в кіно. Саме його голос можна почути в улюблених усіма фільмах, таких як « Іван Васильович змінює професію »,« земля Санникова »,« Двоє під однією парасолькою »і багатьох інших. Крім того, голосом Анофрієвим співають майже всі герої мультфільму « Бременські музики ». Він був і за Трубадура, і за Отаманша, і за Короля, і за розбійників, і за кота, і за півня, примудрившись кожному створити свій характерний образ. Саме його голосом співають «Я на сонечку сиджу і на сонечко дивлюся» одночасно і Левеня, і Черепаха в знаменитому мультфільмі. А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»? Кілька поколінь.

За два роки до смерті Олег Анофриев розповідав, що у нього на серці коштує шість шунтів і штучний клапан, який працює не дуже добре. Йому доводилося пити багато препаратів для розрідження крові, але продовжував радіти кожній хвилині свого життя. Тоді ж знаменитий актор зазначив, що хотів би побачити ще одне літо. Однак йому пощастило: він побачив два. Про смерть народного артиста Російської Федерації повідомив в соцмережах актор Олександр Олешко .

Олег Анофриев

Читайте також:

Оцінний в десятки мільйонів рублів спадок Олега Анофрієвим дістанеться його дружині і дітям

Ніна Дорошина

Дата смерті: 21 квітня.

Вік: 83 роки.

Причина: зупинка серця.

В останні роки зірка фільму « Любов і голуби »Ніна Дорошина мала проблеми зі здоров'ям. Влітку 2017 року в неї відняло ноги, а 18 березня 2018 року його вперше поскаржилася на серце. В останній раз медики приїжджали додому до артистки напередодні її смерті. Однак від госпіталізації Дорошина відмовилася, так як хотіла лікуватися вдома. Тоді ж актриса розповіла журналістам про своє самопочуття. «Я дорослий хвора людина. Стільки років, що, природно, буває погано з серцем. Я лежала в лікарні. Все нормально, все в порядку. Я жива, здорова. Будинки », - говорила вона.

На наступний ранок Дорошиною знову стало погано. Лікарі, що приїхали, констатували смерть від зупинки серця. Повідомлення про смерть Дорошиною з'явилося на сторінці театру «Современник» в соцмережах. Саме в «Современнике» актриса дебютувала і працювала довгі роки. До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно.

До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно

Ніна Дорошина у фільмі «Любов і голуби»

Читайте також:

Сусіди Ніни Дорошиною розповіли про останні хвилини життя актриси

Станіслав Говорухін

Дата смерті: 14 червня.

Вік: 82 роки.

Причина: серцева недостатність.

Повідомлення про смерть знаменитого режисера з'явилося в ЗМІ ще за день до його смерті, проте представники Станіслава Сергійовича і члени його сім'ї категорично спростовували цю інформацію. Шанувальники зітхнули з полегшенням, але на наступний день сумні новини знову клали їх в шок. Спікер Державної думи В'ячеслав Володін розповів, що Станіслав Сергійович помер після тривалої боротьби з важкою хворобою: «Він боровся до кінця з хворобою, але вона його перемогла».

За офіційною версією, кінорежисер і голова комітету з культури Держдуми РФ помер від серцевої недостатності. Однак друзі і близькі режисера вважають, що причиною смерті стало онкологічне захворювання, з яким він боровся. Для того щоб перемогти хворобу, Говорухін навіть їздив на операцію до Ізраїлю, але лікування не допомогло. У грудні минулого року Станіслав Сергійович переніс важку операцію з видалення легені.

Друг Станіслава Сергійовича бізнесмен Юрій Растегін розповів журналістам, що в останні тижні режисер був слабкий і сильно схуд, але до останнього займався справами як в Держдумі, так і в сфері кіно. Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість.

Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість

Станіслав Говорухін

Читайте також:

На спадок Станіслава Говорухіна претендує його страждає ДЦП позашлюбний син

Дмитро Брусникин

Дата смерті: 9 серпня.

Вік: 60 років.

Причина: серцева недостатність.

Новина про смерть Дмитра Брусникина стала справжнім потрясінням не лише для його колег і численних шанувальників. Про те, що у актора були проблеми зі здоров'ям, знали тільки близькі йому люди. Незважаючи на хворобу Брусникин активно працював в театрі, а всього за три місяці до смерті був призначений художнім керівником столичного експериментального театрального центру нової драми «Практика». Саме представники театру «Практика» першими повідомили сумну новину, зазначивши, що попереду у Дмитра Володимировича було багато планів і нових постановок.

Пізніше з'ясувалося, що протягом останніх двох місяців перед смертю Брусникин проходив лікування від серцевої недостатності в Боткінській лікарні. Лікарі відзначали позитивну динаміку в лікуванні, а пацієнт відчував себе добре. Він не брав відпустку, вважаючи, що зможе перебороти хворобу, не залишаючи роботи. Однак його планам не судилося збутися 8 серпня Брусникин різко відчув себе погано, а на наступний день помер.

Дмитро Брусникин

Читайте також:

Помер 60-річний керівник театру «Практика» і зірка серіалу «Петербурзькі таємниці» Дмитро Брусникин

Едуард Успенський

Дата смерті: 14 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак печінки.

Останні роки життя Едуард Успенський, який подарував нам історії про кота Матроскіна, Дядю Федора, крокодила Гену і стару Шапокляк, відчайдушно боровся з раком. Хворобу діагностували ще в 2011 році. Тоді письменник пройшов кілька сеансів хіміотерапії. Рак відступив, але потім повернувся знову. В останні роки Едуарду Успенському було важко ходити, він пересувався на інвалідному візку. Письменник проходив лікування в Німеччині, де йому було призначено ще один, посилений курс хіміотерапії. Лікарі сподівалися на краще, але дива не сталося.

«У мене йде дуже складна і довга боротьба з раком. Я зараз проходжу четвертий курс хіміотерапії, найвідповідальніший. Лікарі кажуть, що ракові клітини йдуть досить швидко. Будемо сподіватися, це останній курс терапії і вона мені допоможе », - розповідав Успенський взимку в ефірі програми« Привіт, Андрію! ».

На початку серпня письменник повернувся додому. Останні два тижні він не вставав з ліжка, але за словами близьких, зберігав ясну свідомість і навіть жартував. За ним доглядала друга дружина Олена. За чотири дні до смерті Едуард Успенський знепритомнів. Рідні викликали швидку допомогу, але письменник відмовився від госпіталізації і залишився вдома, не дивлячись на слабкість.

Едуард Успенський

Читайте також:

Дочка Едуарда Успенського від першого шлюбу розповіла про жорстоке поводження з нею батька

Спадкоємці Едуарда Успенського отримають виплати за контрактом, який письменник уклав з «Союзмультфільмом» незадовго до смерті

Йосип Кобзон

Дата смерті: 20 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак простати.

Йосипа Кобзона називали «головним голосом СРСР». Для багатьох шанувальників його таланту все, що він робив на сцені і в житті, було прикладом. Кобзон першим виступив перед солдатами в Афганістані, з загонами ліквідаторів приїжджав до Чорнобиля. Не зміг Кобзон залишитися осторонь і під час трагічних подій в театральному центрі на Дубровці, де він брав участь у звільненні заручників. Саме про таких кажуть, що пішов не просто артист - пішла ціла епоха.

З середини 2000-х народний артист СРСР боровся з раком простати. Співак проходив лікування в декількох клініках - як в Росії, так і за кордоном. Йому видалили сечовий міхур, і лікарі говорили про те, що Кобзону залишилося жити недовго. Однак операція, проведена в Німеччині, змогла допомогти йому на час впоратися з недугою. Професор Пітер Альтхаус сформував співакові новий сечовий міхур з тонкої кишки. Потім послідувала операція в Італії, де Йосип Давидович пройшов високотехнологічну процедуру, яка називається «кіберніж» - видалення пухлини і метастаз неоперабельним шляхом. Після ряду складних хірургічних втручань Кобзон регулярно лягав в лікарню на обстеження. Однак, як запевняють лікарі, найчастіше це були лише планові огляди.

Йосип Кобзон

26 липня в ЗМІ з'явилася інформація про екстрену госпіталізацію легендарного артиста. Кобзона доставили в реанімацію відділення нейрохірургії однієї зі столичних лікарень. 27 липня співака підключили до апарата допоміжної вентиляції легень. Його стан оцінювався як стабільно важкий. На початку серпня з'явилася інформація про виписку Кобзона, проте Лев Лещенко спростував цю інформацію і заявив, що ніяких поліпшень немає. Останній місяць Йосип Давидович провів в лікарні у стабільно важкому стані, а за два дні до смерті впав у кому, з якої вже не вийшов. Артист помер в реанімаційному відділенні приватної клініки міста Москви, за два тижні до свого 81-го дня народження.

Йосип Кобзон

Читайте також:

Неллі Кобзон дала перше інтерв'ю після смерті Йосипа Кобзона

Зірки згадали Йосипа Кобзона в день його народження

Шарль Азнавур

Дата смерті: 1 жовтня.

Вік: 94 роки.

Причина: набряк легенів.

Чутки про проблеми Шарля Азнавура (справжнє ім'я Шахнур Вагінак Азнавурян. - Прим.ред.) Зі здоров'ям почали поширюватися після того, як в кінці квітня він був змушений скасувати виступ в Санкт-Петербурзі в зв'язку з поганим самопочуттям. Потім він повернувся в Париж, де став відчувати себе краще. У травні співака госпіталізували через травму руки, після чого він скасував концерти в Японії і Узбекистані. Однак влітку Азнавур знову повернувся на сцену. Останній концерт легендарний французький шансоньє дав в Осаці 19 вересня.

Після турне по Японії Азнавур вирішив трохи перепочити і поїхав додому до Франції. Уже в кінці жовтня він планував відправитися в новий тур. Однак в ніч на перше жовтня легендарний співак помер у своєму будинку в містечку Альп в Провансі. Він помер від набряку легенів, який привів до зупинки серця.

Шарль Азнавур з іменною зіркою

Шарль Азнавур за свою кар'єру написав понад 1000 пісень. Слава прийшла до нього в 1940-х роках, коли він почав виступати в дуеті з композитором П'єром Рошом. У 1946 році вони взяли участь в турне Едіт Піаф. Свій перший альбом француз випустив в 1953 році. З тих пір їм було випущено більше 40 платівок. У числі відомих пісень шансоньє: «Мама», «Вічна любов», «Молодість», «Вчора ще», «Ізабелла», «Аве Марія», «Дві гітари», «Понеси мене», «Треба вміти», «Померти за любов »і інші.

На відміну від багатьох європейських зірок Азнавур зміг побудувати успішну кар'єру і за океаном. На початку 1960-х років співак дав перші концерти в Нью-Йорку, а пізніше випустив свій перший американський альбом. Він виступав в дуеті з Френком Сінатрою , Селін Діон , Лучано Паваротті , Пласідо Домінго , Патрісією Каас і іншими зірками, знімався у фільмах таких режисерів, як Рене Клер, Клод Шаброль , Клод Лелуш .

Шарль Азнавур

Читайте також:

Йосип Пригожин порівняв Шарля Азнавура з Йосипом Кобзоном

Роман Карцев

Дата смерті: 2 жовтня.

Вік: 79 років.

Причина: зупинка серця.

Про смерть зірки фільмів « Собаче серце »І« Мастер і Маргарита »Повідомила дружина письменника Михайла Жванецького Наталя на своїй сторінці в Facebook. Останнім часом Роман Андрійович дуже погано почувався і навіть скасував заплановану на листопад виступ. Пізніше сам Михайло Михайлович озвучив причину смерті свого колеги і друга. За словами сатирика, Роман Андрійович помер від інфаркту. У нього не витримало серце. Кілька тижнів лікарі боролися за життя Карцева, але медицина в даному випадку виявилася безсила. «Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький.

«Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький

Роман Карцев

Читайте також:

Стало відомо, на яку спадщину можуть претендувати рідні Романа Карцева

Монсеррат Кабальє

Дата смерті: 6 жовтня.

Вік: 85 років.

Причина: захворювання жовчного міхура.

Знаменита на весь світ оперна діва мріяла співати на сцені до останніх днів свого життя. Так воно і вийшло. Ще влітку вона приїжджала в Москву в рамках турне, приуроченого до її 85-річчя, а вже у вересні потрапила в лікарню через проблеми з сечовим міхуром. Друзі та рідні співачки стверджували, що стан оперної діви оцінюється як стабільний, тому приводів для занепокоєння немає. Однак через два тижні, несподівано для фанатів, Монсеррат Кабальє померла.

Відзначимо, що Кабальє - одна з небагатьох оперних співачок, чиї поп-записи потрапляли в чарти. У 1988 році вона разом з лідером групи Queen Фредді Меркюрі записала альбом Barcelona, ​​заголовна пісня з якого, створена до Олімпійських ігор 1992 року, в результаті стала символом Барселони і всієї Каталонії. А в альбомі Friends For Life (1997) Кабальє заспівала дуетом з відомими поп-зірками, включаючи Джонні Холлідея і Лізу Нільссон.

Монсеррат Кабальє

Фредді Меркьюрі і Монсеррат Кабальє виконують пісню «Барселона»

Читайте також:

Монсеррат Кабальє відмовилася співати для Івана Урганта, але дала телеведучому урок вокалу

Микола Караченцов

Дата смерті: 26 жовтня.

Вік: 73 роки.

Причина: рак легенів.

Микола Караченцов міцно асоціюється у російського глядача з благородним і сміливим графом Миколою Резанова з « Юнони і Авось ». Цю роль актор грав без дублера майже чверть століття. На жаль, після того, як в 2005 році Караченцов потрапив у жахливу аварію, йому довелося покинути театр. Зараз роль графа Резанова виконує Дмитро Пєвцов .

Аварія на Мічурінському проспекті в Москві в ніч на 28 лютого 2005 року перекреслила акторську кар'єру Караченцова. Микола Петрович разом зі своїм свояком Андрієм Кузнєцовим поспішав на квартиру тещі. У той день дружина повідомила Караченцова, що її мама померла. На дорозі була ожеледиця, і Караченцов не впорався з керуванням. Його автомобіль Volkswagen врізався в стовп. Актор отримав перелом склепіння черепа, закриту черепно-мозкову травму, внутричерепную гематому і тупу травму живота.

Лікарі провели Миколі Петровичу екстрену операцію на головному мозку. 26 днів артист знаходився в комі. На початку літа 2005-го потерпілого перевели в Центр патології мови і нейрореабілітації. Процес одужання Караченцова затягнувся. Улюбленцю публіки довелося заново вчитися ходити, його мова до кінця не відновилася. Стало очевидно, що продовжувати акторську кар'єру він не зможе. Лише одного разу - в 2014 році - Караченцов постав в образі Василя Ходаса в білоруській картині «Білі Роси. Повернення ». Він зіграв невелику роль без слів в короткому епізоді, в якому показано, як після довгої відсутності герой повертається додому до дружини.

Навесні 2011-го Микола пройшов курс лікування в одній з клінік Ізраїлю, а з січня по травень 2013 року перебував в китайських медустановах. Повідомлялося, що стан актора дещо поліпшилася. Однак наприкінці лютого 2017 року Караченцов знову потрапив до лікарні через ДТП. Актор отримав струс мозку при зіткненні «тойоти», де він сидів на пасажирському кріслі, з «газеллю».

Микола Караченцов у фільмі «Старший син»

У жовтні 2017 го дружина актора Людмила Поргіна розповіла Журналістам, что у Караченцов діагностувалі злоякісну пухлина в правій легені. У липні 2018 року ВІН вірушів на лікування до Ізраїлю, де пройшов дорогий курс лікування. Зібраті необхідну суму допомоглі друзі артиста и его колеги по сцені. Однак старання зарубіжних медиків не принесли бажаного результату, тому Микола Петрович з дружиною повернулися в Росію, де артист продовжив курс хіміотерапії. В результаті намітився прогрес: пухлина стала зменшуватися. Однак трапилася нова біда: Караченцов підхопив двосторонню пневмонію, яка часто буває у онкохворих, і потрапив в реанімацію. У боротьбі з хворобою актор втратив багато сил. За тиждень до смерті Караченцова його син Андрій розповідав, що запалення йде і батька перевели в звичайну палату. Рідні Караченцова були налаштовані позитивно. Людмила Андріївна мріяла, що після виписки вони поїдуть на дачу, щоб Микола Петрович зміг більше часу проводити на свіжому повітрі. Однак вийти з лікарні акторові так і не вдалося. За день до свого 74-річчя Караченцов помер в реанімації 62-ї онкологічної лікарні Красногорська. У нього відмовили нирки.

Микола Караченцов в ролі графа Резанова

Читайте також:

Пам'яті Миколи Караченцова. Кінець прекрасної епохи

Дружина Миколи Караченцова розповіла про останні слова актора перед смертю

Євген Осін

Дата смерті: 17 листопад 2018 року.

Вік: 54 роки.

Причина: зупинка серця.

Автор хіта «Плаче дівчинка в автоматі» протягом тривалого часу боровся з алкоголізмом. Через свою залежність зірка 90-х позбувся сім'ї: від нього пішла дружина Наталя з донькою Агніей. У серпні минулого року співак проходив лікування в тайській клініці. Причем в тій же, де боровся з наркологічної залежністю дана Борисова . Виконавець скаржівся, что в клініці Йому НЕ дуже подобається, тому что его змушують ходити «на якісь групи» и не дають алкогольні напої. Через два місяці Осін перервав лікування і покинув стіни реабілітаційного центру, а потім знову повернувся до колишніх загул: все частіше його стали бачити в алкогольних відділах супермаркетів.

У квітні цього року співак написав заяву про те, що його квартиру обікрали. Обставини злочину наступні: виконавець влаштував застілля з незнайомими йому двома жінками та чоловіком. А після свята він виявив пропажу грошей і п'яти мобільних телефонів.

Євген Осін

Приблизно через місяць Осін знову з'явився в ЗМІ. Він розповів про те, що у нього почалися проблеми з ногами і хребтом і йому потрібні гроші на лікування. Співак звернувся до шанувальників з проханням перерахувати гроші, так як у нього немає коштів навіть на консультацію лікаря. Осін зізнався, що з авторських він нічого не отримує, а з останнього місця роботи давно звільнився. Також Євген стверджував, що кожен крок йому дається з великими труднощами, а допомогти йому ніхто не може, так як він живе один. «Немов плазую по гострим ножам», - скаржився співак.

Останні кілька тижнів життя Осін практично не виходив з дому. Час від часу його відвідувала сестра Альбіна, яка і виявила бездиханне тіло артиста. За словами медиків, Євген пив кілька днів, в результаті його серце не витримало. Весь цей час Осін продовжував писати пісні. В останньому голосовому повідомленні артист заплітається мовою повідомив своєму другові, музикантові Андрію Ковальову, що його новий твір «порве всі хіти».

Євген Осін

Читайте також:

Дана Борисова заявила, що Наталя Штурм зажадала грошей за участь в ток-шоу про Євгена осики

Сергій Шнуров у віршах вшанував пам'ять Євгена Осика

Бернардо Бертолуччі

Дата смерті: 26 листопад 2018 року.

Вік: 77 років.

Причина: рак легені.

Тільки після смерті італійського оскароносного кінорежисера і драматурга стало відомо, що протягом тривалого часу він боровся з онкологічним захворюванням. Однак хвороба виявилася сильнішою. Про останні роки життя Бертолуччі відомо не так багато. Режисер рідко виходив друком, не знімав кіно і повністю відійшов від справ. Справа в тому, що більше 10 років кінематографіст був прикутий до інвалідного крісла через невдалу операцію на міжхребцевої грижі. Остання робота режисера - драма « Ти і я »За романом Ніколо Амманіті - вийшла в 2012-му. Роком пізніше з'явилася картина «Венеція 70: Перезавантаження майбутнього», в якій Бертолуччі виконав головну роль. У 2013-му пан режисер був удостоєний іменної зірки на голлівудській Алеї слави. Роком пізніше був відзначений Премією миру за внесок в області прав людини.

На рахунку Бернардо Бертолуччі величезну кількість різних премій і нагород, в тому числі він є володарем «Оскара» за свій фільм «Останній імператор», за який також отримав «Золотий глобус» і премію BAFTA. Також в арсеналі знаменитого італійця перемоги на Берлінському міжнародному кінофестивалі (1970) і Венеціанському кінофестивалі (1997, 2007). Але найголовніше, що залишив нам режисер у спадок, це фільми, ще за його життя стали культовими: «Конформіст», « Останнє танго в Паріжі »,« ЩоВислизає » , « Мрійники "Та інші.

Але найголовніше, що залишив нам режисер у спадок, це фільми, ще за його життя стали культовими: «Конформіст», «   Останнє танго в Паріжі   »,«   ЩоВислизає »   , «   Мрійники   Та інші

Бернардо Бертолуччі

Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м

Ми б дуже хотіли, щоб в цьому році у нас не було приводів робити такий огляд. Але, на жаль, і 2018 й не обійшовся без скорботних подій. За минулу дванадцять місяців ми попрощалися з цілою плеядою талановитих діячів мистецтва. Красиві, яскраві, небайдужі, харизматичні, - такими вони назавжди залишаться в наших серцях. Давайте згадаємо тих, кого ми втратили в 2018 році.

Людмила Сенчина

Дата смерті: 25 січня.

Вік: 67 років.

Причина: рак підшлункової залози.

Протягом півтора років головна Попелюшка Радянського Союзу боролася з раком підшлункової залози. Співачка довго приховувала страшний діагноз, про який стало відомо тільки після її смерті. Сенчина лікувалася в Росії, пройшла кілька курсів хіміотерапії. Навіть будучи важко хворою, Людмила Сенчина виходила на сцену, посміхалася, виконувала свої пісні, ніхто крім самих близьких не здогадувався про те, як важко їй це давалося. До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю.

До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю

Людмила Сенчина

Читайте також:

Людмила Сенчина залишила синові і чоловікові багатомільйонний спадок

Олег Табаков

Дата смерті: 12 березня.

Вік: 82 роки.

Причина: рак передміхурової залози.

Останні місяці життя Олег Табаков провів в лікарні. Ще в кінці грудня він потрапив в реанімацію. Весь цей час в ЗМІ надходила вельми суперечлива інформація про здоров'я актора. Писали, що у нього запалення легенів, говорили, що проблеми з зубами і, як наслідок невдалої стоматологічної операції, сепсис - зараження крові. Пізніше офіційною версією смерті Олега Табакова назвали серцевий напад, зупинку серця.

Однак уже після смерті метра джерело з оточення Олега Павловича заявив журналістам, що актор протягом п'яти років боровся з раком передміхурової залози. Цю інформацію в інтерв'ю Юрію Дудю підтвердив і син актора - Павло. За його словами, батько хворів давно. Першим про недугу він розповів синам, дружина - Марина Зудіна - дізналася пізніше. «Батько жив, він не робив з цього проблеми, він просто пер вперед, це головне, що допомагало йому», - вважає Павло Табаков.

