Відразу чотири великих недержавні пенсійні фонди (НПФ) закрили квартал зі збитком від інвестиційної діяльності, пише газета "Комерсант" . Це НПФ "Майбутнє" (основний бенефіціар - Борис Мінц), НПФ електроенергетики, "Лукойл-Гарант" (серед бенефіціарів - група "Відкриття") і "Газфонд" (засновники - "Газпром" і "Газпромбанк"). Максимальний збиток від інвестицій за підсумками кварталу - 2,9 млрд рублів - показав "Газфонд".
Самі фонди радять клієнтам не орієнтуватися на проміжні результати, а оцінювати ефективність вкладень на більш тривалому відрізку. Станом на 17 травня 55 з 69 НПФ розкрили на своїх сайтах звітність по галузевим стандартам бухобліку за підсумками першого кварталу, відзначає видання.
У звітах зазначених великих НПФ відображені дані відразу за трьома портфелям - власних коштів, пенсійних накопичень і пенсійних резервів, і кожен з фондів за підсумками кварталу покаже і негативну прибутковість, відзначає видання.
Експерти, з якими поспілкувалася видання, зазначають, що такий інвестиційний результат багато в чому сформувала негативна переоцінка з цінних паперів та збитки від операцій з валютою.
За словами гендиректора НПФ "Лукойл-Гарант" Дениса Рудоманенко, зниження вартості акцій емітентів зі списку ММВБ в портфелях НПФ вперше не було компенсовано в достатній мірі ні депозитами, ні корпоративними облігаціями.
До негативної переоцінки призвело зниження індексу ММВБ на 11% за перший квартал, підтвердив гендиректор НПФ "Майбутнє" Микола Сидоров.
У минулому році кожен з перерахованих чотирьох великих гравців серйозно наростив вкладення в акції, скоротивши частку банківських активів. За даними ЦБ, середня частка акцій у пенсійні накопичення за чотири роки зросла з 6,3% до 17,3%.
Аналітики розраховують на те, що, зберігаючи портфель, просідання з високою ймовірністю вдасться відіграти до кінця року, тоді як вихід з ризикових активів зараз загрожує фіксацією чистого збитку. При цьому на відміну від депозитів від падіння котирувань не застраховані не тільки акції, а й облігації.
При цьому річні результати багато в чому будуть визначатися політикою ЦБ щодо зниження ключової ставки, пише видання: прибутковість вкладень пенсійних фондів з високою ймовірністю в середньому може перевищити цільову інфляцію в 4%, якщо не буде системних шоків і стрибків на ринках енергоносіїв.