Невський проспект у Санкт-Петербурзі

  1. Як дістатися до Невського проспекту
  2. Адміралтейство і Палацова площа
  3. Літературне кафе і річка Мийка
  4. Казанський собор
  5. Будинок книги - Дом компанії Зінгер
  6. Канал Грибоєдова
  7. Міст з грифонами - Банківський місток
  8. Площа Мистецтв
  9. Вежа міської думи
  10. Гостинний двір
  11. Катерининський сквер, площа Островського і Олександрійський театр
  12. Пішохідна вулиця Мала Садова
  13. Елісеевскій магазин
  14. Анічков міст і Фонтанка
  15. площа Повстання
  16. Висновок
  17. Дивіться також:

Невський проспект у сонячний день


Прогулянка-екскурсія по Невському проспекту - мабуть, друге за важливістю захід, який обов'язково треба зробити під час візиту в Санкт-Петербург. Тут багато пам'яток і місць, пов'язаних з історією, але також це променад, на який петербуржці і туристи виходять себе "себе показати і інших подивитися". Крім того, тут багато магазинів, кафе і ресторанів , Тому прогулянку краще запланувати на вечір.

Нева в центрі Санкт-Петербурга робить різкий поворот, і проспект отримав свою назву, тому що йде від берега Не ви у Адміралтейства до берега Неви у Олександро-Невської лаври .

Будівництво проспекту почали ще за Петра I, причому одночасно з двох сторін - від Лаври і от Адміралтейства . Зустрілися дві команди будівельників в районі нинішньої площі Повстання (там, де знаходиться Московський вокзал і однойменна станція метро). І тут з'ясувалося, що проспект виявився кривим - зі зламом в місці зустрічі.

Сама центральна частина Невського - від Адміралтейства до площі Повстання. Тут знаходяться головні пам'ятки і красиві місця . Частину проспекту після площі Повстання в побуті називають Старо-Невським, хоча на картах він все одно "Невський". Тут вже майже немає цікавих місць, хіба що Олександро-Невська лавра .

Як дістатися до Невського проспекту


Гостинний двір і Невський проспект вночі


Як підказує Капітан Очевидність, дістатися до Невського проспекту найпростіше, доїхавши до станції метро "Невський проспект". Вийшовши з неї, Ви потрапите в саму гущу подій міста, в самий центр. Але якщо Ви хочете подивитися весь Невський і пройти рекомендованим нами маршрутом, їдьте до станції Адміралтейська. Сама по собі станція є пам'яткою - вона найглибша в Росії.

більшість головних визначних пам'яток Санкт-Петербурга знаходиться, якщо не на самому Невському, то за кілька кроків від нього. У міру руху ми будемо трохи відхилятися від головної авеню, а потім повертатися. Тривалість нашої екскурсії - від 2 годин до 5.

Отже, вийшовши з метро "Адміралтейська", Ви потрапите в невеликий Цегляний провулок. Щоб потрапити на сам Невський, Вам необхідно пройти кілька метрів наліво, а потім направо по Малій Морській. Вона і упреться в Невський проспект. Зліва Ви побачите вежу Адміралтейства, праворуч - рік, що минає вдалину проспект, якому не видно кінця.

Адміралтейство і Палацова площа


Водограй


Ми рекомендуємо Вам спочатку пройти до Адміралтейства. Власне, те, що Ви зараз бачите, це не саме Адміралтейство, яке існувало за часів Петра I. Тоді це була головна в країні судноверф і головний пункт управління військовим флотом.

Сьогодні в будівлі розташовується головний штаб Військово-Морського флоту. Але будівля як і раніше вінчає позолочений кораблик , Який є символом міста. Кажуть, що в кулі під корабликом послання нащадкам.

В Олександрівському парку перед Адміралтейством можна відпочити від суєти метро і перекусити (якщо у Вас є щось з собою). На цей випадок тут є безліч лавок - навіть в самий розпал літа можна знайти вільне місце.

