У рейтингу 500 найбільших компаній Росії, опублікованому 23 вересня агентством РБК , Найзбитковішої названа держкорпорація "Внєшекономбанк" (збиток 250 млрд рублів).
Збиток ЗЕБа, чий прибуток роком раніше досягала 8,5 млрд рублів, пов'язаний зі створенням резерву під знецінення активів в розмірі 314 млрд рублів. До числа причин фінансових втрат аналітики також відносять збиткові олімпійські проекти в Сочі, а також конфлікт Росії та України.
Раніше в середу стало відомо, що Мінфін запропонував керівництву ВЕБ розмістити довгострокові валютні облігації мінімальним обсягом 3,5 млрд доларів по закритій підписці серед великих експортерів та банків в якості підтримки. Передбачається, що доходи від облігацій підуть на виплати за зовнішнім боргом ЗЕБа. Ідею вже схвалив Мінекономрозвитку, відзначають джерела газети "Комерсант".
До трійки найбільш збиткових компаній також увійшли "Мечел" (мінус 167 млрд рублів) і "Російські залізниці" (мінус 99 млрд рублів).
Збитки компаній пояснюються негативними курсовими різницями через переоцінку боргових зобов'язань, номінованих в іноземних валютах, і падінням рубля.
Найбільш прибутковою компанією рейтингу 500 найбільших компаній Росії виявився "Сургутнафтогаз" (885 млрд рублів). Зростання прибутку більш ніж в три рази за рік пов'язаний зі збільшенням доходів від валютної виручки від продажу нафти і нафтопродуктів і переоцінки валютних депозитів.
Далі з великим відривом йдуть "Роснефть" (350 млрд рублів) і "Сбербанк Росії" (290 млрд рублів). У десятці компаній з найбільшим прибутком виявилося відразу сім компаній, що працюють в ресурсних галузях (шість - в нафтогазовому секторі та одна - в кольоровій металургії).
Найбільшою компанією названий "Газпром". Його чистий виторг за підсумками 2014 року склала 5,5 трлн рублів. Це майже 10% сумарної виручки 500 найбільших компаній.
Слідом за газовою держмонополією йдуть "Лукойл", "Роснефть", "Сбербанк Росії", "Російські залізниці", банк ВТБ, "Сургутнафтогаз", "Магніт", "Російські мережі" і "Інтер РАО".
Сумарна виручка компаній з рейтингу РБК 500 перевищила 56 трлн рублів (1,46 трлн дол за середньозваженим курсом за 2014 рік).
У рейтинг РБК 500 включені 393 приватних компаній, 87 державних, 19 спільних підприємств і одна іноземна компанія (ПАТ "ВимпелКом").
Хоча державні компанії - це менше однієї п'ятої частини рейтингу за кількістю компаній, їх сумарна виручка перевищує 24,5 трлн рублів (43,7% від сумарної виручки). У топ-10 представлено відразу сім компаній з державною участю, в топ-20 - 12.