Олег Павлович настільки вміло приховував недуга, що про хворобу майже ніхто не здогадувався. Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова Марина Зудіна до останнього самовіддано доглядала за чоловіком.

Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова   Марина Зудіна   до останнього самовіддано доглядала за чоловіком

Олег Табаков

Читайте також:

Вдова Олега Табакова Марина Зудіна не прийняла участь в зйомках документального фільму про нього

Олег Анофриев

Дата смерті: 28 березня.

Вік: 87 років.

Причина: серцева недостатність.

Олег Анофриев запам'ятався глядачам не тільки своїми ролями в кіно. Саме його голос можна почути в улюблених усіма фільмах, таких як « Іван Васильович змінює професію »,« земля Санникова »,« Двоє під однією парасолькою »і багатьох інших. Крім того, голосом Анофрієвим співають майже всі герої мультфільму « Бременські музики ». Він був і за Трубадура, і за Отаманша, і за Короля, і за розбійників, і за кота, і за півня, примудрившись кожному створити свій характерний образ. Саме його голосом співають «Я на сонечку сиджу і на сонечко дивлюся» одночасно і Левеня, і Черепаха в знаменитому мультфільмі. А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»? Кілька поколінь.

За два роки до смерті Олег Анофриев розповідав, що у нього на серці коштує шість шунтів і штучний клапан, який працює не дуже добре. Йому доводилося пити багато препаратів для розрідження крові, але продовжував радіти кожній хвилині свого життя. Тоді ж знаменитий актор зазначив, що хотів би побачити ще одне літо. Однак йому пощастило: він побачив два. Про смерть народного артиста Російської Федерації повідомив в соцмережах актор Олександр Олешко .

Олег Анофриев

Читайте також:

Оцінний в десятки мільйонів рублів спадок Олега Анофрієвим дістанеться його дружині і дітям

Ніна Дорошина

Дата смерті: 21 квітня.

Вік: 83 роки.

Причина: зупинка серця.

В останні роки зірка фільму « Любов і голуби »Ніна Дорошина мала проблеми зі здоров'ям. Влітку 2017 року в неї відняло ноги, а 18 березня 2018 року його вперше поскаржилася на серце. В останній раз медики приїжджали додому до артистки напередодні її смерті. Однак від госпіталізації Дорошина відмовилася, так як хотіла лікуватися вдома. Тоді ж актриса розповіла журналістам про своє самопочуття. «Я дорослий хвора людина. Стільки років, що, природно, буває погано з серцем. Я лежала в лікарні. Все нормально, все в порядку. Я жива, здорова. Будинки », - говорила вона.

На наступний ранок Дорошиною знову стало погано. Лікарі, що приїхали, констатували смерть від зупинки серця. Повідомлення про смерть Дорошиною з'явилося на сторінці театру «Современник» в соцмережах. Саме в «Современнике» актриса дебютувала і працювала довгі роки. До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно.

До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно

Ніна Дорошина у фільмі «Любов і голуби»

Читайте також:

Сусіди Ніни Дорошиною розповіли про останні хвилини життя актриси

Станіслав Говорухін

Дата смерті: 14 червня.

Вік: 82 роки.

Причина: серцева недостатність.

Повідомлення про смерть знаменитого режисера з'явилося в ЗМІ ще за день до його смерті, проте представники Станіслава Сергійовича і члени його сім'ї категорично спростовували цю інформацію. Шанувальники зітхнули з полегшенням, але на наступний день сумні новини знову клали їх в шок. Спікер Державної думи В'ячеслав Володін розповів, що Станіслав Сергійович помер після тривалої боротьби з важкою хворобою: «Він боровся до кінця з хворобою, але вона його перемогла».

За офіційною версією, кінорежисер і голова комітету з культури Держдуми РФ помер від серцевої недостатності. Однак друзі і близькі режисера вважають, що причиною смерті стало онкологічне захворювання, з яким він боровся. Для того щоб перемогти хворобу, Говорухін навіть їздив на операцію до Ізраїлю, але лікування не допомогло. У грудні минулого року Станіслав Сергійович переніс важку операцію з видалення легені.

Друг Станіслава Сергійовича бізнесмен Юрій Растегін розповів журналістам, що в останні тижні режисер був слабкий і сильно схуд, але до останнього займався справами як в Держдумі, так і в сфері кіно. Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість.

Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість

Станіслав Говорухін

Читайте також:

На спадок Станіслава Говорухіна претендує його страждає ДЦП позашлюбний син

Дмитро Брусникин

Дата смерті: 9 серпня.

Вік: 60 років.

Причина: серцева недостатність.

Новина про смерть Дмитра Брусникина стала справжнім потрясінням не лише для його колег і численних шанувальників. Про те, що у актора були проблеми зі здоров'ям, знали тільки близькі йому люди. Незважаючи на хворобу Брусникин активно працював в театрі, а всього за три місяці до смерті був призначений художнім керівником столичного експериментального театрального центру нової драми «Практика». Саме представники театру «Практика» першими повідомили сумну новину, зазначивши, що попереду у Дмитра Володимировича було багато планів і нових постановок.

Пізніше з'ясувалося, що протягом останніх двох місяців перед смертю Брусникин проходив лікування від серцевої недостатності в Боткінській лікарні. Лікарі відзначали позитивну динаміку в лікуванні, а пацієнт відчував себе добре. Він не брав відпустку, вважаючи, що зможе перебороти хворобу, не залишаючи роботи. Однак його планам не судилося збутися 8 серпня Брусникин різко відчув себе погано, а на наступний день помер.

Дмитро Брусникин

Читайте також:

Помер 60-річний керівник театру «Практика» і зірка серіалу «Петербурзькі таємниці» Дмитро Брусникин

Едуард Успенський

Дата смерті: 14 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак печінки.

Останні роки життя Едуард Успенський, який подарував нам історії про кота Матроскіна, Дядю Федора, крокодила Гену і стару Шапокляк, відчайдушно боровся з раком. Хворобу діагностували ще в 2011 році. Тоді письменник пройшов кілька сеансів хіміотерапії. Рак відступив, але потім повернувся знову. В останні роки Едуарду Успенському було важко ходити, він пересувався на інвалідному візку. Письменник проходив лікування в Німеччині, де йому було призначено ще один, посилений курс хіміотерапії. Лікарі сподівалися на краще, але дива не сталося.

«У мене йде дуже складна і довга боротьба з раком. Я зараз проходжу четвертий курс хіміотерапії, найвідповідальніший. Лікарі кажуть, що ракові клітини йдуть досить швидко. Будемо сподіватися, це останній курс терапії і вона мені допоможе », - розповідав Успенський взимку в ефірі програми« Привіт, Андрію! ».

На початку серпня письменник повернувся додому. Останні два тижні він не вставав з ліжка, але за словами близьких, зберігав ясну свідомість і навіть жартував. За ним доглядала друга дружина Олена. За чотири дні до смерті Едуард Успенський знепритомнів. Рідні викликали швидку допомогу, але письменник відмовився від госпіталізації і залишився вдома, не дивлячись на слабкість.

Едуард Успенський

Читайте також:

Дочка Едуарда Успенського від першого шлюбу розповіла про жорстоке поводження з нею батька

Спадкоємці Едуарда Успенського отримають виплати за контрактом, який письменник уклав з «Союзмультфільмом» незадовго до смерті

Йосип Кобзон

Дата смерті: 20 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак простати.

Йосипа Кобзона називали «головним голосом СРСР». Для багатьох шанувальників його таланту все, що він робив на сцені і в житті, було прикладом. Кобзон першим виступив перед солдатами в Афганістані, з загонами ліквідаторів приїжджав до Чорнобиля. Не зміг Кобзон залишитися осторонь і під час трагічних подій в театральному центрі на Дубровці, де він брав участь у звільненні заручників. Саме про таких кажуть, що пішов не просто артист - пішла ціла епоха.

З середини 2000-х народний артист СРСР боровся з раком простати. Співак проходив лікування в декількох клініках - як в Росії, так і за кордоном. Йому видалили сечовий міхур, і лікарі говорили про те, що Кобзону залишилося жити недовго. Однак операція, проведена в Німеччині, змогла допомогти йому на час впоратися з недугою. Професор Пітер Альтхаус сформував співакові новий сечовий міхур з тонкої кишки. Потім послідувала операція в Італії, де Йосип Давидович пройшов високотехнологічну процедуру, яка називається «кіберніж» - видалення пухлини і метастаз неоперабельним шляхом. Після ряду складних хірургічних втручань Кобзон регулярно лягав в лікарню на обстеження. Однак, як запевняють лікарі, найчастіше це були лише планові огляди.

Йосип Кобзон

26 липня в ЗМІ з'явилася інформація про екстрену госпіталізацію легендарного артиста. Кобзона доставили в реанімацію відділення нейрохірургії однієї зі столичних лікарень. 27 липня співака підключили до апарата допоміжної вентиляції легень. Його стан оцінювався як стабільно важкий. На початку серпня з'явилася інформація про виписку Кобзона, проте Лев Лещенко спростував цю інформацію і заявив, що ніяких поліпшень немає. Останній місяць Йосип Давидович провів в лікарні у стабільно важкому стані, а за два дні до смерті впав у кому, з якої вже не вийшов. Артист помер в реанімаційному відділенні приватної клініки міста Москви, за два тижні до свого 81-го дня народження.

Йосип Кобзон

Читайте також:

Неллі Кобзон дала перше інтерв'ю після смерті Йосипа Кобзона

Зірки згадали Йосипа Кобзона в день його народження

Шарль Азнавур

Дата смерті: 1 жовтня.

Вік: 94 роки.

Причина: набряк легенів.

Чутки про проблеми Шарля Азнавура (справжнє ім'я Шахнур Вагінак Азнавурян. - Прим.ред.) Зі здоров'ям почали поширюватися після того, як в кінці квітня він був змушений скасувати виступ в Санкт-Петербурзі в зв'язку з поганим самопочуттям. Потім він повернувся в Париж, де став відчувати себе краще. У травні співака госпіталізували через травму руки, після чого він скасував концерти в Японії і Узбекистані. Однак влітку Азнавур знову повернувся на сцену. Останній концерт легендарний французький шансоньє дав в Осаці 19 вересня.

Після турне по Японії Азнавур вирішив трохи перепочити і поїхав додому до Франції. Уже в кінці жовтня він планував відправитися в новий тур. Однак в ніч на перше жовтня легендарний співак помер у своєму будинку в містечку Альп в Провансі. Він помер від набряку легенів, який привів до зупинки серця.

Шарль Азнавур з іменною зіркою

Шарль Азнавур за свою кар'єру написав понад 1000 пісень. Слава прийшла до нього в 1940-х роках, коли він почав виступати в дуеті з композитором П'єром Рошом. У 1946 році вони взяли участь в турне Едіт Піаф. Свій перший альбом француз випустив в 1953 році. З тих пір їм було випущено більше 40 платівок. У числі відомих пісень шансоньє: «Мама», «Вічна любов», «Молодість», «Вчора ще», «Ізабелла», «Аве Марія», «Дві гітари», «Понеси мене», «Треба вміти», «Померти за любов »і інші.

На відміну від багатьох європейських зірок Азнавур зміг побудувати успішну кар'єру і за океаном. На початку 1960-х років співак дав перші концерти в Нью-Йорку, а пізніше випустив свій перший американський альбом. Він виступав в дуеті з Френком Сінатрою , Селін Діон , Лучано Паваротті , Пласідо Домінго , Патрісією Каас і іншими зірками, знімався у фільмах таких режисерів, як Рене Клер, Клод Шаброль , Клод Лелуш .

