NEWSru.com :: У Новосибірську дали 22 роки ватажкові банди чиновників і спортсменів, дванадцять років вбивала бізнесменів

У Новосибірську дали 22 роки ватажкові банди чиновників і спортсменів, дванадцять років вбивала бізнесменів

У Новосибірській області ухвалений пом'якшений вирок спортивному тренеру Олександру Трунова , Якого викрили в керівництві жорстокої бандою вбивць. До угруповання, що діяла з 90-х років, також входили віце-мер Новосибірська Олександр Солодкин, його батько - радник губернатора і головний експерт по спорту адміністрації Новосибірської області Олександр Солодкин-старший, а також заступник начальника управління ФСКН Андрій Андрєєв.

За рішенням Новосибірського обласного суду 59-річний Олександр Трунов пробуде за гратами 22 роки. Причому радянського спортсмена, який став ватажком бандитів, позбавили від тюремного покарання. Відбувати термін кримінальний авторитет відразу буде у виправній колонії суворого режиму, передає ІТАР-ТАСС з посиланням на офіційного представника СК РФ Володимира Маркіна.

Крім того, засуджений ватажок виплатить штраф у розмірі 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також суддя Людмила Білюкова зачитала вирок іншим семи фігурантам справи. Віталій Зайцев засуджений до 20 років позбавлення волі і штрафу в 600 тисяч рублів, Сергій Комарницький - до 19 років і аналогічного штрафу, Андрій Іванов отримав 18 років і штраф в 500 тисяч рублів. Всі троє будуть відбувати покарання в колонії суворого режиму, передає "Інтерфакс" .

Віталій Швецов, згідно з вироком, позбавлений волі на дев'ятирічний термін з виплатою штрафу в 600 тисяч рублів. Павло Єгоров засуджений до п'яти років умовно з дворічним випробувальним терміном, а Тетяна Дорогаева - до шести років умовно також з дворічним випробувальним терміном без штрафу і зобов'язанням не змінювати місце проживання.

Крім того, умовно засуджені Павло Єгоров і Тетяна Дорогаева повинні виплатити потерпілому Хасану Ганеева по 1 мільйону 666 тисяч рублів.

Нарешті, останній підсудний Костянтин Юпінжан був виправданий за всіма статтями.

Після вироку Олександр Трунов викликав крайнє обурення його характером. "Свавілля тут діється! Що хотіли, то зліпили. Звичайно, звичайно будемо оскаржувати", - сказав засуджений.

У свою чергу, держобвинувач Марина Морковина повідомила журналістам, що питання про оскарження вироку стороною обвинувачення буде вирішуватися в касаційні строки. "У загальному і цілому вирок відповідає моїй позиції. Остаточне рішення - буде вирок оскаржений чи ні, - я не можу зараз сказати", - зазначила представник прокуратури.

Олександра Трунова, як керівника банди з восьми чоловік, визнали винним в організації чотирьох вбивств підприємців, а також у великій кількості інших насильницьких злочинів.

Суд встановив, що Трунов і шестеро його підлеглих промишляли нападами з 1997-го по 2009 роки. За цей час вони зробили чотири вбивства, два замахи на вбивства підприємців, напад на співробітників міліції, підпал автомобілів.

Слідчими було виявлено склад з 40 одиниць різної зброї, що належав членам банди.

"Вказані злочини були ретельно сплановані, відбувалися із застосуванням вогнепальної зброї: автоматів і пістолетів різних модифікацій", - зазначив Володимир Маркін.

За його словами, слідство пройшло значну роботу по збору доказів щодо членів банди. Тривалий час правоохоронним органам не вдавалося ліквідувати угруповання через "професіоналізму" її учасників.

"Спільнота представляло собою законспіровану, ієрархічну структуру, яка постійно розвивалася й удосконалювалася", - зазначив представник СК РФ. У банді діяли "підрозділи для негласного отримання інформації, здійснення охорони лідерів, забезпечення учасників зброєю і навіть для вчинення злочинів у сфері економіки".

кривавий меценат

Як повідомили в СК РФ, організації банди сприяло захоплення Олександра Трунова спортом. Свого часу він отримав звання майстра спорту СРСР, згодом працював тренером в спортивному клубі "Зоря", де і підбирав собі спільників з числа інших спортсменів.

"Більшість членів спільноти є спортсменами, що проживали, як і Олександр Трунов, в Ленінському районі Новосибірська. У зв'язку з цим багато хто називав це угруповання" Ленінські ", - відзначили слідчі.

До числа доказів винності фігурантів справи СК РФ відносить показання понад 350 свідків, результати 150 експертиз і більше 50 обшуків. В результаті бандитам інкримінували ст.209 (бандитизм), ст.210 (створення злочинної спільноти), ст.105 (вбивство), ст.167 (умисне знищення чужого майна), ст.111 (спричинення тяжкої шкоди здоров'ю), ст.163 (вимагання) і ст.159 (шахрайство) КК РФ.

Держобвинувач Марина Морковина вимагала засудити Трунова до 25 років колонії суворого режиму з вмістом протягом перших п'яти років у в'язниці, а також оштрафувати на 950 тисяч рублів. Однак російська Феміда зглянулася над радянським спортсменом і знизила термін покарання на три роки, а також позбавила його від в'язниці.

Іншим членам банди вона запропонувала призначити покарання строком від 10 до 24 років колонії суворого режиму зі штрафами. Павлу Єгорову та Тетяні Дорогаевой пропонувалося призначити покарання у вигляді позбавлення волі умовно, а Костянтина Юпінжана - виправдати. Прокурор також наполягала на тому, щоб задовольнити більшу частину позовів до підсудних в повному обсязі.