Адміралтейство в Санкт-Петербурзі можна оглянути тільки зовні, оскільки всередині знаходяться діючі військові відомства.

Детальніше про Адміралтейство →



Якщо Ви стоїте обличчям до Адміралтейства, праворуч від Вас буде Палацова площа , А зліва - Ісаакіївський собор . Ми рекомендуємо Вам попрямувати далі до Двірцевій площі.

Це перший центр Санкт-Петербурга на нашому шляху. Його можна назвати центром царським і історичним.

Будь ласка, переходьте дорогу по пішохідних переходах, у цьому місці дуже напружений рух.

Детальніше про Двірцеву площу тут .


«Громадяни! При артобстрілі ця сторона вулиці найнебезпечніша »- збережена напис


Оглянувши Двірцеву площу, прямуйте до Арки Головного штабу, яка прикрашена колісницею з шістьма кіньми . Управляє колісницею богиня перемоги Ніка. Через Тріумфальну арку ми повернемося назад на Невський проспект. Під аркою завжди багато крамниць з сувенірами, але ціни тут кусаються, оскільки це ще і самий туристичний центр.

Перший перехрестя після арки - перетин Великій Морській вулиці і Невського проспекту. На перехресті повертайте направо, в бік шпиля Адміралтейства. На стіні другого будівлі, будинку №14 Ви побачите табличку «Громадяни! При артобстрілі ця сторона вулиці найнебезпечніша » . Під час блокади Ленінграда такі написи можна було побачити на багатьох будівлях.

Але ми повертаємося до перехрестя Великій Морській і Невського і проходимо трохи далі.

Літературне кафе і річка Мийка

У цьому місці дуже вузький тротуар і всі пішоходи волею-неволею заглядають у вікна тутешніх кафе. На найближчому перехресті Невського і Мийки розташоване так зване Літературне кафе. Нагорі Ви побачите напис "С. Вольф і Т. Беранже" . Саме в ньому любив бувати Пушкін. Звідси він поїхав на дуель, яка стала для нього фатальною. В одному з останніх вікон Ви зможете побачити скульптуру, що зображає письменника за столиком.


Вид на Миття з Зеленого мосту


У цьому місці Невський перетинає річка Мийка. Міст, який знаходиться на перетині, називається Зеленим. Він відноситься до так званих «кольоровим мостам». Всього їх на Мойці три - червоний , синій і зелений . Особливо красиво виглядають будинку на набережній зліва по ходу нашого шляху в нічний час .

Справа Ви побачите рожева будівля - готель «Єлісєєв Палас» (В минулому - «Таліон Імперіал готель»). Буквально кілька років тому це був найрозкішніший готель Санкт-Петербурга, але в 2015 році цей титул перехопив готель «4 Seasons» в «Будинку з левами» .

На протилежному боці Мийки (навскоси від Літературного кафе) - Строгановський палац . Зараз він є філією російського музею . На першому його поверсі - Музей шоколаду (вельми сумнівний атракціон-магазин, продубльований у всіх великих містах), але дітям він дуже подобається.

Центральний фасад палацу, що виходить на Невський проспект - самий ошатний. Його прикрашають жіночі фігури - каріатиди, а на вершині - герб Строганових із зображенням двох соболів , Які тримають в лапах щит з ведмежою головою.

Детальніше про Строгановський палац →

Казанський собор



Пройдемо ще буквально 100 метрів. Рівні фасади будинків з магазинами і кафе, що заповнюють їх, урвуться, і справа Ви побачите приголомшливу колонаду Казанського собору , Яка звернена до Невському проспекту.

При проектуванні собору перед архітектором стояло складне завдання - за православними канонами вівтар храму повинен був дивитися на схід, а фасад - завжди на захід. Але Невський проспект розташовувався з північної сторони майбутньої споруди. Він вирішив цю задачу, звернувши протяжну колонаду до парадного Невському проспекту, а вхід до храму розташував на Казанської вулиці. За проектом така ж колонада мала бути і зі зворотного боку, але плани ці так і не були реалізовані.