Шарль Азнавур

Читайте також:

Йосип Пригожин порівняв Шарля Азнавура з Йосипом Кобзоном

Роман Карцев

Дата смерті: 2 жовтня.

Вік: 79 років.

Причина: зупинка серця.

Про смерть зірки фільмів « Собаче серце »І« Мастер і Маргарита »Повідомила дружина письменника Михайла Жванецького Наталя на своїй сторінці в Facebook. Останнім часом Роман Андрійович дуже погано почувався і навіть скасував заплановану на листопад виступ. Пізніше сам Михайло Михайлович озвучив причину смерті свого колеги і друга. За словами сатирика, Роман Андрійович помер від інфаркту. У нього не витримало серце. Кілька тижнів лікарі боролися за життя Карцева, але медицина в даному випадку виявилася безсила. «Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький.

«Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький

Роман Карцев

Читайте також:

Стало відомо, на яку спадщину можуть претендувати рідні Романа Карцева

Монсеррат Кабальє

Дата смерті: 6 жовтня.

Вік: 85 років.

Причина: захворювання жовчного міхура.

Знаменита на весь світ оперна діва мріяла співати на сцені до останніх днів свого життя. Так воно і вийшло. Ще влітку вона приїжджала в Москву в рамках турне, приуроченого до її 85-річчя, а вже у вересні потрапила в лікарню через проблеми з сечовим міхуром. Друзі та рідні співачки стверджували, що стан оперної діви оцінюється як стабільний, тому приводів для занепокоєння немає. Однак через два тижні, несподівано для фанатів, Монсеррат Кабальє померла.

Відзначимо, що Кабальє - одна з небагатьох оперних співачок, чиї поп-записи потрапляли в чарти. У 1988 році вона разом з лідером групи Queen Фредді Меркюрі записала альбом Barcelona, ​​заголовна пісня з якого, створена до Олімпійських ігор 1992 року, в результаті стала символом Барселони і всієї Каталонії. А в альбомі Friends For Life (1997) Кабальє заспівала дуетом з відомими поп-зірками, включаючи Джонні Холлідея і Лізу Нільссон.

Монсеррат Кабальє

Фредді Меркьюрі і Монсеррат Кабальє виконують пісню «Барселона»

Читайте також:

Монсеррат Кабальє відмовилася співати для Івана Урганта, але дала телеведучому урок вокалу

Микола Караченцов

Дата смерті: 26 жовтня.

Вік: 73 роки.

Причина: рак легенів.

Микола Караченцов міцно асоціюється у російського глядача з благородним і сміливим графом Миколою Резанова з « Юнони і Авось ». Цю роль актор грав без дублера майже чверть століття. На жаль, після того, як в 2005 році Караченцов потрапив у жахливу аварію, йому довелося покинути театр. Зараз роль графа Резанова виконує Дмитро Пєвцов .

Аварія на Мічурінському проспекті в Москві в ніч на 28 лютого 2005 року перекреслила акторську кар'єру Караченцова. Микола Петрович разом зі своїм свояком Андрієм Кузнєцовим поспішав на квартиру тещі. У той день дружина повідомила Караченцова, що її мама померла. На дорозі була ожеледиця, і Караченцов не впорався з керуванням. Його автомобіль Volkswagen врізався в стовп. Актор отримав перелом склепіння черепа, закриту черепно-мозкову травму, внутричерепную гематому і тупу травму живота.

Лікарі провели Миколі Петровичу екстрену операцію на головному мозку. 26 днів артист знаходився в комі. На початку літа 2005-го потерпілого перевели в Центр патології мови і нейрореабілітації. Процес одужання Караченцова затягнувся. Улюбленцю публіки довелося заново вчитися ходити, його мова до кінця не відновилася. Стало очевидно, що продовжувати акторську кар'єру він не зможе. Лише одного разу - в 2014 році - Караченцов постав в образі Василя Ходаса в білоруській картині «Білі Роси. Повернення ». Він зіграв невелику роль без слів в короткому епізоді, в якому показано, як після довгої відсутності герой повертається додому до дружини.

Навесні 2011-го Микола пройшов курс лікування в одній з клінік Ізраїлю, а з січня по травень 2013 року перебував в китайських медустановах. Повідомлялося, що стан актора дещо поліпшилася. Однак наприкінці лютого 2017 року Караченцов знову потрапив до лікарні через ДТП. Актор отримав струс мозку при зіткненні «тойоти», де він сидів на пасажирському кріслі, з «газеллю».

Микола Караченцов у фільмі «Старший син»

У жовтні 2017 го дружина актора Людмила Поргіна розповіла журналістам, що у Караченцов діагностували злоякісну пухлину в правій легені. У липні 2018 року він вирушив на лікування до Ізраїлю, де пройшов дорогий курс лікування. Зібрати необхідну суму допомогли друзі артиста і його колеги по сцені. Однак старання зарубіжних медиків не принесли бажаного результату, тому Микола Петрович з дружиною повернулися в Росію, де артист продовжив курс хіміотерапії. В результаті намітився прогрес: пухлина стала зменшуватися. Однак трапилася нова біда: Караченцов підхопив двосторонню пневмонію, яка часто буває у онкохворих, і потрапив в реанімацію. У боротьбі з хворобою актор втратив багато сил. За тиждень до смерті Караченцова його син Андрій розповідав, що запалення йде і батька перевели в звичайну палату. Рідні Караченцова були налаштовані позитивно. Людмила Андріївна мріяла, що після виписки вони поїдуть на дачу, щоб Микола Петрович зміг більше часу проводити на свіжому повітрі. Однак вийти з лікарні акторові так і не вдалося. За день до свого 74-річчя Караченцов помер в реанімації 62-ї онкологічної лікарні Красногорська. У нього відмовили нирки.

Микола Караченцов в ролі графа Резанова

Читайте також:

Пам'яті Миколи Караченцова. Кінець прекрасної епохи

Дружина Миколи Караченцова розповіла про останні слова актора перед смертю

Євген Осін

Дата смерті: 17 листопад 2018 року.

Вік: 54 роки.

Причина: зупинка серця.

Автор хіта «Плаче дівчинка в автоматі» протягом тривалого часу боровся з алкоголізмом. Через свою залежність зірка 90-х позбувся сім'ї: від нього пішла дружина Наталя з донькою Агніей. У серпні минулого року співак проходив лікування в тайській клініці. Причому в тій же, де боролася з наркологічної залежністю дана Борисова . Виконавець скаржився, що в клініці йому не дуже подобається, тому що його змушують ходити «на якісь групи» і не дають алкогольні напої. Через два місяці Осін перервав лікування і покинув стіни реабілітаційного центру, а потім знову повернувся до колишніх загул: все частіше його стали бачити в алкогольних відділах супермаркетів.

У квітні цього року співак написав заяву про те, що його квартиру обікрали. Обставини злочину наступні: виконавець влаштував застілля з незнайомими йому двома жінками та чоловіком. А після свята він виявив пропажу грошей і п'яти мобільних телефонів.

Євген Осін

Приблизно через місяць Осін знову з'явився в ЗМІ. Він розповів про те, що у нього почалися проблеми з ногами і хребтом і йому потрібні гроші на лікування. Співак звернувся до шанувальників з проханням перерахувати гроші, так як у нього немає коштів навіть на консультацію лікаря. Осін зізнався, що з авторських він нічого не отримує, а з останнього місця роботи давно звільнився. Також Євген стверджував, що кожен крок йому дається з великими труднощами, а допомогти йому ніхто не може, так як він живе один. «Немов плазую по гострим ножам», - скаржився співак.

Останні кілька тижнів життя Осін практично не виходив з дому. Час від часу його відвідувала сестра Альбіна, яка і виявила бездиханне тіло артиста. За словами медиків, Євген пив кілька днів, в результаті його серце не витримало. Весь цей час Осін продовжував писати пісні. В останньому голосовому повідомленні артист заплітається мовою повідомив своєму другові, музикантові Андрію Ковальову, що його новий твір «порве всі хіти».

Євген Осін

Читайте також:

Дана Борисова заявила, що Наталя Штурм зажадала грошей за участь в ток-шоу про Євгена осики

Сергій Шнуров у віршах вшанував пам'ять Євгена Осика

Бернардо Бертолуччі

Дата смерті: 26 листопад 2018 року.

Вік: 77 років.

Причина: рак легені.

Тільки після смерті італійського оскароносного кінорежисера і драматурга стало відомо, що протягом тривалого часу він боровся з онкологічним захворюванням. Однак хвороба виявилася сильнішою. Про останні роки життя Бертолуччі відомо не так багато. Режисер рідко виходив друком, не знімав кіно і повністю відійшов від справ. Справа в тому, що більше 10 років кінематографіст був прикутий до інвалідного крісла через невдалу операцію на міжхребцевої грижі. Остання робота режисера - драма « Ти і я »За романом Ніколо Амманіті - вийшла в 2012-му. Роком пізніше з'явилася картина «Венеція 70: Перезавантаження майбутнього», в якій Бертолуччі виконав головну роль. У 2013-му пан режисер був удостоєний іменної зірки на голлівудській Алеї слави. Роком пізніше був відзначений Премією миру за внесок в області прав людини.

На рахунку Бернардо Бертолуччі величезну кількість різних премій і нагород, в тому числі він є володарем «Оскара» за свій фільм «Останній імператор», за який також отримав «Золотий глобус» і премію BAFTA. Також в арсеналі знаменитого італійця перемоги на Берлінському міжнародному кінофестивалі (1970) і Венеціанському кінофестивалі (1997, 2007). Але найголовніше, що залишив нам режисер у спадок, це фільми, ще за його життя стали культовими: «Конформіст», « Останнє танго в Парижі »,« ЩоВислизає » , « мрійники " та інші.

Але найголовніше, що залишив нам режисер у спадок, це фільми, ще за його життя стали культовими: «Конформіст», «   Останнє танго в Парижі   »,«   ЩоВислизає »   , «   мрійники    та інші

Бернардо Бертолуччі

Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м

Ми б дуже хотіли, щоб в цьому році у нас не було приводів робити такий огляд. Але, на жаль, і 2018 й не обійшовся без скорботних подій. За минулу дванадцять місяців ми попрощалися з цілою плеядою талановитих діячів мистецтва. Красиві, яскраві, небайдужі, харизматичні, - такими вони назавжди залишаться в наших серцях. Давайте згадаємо тих, кого ми втратили в 2018 році.

Людмила Сенчина

Дата смерті: 25 січня.

Вік: 67 років.

Причина: рак підшлункової залози.

Протягом півтора років головна Попелюшка Радянського Союзу боролася з раком підшлункової залози. Співачка довго приховувала страшний діагноз, про який стало відомо тільки після її смерті. Сенчина лікувалася в Росії, пройшла кілька курсів хіміотерапії. Навіть будучи важко хворою, Людмила Сенчина виходила на сцену, посміхалася, виконувала свої пісні, ніхто крім самих близьких не здогадувався про те, як важко їй це давалося. До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю.

До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю

Людмила Сенчина

Читайте також:

Людмила Сенчина залишила синові і чоловікові багатомільйонний спадок

Олег Табаков

Дата смерті: 12 березня.

Вік: 82 роки.

Причина: рак передміхурової залози.

Останні місяці життя Олег Табаков провів в лікарні. Ще в кінці грудня він потрапив в реанімацію. Весь цей час в ЗМІ надходила вельми суперечлива інформація про здоров'я актора. Писали, що у нього запалення легенів, говорили, що проблеми з зубами і, як наслідок невдалої стоматологічної операції, сепсис - зараження крові. Пізніше офіційною версією смерті Олега Табакова назвали серцевий напад, зупинку серця.

