NEWSru.com :: Математичний аналог Нобелівської премії присудили американському вченому

Лауреатом престижної Абелівської премії з математики 2010 року став американець Джон Торренс Тейт

Лауреатом престижної Абелівської премії з математики 2010 року став американець Джон Торренс Тейт. Нагорода була присуджена йому за роботи в області алгебраїчної теорії чисел.

Розмір нагороди, присудженої Норвезької академією наук, становить майже один мільйон доларів. У 2009 році премію отримав французький математик російського походження Михайло Громов, передає ІТАР-ТАСС.

- Російському математику-затворнику Перельману присуджена Премія тисячоліття

Тейт навчався в Прінстонському університеті. Основні його роботи лежать в області алгебраїчної теорії чисел, до якої він застосував методи функціонального аналізу і особливо алгебраїчної геометрії. Велике значення має розвиток Тейт застосування в теорії полів класів апарату когомологій Галуа. Лауреат премії Вольфа (2002-2003 рр.).

Тейт - учасник знаменитої групи французьких математиків, об'єднаних під колективним псевдонімом "Ніколя Бурбак" в 1935 році. Метою групи є написання серії книг, що відображають сучасний стан математики. Тейт - один з небагатьох учасників групи - не французів.

13 березня Джону Торренсу Тейту виповнилося 85 років.

Абелівська премія з математики названа так на честь норвезького математика Нільса Хенріка Абеля. Фонд пам'яті вченого заснований урядом Норвегії в 2002 році, а премія вручається з 2003 року. Лауреата вибирає Абелівська комітет при Норвезької академії наук.

Метою засновників цієї премії було не тільки заохочення математиків зі світовим ім'ям, а й широка реклама і популяризація сучасної математики, особливо, серед молоді.

Абелівська премія є "еквівалентом" Нобелівської премії з математики, як і Філдсовськая премія. Це пов'язано з тим, що багато областей науки залишилися "неохопленими" Нобелівською премією. Однак у зв'язку з популярністю і престижністю Нобелівських премій, найбільш престижні нагороди в інших областях часто неформально називають "Нобелівськими".

Список лауреатів Абелівської премії за всю історію нагороди:

2003 рік - Жан-П'єр Серра (Колеж де Франс, Париж) - "за ключову роль в доданні сучасної форми багатьом галузям математики, включно топологію, алгебраїчну геометрію і теорію чисел".

2004 року - сер Майкл Ф. Атья (Едінгбургскій Університет) і Ізадор М. Зінгер (Массачусетський технологічний інститут) - "за відкриття і доказ теореми про індекс, що з'єднала топологію, геометрію і аналіз, і за їх видатну роль в наведенні нових мостів між математикою і теоретичною фізикою ".

2005 рік - Пітер Д. Лакс (Нью-Йоркський Університет) - "за видатний внесок в теорію і застосування рівнянь в приватних похідних і обчислення їх рішень".

2006 рік - Леннарт Карлесон (Королівський технологічний інститут, Швеція) - "за глибокий і основний внесок в гармонічний аналіз і теорію гладких динамічних систем".

2007 - Срініваса С. Р. Варадхан (Інститут математичних наук ім. Куранта, Нью-Йорк, США) - "за його фундаментальний внесок у теорію ймовірностей, і особливо за створення єдиної теорії великих відхилень".

Рік випуску 2008 - Джон Г.Томпсон (Флоридський університет) і Жак Тітса (Колеж де Франс, Париж) - "за глибокі досягнення в алгебрі, зокрема за надання сучасної форми теорії груп".

2009 - М.Громов (Institute des Hautes Études Scientifiques) - "за його революційний внесок в геометрію".

Вилановская библиотека

2019-11-13 13:11:59

С 19 января 2015 года новая штаб-квартира нашей библиотеки по адресу ул. Kolegiacka 3. Открыт для вас 6 дней в неделю (также по субботам). Если вы по-прежнему не возвращали книги в рабочее время, особенно для вас на террасе перед библиотекой, мы подготовили отделение, где вы можете оставлять книги, книги и только книги из университетской коллекции ежедневно и 24 часа в сутки.

Помимо книг, фильмов и аудиокниг в Библиотеке на университете, вы также можете взять напрокат настольные игры и музыку, что является новинкой в ​​нашем предложении. Мы делаем игры доступными на неделю, на депозит, на основании специальных правил. Музыка сдается в аренду на две недели. Кроме того, мы обогатили наши коллекции литературой на итальянском, испанском, французском, русском, немецком и, конечно же, английском языках, а также англоязычными книгами. Три иностранных журнала "New Yorker", "Guardian Weekly" и "Time" также ждут вас с сентября. Это новые продукты в нашем предложении. Библиотека также предоставляет доступ к языковым курсам электронного обучения и читальным залам Legi.

Те из вас, кто хотел бы учиться или работать в мире, приглашаются в Уголок тихого обучения.

Те из вас, кто хотел бы учиться или работать в мире, приглашаются в Уголок тихого обучения

Часы работы

Pn. - пт: 9.00-20.00
Сб: 9.00-16.00

контакт

Аренда № 52 (Главная библиотека)

ул. Университетская 3
Тел. 22 423 57 55
электронная почта: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

галерея