NEWSru.com :: Директор Ермітажу відкинув ідею реконструювати штурм Зимового палацу до 100-річчя Жовтня

Директор Ермітажу академік Михайло Піотровський відкинув ідею провести до 100-річчя Жовтневої революції реконструкцію штурму Зимового палацу
Піотровський поскаржився на велику кількість масових заходів на Двірцевій площі. "Ми в цьому році програли битву за Двірцеву площу, тому що на сторону ворогів встав місто. Практично всі, хто влаштовує там свої шабаші, - це все міські організації

Директор Ермітажу академік Михайло Піотровський відкинув ідею провести до 100-річчя Жовтневої революції реконструкцію штурму Зимового палацу. Про це він оголосив у середу, 20 вересня, на прес-конференції в інформаційному агентстві "Інтерфакс".

25 жовтня відкриється виставка, присвячена революції 1917 року. "Ми вже зараз робимо точкові виставки, всі вони зіллються в більшу. Це буде розповідь про все серйозному, крім штурму: Тимчасовий уряд, Ленсовет, евакуація Ермітажу, арешт Тимчасового уряду", - розповів він (цитата по "Інтерфаксу" ).

Був відхилений ряд ініціатив щодо організації пам'ятних заходів. "У нас будуть заходи на вулиці, на площі. Зараз ми обговорюємо це з містом, і ми відбилися від деякої кількості абсолютно божевільних ідей. Була ідея влаштувати на площі каток і виконати там льодову оперету" Принцеса Анастасія ". Але тут, я думаю, "Матильда" допомогла. Була ідея влаштувати реконструкцію штурму Зимового ", - додав Піотровський.

За його словами, штурм Зимового палацу - неоднозначне історичне явище, свідомо міфологізована радянською владою. "Вся революція 1917 року будувалася як наслідування Французької революції. Все потрібно було робити, як французи. Якщо цар зрікся, то все одно його треба судити і стратити, бо так було у французів. Якщо є палац, то палац обов'язково треба штурмувати, щоб було, як в Тюїльрі. Цей штурм і був, і не був: його побудували саме так, щоб він був, вони все наслідували, щоб було, як треба ", - сказав Піотровський.

"Потім вже це розвинув Ейзенштейн, який зробив фільм і надав великий пафос, ніби все було так, як в Парижі. А потім, коли в Парижі Жан Ренуар знімав фільм" Марсельєза "про справжньому штурмі Тюїльрі, він робив фільм вже за лекалами Ейзенштейна" , - додав директор Ермітажу.

Піотровський поскаржився на велику кількість масових заходів на Двірцевій площі. "Ми в цьому році програли битву за Двірцеву площу, тому що на сторону ворогів встав місто. Практично всі, хто влаштовує там свої шабаші, - це все міські організації. Нескінченне будівництво сцен, одна за одною", - зазначив він.

Піотровський не бачив "Матильду", але засуджує скандал навколо неї

При цьому академік засудив ситуацію навколо фільму Олексія Учителя "Матильда", сказавши, що вона ображає його особисто, і уточнивши, що не бачив картину.

"Абсолютна божевілля, яке треба лікувати. Тому що це безумство ображає особисто мене, мої почуття спадкового дворянина і директора музею, який зберігає пам'ять, зокрема, про російської імператорської сім'ї", - сказав він (цитата по РІА Новини" ). "Держава повинна припиняти це образа", - додав Піотровський.

На початку вересня за "Матильду" заступився лідер ЛДПР Володимир Жириновський. Він пояснив нападки депутата Держдуми Наталі Поклонский на режисера Олексія Учителя її сексуальною незадоволеністю.

Раніше Поклонська передала ЗМІ і правоохоронним органам документи про нібито "сумнівних схемах" фінансування фільмів Вчителі офшорними кіпрськими компаніями ". Адвокат Вчителі Костянтин Добринін назвав ці звинувачення некоректними і звернувся в ФСБ з проханням перевірити, чи не підтримує противниця "Матильди" Поклонська екстремістів з метою змінити конституційний лад.

Депутати Держдуми Ірина Родніна і Оксана Пушкина 13 вересня направили в ФСБ і Міністерство внутрішніх справ РФ прохання перевірити на екстремізм противників фільму "Матильда" з "Християнського держави" і "Сорока сороков".