Собор присвячений перемозі Росії у війні 1812 року. Всередині собору Ви зможете побачити трофеї, захоплені у французів , а також могилу фельдмаршала Кутузова .

Навіть якщо Ви не віруюча людина, радимо Вам увійти всередину собору (вхід безкоштовний). Адже це не тільки храм, а й пам'ятник перемогам нашого народу. Крім того, собор хоч і виконаний повністю з російських матеріалів, але прекрасно передає атмосферу античних храмів. Саме тому тут часто знімають фільми, а під колонадою можна прогулятися і здивуватися масштабами будови.

Детально про Казанський собор →

Будинок книги - Дом компанії Зінгер


Будинок компанії Зінгер (колишній Будинок Книги)


На протилежному боці проспекту Вашу увагу, напевно, приверне будівля з численними прикрасами, увінчана баштою з орлом, на вершині якої дві жінки тримають величезний глобус . це Будинок компанії Зінгер , В якому нині розташовується Будинок книги - найбільший і самий центральний книжковий магазин. Будівля була побудована американською компанією Зінгер, що виробляла швейні машинки на початку минулого століття.

Мабуть, в ті часи дами набагато частіше користувалися подібною технікою, а не просто спускали все гроші чоловіків в бутиках. Нині на трьох поверхах будівлі (2 поверхи і підвал) знаходиться, мабуть, найбільший книжковий магазин міста. Так, ціни на книги тут трохи вище, ніж в інших мережевих магазинах, але зате вибір великий і відвідування його можна поєднати з прогулянкою по Невському. До речі, на першому поверсі є великий відділ з товарами для туристів: путівники, календарі, листівки з видами міста і просто магнітики. На верхньому поверсі знаходиться один з офісів соціальної мережі «ВКонтакте».

Детально по Будинок книги →

Канал Грибоєдова



Тим часом на нашому шляху виникає ще один водойма - канал Грибоєдова . Спочатку це була річка Кривуша. Свою назву вона отримала через безліч поворотів. Завдяки цьому її берега особливо мальовничі, але якщо Ви вирішили пішки дійти з одного місця в інше, то Вам точно не варто слідувати по його набережних, а вибирати більш прямі вулиці.

Але повернемося до опису нашого маршруту. Зліва Ви, напевно, вже побачили яскраву святкову феєрію куполів. це Спас на крові .

Спас-на-Крові зведений на місці замаху на імператора Олександра II, звідси і назва. Храм побудований в псевдо-руському стилі - так називається напрямок в архітектурі 19-20 століть, яке було засноване на наслідуванні давньоруському зодчества. Саме тому багато хто бачить схожість Спаса-на-Крові з собором Василя Блаженного в Москві .

Якщо у Вас є час, обов'язково варто його відвідати - це справжній шедевр музичного мистецтва.

Детально про Спас-на-Крові →

Трохи ближче до нас, перед Спасом-на-Крові Ви побачите жовту колонаду в класичному стилі - це корпус Бенуа Російського музею . У самому корпусі проводяться тимчасові виставки. Але через нього також можна потрапити і в приміщення де знаходяться постійні експозиції.

Я рекомендую відвести окремий день на відвідування російського музею і Спаса-на-крові .

Міст з грифонами - Банківський місток


Грифони на Банківському містку


В рамках нашої прогулянки раджу звернути погляди в протилежну сторону - йдучи по набережній каналу Грибоєдова, приблизно через 100 метрів Ви дійдете до прекрасного банківського містка . На жаль, багато приїжджають до Пітера хочуть його побачити, але не підозрюють, що він знаходиться так недалеко від «туристичних стежок».

Ремарка для молоді: практично від Банківського містка починається вулиця Ломоносова, просто забита клубами і барами. Звичайно, я не скажу, що тут найкращі заклади Санкт-Петербурга, але якщо Ви не знаєте міста, але хочете гарантовано повеселитися, то Вам сюди. На вулицю Ломоносова також можна потрапити з вулиці Думській (до неї ми ще дійдемо).

