NEWSru.com :: Василь Аксьонов презентував свій роман "про рідкості у всьому"

Василь Аксьонов презентував свій роман "про рідкості у всьому"

На московській презентації нового роману живого класика Василя Аксьонова практично миттєво були розпродані більше 200 екземплярів книги. У лютому і березні роман був опублікований в двох номерах літературного журналу "Жовтень".

На презентацію роману "Рідкісні землі" прийшли кілька сотень людей. Серед VIP-персон в залі були присутні політики і представники дипломатичного корпусу, а також режисери Марк Розовський, Вадим Абдрашитов, музиканти Андрій Макаревич, Євген Маргуліс, актор Олег Янковський та багато інших.

Василь Аксьонов подякував присутнім і зауважив, що "кілька збентежений таким напливом гостей". На початку вечора автор "Рідкісних земель" разом з молодими артистами прочитав за ролями кілька глав зі свого твору, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Художник-оформлювач книги Катя-Анна Тагути представила свій арт-проект "Рідкісні землі. Рідкісні люди" - графічні колажі з щоденників і документів, а також скетчів Василя Аксьонова. Крім того, гості змогли побачити експозицію рідкоземельних мінералів з колекції Мінералогічного музею імені Ферсмана РАН. При написанні роману письменник нерідко консультувався з вченими-мінеролог.

Василь Аксьонов розповів, що працював над романом півтора року, і закінчив книгу минулої осені. Її дія розгортається в 1990-і роки. Головний герой "Рідкісних земель" - людина з незвичайним ім'ям Ген страт. За словами письменника, герої нового роману якраз займаються розробкою цих рідкоземельних елементів в корпораціях, які самі для цього створили.

"Рідкісні землі" - це такий геологічний термін, що позначає рідкоземельні елементи, - поділився задумом Аксьонов, - для них в таблиці Менделєєва було 17 незаповнених клітинок. Зараз вони всі заповнені, всі елементи існують і грають найважливішу роль в сплавах, без яких неможливий розвиток індустрії ".

"Я вибрав цей термін" рідкісні землі "для назви книги тому, що мені здалося, що він цілком доречний для загальної метафори роману, мова в якому йде про рідкості як такої", - зазначив він.

Пояснюючи назву своєї книги, Аксьонов зауважує, що "вона про рідкості у всьому". "Скажімо, наша планета - рідкість у Всесвіті, а люди самі по собі - це рідкісні мешканці Сонячної системи, - каже письменник. - Серед мешканців нашої планети є рідкісні люди, і мої герої якраз належать до цієї категорії".

Письменник зізнався, що завжди намагається включати в свої прозові тексти ритмічні рядки. У новому романі - 17 віршів, по числу рідкоземельних елементів таблиці Менделєєва.

Василь Аксьонов - це ціла епоха радянської літератури, один з найяскравіших її представників. Перший великий успіх випускнику Ленінградського медичного інституту принесли його книги "Колеги" і "Апельсини з Марокко", які стали символами періоду "відлиги".

Однак уже на початку 60-х вибухнув гучний скандал, пов'язаний з публікацією роману "Зоряний квиток" і незалежною поведінкою автора. Працюючи членом редколегії журналу "Юність", Аксьонов починає друкувати свою прозу в Америці, що, природно, не віталося тодішньою владою. Аксьонов був одним з авторів і творців знаменитого самвидавного альманаху "Метрополь". А після його розгрому в 1979 році, виходить з Союзу письменників на знак протесту проти виключення Віктора Єрофєєва і Євгена Попова.

Рік по тому під час виїзду за кордон Василь Аксьонов був "заочно" позбавлений радянського громадянства. Вигнання тривало 9 років. В цей час він викладав в американських університетах. Тоді і був написаний роман "Острів Крим" та інші твори.

Хоча в 1991 році Василь Аксьонов відновлений в громадянстві, зараз він живе в французькому курортному містечку Біарріца, зізнаючись, що поселився тут майже випадково. "Одного разу приїхав і мені чомусь захотілося жити саме тут", - сказав письменник в одному зі своїх інтерв'ю.

При цьому він часто буває в Москві і Вашингтоні. І хоча вільно говорить і пише по-англійськи, відчуває себе російським письменником. Це відбивається і в назві його книг, таких, наприклад, як "Московська сага". Не випадково і свої нові твори він представляє саме в Москві.

До числа останніх робіт письменника належать романи "Кесарів світіння", "Вольтер'янці і вольтер'янки", "Москва-ква-ква".