Однак уже після смерті метра джерело з оточення Олега Павловича заявив журналістам, що актор протягом п'яти років боровся з раком передміхурової залози. Цю інформацію в інтерв'ю Юрію Дудю підтвердив і син актора - Павло. За його словами, батько хворів давно. Першим про недугу він розповів синам, дружина - Марина Зудіна - дізналася пізніше. «Батько жив, він не робив з цього проблеми, він просто пер вперед, це головне, що допомагало йому», - вважає Павло Табаков.

Олег Павлович настільки вміло приховував недуга, що про хворобу майже ніхто не здогадувався. Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова Марина Зудіна до останнього самовіддано доглядала за чоловіком.

Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова   Марина Зудіна   до останнього самовіддано доглядала за чоловіком

Олег Табаков

Читайте також:

Вдова Олега Табакова Марина Зудіна не прийняла участь в зйомках документального фільму про нього

Олег Анофриев

Дата смерті: 28 березня.

Вік: 87 років.

Причина: серцева недостатність.

Олег Анофриев запам'ятався глядачам не тільки своїми ролями в кіно. Саме його голос можна почути в улюблених усіма фільмах, таких як « Іван Васильович змінює професію »,« земля Санникова »,« Двоє під однією парасолькою »і багатьох інших. Крім того, голосом Анофрієвим співають майже всі герої мультфільму « Бременські музики ». Він був і за Трубадура, і за Отаманша, і за Короля, і за розбійників, і за кота, і за півня, примудрившись кожному створити свій характерний образ. Саме його голосом співають «Я на сонечку сиджу і на сонечко дивлюся» одночасно і Левеня, і Черепаха в знаменитому мультфільмі. А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»? Кілька поколінь.

За два роки до смерті Олег Анофриев розповідав, що у нього на серці коштує шість шунтів і штучний клапан, який працює не дуже добре. Йому доводилося пити багато препаратів для розрідження крові, але продовжував радіти кожній хвилині свого життя. Тоді ж знаменитий актор зазначив, що хотів би побачити ще одне літо. Однак йому пощастило: він побачив два. Про смерть народного артиста Російської Федерації повідомив в соцмережах актор Олександр Олешко .

Олег Анофриев

Читайте також:

Оцінний в десятки мільйонів рублів спадок Олега Анофрієвим дістанеться його дружині і дітям

Ніна Дорошина

Дата смерті: 21 квітня.

Вік: 83 роки.

Причина: зупинка серця.

В останні роки зірка фільму « Любов і голуби »Ніна Дорошина мала проблеми зі здоров'ям. Влітку 2017 року в неї відняло ноги, а 18 березня 2018 року його вперше поскаржилася на серце. В останній раз медики приїжджали додому до артистки напередодні її смерті. Однак від госпіталізації Дорошина відмовилася, так як хотіла лікуватися вдома. Тоді ж актриса розповіла журналістам про своє самопочуття. «Я дорослий хвора людина. Стільки років, що, природно, буває погано з серцем. Я лежала в лікарні. Все нормально, все в порядку. Я жива, здорова. Будинки », - говорила вона.

На наступний ранок Дорошиною знову стало погано. Лікарі, що приїхали, констатували смерть від зупинки серця. Повідомлення про смерть Дорошиною з'явилося на сторінці театру «Современник» в соцмережах. Саме в «Современнике» актриса дебютувала і працювала довгі роки. До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно.

До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно

Ніна Дорошина у фільмі «Любов і голуби»

Читайте також:

Сусіди Ніни Дорошиною розповіли про останні хвилини життя актриси

Станіслав Говорухін

Дата смерті: 14 червня.

Вік: 82 роки.

Причина: серцева недостатність.

Повідомлення про смерть знаменитого режисера з'явилося в ЗМІ ще за день до його смерті, проте представники Станіслава Сергійовича і члени його сім'ї категорично спростовували цю інформацію. Шанувальники зітхнули з полегшенням, але на наступний день сумні новини знову клали їх в шок. Спікер Державної думи В'ячеслав Володін розповів, що Станіслав Сергійович помер після тривалої боротьби з важкою хворобою: «Він боровся до кінця з хворобою, але вона його перемогла».

За офіційною версією, кінорежисер і голова комітету з культури Держдуми РФ помер від серцевої недостатності. Однак друзі і близькі режисера вважають, що причиною смерті стало онкологічне захворювання, з яким він боровся. Для того щоб перемогти хворобу, Говорухін навіть їздив на операцію до Ізраїлю, але лікування не допомогло. У грудні минулого року Станіслав Сергійович переніс важку операцію з видалення легені.

Друг Станіслава Сергійовича бізнесмен Юрій Растегін розповів журналістам, що в останні тижні режисер був слабкий і сильно схуд, але до останнього займався справами як в Держдумі, так і в сфері кіно. Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість.

Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість

Станіслав Говорухін

Читайте також:

На спадок Станіслава Говорухіна претендує його страждає ДЦП позашлюбний син

Дмитро Брусникин

Дата смерті: 9 серпня.

Вік: 60 років.

Причина: серцева недостатність.

Новина про смерть Дмитра Брусникина стала справжнім потрясінням не лише для його колег і численних шанувальників. Про те, що у актора були проблеми зі здоров'ям, знали тільки близькі йому люди. Незважаючи на хворобу Брусникин активно працював в театрі, а всього за три місяці до смерті був призначений художнім керівником столичного експериментального театрального центру нової драми «Практика». Саме представники театру «Практика» першими повідомили сумну новину, зазначивши, що попереду у Дмитра Володимировича було багато планів і нових постановок.

Пізніше з'ясувалося, що протягом останніх двох місяців перед смертю Брусникин проходив лікування від серцевої недостатності в Боткінській лікарні. Лікарі відзначали позитивну динаміку в лікуванні, а пацієнт відчував себе добре. Він не брав відпустку, вважаючи, що зможе перебороти хворобу, не залишаючи роботи. Однак його планам не судилося збутися 8 серпня Брусникин різко відчув себе погано, а на наступний день помер.

Дмитро Брусникин

Читайте також:

Помер 60-річний керівник театру «Практика» і зірка серіалу «Петербурзькі таємниці» Дмитро Брусникин

Едуард Успенський

Дата смерті: 14 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак печінки.

Останні роки життя Едуард Успенський, який подарував нам історії про кота Матроскіна, Дядю Федора, крокодила Гену і стару Шапокляк, відчайдушно боровся з раком. Хворобу діагностували ще в 2011 році. Тоді письменник пройшов кілька сеансів хіміотерапії. Рак відступив, але потім повернувся знову. В останні роки Едуарду Успенському було важко ходити, він пересувався на інвалідному візку. Письменник проходив лікування в Німеччині, де йому було призначено ще один, посилений курс хіміотерапії. Лікарі сподівалися на краще, але дива не сталося.

«У мене йде дуже складна і довга боротьба з раком. Я зараз проходжу четвертий курс хіміотерапії, найвідповідальніший. Лікарі кажуть, що ракові клітини йдуть досить швидко. Будемо сподіватися, це останній курс терапії і вона мені допоможе », - розповідав Успенський взимку в ефірі програми« Привіт, Андрію! ».

На початку серпня письменник повернувся додому. Останні два тижні він не вставав з ліжка, але за словами близьких, зберігав ясну свідомість і навіть жартував. За ним доглядала друга дружина Олена. За чотири дні до смерті Едуард Успенський знепритомнів. Рідні викликали швидку допомогу, але письменник відмовився від госпіталізації і залишився вдома, не дивлячись на слабкість.

Едуард Успенський

Читайте також:

Дочка Едуарда Успенського від першого шлюбу розповіла про жорстоке поводження з нею батька

Спадкоємці Едуарда Успенського отримають виплати за контрактом, який письменник уклав з «Союзмультфільмом» незадовго до смерті

Йосип Кобзон

Дата смерті: 20 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак простати.

Йосипа Кобзона називали «головним голосом СРСР». Для багатьох шанувальників його таланту все, що він робив на сцені і в житті, було прикладом. Кобзон першим виступив перед солдатами в Афганістані, з загонами ліквідаторів приїжджав до Чорнобиля. Не зміг Кобзон залишитися осторонь і під час трагічних подій в театральному центрі на Дубровці, де він брав участь у звільненні заручників. Саме про таких кажуть, що пішов не просто артист - пішла ціла епоха.

З середини 2000-х народний артист СРСР боровся з раком простати. Співак проходив лікування в декількох клініках - як в Росії, так і за кордоном. Йому видалили сечовий міхур, і лікарі говорили про те, що Кобзону залишилося жити недовго. Однак операція, проведена в Німеччині, змогла допомогти йому на час впоратися з недугою. Професор Пітер Альтхаус сформував співакові новий сечовий міхур з тонкої кишки. Потім послідувала операція в Італії, де Йосип Давидович пройшов високотехнологічну процедуру, яка називається «кіберніж» - видалення пухлини і метастаз неоперабельним шляхом. Після ряду складних хірургічних втручань Кобзон регулярно лягав в лікарню на обстеження. Однак, як запевняють лікарі, найчастіше це були лише планові огляди.

Йосип Кобзон

26 липня в ЗМІ з'явилася інформація про екстрену госпіталізацію легендарного артиста. Кобзона доставили в реанімацію відділення нейрохірургії однієї зі столичних лікарень. 27 липня співака підключили до апарата допоміжної вентиляції легень. Його стан оцінювався як стабільно важкий. На початку серпня з'явилася інформація про виписку Кобзона, проте Лев Лещенко спростував цю інформацію і заявив, що ніяких поліпшень немає. Останній місяць Йосип Давидович провів в лікарні у стабільно важкому стані, а за два дні до смерті впав у кому, з якої вже не вийшов. Артист помер в реанімаційному відділенні приватної клініки міста Москви, за два тижні до свого 81-го дня народження.

Йосип Кобзон

Читайте також:

Неллі Кобзон дала перше інтерв'ю після смерті Йосипа Кобзона

Зірки згадали Йосипа Кобзона в день його народження

Шарль Азнавур

Дата смерті: 1 жовтня.

Вік: 94 роки.

Причина: набряк легенів.

Чутки про проблеми Шарля Азнавура (справжнє ім'я Шахнур Вагінак Азнавурян. - Прим.ред.) Зі здоров'ям почали поширюватися після того, як в кінці квітня він був змушений скасувати виступ в Санкт-Петербурзі в зв'язку з поганим самопочуттям. Потім він повернувся в Париж, де став відчувати себе краще. У травні співака госпіталізували через травму руки, після чого він скасував концерти в Японії і Узбекистані. Однак влітку Азнавур знову повернувся на сцену. Останній концерт легендарний французький шансоньє дав в Осаці 19 вересня.

Після турне по Японії Азнавур вирішив трохи перепочити і поїхав додому до Франції. Уже в кінці жовтня він планував відправитися в новий тур. Однак в ніч на перше жовтня легендарний співак помер у своєму будинку в містечку Альп в Провансі. Він помер від набряку легенів, який привів до зупинки серця.

Шарль Азнавур з іменною зіркою

Шарль Азнавур за свою кар'єру написав понад 1000 пісень. Слава прийшла до нього в 1940-х роках, коли він почав виступати в дуеті з композитором П'єром Рошом. У 1946 році вони взяли участь в турне Едіт Піаф. Свій перший альбом француз випустив в 1953 році. З тих пір їм було випущено більше 40 платівок. У числі відомих пісень шансоньє: «Мама», «Вічна любов», «Молодість», «Вчора ще», «Ізабелла», «Аве Марія», «Дві гітари», «Понеси мене», «Треба вміти», «Померти за любов »і інші.

