Напередодні відкриття другої сцени Маріїнського театру його художній керівник Валерій Гергієв провів акустичний тест нової сцени в присутності журналістів. Під керівництвом маестро були виконані уривки з опер Чайковського, Мусоргського і Верді. Тест пройшов цілком успішно. Гергієв залишився задоволений акустикою, повідомляє сайт газети "Культура" .
Тим часом, як відзначає петербурзьке видання "Нової газети" , Виконавцям ще доведеться попрацювати, щоб пристосуватися до особливостей акустики залу. Ці особливості виявилися під час тесту. Катерині Семенчук, яка виконувала партію Ольги Ларіної з опери "Євгеній Онєгін", довелося спеціально відійти вглиб сцени, тому що її не було чутно в амфітеатрі, а духові інструменти оркестру примудрилися заглушити цілий хор з "Реквієму" Верді.
Інтер'єри нової будівлі вражають скромністю і мінімалізмом, зазначає газета. Перше, що кидається в очі у вестибюлі, а потім і в основному фойє, - величезна кількість сходів із сходинками зі скла або каменю. Крім них, два основних прикраси фойє - зовнішня стіна залу для глядачів, облицьована пластинами жовтого онікса, і підвіски стразів Сваровські, нитками спускаються зі стелі.
Глядацька зала на дві тисячі місць виглядає компактно і сучасно: скромні крісла, оббиті світло-сірої пухкої тканиною, і суцільне дерево роблять його схожим на сотні таких же залів по всьому світу.
Сцена глибиною 80 метрів дозволить одночасно готувати кілька вистав. Колишні перерви між постановками, коли декорації і машинерія для наступного спектаклю вимагали декількох днів підготовки, як для "Війни і миру" Прокоф'єва, відійдуть у минуле. Не буде більше і величезних антрактів між діями в "Нібелунгів" Вагнера, через які спектакль розтягувався на такий тривалий час, що глядачі йшли, не дослухавши опери, щоб встигнути на метро.
Відповідаючи на запитання журналістів - як він ставиться до гостро негативну реакцію городян на убогий зовнішній вигляд "Маріїнки-2", Гергієв відмахнувся: "Я думаю про Мусоргського і Прокоф'єва, а про це не думаю!" Коментуючи пропозицію деяких радикально налаштованих противників другої сцени Маріїнки розібрати новодел, який понівечив історичний центр Петербурга, диригент з пафосом відповів: "Так можуть говорити тільки ті, хто, мабуть, звик розкидатися великими бюджетами, а я прихильник невеликих бюджетів".
Тим часом, за офіційними даними, будівництво "Маріїнки-2" обійшлося в 22 мільярди рублів (понад 720 мільйонів доларів), а бюджет театру тепер доведеться збільшити до 4 мільярдів рублів на рік.
Офіційне відкриття нової сцени Маріїнського театру заплановано на 2 травня. В урочистостях візьмуть участь зірки першої величини: Ільдар Абдразаков, Юрій Башмет, Денис Мацуєв, Ольга Бородіна, Діана Вишнева, Анна Нетребко, Пласідо Домінго, Леонідас Кавакос, Катерина Кондаурова, Уляна Лопаткіна та інші видатні діячі мистецтва.
Данило Гранін назвав зовнішній вигляд нової сцени "сумним видовищем"
Письменник Данило Гранін приєднався до числа критиків архітектурного вигляду другої сцени Маріїнського театру.
"Це дуже сумна видовище", - сказав Гранін в інтерв'ю "Інтерфаксу" .
"Розумієте, Гергієв каже:" Ви ще не були всередині ". Але архітектура знаходиться не всередині, а зовні", - зазначив письменник.