NEWSru.com :: Буддійський храм в Москві почнуть будувати навесні 2016 року

Будівництво буддійського храму в Москві на Поклонній горі, де вже зведено святині трьох інших традиційних для Росії релігій, планується почати навесні 2016 року

Будівництво буддійського храму в Москві на Поклонній горі, де вже зведено святині трьох інших традиційних для Росії релігій, планується почати навесні 2016 року. Про це повідомила в п'ятницю ТАСС Тетяна Одушпаяк - голова Московського буддійського центру "Три коштовності", відповідального за будівництво.

Раніше передбачалося, що навесні 2015 роки храм уже буде зведений. Причиною перенесення термінів стало тривале узгодження і оформлення необхідної документації, зазначила вона.

"Триває необхідне для початку робіт узгодження, йде узгодження документації, - сказала Одушпаяк. - Будемо намагатися, щоб у квітні-травні 2016 року розпочати будівництво".

- Ціни на нерухомість в Москві не дозволяють буддистам побудувати свій храм на Поклонній горі

Вона зазначила, що для реалізації проекту будуть потрібні "гроші немаленькі". "Шукаємо інвесторів: тільки коштами, зібраними приватними благодійниками, нам не впоратися, звичайно", - сказала Одушпаяк. Однак вона запевнила, що "якщо гроші знайдуться, швидко храм буде побудований".

Як розповів ТАСС постійний представник Буддійської традиційної Сангхи Росії в Москві Санжай Лама Андрій Бальжіров, проект самого храму вже затверджений. "Обов'язкова умова проекту - його узгодження з усіма сангху країни. Місце пам'ятне, меморіальне, і у Великій Вітчизняній війні воювали з різних регіонів, тому новий храм повинен бути об'єднуючим фактором", - сказав він. За його словами, залишаються на узгодженні документи в громадах Бурятії і Калмикії.

Буддійський храм на Поклонній горі в Москві був закладений 4 листопада 2014 року ламами з Бурятії, Калмикії, Туви і Москви на чолі з лідером Буддійської традиційної сангхи Росії XXIV Хамбо-ламою дамбою Аюшеевим . За задумом ініціаторів, нова споруда доповнить меморіальний ансамбль Парку Перемоги, де вже діють православна церква, мечеть і синагога. Планувалося, що перший буддійський храм в Москві буде зведено в травні 2015 року, до 70-річчя Перемоги.

До сих пір в Парку Перемоги встановлено лише двотонний гранітний камінь, в основі якого, згідно буддійської традиції, заклали зерна рослин, дорогоцінні метали та тексти сутри - символи процвітання, цінності і мудрості. Згідно з проектом, двоповерхова будівля храму займуть музей (на першому поверсі) і безпосередній сам храм (на другому поверсі). Для храму виділено ділянку 0,1 га.

Ціни на нерухомість в Москві не дозволяють буддистам побудувати свій храм на Поклонній горі

Верховний лама Калмикії і почесний представник Далай-лами в РФ і Монголії Тело Тулку Рінпоче заявив влітку нинішнього року, що найбільші труднощі при будівництві буддійського храму в Москві - високі ціни на нерухомість в столиці.

Ідея будівництва буддійського храму в Москві, розповів він, з'явилася близько 25 років тому. На сьогоднішній день ведеться будівництво перших двох московських буддійських храмів - на Поклонній горі і в Відрадному.

"Я не можу сказати, що нам не вистачає єдності або згодної волі - вони у нас є. Мабуть, зараз найбільша проблема - це високі ціни на нерухомість і будівництво в Москві, яка є одним з найдорожчих міст в світі. Зібрати гроші на будівництво дуже непросто ", - підкреслив Тело Тулку Рінпоче.

Московський уряд, зазначив він, "дуже ясно дало зрозуміти", що хоче, щоб храм на Поклонній горі належав всім традиційним буддистам Росії, тобто представникам Бурятії, Забайкальського краю (який не так давно отримав статус окремого буддійського регіону), Калмикії і Туви. Для виконання цієї умови було створено спільну організація, в якій представлені всі буддійські регіони Росії.

"Ми сподіваємося, що кожен буддійський регіон внесе свою частку. Калмикія вже взяла на себе зобов'язання виділити п'ять мільйонів рублів на підготовку архітектурного проекту. Адже з багатьох проектів, представлених на конкурс, був обраний проект калмицького архітектора. Зараз він вже готовий. Тепер ми чекаємо , що наші партнери з інших регіонів теж виділять кошти, для того щоб продовжити роботи з будівництва ", - додав верховний лама Калмикії.