На відміну від багатьох європейських зірок Азнавур зміг побудувати успішну кар'єру і за океаном. На початку 1960-х років співак дав перші концерти в Нью-Йорку, а пізніше випустив свій перший американський альбом. Він виступав в дуеті з Френком Сінатрою , Селін Діон , Лучано Паваротті , Пласідо Домінго , Патрісією Каас і іншими зірками, знімався у фільмах таких режисерів, як Рене Клер, Клод Шаброль , Клод Лелуш .

Шарль Азнавур

Читайте також:

Йосип Пригожин порівняв Шарля Азнавура з Йосипом Кобзоном

Роман Карцев

Дата смерті: 2 жовтня.

Вік: 79 років.

Причина: зупинка серця.

Про смерть зірки фільмів « Собаче серце »І« Мастер і Маргарита »Повідомила дружина письменника Михайла Жванецького Наталя на своїй сторінці в Facebook. Останнім часом Роман Андрійович дуже погано почувався і навіть скасував заплановану на листопад виступ. Пізніше сам Михайло Михайлович озвучив причину смерті свого колеги і друга. За словами сатирика, Роман Андрійович помер від інфаркту. У нього не витримало серце. Кілька тижнів лікарі боролися за життя Карцева, але медицина в даному випадку виявилася безсила. «Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький.

«Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький

Роман Карцев

Читайте також:

Стало відомо, на яку спадщину можуть претендувати рідні Романа Карцева

Монсеррат Кабальє

Дата смерті: 6 жовтня.

Вік: 85 років.

Причина: захворювання жовчного міхура.

Знаменита на весь світ оперна діва мріяла співати на сцені до останніх днів свого життя. Так воно і вийшло. Ще влітку вона приїжджала в Москву в рамках турне, приуроченого до її 85-річчя, а вже у вересні потрапила в лікарню через проблеми з сечовим міхуром. Друзі та рідні співачки стверджували, що стан оперної діви оцінюється як стабільний, тому приводів для занепокоєння немає. Однак через два тижні, несподівано для фанатів, Монсеррат Кабальє померла.

Відзначимо, що Кабальє - одна з небагатьох оперних співачок, чиї поп-записи потрапляли в чарти. У 1988 році вона разом з лідером групи Queen Фредді Меркюрі записала альбом Barcelona, ​​заголовна пісня з якого, створена до Олімпійських ігор 1992 року, в результаті стала символом Барселони і всієї Каталонії. А в альбомі Friends For Life (1997) Кабальє заспівала дуетом з відомими поп-зірками, включаючи Джонні Холлідея і Лізу Нільссон.

Монсеррат Кабальє

Фредді Меркьюрі і Монсеррат Кабальє виконують пісню «Барселона»

Читайте також:

Монсеррат Кабальє відмовилася співати для Івана Урганта, але дала телеведучому урок вокалу

Микола Караченцов

Дата смерті: 26 жовтня.

Вік: 73 роки.

Причина: рак легенів.

Микола Караченцов міцно асоціюється у російського глядача з благородним і сміливим графом Миколою Резанова з « Юнони і Авось ». Цю роль актор грав без дублера майже чверть століття. На жаль, після того, як в 2005 році Караченцов потрапив у жахливу аварію, йому довелося покинути театр. Зараз роль графа Резанова виконує Дмитро Пєвцов .

Аварія на Мічурінському проспекті в Москві в ніч на 28 лютого 2005 року перекреслила акторську кар'єру Караченцова. Микола Петрович разом зі своїм свояком Андрієм Кузнєцовим поспішав на квартиру тещі. У той день дружина повідомила Караченцова, що її мама померла. На дорозі була ожеледиця, і Караченцов не впорався з керуванням. Його автомобіль Volkswagen врізався в стовп. Актор отримав перелом склепіння черепа, закриту черепно-мозкову травму, внутричерепную гематому і тупу травму живота.

Лікарі провели Миколі Петровичу екстрену операцію на головному мозку. 26 днів артист знаходився в комі. На початку літа 2005-го потерпілого перевели в Центр патології мови і нейрореабілітації. Процес одужання Караченцова затягнувся. Улюбленцю публіки довелося заново вчитися ходити, його мова до кінця не відновилася. Стало очевидно, що продовжувати акторську кар'єру він не зможе. Лише одного разу - в 2014 році - Караченцов постав в образі Василя Ходаса в білоруській картині «Білі Роси. Повернення ». Він зіграв невелику роль без слів в короткому епізоді, в якому показано, як після довгої відсутності герой повертається додому до дружини.

Навесні 2011-го Микола пройшов курс лікування в одній з клінік Ізраїлю, а з січня по травень 2013 року перебував в китайських медустановах. Повідомлялося, що стан актора дещо поліпшилася. Однак наприкінці лютого 2017 року Караченцов знову потрапив до лікарні через ДТП. Актор отримав струс мозку при зіткненні «тойоти», де він сидів на пасажирському кріслі, з «газеллю».

Микола Караченцов у фільмі «Старший син»

У жовтні 2017 го дружина актора Людмила Поргіна розповіла журналістам, що у Караченцов діагностували злоякісну пухлину в правій легені. У липні 2018 року він вирушив на лікування до Ізраїлю, де пройшов дорогий курс лікування. Зібрати необхідну суму допомогли друзі артиста і його колеги по сцені. Однак старання зарубіжних медиків не принесли бажаного результату, тому Микола Петрович з дружиною повернулися в Росію, де артист продовжив курс хіміотерапії. В результаті намітився прогрес: пухлина стала зменшуватися. Однак трапилася нова біда: Караченцов підхопив двосторонню пневмонію, яка часто буває у онкохворих, і потрапив в реанімацію. У боротьбі з хворобою актор втратив багато сил. За тиждень до смерті Караченцова його син Андрій розповідав, що запалення йде і батька перевели в звичайну палату. Рідні Караченцова були налаштовані позитивно. Людмила Андріївна мріяла, що після виписки вони поїдуть на дачу, щоб Микола Петрович зміг більше часу проводити на свіжому повітрі. Однак вийти з лікарні акторові так і не вдалося. За день до свого 74-річчя Караченцов помер в реанімації 62-ї онкологічної лікарні Красногорська. У нього відмовили нирки.

Микола Караченцов в ролі графа Резанова

Читайте також:

Пам'яті Миколи Караченцова. Кінець прекрасної епохи

Дружина Миколи Караченцова розповіла про останні слова актора перед смертю

Євген Осін

Дата смерті: 17 листопад 2018 року.

Вік: 54 роки.

Причина: зупинка серця.

Автор хіта «Плаче дівчинка в автоматі» протягом тривалого часу боровся з алкоголізмом. Через свою залежність зірка 90-х позбувся сім'ї: від нього пішла дружина Наталя з донькою Агніей. У серпні минулого року співак проходив лікування в тайській клініці. Причому в тій же, де боролася з наркологічної залежністю дана Борисова . Виконавець скаржився, що в клініці йому не дуже подобається, тому що його змушують ходити «на якісь групи» і не дають алкогольні напої. Через два місяці Осін перервав лікування і покинув стіни реабілітаційного центру, а потім знову повернувся до колишніх загул: все частіше його стали бачити в алкогольних відділах супермаркетів.

У квітні цього року співак написав заяву про те, що його квартиру обікрали. Обставини злочину наступні: виконавець влаштував застілля з незнайомими йому двома жінками та чоловіком. А після свята він виявив пропажу грошей і п'яти мобільних телефонів.

Євген Осін

Приблизно через місяць Осін знову з'явився в ЗМІ. Він розповів про те, що у нього почалися проблеми з ногами і хребтом і йому потрібні гроші на лікування. Співак звернувся до шанувальників з проханням перерахувати гроші, так як у нього немає коштів навіть на консультацію лікаря. Осін зізнався, що з авторських він нічого не отримує, а з останнього місця роботи давно звільнився. Також Євген стверджував, що кожен крок йому дається з великими труднощами, а допомогти йому ніхто не може, так як він живе один. «Немов плазую по гострим ножам», - скаржився співак.

Останні кілька тижнів життя Осін практично не виходив з дому. Час від часу його відвідувала сестра Альбіна, яка і виявила бездиханне тіло артиста. За словами медиків, Євген пив кілька днів, в результаті його серце не витримало. Весь цей час Осін продовжував писати пісні. В останньому голосовому повідомленні артист заплітається мовою повідомив своєму другові, музикантові Андрію Ковальову, що його новий твір «порве всі хіти».

Євген Осін

Читайте також:

Дана Борисова заявила, що Наталя Штурм зажадала грошей за участь в ток-шоу про Євгена осики

Сергій Шнуров у віршах вшанував пам'ять Євгена Осика

Бернардо Бертолуччі

Дата смерті: 26 листопад 2018 року.

Вік: 77 років.

Причина: рак легені.

Тільки після смерті італійського оскароносного кінорежисера і драматурга стало відомо, що протягом тривалого часу він боровся з онкологічним захворюванням. Однак хвороба виявилася сильнішою. Про останні роки життя Бертолуччі відомо не так багато. Режисер рідко виходив друком, не знімав кіно і повністю відійшов від справ. Справа в тому, що більше 10 років кінематографіст був прикутий до інвалідного крісла через невдалу операцію на міжхребцевої грижі. Остання робота режисера - драма « Ти і я »За романом Ніколо Амманіті - вийшла в 2012-му. Роком пізніше з'явилася картина «Венеція 70: Перезавантаження майбутнього», в якій Бертолуччі виконав головну роль. У 2013-му пан режисер був удостоєний іменної зірки на голлівудській Алеї слави. Роком пізніше був відзначений Премією миру за внесок в області прав людини.

На рахунку Бернардо Бертолуччі величезну кількість різних премій і нагород, в тому числі він є володарем «Оскара» за свій фільм «Останній імператор», за який також отримав «Золотий глобус» і премію BAFTA. Також в арсеналі знаменитого італійця перемоги на Берлінському міжнародному кінофестивалі (1970) і Венеціанському кінофестивалі (1997, 2007). Але найголовніше, що залишив нам режисер у спадок, це фільми, ще за його життя стали культовими: «Конформіст», « Останнє танго в Парижі »,« ЩоВислизає » , « мрійники " та інші.

Але найголовніше, що залишив нам режисер у спадок, це фільми, ще за його життя стали культовими: «Конформіст», «   Останнє танго в Парижі   »,«   ЩоВислизає »   , «   мрійники    та інші

Бернардо Бертолуччі

Непоправні втрати року: зірки, яких ми втратили в 2018-м

Ми б дуже хотіли, щоб в цьому році у нас не було приводів робити такий огляд. Але, на жаль, і 2018 й не обійшовся без скорботних подій. За минулу дванадцять місяців ми попрощалися з цілою плеядою талановитих діячів мистецтва. Красиві, яскраві, небайдужі, харизматичні, - такими вони назавжди залишаться в наших серцях. Давайте згадаємо тих, кого ми втратили в 2018 році.

Людмила Сенчина

Дата смерті: 25 січня.

Вік: 67 років.

Причина: рак підшлункової залози.

Протягом півтора років головна Попелюшка Радянського Союзу боролася з раком підшлункової залози. Співачка довго приховувала страшний діагноз, про який стало відомо тільки після її смерті. Сенчина лікувалася в Росії, пройшла кілька курсів хіміотерапії. Навіть будучи важко хворою, Людмила Сенчина виходила на сцену, посміхалася, виконувала свої пісні, ніхто крім самих близьких не здогадувався про те, як важко їй це давалося. До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю.

До самої смерті співачка продовжувала займатися благодійністю

Людмила Сенчина

Читайте також:

Людмила Сенчина залишила синові і чоловікові багатомільйонний спадок

Олег Табаков

Дата смерті: 12 березня.