Банківський місток знаменитий в студентському фольклорі. Напроти нього знаходиться університет фінансів та економіки (ФінЕка). Кажуть, що якщо по містку пройде п`ятикурсниця-діва, то міст розвалиться. На жаль останні роки міст занадто часто закривають на ремонт - мабуть студенти «не допрацьовують».

Повернемося на перетин Невського проспекту і каналу Грибоєдова. Тут Ви, напевно, вже без мене помітили, що в арці кутового будівлі знаходиться станція метро «Невський проспект». Це другий центр Санкт-Петербурга, який, напевно можна назвати повсякденним, оскільки, якщо пітерці кажуть «зустрінемося в центрі» без зазначення місця, то зазвичай це це перехрестя і є.

Площа Мистецтв


Пам'ятник Пушкіну на площі Мистецтв


Пройшовши ще один квартал, ми опинимося на наступному важливому перехресті. Ліворуч йде Михайлівська вулиця. В кінці її влітку Ви побачите зелений парк, це Майдан Мистецтв. Домінуюче становище тут займає Російський музей (Головний фасад), поруч - Михайлівський театр , Який сперечається з Маріїнським за звання кращого театру опери і балету. Ще тут є Великий зал Філармонії, Театр музичної комедії і Театр ім. Коміссаржевської. Як Ви помітили, назва «Майдан Мистецтв» вибрано зовсім не випадково.

У центрі площі знаходиться знаменитий пам'ятник Пушкіну . Саме таким його зображують на сторінках підручників. Він дуже органічно виглядає в цьому місці, але з'явився монумент порівняно недавно - в 1957 році.

Направо йде Думська вулиця. На її початку (ближче до Невському проспекту) - цілі мурашники банкоматів Ощадбанку і ВТБ 24 (тут молодь гроші бере). Ближче до її кінця починається царство барів і дискотек. Власне, будівля в центрі вулиці - колишні Періно ряди , Вже віддано під клуб. У вихідні по ритмічному дребезжанию стекол Ви самі зрозумієте, куди йти (тут молодь все гроші спускає). Думська вулиця впирається у вулицю Ломоносова, про яку ми вже писали.

Вежа міської думи


Вежа міської думи


На розі Думській і Невського знаходяться два архітектурних пам'ятника. Червона вежа - це Вежа міської думи . У новорічні свята вона особливо красиво прикрашається гірляндами, тому стала улюбленим об'єктом для фотографів. На вершині цієї вежі Ви побачите дивні металеві конструкції. Це те, що залишилося від оптичного телеграфу, за допомогою якого передавалися сигнали від зимового палацу в Гатчини , Царське село і Кронштадт .

Суть оптичного телеграфу була проста - на відстані декількох кілометрів один від одного було побудовано кілька веж. Спеціальні світильники передавали сигнали послідовно від вежі до вежі. Головним недоліком цієї системи є те, що вона не працювала під час туманів, які трапляються в Санкт-Петербурзі дуже і дуже часто.

Гостинний двір


Гостинний двір


Інша будівля на розі Невського і Періно лінії - це Гостинний двір . Говорячи по-простому, це перший кам'яний організований ринок в Санкт-Петербурзі. Будівля за своїм функціональним призначенням цілком стандартне. Схожі Ви знайдете, наприклад, в Москві , Суздалі і Костромі .

Сьогодні це великий супермаркет, який торгує майже всім за канонами радянських часів - він поділений на відділи, що торгують одягом і взуттям, сувенірами і музичними інструментами, іграшками і навіть атрибутикою футбольного клубу Зеніт. Також є квиткові каси, офіційні каси Маріїнського театру (Квитки без націнок).

Будівля збираються реконструювати вже багато років, щоб воно відповідало сучасним торговим центрам, але, то власники не можуть домовитися про проект, то проект переробки історичної будівлі відхиляють. Так що Гостинний двір продовжує працювати "по-старому", а завдяки вдалому розташуванню і потоку туристів навіть цілком прибутково. Справедливості заради, треба сказати, що є відділи з цілком доступними і якісними речами.

