NEWSru.com :: Рособрнадзор подасть в суд на вчителя з Петербурга, який повідомив про витік ЄДІ

Рособрнадзор подасть в суд на вчителя з Петербурга, який повідомив про витік ЄДІ

Федеральна служба з нагляду в сфері освіти і науки подасть позов до суду до вчителя з Санкт-Петербурга Дмитру Гущин, який, на думку чиновників, повідомив неперевірену інформацію про витоках завдань Єдиного державного іспиту (ЄДІ), передає ТАСС з посиланням на главу відомства Сергія Кравцова.

"Я не виключаю, що це провокація. Ми відповідний позов підготуємо, щоб надалі нікому не було так соромно в момент проведення найважливішого заходу в життя кожного школяра робити неперевірені заяви", - сказав Кравцов.

Чиновник додав, що в будь-якому випадку не варто піднімати галас. "Навіть якщо це (" злив "завдань ЄДІ. - Прим. NEWSru.com) насправді сталося - навіщо розбурхувати. Але цього не могло статися, тому що наші технології виключають цю можливість. Навіть розробники не знають фінальні варіанти завдань", - підкреслив глава Роосбрнадзора.

Нагадаємо, вдень 1 червня Дмитро Гущин, який отримав звання "Учитель року" в 2007 році, повідомив в соцмережі, що масштабний витік завдань ЄДІ з математики, про яку раніше ходили чутки, підтвердилася. За словами педагога, "школярі з Далекого Сходу, з Сибіру, ​​Центру, Петербурга, Москви повідомили, що сьогодні на іспиті у них були саме ті завдання, які тиждень вже гуляють по інтернету".

"Не одне або два - в збірці 30 (!) Прототипів кожного з найважчих завдань 13-18 екзаменаційного варіанти. По-різному складаючи їх один з одним і змінюючи в завданнях числові дані, можна отримувати сотні екзаменаційних завдань, які і виявилися на іспиті ", - написав Гущин.

У той же день Рособрнадзор відрапортував на своєму сайті , Що ЄДІ з математики "пройшов 1 червня в штатному режимі, без серйозних технічних збоїв і витоків контрольних вимірювальних матеріалів".

У відповідь на цю публікацію Гущин запропонував надати "допомогу Рособрнадзор", попросивши читачів написати в коментарях номер збіглися утекших завдань з математики, а також вказати свій регіон. Під цим закликом набралося понад 400 коментарів. Багато хто вказує, що збіги були "точь-в-точь", хтось відзначає, що "різниця була лише в цифрах". У рідкісних коментарі говорилося, що "збігів не було". Регіони фігурують різні, включаючи Москву і Санкт-Петербург.

4 червня, Гущин повідомив, що аналогічна історія спостерігалася і з минулим в цей день ЄДІ з хімії: "жовтий листок" з завданнями до іспиту заздалегідь гуляв по інтернету.

6 червня минає ЄДІ з російської мови, в ньому беруть участь 656 тисяч осіб. Це один з двох обов'язкових предметів для отримання атестата - ЄДІ триває 3,5 години, робота складається з двох частин і містить 26 завдань. Мінімальна кількість балів для отримання атестата - 24. Результати ЄДІ з російської мови також необхідно представити під час вступу до вузу, де мінімальний прохідний поріг 36 балів. Тим часом в Мережі заздалегідь поширювалися "можливі тексти в ЄДІ з російської мови".

Основний період ЄДІ проходить в 2018 році з 28 травня по 2 липня. Попереду у випускників - усний ЄДІ з іноземних мов (9 та 13 червня), суспільствознавство (14 червня), біологія і письмовий ЄДІ з іноземних мов (18 червня), література і фізика (20 червня). З 22 червня почнуться резервні дні, призначені для тих, хто не зміг бути присутнім на ЄДІ з поважних причин.

Тим часом в інтернеті з'явилася петиція з вимогою провести розслідування з метою перевірки інформації про "сливах" матеріалів ЄДІ. Звернення за добу підписали близько 15 тисяч чоловік.

Скандали з витоками супроводжували ЄДІ і в попередні роки. Зокрема, найгучніший стався в 2013 році, коли в інтернет витекли комплекти ЄДІ з шести предметів . Тоді повідомлялося, що понад 80 школярів були позбавлені атестатів - за те, що викладали відповіді в Мережу, і за те, що намагалися списувати.