Вік: 82 роки.

Причина: рак передміхурової залози.

Останні місяці життя Олег Табаков провів в лікарні. Ще в кінці грудня він потрапив в реанімацію. Весь цей час в ЗМІ надходила вельми суперечлива інформація про здоров'я актора. Писали, що у нього запалення легенів, говорили, що проблеми з зубами і, як наслідок невдалої стоматологічної операції, сепсис - зараження крові. Пізніше офіційною версією смерті Олега Табакова назвали серцевий напад, зупинку серця.

Однак уже після смерті метра джерело з оточення Олега Павловича заявив журналістам, що актор протягом п'яти років боровся з раком передміхурової залози. Цю інформацію в інтерв'ю Юрію Дудю підтвердив і син актора - Павло. За його словами, батько хворів давно. Першим про недугу він розповів синам, дружина - Марина Зудіна - дізналася пізніше. «Батько жив, він не робив з цього проблеми, він просто пер вперед, це головне, що допомагало йому», - вважає Павло Табаков.

Олег Павлович настільки вміло приховував недуга, що про хворобу майже ніхто не здогадувався. Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова Марина Зудіна до останнього самовіддано доглядала за чоловіком.

Близька подруга сім'ї Табакова Юлія Пузирьова розповіла, що дружина Табакова   Марина Зудіна   до останнього самовіддано доглядала за чоловіком

Олег Табаков

Читайте також:

Вдова Олега Табакова Марина Зудіна не прийняла участь в зйомках документального фільму про нього

Олег Анофриев

Дата смерті: 28 березня.

Вік: 87 років.

Причина: серцева недостатність.

Олег Анофриев запам'ятався глядачам не тільки своїми ролями в кіно. Саме його голос можна почути в улюблених усіма фільмах, таких як « Іван Васильович змінює професію »,« земля Санникова »,« Двоє під однією парасолькою »і багатьох інших. Крім того, голосом Анофрієвим співають майже всі герої мультфільму « Бременські музики ». Він був і за Трубадура, і за Отаманша, і за Короля, і за розбійників, і за кота, і за півня, примудрившись кожному створити свій характерний образ. Саме його голосом співають «Я на сонечку сиджу і на сонечко дивлюся» одночасно і Левеня, і Черепаха в знаменитому мультфільмі. А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»? Кілька поколінь.

За два роки до смерті Олег Анофриев розповідав, що у нього на серці коштує шість шунтів і штучний клапан, який працює не дуже добре. Йому доводилося пити багато препаратів для розрідження крові, але продовжував радіти кожній хвилині свого життя. Тоді ж знаменитий актор зазначив, що хотів би побачити ще одне літо. Однак йому пощастило: він побачив два. Про смерть народного артиста Російської Федерації повідомив в соцмережах актор Олександр Олешко .

Олег Анофриев

Читайте також:

Оцінний в десятки мільйонів рублів спадок Олега Анофрієвим дістанеться його дружині і дітям

Ніна Дорошина

Дата смерті: 21 квітня.

Вік: 83 роки.

Причина: зупинка серця.

В останні роки зірка фільму « Любов і голуби »Ніна Дорошина мала проблеми зі здоров'ям. Влітку 2017 року в неї відняло ноги, а 18 березня 2018 року його вперше поскаржилася на серце. В останній раз медики приїжджали додому до артистки напередодні її смерті. Однак від госпіталізації Дорошина відмовилася, так як хотіла лікуватися вдома. Тоді ж актриса розповіла журналістам про своє самопочуття. «Я дорослий хвора людина. Стільки років, що, природно, буває погано з серцем. Я лежала в лікарні. Все нормально, все в порядку. Я жива, здорова. Будинки », - говорила вона.

На наступний ранок Дорошиною знову стало погано. Лікарі, що приїхали, констатували смерть від зупинки серця. Повідомлення про смерть Дорошиною з'явилося на сторінці театру «Современник» в соцмережах. Саме в «Современнике» актриса дебютувала і працювала довгі роки. До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно.

До речі, свою Надю з «Любов і голуби» актриса теж спочатку втілила на театральній сцені і тільки потім в кіно

Ніна Дорошина у фільмі «Любов і голуби»

Читайте також:

Сусіди Ніни Дорошиною розповіли про останні хвилини життя актриси

Станіслав Говорухін

Дата смерті: 14 червня.

Вік: 82 роки.

Причина: серцева недостатність.

Повідомлення про смерть знаменитого режисера з'явилося в ЗМІ ще за день до його смерті, проте представники Станіслава Сергійовича і члени його сім'ї категорично спростовували цю інформацію. Шанувальники зітхнули з полегшенням, але на наступний день сумні новини знову клали їх в шок. Спікер Державної думи В'ячеслав Володін розповів, що Станіслав Сергійович помер після тривалої боротьби з важкою хворобою: «Він боровся до кінця з хворобою, але вона його перемогла».

За офіційною версією, кінорежисер і голова комітету з культури Держдуми РФ помер від серцевої недостатності. Однак друзі і близькі режисера вважають, що причиною смерті стало онкологічне захворювання, з яким він боровся. Для того щоб перемогти хворобу, Говорухін навіть їздив на операцію до Ізраїлю, але лікування не допомогло. У грудні минулого року Станіслав Сергійович переніс важку операцію з видалення легені.

Друг Станіслава Сергійовича бізнесмен Юрій Растегін розповів журналістам, що в останні тижні режисер був слабкий і сильно схуд, але до останнього займався справами як в Держдумі, так і в сфері кіно. Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість.

Крім того, в останні дні Станіслав Сергійович майже не міг розмовляти і втрачав свідомість через слабкість

Станіслав Говорухін

Читайте також:

На спадок Станіслава Говорухіна претендує його страждає ДЦП позашлюбний син

Дмитро Брусникин

Дата смерті: 9 серпня.

Вік: 60 років.

Причина: серцева недостатність.

Новина про смерть Дмитра Брусникина стала справжнім потрясінням не лише для його колег і численних шанувальників. Про те, що у актора були проблеми зі здоров'ям, знали тільки близькі йому люди. Незважаючи на хворобу Брусникин активно працював в театрі, а всього за три місяці до смерті був призначений художнім керівником столичного експериментального театрального центру нової драми «Практика». Саме представники театру «Практика» першими повідомили сумну новину, зазначивши, що попереду у Дмитра Володимировича було багато планів і нових постановок.

Пізніше з'ясувалося, що протягом останніх двох місяців перед смертю Брусникин проходив лікування від серцевої недостатності в Боткінській лікарні. Лікарі відзначали позитивну динаміку в лікуванні, а пацієнт відчував себе добре. Він не брав відпустку, вважаючи, що зможе перебороти хворобу, не залишаючи роботи. Однак його планам не судилося збутися 8 серпня Брусникин різко відчув себе погано, а на наступний день помер.

Дмитро Брусникин

Читайте також:

Помер 60-річний керівник театру «Практика» і зірка серіалу «Петербурзькі таємниці» Дмитро Брусникин

Едуард Успенський

Дата смерті: 14 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак печінки.

Останні роки життя Едуард Успенський, який подарував нам історії про кота Матроскіна, Дядю Федора, крокодила Гену і стару Шапокляк, відчайдушно боровся з раком. Хворобу діагностували ще в 2011 році. Тоді письменник пройшов кілька сеансів хіміотерапії. Рак відступив, але потім повернувся знову. В останні роки Едуарду Успенському було важко ходити, він пересувався на інвалідному візку. Письменник проходив лікування в Німеччині, де йому було призначено ще один, посилений курс хіміотерапії. Лікарі сподівалися на краще, але дива не сталося.

«У мене йде дуже складна і довга боротьба з раком. Я зараз проходжу четвертий курс хіміотерапії, найвідповідальніший. Лікарі кажуть, що ракові клітини йдуть досить швидко. Будемо сподіватися, це останній курс терапії і вона мені допоможе », - розповідав Успенський взимку в ефірі програми« Привіт, Андрію! ».

На початку серпня письменник повернувся додому. Останні два тижні він не вставав з ліжка, але за словами близьких, зберігав ясну свідомість і навіть жартував. За ним доглядала друга дружина Олена. За чотири дні до смерті Едуард Успенський знепритомнів. Рідні викликали швидку допомогу, але письменник відмовився від госпіталізації і залишився вдома, не дивлячись на слабкість.

Едуард Успенський

Читайте також:

Дочка Едуарда Успенського від першого шлюбу розповіла про жорстоке поводження з нею батька

Спадкоємці Едуарда Успенського отримають виплати за контрактом, який письменник уклав з «Союзмультфільмом» незадовго до смерті

Йосип Кобзон

Дата смерті: 20 серпня.

Вік: 80 років.

Причина: рак простати.

Йосипа Кобзона називали «головним голосом СРСР». Для багатьох шанувальників його таланту все, що він робив на сцені і в житті, було прикладом. Кобзон першим виступив перед солдатами в Афганістані, з загонами ліквідаторів приїжджав до Чорнобиля. Не зміг Кобзон залишитися осторонь і під час трагічних подій в театральному центрі на Дубровці, де він брав участь у звільненні заручників. Саме про таких кажуть, що пішов не просто артист - пішла ціла епоха.

З середини 2000-х народний артист СРСР боровся з раком простати. Співак проходив лікування в декількох клініках - як в Росії, так і за кордоном. Йому видалили сечовий міхур, і лікарі говорили про те, що Кобзону залишилося жити недовго. Однак операція, проведена в Німеччині, змогла допомогти йому на час впоратися з недугою. Професор Пітер Альтхаус сформував співакові новий сечовий міхур з тонкої кишки. Потім послідувала операція в Італії, де Йосип Давидович пройшов високотехнологічну процедуру, яка називається «кіберніж» - видалення пухлини і метастаз неоперабельним шляхом. Після ряду складних хірургічних втручань Кобзон регулярно лягав в лікарню на обстеження. Однак, як запевняють лікарі, найчастіше це були лише планові огляди.

Йосип Кобзон

26 липня в ЗМІ з'явилася інформація про екстрену госпіталізацію легендарного артиста. Кобзона доставили в реанімацію відділення нейрохірургії однієї зі столичних лікарень. 27 липня співака підключили до апарата допоміжної вентиляції легень. Його стан оцінювався як стабільно важкий. На початку серпня з'явилася інформація про виписку Кобзона, проте Лев Лещенко спростував цю інформацію і заявив, що ніяких поліпшень немає. Останній місяць Йосип Давидович провів в лікарні у стабільно важкому стані, а за два дні до смерті впав у кому, з якої вже не вийшов. Артист помер в реанімаційному відділенні приватної клініки міста Москви, за два тижні до свого 81-го дня народження.

Йосип Кобзон

Читайте також:

Неллі Кобзон дала перше інтерв'ю після смерті Йосипа Кобзона

Зірки згадали Йосипа Кобзона в день його народження

Шарль Азнавур

Дата смерті: 1 жовтня.

Вік: 94 роки.

Причина: набряк легенів.

Чутки про проблеми Шарля Азнавура (справжнє ім'я Шахнур Вагінак Азнавурян. - Прим.ред.) Зі здоров'ям почали поширюватися після того, як в кінці квітня він був змушений скасувати виступ в Санкт-Петербурзі в зв'язку з поганим самопочуттям. Потім він повернувся в Париж, де став відчувати себе краще. У травні співака госпіталізували через травму руки, після чого він скасував концерти в Японії і Узбекистані. Однак влітку Азнавур знову повернувся на сцену. Останній концерт легендарний французький шансоньє дав в Осаці 19 вересня.

