За задумом художника-постановника, такий же гігантської повинна бути сходи, по якій піднімаються гості. І таких же грандіозних розмірів потрібно камін, з якого вивалюються небіжчики
Зйомки серіалу Володимира Бортка тривали 9 місяців. У фільмі задіяні понад 50-ти персонажів, в ньому знялися актори кількох поколінь
На цьому тижні глядачі серіалу Володимира Бортка "Майстер і Маргарита" побачать найскладнішу для втілення в кіно і саму знамениту сцену з роману Булгакова - бал Воланда. Художник-постановник серіалу Володимир Светозаров розкрив секрети зйомок.
За словами Светозарова, з Володимиром Бортко і художником Мариною Ніколаєвої вони довго ламали голову, де буде проходити бал. З одного боку, його не можна проводити в руїнах церкви, так як можна образити почуття віруючих. Але, з іншого боку, будівля повинна бути масштабним, щоб людина в ньому "здавався мурахою".
сходи
За задумом художника-постановника, такий же гігантської повинна бути сходи, по якій піднімаються гості. І таких же грандіозних розмірів потрібно камін, з якого вивалюються небіжчики. Спочатку творці вирішили обійтися комп'ютерними спецефектами, проте незабаром зрозуміли, що "сходи повинна бути речової", так як в віртуальних сходами актори не зможуть підніматися, пише "Комсомольська правда" .
В результаті сходи була споруджена на "Ленфільмі" в найбільшому кінопавильйоні. Однак туди вмістилося тільки п'ятнадцять метрів сходинок. Тоді решту сходи "клонував" комп'ютер, подовживши її в кілька разів.
"Але ось включається камера, по сходах нескінченною низкою піднімаються все нові і нові люди, доходять до самого верху ... І куди далі? Місця для спуску немає! Ледве втиснули ззаду технічну сходи, - розповів Володимир Светозаров, - Через брак місця вона вийшла дуже крута, десятиметрової висоти. І по ній актори, вбрані в казкові одягу, туфлі на підборах, спускалися вниз. Незліченна кількість разів! Героїчно ризикуючи життям ".
Зал і фонтани
Руїни будівлі, в якому проходив бал, створив комп'ютер. Як розповів художник-постановник, простір для балу комп'ютерники робили довго і важко. Оскільки виявилося, що, якщо людина в кадрі наближається до віртуального шматку стіни, стає видно, що це комп'ютерне зображення, а не реальність. Тому на великих планах творці стрічки використовували фактуру під сірий надщерблений камінь, зробили декорацію. Ситуацію рятували місячне освітлення і дими.
Фонтани з вином, в яких на балу купаються розтлінні жінки, - це фонтани Петродворца. Посеред ночі спеціально для знімальної групи включали фонтани музею-заповідника. І при температурі +3 градуси в фонтанах купалися оголені жінки - ними були спортсменки. Потім ці зняті на плівку справжні фонтани зі справжньою водою і справжніми жінками вставляли за допомогою комп'ютера в центр сатанинського балу.
Танці на балу було вирішено зробити в вогні. "Це наша вигадка. З підлоги повинен бити вогонь, щоб не видно було оголеного тіла. І щоб було страшніше. Танцювати в павільйоні - а майданчик був п'ятнадцять на двадцять метрів - від сили могли десять пар. Тому потім танцюючих клонував комп'ютер, і вийшов величезний бал "- розповів Светозаров.
наряд Маргарити
Незважаючи на те, що у Булгакова Маргарита на балу гола, у фільмі вона буде одягнена в дорогий костюм ручної роботи. Як зазначив художник-постановник, "голе тіло - вульгарно. Ми довго думали, у що одягнути Маргариту. Адже костюм не має права бути надзвичайно красивим, він повинен підкреслювати страждання Маргарити. Адже бал - це болісне випробування, яке для неї влаштовує Воланд. Зупинилися на металевому костюмі, що нагадує лицарські обладунки. Він зроблений вручну і дорого коштує ".
Зйомки серіалу Володимира Бортка тривали 9 місяців. У фільмі задіяні понад 50-ти персонажів, в ньому знялися актори кількох поколінь. Воланда в серіалі грає Олег Басилашвілі, Пілата - Кирило Лавров, Коров'єва - Олександр Абдулов. Маргарита - Анна Ковальчук (серіал "Таємниці слідства"), Майстер - пітерський актор Олександр Галібін.
І куди далі?