NEWSru.com :: "Обожнювач Путіна" Башмет поважає барда Нікітіна навіть після відмови виступити на ювілеї

Після відмови барда Сергія Нікітіна брати участь в концерті з нагоди ювілею альтиста Юрія Башмета через розбіжності з приводу "сирітського закону" і особистості Володимира Путіна, знаменитий симфонічний музикант визнав право колеги на іншу думку
Як розповів Нікітін "Дощу", він був радий брати участь в ювілейному вечорі Башмета, поки не наткнувся в Мережі на визнання альтиста, що той обожнює Путіна і заборона усиновлення російських сиріт американцями не засуджує
На думку документаліста Віталія Манського, те питання, яке вирішував для себе Сергій Нікітін, швидше за все, мучив не одного його, а всіх запрошених на концерт артистів

Скандальні політичні ініціативи стали причиною розбрату в середовищі російської інтелігенції. після відмови барда Сергія Нікітіна брати участь в концерті з нагоди ювілею альтиста Юрія Башмета через розбіжності з приводу "сирітського закону" і особистості Володимира Путіна знаменитий симфонічний музикант визнав право колеги на іншу думку. Але пояснив: для самого маестро президент зробив багато.

Як розповів Нікітін "Дощу" , Він був радий брати участь в ювілейному вечорі Башмета, поки не наткнувся в Мережі на визнання альтиста, що той обожнює Путіна і заборона усиновлення російських сиріт американцями не засуджує.

"Я подзвонив йому вчора, перед самою нашою репетицією, яка була вже призначена, і запитав його - це твої слова? Він не відмовився, сказав, що так, це мої слова, трошки оброблені літературно. Тоді я сказав, що я, на жаль , не можу собі дозволити брати участь в твоєму ювілейному вечорі. Юра мені сказав, що він поважає мою позицію ", - повідав бард.

- На Wikipedia Башмет став "обожнювачем Путіна" на одну ніч

"Коммерсанту FM" Нікітін також розповів, що маестро спробував пояснити в двох словах причину своєї прихильності до президента: "Юрій Башмет мені прямо сказав:" Ось у мене ставлення до Путіна зовсім інше. Наприклад, він стільки зробив для того, щоб існував оркестр "Нова Росія", яким я керую ".

Втім, сам маестро розповів в ексклюзивному коментарі "Известиям" , Що такої розмови у нього з Нікітіним не було, але чужу думку він в будь-якому випадку поважає.

Дилема гостей Башмета: йти до віртуоза чи не йти до "негідникові"

На думку документаліста Віталія Манського, те питання, яке вирішував для себе Сергій Нікітін, швидше за все, мучив не одного його, а всіх запрошених на концерт артистів. "Башмет не перестав бути видатним альтистом від того, що він так вчинив ... Тому коли хтось йде на концерт Башмета, він напевно собі говорить:" Я йду на концерт видатного альтиста ". А той, хто не йде на нього: "Я не йду до негідникові, який так вчинив по відношенню до хворих дітей-сиріт".

Серед тих знаменитостей, хто вирішив, що піде на концерт знаменитого музиканта, є відомі прихильники нинішнього режиму. Наприклад, Євген Миронов і Чулпан Хаматова, які закликали в передвиборних роликах голосувати за Володимира Путіна, а також депутат-єдинорос Йосип Кобзон. Втім, в останньому номері РБК Daily запізнилося повідомляється, що і Сергій Нікітін приїде привітати ювіляра.

Залишається загадкою, чи запрошував Башмет інших російських зірок, які, як і Нікітін, вважали за краще утриматися. Наприклад, навряд чи б на його пропозицію відповіли згодою актриса Лія Ахеджакова та режисер Ельдар Рязанов, виступили з відеозверненнями проти прийнятого "сирітського закону".

На Wikipedia Башмет став "обожнювачем Путіна" на одну ніч

на сайті Сергія і Тетяни Нікітіних, де бард і повідомив про відмову виступати з Юрієм Башметом, йому залишили десятки захоплених коментарів. Барда хвалили навіть ті, хто його фанатами не є: "Не можу зарахувати себе до Ваших шанувальникам в музичному відношенні, але це - ВЧИНОК. Ви молодці !!!" Є там і відгуки скептиків, упевнених, що Нікітін "погарячкував або вирішив попіаритися", а в словах Башмета нічого образливого немає.

Відразу після скандалу, що розгорівся інтернет-користувачі вирішили, що сторінку Юрія Башмета в Wikipedia потрібно терміново відредагувати. Так, в першому абзаці з'явилися після перерахування всіх заслуг артиста слова: "Обожнювач Путіна".

Це "хуліганство", за визначенням "Дощу", в інтернет-енциклопедії швидко виправили і видалили тягне на прізвисько напис. Однак в історії правок "Хуліганську" версію сторінки ще можна знайти. Якщо вірити хроніці змін, "обожнювачем Путіна" на популярному інтернет-ресурсі Башмет пробув з вечора 21 січня до раннього ранку 22-го.

Відзначимо також, що Юрій Башмет, роблячи свою скандальну заяву, підкреслював, що він вважає за потрібне відповісти американцям на "список Магнітського", але щиро шкодує, що через це страждають діти. "Якщо дитячу тему відсунути і говорити про Магнітського, то це питання не американський, а російський. Тому я категорично проти відчуття, що у нас є якийсь головний начальник і це Америка. І за це я обожнюю Путіна, який говорить:" Але , ми не Америка, ми Росія, нам не потрібен американський начальник ". Вся ця історія зовсім роздута, в м'ячик граються. на жаль, він вискочив за це поле і потрапив в дитячу тему, ось це погано", - заявив минулого тижня в Під час прес-конференції Башмет.

При цьому маестро зробив інше, неоднозначну заяву з приводу "сирітського закону". "Якби хворі діти самі знаходили в інтернеті телефони бездітних американських сімей, дзвонили б їм і говорили:" У мене немає батьків, я хворий, візьміть мене до себе, вилікуєте ", - це була б одна справа. Але коли є посередники, які заробляють великі гроші на те, щоб цих дітей віддавати за кордон, - це зовсім інше ", - цитує альтиста "Інтерфакс" .

Quot;Я подзвонив йому вчора, перед самою нашою репетицією, яка була вже призначена, і запитав його - це твої слова?