Будівля Гостиного двору займає цілий квартал. Інший своєї стороною воно виходить на Садову вулицю. Якщо пройти один квартал по ній направо, то на парній стороні (має бути по ліву руку) Ви побачите безліч магазинчиків, які знаходяться в галереї і в напівпідвальних приміщеннях.

Це лише початок ринку Апраксин двір . Упірнаєте в будь-яку з арок і опиняєтеся всередині клоаки, де торгують різними шмотками за найнижчими цінами. Апрашкі (як її називають петербуржці) намагаються закрити або реконструювати вже багато років, але вона продовжує працювати. Якщо Ви шукайте самого бюджетного шопінгу , То Вам сюди. Будьте обережні - тут багато злочинності.


Універмаг «Пасаж»


Якщо продовжувати торговельну тему, то не можна не згадати про пасаж . Зовні це не дуже примітний будинок навпроти Гостиного двору за адресою Невський проспект 48. По суті, це вулиця-галерея зі скляним дахом, уздовж стін якої знаходяться магазини. Тут можна помилуватися барвистими вітринами, сховатися від дощу і негоди, а вийти вже на паралельній Італійській вулиці. Аналогічні торгові галереї були дуже популярні в містах Росії і Європи - ГУМ в Москві , Олександрівський пасаж в Казані , Пасажі Vero-Dodat, Grand-Cerf, Panoramas і Caire в Парижі і багато інших.

Катерининський сквер, площа Островського і Олександрійський театр


Пам'ятник Катерині II, Невський проспект


Але повернемося на основний маршрут екскурсії. Пройшовши буквально один будинок, по правій стороні у Вас виявиться приємний сквер. У центрі височіє пам'ятник Катерині II , Часи якої називали золотим століттям дворянства. Навколо Катерини - ті самі дворяни, які особливо відзначилися і були наближені до імператриці. У народі це місце називається Катькин садом. Тут майже завжди можна знайти вільну лавку і відпочити від спеки або стомлюючої прогулянки.

За Катериною височить будівля Александрінського театру . Як і арка Головного штабу, вона увінчана квадригою . Тільки цієї управляє Аполлон - бог мистецтв. В Олександрійському театрі йдуть вистави за творами російських класиків: «Ревізор» Гоголя, «Чайка» Чехова та інші.

Детально про площу Островського →

Детально про Олександрійський театр →



Якщо у Вас є сили і час, прогуляйтеся до вулиці Архітектора Россі . Вона знаходиться за Александрінського театру, витримана в стилі класицизму і відповідно до античними канонами: по обидва боки стоять два абсолютно однакових будинки, їх висота і ширина вулиці однакові і складають 22 метра, а довжина вулиці - 220 метрів.

Ще про вулицю Архітектора Россі →

Пішохідна вулиця Мала Садова

Повернемося до Нашої екскурсії по Невського проспекту. Навпаки Катькин саду Ві побачим невелика пішохідну вулицю. Вона назівається Мала Садова. Це одне з приємних місць для прогулянок, крім того, в її початку знаходиться відразу кілька пам'яток, які можна не помітити з першого погляду.


Кот Єлисей на Малій Садовій


На початку вулиці фонтан з величезним гранітним шаром , Який люблять крутити діти і дорослі.

Подивіться на рівень другого поверху будинків № 3 та № 8 по Малій Садовій і Ви побачите скульптури кота і кішки . Про їх значення і походження немає єдиної думки. Але безсумнівно те, що якщо кинути монетку до скульптури кота і вона приземлиться на її підставу, то Вам обов'язково пощастить.

Тепер зверніть увагу безпосередньо на ріг будинку 3 по Малій Садовій / Невський проспект 54. Ви побачите там пам'ятник рупора часів блокади Ленінграда і пам'ятну дошку під ним.

