NEWSru.com :: Історична сцена Великого театру урочисто відкрилася промовою Медведєва

Історична сцена Державного академічного Великого театру відкрилася після шестирічної реконструкції
Після вітальної промови президента Росії Дмитра Медведєва розпочався урочистий концерт
ціна зараз розміром з шестиповерховий будинок, притому повністю комп'ютеризований, і режисер перед постановкою може все перевірити в цифрових варіантах

Історична сцена Державного академічного Великого театру відкрилася після шестирічної реконструкції. Після вітальної промови президента Росії Дмитра Медведєва розпочався урочистий концерт, який транслюється по телебаченню, а також на каналі Великого театру в YouTube . Крім того, церемонію показують в прямому ефірі 600 кінотеатрів по всьому світу, і 80 з них - в США, передає РІА Новини" .

"Я переконався в тому, що все зроблено за останнім словом техніки, театральної техніки, за останнім словом підходів до такого роду дуже складним спорудам. Я впевнений, що в цьому сенсі театр буде бездоганним, але найголовніше, щоб в ньому залишився дух Великого театру . у цьому ми, напевно, зможемо переконатися буквально через кілька хвилин ", - сказав глава держави, який вийшов в смокінгу на театральну сцену.

У залі серед гостей - директор Центру оперного співу Галина Вишневська, балерина Майя Плісецька та Родіон Щедрін, Наїна Єльцина з сім'єю, віце-прем'єр Олександр Жуков, перший віце-прем'єр Ігор Шувалов, спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко, керівник МХТ ім. Чехова Олег Табаков, директор СЗР Михайло Фрадков, міністр культури Олександр Авдєєв, співачка Олена Образцова, керівник Великого симфонічного оркестру Федосєєв.

- Цискарідзе назвав реконструкцію вандалізмом, реставратори образилися
- InoPressa: Реконструкція Великого - мегакорупція і мегавелич

У гала-концерті беруть участь Сопрано Віолетта Урмана (Литва), баритон Дмитро Хворостовський (Росія), сопрано Наталі Дессей (Франція) і сопрано Анджела Георгіу (Румунія).

Гала-концерт розпочнеться з виконання хором "Слався" з опери "Іван Сусанін". Далі виступ продовжиться світовою прем'єрою вальсу на музику Прокоф'єва хореографом Лакотт. Соло будуть артисти балету Великого театру.

Арію Іоанна з опери "Орлеанська діва" виконає Віолетта Урмана.

Крім того, в програмі, яку до останнього моменту не розкривали організатори, значаться полонез з опери "Іван Сусанін", який виконають артисти мімічного ансамблю, хор і сцени-духовий оркестр Великого театру.

Сцену "Аппієва дорога" з балету "Спартак" під керівництвом хореографа Григоровича виконають Іван Васильєв, В'ячеслав Лопахін, Андрій Болотін, Олександр Смольянинов, Денис Родькин, Денис Савін, Ігор Цвирко і артисти балету Великого театру Росії.

У числі балетних номерів фігурують також танець басків з "Полум'я Парижа" в хореографії Вайнона, фрагмент "Половецьких танців" з "Князя Ігоря, танго з балету" Золотий вік "Шостаковича, адажіо з" Лебединого озера "у виконанні Світлани Захарово і Андрія Уварової, сцени з "Дон-Кіхота" Мінкуса в хореографії Петіпа.

В оперній програмі - романс Рахманінова на вірші Пушкіна «Не пой, красавица, при мне" у виконанні Наталі Дессей, арія Лізи з "Пікової дами" у виконанні Анжели Георгіу, фінал "Заручини в монастирі" Прокоф'єва, тріо Чайковського "Природа і любов" у виконанні Олени Зеленської, Анни Аглатова і Катерини і Щербаченко.

Завершиться вечір парадом артистів ГАБТа під урочистий коронаційний марш Чайковського та динамічної відеопроекцією на фасад будівлі театру.

Диригувати гала-концертом буде Василь Синайський.

Реконструкція Великого театру в центрі Москви почалася в 2005 році, тоді експерти були вражені станом головної будівлі, який з часів свого відкриття пережив численні переробки, але жодної повноцінної реконструкції. За шість років була пророблена колосальна за обсягом робота. За підсумками реконструкції, участь в якій взяли 956 осіб, площа Великого театру збільшилася в два рази - до 80 тисяч квадратних метрів.

У самому залі відновили унікальну акустику, зіпсовану настільки, що Великий театр займав лише 55-е місце в світі за цими параметрами. Тепер же його звук відновлений, що підтвердили акустичні перевірки комісій ЮНЕСКО, співаки, серед яких Пласідо Домінго, оркестранти, солісти, хор Великого. Сцена зараз розміром з шестиповерховий будинок, притому повністю комп'ютеризований, і режисер перед постановкою може все перевірити в цифрових варіантах.

Великий театр також отримав підземну частину, де, зокрема, буде розташовуватися склад декорацій, розрахований на чотири-п'ять найближчих вистав. Бетховенський зал з Круглого перенесений під землю: новий простір збереже функції колишнього, призначеного для репетицій хору та оркестру та концертних програм. Зал має технічним нововведенням у вигляді рухливих платформ: в залежності від того, репетирує або виступає оркестр, різні платформи опускаються або піднімаються. В силу відмінною акустики простору, яку, незважаючи на близькість метро, ​​не порушують звуки поїздів, там планується зробити студію звукозапису.

Реставратори попрацювали над інтер'єрами XIX століття: відновили зафарбовані раніше розпису Білого фойє, а Круглому залі і Імператорській фойє повернуті люстри і вензелі Миколи Романова, гобелени і жакардові тканини. Озолоченіем інтер'єрів займалися 156 фахівців з усієї Росії протягом року, які витратили близько 4,5 кг золота на 981 квадратний метр покриття.