Керівник фонду "Місто без наркотиків" в Нижньому Тагілі Єгор Бичков , Якого Свердловський обласний суд засудив до умовного терміну за примусове лікування наркоманів, стане провідним молодіжного ток-шоу на місцевому радіо. У вівторок на місцевому "Екорадіо" стартує молодіжне ток-шоу "Кисень", передає РІА Новини" .
Співведучою Бичкова стане журналістка Наталя Вахонін. За задумом творців радіопрограми, яка буде виходити один раз в тиждень, в студію запрошуватимемо цікаві гості, які обговорюватимуть з провідними актуальні питання.
"У нас народилася ідея створити молодіжне шоу, і обговорювати теми, які цікаві молоді: від працевлаштування та освіти до спорту і активного відпочинку - все, що може зацікавити", - повідомив Бичков. Він зазначив, що гостя в пілотному випуску не буде, а провідні поговорять про новий сезон популярного шоу "Наша Russia"
"Тільки що записали інтерв'ю з автором" Наша Russia "Семеном Слепаковим. Це такий ексклюзив для нас", - сказав Бичков.
Нагадаємо, 23-річний Єгор Бичков був притягнутий до кримінальної відповідальності через діяльність свого реабілітаційного центру. За початкової версії слідства, він і ще двоє співробітників філії фонду Олександр Васякін і Віталій Пагін викрадали наркоманів і піддавали насильницькому лікування: їх позбавляли волі, били і морили голодом. Звинувачення базувалися на свідченнях потерпілих, яких спочатку було близько десяти чоловік, а до кінця процесу залишилося тільки четверо. При цьому на самому процесі вони чомусь не були присутні.
Згодом звинувачення в катуваннях були зняті, але прокуратура Дзержинського району Нижнього Тагілу все одно виступила з вимогою засудити обвинувачених до 12 років в колонії строгого режиму. Суд, однак, в жовтні призначив Бичкова покарання у вигляді 3,5 року в колонії суворого режиму.
Сам Єгор, виступаючи з останнім словом перед оголошенням вироку, заявив про свою невинність і фактично звинуватив наркоторговців і корумпованих чиновників і міліціонерів в фабрикації кримінальної справи. На підтримку борця з наркотиками виступили багато правозахисників, журналісти і блогери з усієї Росії, а також Громадська палата РФ - вона зажадала провести додаткове розслідування.
На вирок нижньотагільського суду була подана касаційна скарга, розглянувши яку, Свердловський обласний суд змінив покарання на 2,5 року позбавлення волі умовно з річним випробувальним терміном і ухвалив відпустити Бичкова на свободу. Коли це рішення було "спущено" в Нижньотагільський суд, наркоборца звільнили прямо в залі засідань.
У першому ж інтерв'ю після звільнення Бичков відмовився від наміру боротися з наркоманією колишніми засобами. "Реабілітаційним центром я не буду займатися. Витрачати на це своє життя, вкладати душу, час, гроші і сили, щоб потім опинитися за гратами, - мені це більше не цікаво", - заявив він.
Однак через деякий час він помирився з адміністрацією Нижнього Тагілу. Міська влада навіть доручили Бичкова координувати роботу молодіжних організацій.