Елісеевскій магазин


Будинок братів Єлисєєвих (Єлисєєвський магазин)


Нарешті, на протилежному боці вулиці знаходиться красива будівля - Елісеевскій магазин . Сьогодні в ньому знову продають делікатеси по абсолютно захмарними цінами. Але навіть якщо Ви не збираєтеся купувати чорну ікру, хамон або швейцарський сир, всередину варто увійти, щоб оглянути інтер'єри, наприклад, шикарні люстри у вигляді квітів і дивовижних рослин.

Якщо з Вами іноземці, то вони напевно захочуть купити ікру. Червону ікру можна вивозити з Росії вільно до 5 кг на людину, а чорної ікри без декларування можна вивести не більше 250 гр. на людину. Краще використовувати термопакет і упакувати баночки в багаж.

Буквально сусідні двері з Єлисєєвський магазин - Театр комедії імені Акімова, який в народі жартома називають "театр в магазині".

Ще про Елісеевскій магазин →

Анічков міст і Фонтанка


Скульптура приборкувача коня на Анічковому мосту


Через 300 метрів Невський проспект перетинає третя річка - Фонтанка . Через неї перекинуть, мабуть один з найкрасивіших мостів - Анічков .

Чотири скульптури юнаків, що приборкують коней, стоять по кутах переправи. Спочатку скульптур було дві. І, мабуть, вони вийшли настільки виразними і вдалими, що ніяк не могли залишитися на місці. Їх дарували прусського короля Фрідріха Вільгельма IV і зараз вони знаходяться біля воріт Королівського палацу в Берліні, їх дарували королю Сицилії Фердинанду і зараз вони коштують перед Королівським палацом в Неаполі .

Копії скульптур стояли у палацу Бельведер в Петергофі і в Орловському парку в Стрельні . Збереглася копія скульптур в садибі Голіциних в Кузьмінському парку.

Робочий люд Петербурга не дуже добре ставився до голих фігур на Анічковому мосту, тому злі язики часто називали його мостом 16 яєць. А до революції - 18 яєць, оскільки біля мосту завжди стояв городовий.

Ще про Анічков міст →


Міст Ломоносова в підсвічуванні


Якщо є час, прогуляйтеся по набережній Фонтанки направо. Наступний міст, який Ви побачите, дуже фотогенічний завдяки своїм башточкою. Башточки раніше виконували цілком утилітарну мету - в них знаходився механізм, який піднімав розвідний проліт в центральній частині. Раніше таких мостів було сім, а залишилося тільки два - міст Ломоносова (Перед Вами) і Старо-Калінкін міст . А від механізму залишили тільки ланцюги, які виконують швидше декоративну функцію.

Але повернемося на Невський проспект. З правого боку Ви побачите розкішна будівля рожевого кольору з атлантами. це палац Білосільських-Білозерських .

Пройшовши ще квартал, Ви побачите невелику вулицю. На розі знаходиться Макдональдс. Табличка на розі «вулиця Рубінштейна» напевно здасться Вам чомусь знайомої. Не треба довго думати - її прославив в кліпі «У Пітері Пити» Сергій Шнуров. Нагадаю, там водій таксі безуспішно говорить навігатора «Рубліштейна 24».


Вид на Невський проспект з площі Повстання


Від Фонтанки до Площі Повстання тягнуться квартали, які будуть не дуже цікаві туристам. Тут вже немає таких відомих пам'яток. Зате цей район вважається діловим центром Санкт-Петербурга. Справа Ви побачите фасади дорогих готелів «Редіссон Сас Ройял» и «Корінтія Невський палас» .

Втім, готелі тут майже в кожному будинку, але насправді це міні-готелі , Які зазвичай займають площу однієї комунальної квартири. Перевага міні-готелів Санкт-Петербурга в тому, що вони розташовані в самому центрі, а проживання в них коштує значно дешевше, ніж в 5-ти зіркових аналогах. Незайняті готелями площі окуповані офісами різних фірм, а перші поверхи - магазинами і кафешками.