Суд в результаті задовольнив три позови про відшкодування моральної шкоди за вбивства рідних і близьких.

Вирок був винесений на підставі обвинувального вердикту присяжних засідателів. Причому під час виступу з останнім словом Олександр Трунов спростував свою причетність до інкримінованих злочинів.

Адвокат Трунова також просив долучити до справи дві похвальні грамоти, видані його клієнту, писала раніше "Тайга.інфо" . Одну свого часу підписав начальник міського Комітету з фізкультури і спорту Юрій Кабанов, а іншу - президент Федерації боксу Новосибірської області Едуард Кожем'якін. Проти залучення другий виступила прокурор Марина Морковина, вказавши, що на грамоті проставлена ​​дата. Але суд виявився менш вибагливий.

"Ну, терміну давності грамота не має", - сказала суддя Людмила Білюкова і долучила обидва документи. Вона також задовольнила клопотання про допит двох свідків, які прийшли розповісти про позитивні якості Олександра Трунова. Сам він заперечував проти цього прохання свого захисника, оскільки "треба було їх допитувати при присяжних".

Першим виступив пенсіонер Борис Кондратьєв, який повідомив, що він знає Трунова 30 років і не може сказати про нього "нічого поганого". За словами Кондратьєва, Трунов завжди був "зразком і прикладом для мене і багатьох інших порядних людей", так як займався "відволіканням молоді від куріння, алкоголю та наркотиків", а також працював на розвиток дитячо-юнацького спорту.

За участю Трунова в Ленінському районі Новосибірська побудували критий футбольний манеж "Зоря". "Чому стадіон був побудований найкращий? Там ніхто не крав. Трунов стежив за цим", - заявив пенсіонер. Він також зазначив, що за свою допомогу Трунов отримав "письмову подяку" від міністра спорту Віталія Мутко.

До речі, зазначений манеж будувався в рамках федеральної програми "Розвиток футболу в РФ на 2008 - 2015 роки".

Як з'ясувалося, Олександр Трунов брав активну участь і в міському будівництві, і благоустрій. Він спонсорував зведення Микільської каплиці і пам'ятника своєму тезці - тричі Герою Радянського Союзу і учаснику Другої світової війни Олександру Покришкіну, який поставили на площі Карла Маркса в травні 2005 року.

Підсудний підтвердив слова свідка і додав, що за матеріальну допомогу в цих проектах мерія пообіцяла допомогти з відкриттям авторинку на Затулінке (один з районів Новосибірська).

До речі, благодійний фонд "Меморіальний комплекс маршала Олександра Івановича Покришкіна", який і займався встановленням пам'ятника, заснував у 2002 році президент новосибірської служби порятунку СПАС-001 Сергій Захаров. А в 2005 році служба СПАС-001 дійсно відкрила на вулиці Пєтухова в Кіровському районі Новосибірська автомобільний ринок "Столиця".

Після Бориса Кондратьєва 5 грудня перед судом виступив вчитель фізкультури середньої школи N23 Валерій Федоров. Він сказав, що Трунов "завжди брав участь в покупці інвентарю", витрачаючи приблизно 300 тисяч рублів щомісяця на обладнання шкільного спортзалу всім необхідним. Ватажок банди також купував нагороди переможцям спортивних змагань.

"За ці роки школа отримала тільки шість м'ячів від держави", - підкреслив Федоров. За його словами, Трунов підтримував росіян не тільки в їх прагненні до спорту, але і надихав їх на звершення в інших творчих сферах.

"Завдяки йому народилося кілька поетів, одним з них є я", - заявив свідок. Свої вірші Федоров читати не став, але повідомив, що "перший транш на видання збірника" Олександр Трунов перевів ще до свого арешту. А потім, на жаль, "нічого не вийшло", поскаржився свідок.

Завдяки Трунова "багато хто отримав путівку в життя", уклав педагог Валерій Федоров.

Чиновники "відбрунькувалися" від основної справи

В "банду Трунова" серед інших входили віце-мер Новосибірська Олександр Солодкин, його батько - радник губернатора і головний експерт по спорту адміністрації Новосибірської області Олександр Солодкин-старший, а також заступник начальника управління ФСКН Андрій Андрєєв. Кримінальну справу стосовно цих високопоставлених чиновників виділено в окреме провадження і вже пішло до суду для розгляду по суті. Однак один з потерпілих, бізнесмен і лідер вірменської громади Новосибірська Фрунзик Хачатрян, на якого не раз організовували замахи, звинуватив владу в прагненні "Розвалити справу слідчої чехардою" .

Раніше Новосибірський обласний суд засудив до 17 років колонії суворого режиму Дмитра Буоля - ще одного з учасників "банди Трунова". Буоль дав свідчення, що підтверджують причетність до "труновской" ОПГ батька і сина Солодкин, а також вказав на Олександра Трунова як на керівника стійкої озброєної групи.

Хоча Трунова і його поплічникам інкримінували тільки чотири вбивства, слідчі підозрювали їх у 60 таких злочини. Причому річки пролитої крові не заважали гангстерам робити успішну кар'єру і вважатися респектабельними російськими комерсантами і політиками. Так, Олександра Солодкіна-старшого преса називала одним з найвпливовіших людей Новосибірська. За даними новосибірського ділового журналу Status, сім'я Солодкин мала великий вплив в ділових і політичних колах міста. У лютневому випуску 2010 року журнал опублікував ім'я Солодкіна-старшого на десятому місці в списку 50 найвпливовіших новосибирцев.

А Солодкин-молодший теж поступово вийшов на самий верх обласного істеблішменту. Пост віце-мера представник бандитської династії зайняв в 2009 році, а до цього він був депутатом міськради.

Quot;Чому стадіон був побудований найкращий?