Після турне по Японії Азнавур вирішив трохи перепочити і поїхав додому до Франції. Уже в кінці жовтня він планував відправитися в новий тур. Однак в ніч на перше жовтня легендарний співак помер у своєму будинку в містечку Альп в Провансі. Він помер від набряку легенів, який привів до зупинки серця.

Шарль Азнавур з іменною зіркою

Шарль Азнавур за свою кар'єру написав понад 1000 пісень. Слава прийшла до нього в 1940-х роках, коли він почав виступати в дуеті з композитором П'єром Рошом. У 1946 році вони взяли участь в турне Едіт Піаф. Свій перший альбом француз випустив в 1953 році. З тих пір їм було випущено більше 40 платівок. У числі відомих пісень шансоньє: «Мама», «Вічна любов», «Молодість», «Вчора ще», «Ізабелла», «Аве Марія», «Дві гітари», «Понеси мене», «Треба вміти», «Померти за любов »і інші.

На відміну від багатьох європейських зірок Азнавур зміг побудувати успішну кар'єру і за океаном. На початку 1960-х років співак дав перші концерти в Нью-Йорку, а пізніше випустив свій перший американський альбом. Він виступав в дуеті з Френком Сінатрою , Селін Діон , Лучано Паваротті , Пласідо Домінго , Патрісією Каас і іншими зірками, знімався у фільмах таких режисерів, як Рене Клер, Клод Шаброль , Клод Лелуш .

Шарль Азнавур

Читайте також:

Йосип Пригожин порівняв Шарля Азнавура з Йосипом Кобзоном

Роман Карцев

Дата смерті: 2 жовтня.

Вік: 79 років.

Причина: зупинка серця.

Про смерть зірки фільмів « Собаче серце »І« Мастер і Маргарита »Повідомила дружина письменника Михайла Жванецького Наталя на своїй сторінці в Facebook. Останнім часом Роман Андрійович дуже погано почувався і навіть скасував заплановану на листопад виступ. Пізніше сам Михайло Михайлович озвучив причину смерті свого колеги і друга. За словами сатирика, Роман Андрійович помер від інфаркту. У нього не витримало серце. Кілька тижнів лікарі боролися за життя Карцева, але медицина в даному випадку виявилася безсила. «Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький.

«Адже він давно хворів, довго перебував у лікарні, а зараз його муки закінчилися», - розповів Жванецький

Роман Карцев

Читайте також:

Стало відомо, на яку спадщину можуть претендувати рідні Романа Карцева

Монсеррат Кабальє

Дата смерті: 6 жовтня.

Вік: 85 років.

Причина: захворювання жовчного міхура.

Знаменита на весь світ оперна діва мріяла співати на сцені до останніх днів свого життя. Так воно і вийшло. Ще влітку вона приїжджала в Москву в рамках турне, приуроченого до її 85-річчя, а вже у вересні потрапила в лікарню через проблеми з сечовим міхуром. Друзі та рідні співачки стверджували, що стан оперної діви оцінюється як стабільний, тому приводів для занепокоєння немає. Однак через два тижні, несподівано для фанатів, Монсеррат Кабальє померла.

Відзначимо, що Кабальє - одна з небагатьох оперних співачок, чиї поп-записи потрапляли в чарти. У 1988 році вона разом з лідером групи Queen Фредді Меркюрі записала альбом Barcelona, ​​заголовна пісня з якого, створена до Олімпійських ігор 1992 року, в результаті стала символом Барселони і всієї Каталонії. А в альбомі Friends For Life (1997) Кабальє заспівала дуетом з відомими поп-зірками, включаючи Джонні Холлідея і Лізу Нільссон.

Монсеррат Кабальє

Фредді Меркьюрі і Монсеррат Кабальє виконують пісню «Барселона»

Читайте також:

Монсеррат Кабальє відмовилася співати для Івана Урганта, але дала телеведучому урок вокалу

Микола Караченцов

Дата смерті: 26 жовтня.

Вік: 73 роки.

Причина: рак легенів.

Микола Караченцов міцно асоціюється у російського глядача з благородним і сміливим графом Миколою Резанова з « Юнони і Авось ». Цю роль актор грав без дублера майже чверть століття. На жаль, після того, як в 2005 році Караченцов потрапив у жахливу аварію, йому довелося покинути театр. Зараз роль графа Резанова виконує Дмитро Пєвцов .

Аварія на Мічурінському проспекті в Москві в ніч на 28 лютого 2005 року перекреслила акторську кар'єру Караченцова. Микола Петрович разом зі своїм свояком Андрієм Кузнєцовим поспішав на квартиру тещі. У той день дружина повідомила Караченцова, що її мама померла. На дорозі була ожеледиця, і Караченцов не впорався з керуванням. Його автомобіль Volkswagen врізався в стовп. Актор отримав перелом склепіння черепа, закриту черепно-мозкову травму, внутричерепную гематому і тупу травму живота.

Лікарі провели Миколі Петровичу екстрену операцію на головному мозку. 26 днів артист знаходився в комі. На початку літа 2005-го потерпілого перевели в Центр патології мови і нейрореабілітації. Процес одужання Караченцова затягнувся. Улюбленцю публіки довелося заново вчитися ходити, його мова до кінця не відновилася. Стало очевидно, що продовжувати акторську кар'єру він не зможе. Лише одного разу - в 2014 році - Караченцов постав в образі Василя Ходаса в білоруській картині «Білі Роси. Повернення ». Він зіграв невелику роль без слів в короткому епізоді, в якому показано, як після довгої відсутності герой повертається додому до дружини.

Навесні 2011-го Микола пройшов курс лікування в одній з клінік Ізраїлю, а з січня по травень 2013 року перебував в китайських медустановах. Повідомлялося, що стан актора дещо поліпшилася. Однак наприкінці лютого 2017 року Караченцов знову потрапив до лікарні через ДТП. Актор отримав струс мозку при зіткненні «тойоти», де він сидів на пасажирському кріслі, з «газеллю».

Микола Караченцов у фільмі «Старший син»

У жовтні 2017 го дружина актора Людмила Поргіна розповіла журналістам, що у Караченцов діагностували злоякісну пухлину в правій легені. У липні 2018 року він вирушив на лікування до Ізраїлю, де пройшов дорогий курс лікування. Зібрати необхідну суму допомогли друзі артиста і його колеги по сцені. Однак старання зарубіжних медиків не принесли бажаного результату, тому Микола Петрович з дружиною повернулися в Росію, де артист продовжив курс хіміотерапії. В результаті намітився прогрес: пухлина стала зменшуватися. Однак трапилася нова біда: Караченцов підхопив двосторонню пневмонію, яка часто буває у онкохворих, і потрапив в реанімацію. У боротьбі з хворобою актор втратив багато сил. За тиждень до смерті Караченцова його син Андрій розповідав, що запалення йде і батька перевели в звичайну палату. Рідні Караченцова були налаштовані позитивно. Людмила Андріївна мріяла, що після виписки вони поїдуть на дачу, щоб Микола Петрович зміг більше часу проводити на свіжому повітрі. Однак вийти з лікарні акторові так і не вдалося. За день до свого 74-річчя Караченцов помер в реанімації 62-ї онкологічної лікарні Красногорська. У нього відмовили нирки.

Микола Караченцов в ролі графа Резанова

Читайте також:

Пам'яті Миколи Караченцова. Кінець прекрасної епохи

Дружина Миколи Караченцова розповіла про останні слова актора перед смертю

Євген Осін

Дата смерті: 17 листопад 2018 року.

Вік: 54 роки.

Причина: зупинка серця.

Автор хіта «Плаче дівчинка в автоматі» протягом тривалого часу боровся з алкоголізмом. Через свою залежність зірка 90-х позбувся сім'ї: від нього пішла дружина Наталя з донькою Агніей. У серпні минулого року співак проходив лікування в тайській клініці. Причому в тій же, де боролася з наркологічної залежністю дана Борисова . Виконавець скаржився, що в клініці йому не дуже подобається, тому що його змушують ходити «на якісь групи» і не дають алкогольні напої. Через два місяці Осін перервав лікування і покинув стіни реабілітаційного центру, а потім знову повернувся до колишніх загул: все частіше його стали бачити в алкогольних відділах супермаркетів.

У квітні цього року співак написав заяву про те, що його квартиру обікрали. Обставини злочину наступні: виконавець влаштував застілля з незнайомими йому двома жінками та чоловіком. А після свята він виявив пропажу грошей і п'яти мобільних телефонів.

Євген Осін

Приблизно через місяць Осін знову з'явився в ЗМІ. Він розповів про те, що у нього почалися проблеми з ногами і хребтом і йому потрібні гроші на лікування. Співак звернувся до шанувальників з проханням перерахувати гроші, так як у нього немає коштів навіть на консультацію лікаря. Осін зізнався, що з авторських він нічого не отримує, а з останнього місця роботи давно звільнився. Також Євген стверджував, що кожен крок йому дається з великими труднощами, а допомогти йому ніхто не може, так як він живе один. «Немов плазую по гострим ножам», - скаржився співак.

Останні кілька тижнів життя Осін практично не виходив з дому. Час від часу його відвідувала сестра Альбіна, яка і виявила бездиханне тіло артиста. За словами медиків, Євген пив кілька днів, в результаті його серце не витримало. Весь цей час Осін продовжував писати пісні. В останньому голосовому повідомленні артист заплітається мовою повідомив своєму другові, музикантові Андрію Ковальову, що його новий твір «порве всі хіти».

Євген Осін

Читайте також:

Дана Борисова заявила, що Наталя Штурм зажадала грошей за участь в ток-шоу про Євгена осики

Сергій Шнуров у віршах вшанував пам'ять Євгена Осика

Бернардо Бертолуччі

Дата смерті: 26 листопад 2018 року.

Вік: 77 років.

Причина: рак легені.

Тільки після смерті італійського оскароносного кінорежисера і драматурга стало відомо, що протягом тривалого часу він боровся з онкологічним захворюванням. Однак хвороба виявилася сильнішою. Про останні роки життя Бертолуччі відомо не так багато. Режисер рідко виходив друком, не знімав кіно і повністю відійшов від справ. Справа в тому, що більше 10 років кінематографіст був прикутий до інвалідного крісла через невдалу операцію на міжхребцевої грижі. Остання робота режисера - драма « Ти і я »За романом Ніколо Амманіті - вийшла в 2012-му. Роком пізніше з'явилася картина «Венеція 70: Перезавантаження майбутнього», в якій Бертолуччі виконав головну роль. У 2013-му пан режисер був удостоєний іменної зірки на голлівудській Алеї слави. Роком пізніше був відзначений Премією миру за внесок в області прав людини.

На рахунку Бернардо Бертолуччі величезну кількість різних премій і нагород, в тому числі він є володарем «Оскара» за свій фільм «Останній імператор», за який також отримав «Золотий глобус» і премію BAFTA. Також в арсеналі знаменитого італійця перемоги на Берлінському міжнародному кінофестивалі (1970) і Венеціанському кінофестивалі (1997, 2007). Але найголовніше, що залишив нам режисер у спадок, це фільми, ще за його життя стали культовими: «Конформіст», « Останнє танго в Парижі »,« ЩоВислизає » , « мрійники " та інші.

Але найголовніше, що залишив нам режисер у спадок, це фільми, ще за його життя стали культовими: «Конформіст», «   Останнє танго в Парижі   »,«   ЩоВислизає »   , «   мрійники    та інші

Бернардо Бертолуччі

А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»?
А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»?
А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»?
А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»?
А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»?
А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»?
А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»?
А скільки дітей засипало під його «Сплять втомлені іграшки»?