площа Повстання


Пам'ятник Олександру III у дворі Мармурового палацу


Площа Повстання - скупчення мас людей і машин. Хтось поспішає на роботу, хтось на вокзал, хтось кричить з матюгальнік і роздає рекламу.

У центрі площі височіє обеліск «Місту-герою Ленінграда» із зіркою на вершині. Якщо запитати жителя Петербурга, який пам'ятник стоїть на площі Повстання, то навряд чи хтось Вам відповість з першого разу.

Дійсно, обеліск якось втрачається сьогодні в потоках людей і машин. І зведений він був тільки в 1985 році. За радянських часів на цьому місці, взагалі, був сквер. У фільмі «Пригоди італійців у Росії» на цьому місці підривали будівля, якого ніколи на цьому місці не було. У царські часи тут стояв пам'ятник імператору Олександру III . Зараз цей пам'ятник знаходиться в сквері перед мармуровим палацом . Пам'ятник цей повинен був підкреслювати міць і силу Російської імперії: від Миколаївського вокзалу починалася Транссибірська магістраль, що проходить через всю країну.


Московський вокзал, Санкт-Петербург


Симетрична будівля з вежею і годинником - це Московський (раніше Миколаївський) вокзал . Точно такий же вокзал був побудований на іншому кінці залізничної дороги, що зв'язала дві столиці. Більшість туристів прибуває в місто саме на цей вокзал, але не бачить фасаду, відразу спускаючись в метро.

Навпаки вокзалу знаходиться круглий павільйон в класичному стилі. це вхід на станцію метро площа Повстання . Перш на цьому місці знаходилася Знам'янська церква , Яка дала назву всій площі. Кажуть, що ще багато років після будівлі цього павільйону бабусі приходили сюди і хрестилися.

За павільйоном станції Площа Повстання розташовано декілька будівель в стилі класицизму. Якщо ж придивитися, то на даху можна побачити кілька незграбних мансард і металевих конструкцій. Особливо «добре» їх видно, якщо відійти в протилежний кут площі. Насправді, це не кілька, а один будинок торгового комплексу «Невський Центр Стокманн» , Який побудований зі збереженням історичних фасадів. Це класичний торговий центр - в підвальному поверсі знаходиться один з найкращих продуктових магазинів в Санкт-Петербурзі, кілька поверхів займають брендові магазини, на верхньому поверсі - ресторанний дворик.


Торговий центр «Галерея»


Якщо розвернутися на 180 градусів, в 250 метрах від Невського проспекту знаходиться торговий комплекс «Галерея» . Його особливість в тому, що він не тільки величезний, але і знаходиться в самому центрі міста. Тут також є магазини, як бюджетних, так і люксових брендів, величезний ресторанний дворик і кілька окремих ресторанів, підземний двоповерховий паркінг, де завжди є вільне місце по цілком гуманним цінами. Паркінг використовують не тільки покупці, але і зустрічають пасажирів на московському вокзалі .

Детально про шопінг в Санкт-Петербурзі →

Висновок


Свято-Троїцький собор


Після Московського вокзалу починається найвужча частина Невського проспекту. На один квартал він навіть стає з одностороннім рухом - в сторону площі Олександра Невського автомобілі рухаються по вулиці Гончарній.

Якщо у Вас є сили і час, то можете прогулятися до Олександро-Невської лаври , Яка знаходиться в кінці Невського проспекту.

Це діючий монастир, тому вхід вільний, територія відкрита до 11 вечора. Пішохідна прогулянка займе близько 15 хвилин.

Ще про Олександр-Невської лаври →

Наша з Вами екскурсія по Невському проспекту на цьому закінчується. Ви можете спуститися в метро на площі Повстання, тоді Ви потрапите на однойменну станцію на червоній гілці метро або Ви можете перейти на станцію «Маяковська» зеленої гілки.


Дивіться також:

Відео - прогулянки по Невському проспекту

Історія Невського проспекту