NEWSru.com :: Головний редактор газети "Известия" Раф Шакіров подав у відставку

Головний редактор газети "Известия" Раф Шакіров в понеділок подав у відставку
Раф Шакіров заявив, що видавець газети - компанія "Проф-Медіа" - висловила незгоду з тим, як газета висвітлювала трагічні події в північно-осетинському місті Беслан
Шакіров і керівництво "Проф-Медіа" розійшлися в форматі подачі суботнього номера "Известий", присвяченому теракту в Беслані
Суботній номер газети, наполовину складається з матеріалів, присвячених теракту в Беслані, він зроблений у вигляді плаката: на першій шпальті і ззаду величезні фотографії
Шакіров заявив, що це зроблено, "не з якихось там вишукувань, а виходячи з того уявлення, що це означає для країни"

Головний редактор газети "Известия" Раф Шакіров в понеділок подав у відставку.

В інтерв'ю "Радіо Свобода" Раф Шакіров заявив, що видавець газети - компанія "Проф-Медіа" - висловила незгоду з тим, як газета висвітлювала трагічні події в північно-осетинському місті Беслан .

"Дійсно, я подаю у відставку, - заявив Раф Шакіров. - Питання в суботньому номері , Який надрукували "Известия", присвяченому теракту в Беслані. Загалом, ми з керівництвом "Проф-Медіа" розійшлися в форматі подачі цього номера. Вважається, що він занадто емоційний і плакатний, так газети, в принципі, не роблять. Ну, якщо ви пам'ятаєте, - не знаю, чи бачили ви суботній номер, - він наполовину складається з матеріалів, присвячених теракту в Беслані, він зроблений у вигляді дійсно плаката: на першій шпальті величезна фотографія, ззаду. Загалом, ми це зробили, звичайно, не з якихось там вишукувань, а виходячи з того уявлення, що це означає для країни. І, загалом-то, це уявлення потім було підтверджено, що це війна. Мені ось кажуть, що це 22 червня, і я вважаю, що дійсно це 22 червня "." Але, тим не менш, як би там не було, я змушений покинути цей пост ", - заявив Раф Шакіров.

За неофіційною інформацією, Раф Шакіров був змушений подати у відставку за особистим розпорядженням Володимира Путіна.

У зв'язку з цим звільненням нагадаємо, що сталося, коли президенту Путіну не сподобалася відкрита інформаційна політика телеканалу НТВ, який висвітлював трагедію в "Норд-Ості" . Тоді президент зазначив, що один з телеканалів за кілька хвилин до штурму "показав пересування спецназу", що "могло призвести до величезної трагедії". Глава держави вважає це не помилкою, а "саме свідомим ігноруванням домовленостей з Міндруку і розпоряджень керівників оперативного штабу, який діяв у суворій відповідності з законом про боротьбу з тероризмом". На думку Путіна, це робилося для того, щоб "підняти рейтинг каналу, підняти його капіталізацію і - в кінцевому підсумку - щоб заробити гроші".

А відомого телеведучого Віктора Шендеровича Кремль збирався звільнити з телеканалу ТВС за програму "Безкоштовний сир", де йшлося про події в "Норд-Ості".

Раф Шакіров відомий як один з найуспішніших медіа-менеджерів Росії. Саме він стояв біля витоків створення газети "Комерсант", а потім, коли багато експертів вважали, що газетний ринок уже поділений і на ньому практично неможливо створити щось нове, Раф Шакіров зумів з нуля зробити одним з провідних видань щоденну "Газету", повідомляє "Інтерфакс".

В "Известиях" Раф Шакіров пропрацював близько року, до нього цю посаду обіймав Михайло Кожокин.

У концерні "Проф-Медіа", найбільшому акціонерові, що контролює "Известия", ІТАР-ТАСС підтвердили новина про відставку Шакірова, повідомивши, що "не мають інформації про причини відставки" Шакірова. Втім, додали в концерні, "відомості про тертя між колективом і новим керівником газети з'явилися незабаром після призначення Шакірова на цю посаду в минулому році".

Як повідомлялося в прес-службі газети "Известия", до рішення ради директорів ВАТ "Редакція газети" Известия "про призначення нового головного редактора його обов'язки покладені на відповідального секретаря газети Володимира Бородіна.

Звільнення Шакірова - "істеричне дію влади"

"Істерично дією влади" вважає журналіст Сергій Доренко відставку Рафа Шакірова з поста головного редактора газети "Известия".

Як заявив він в ефірі радіостанції "Ехо Москви", "путінська бюрократія, яка боялася говорити, що більше тисячі заручників, боялася говорити про вибухи літаків", злякалася розгорнутої на сторінках видання дискусії.