NEWSru.com :: Фестиваль російського кіно "Вікно в Європу" відкривається в Виборзі

Фестиваль російського кіно "Вікно в Європу", який за традицією включає в свої програми тільки вітчизняні стрічки, в 16 разів пройде у Виборзі

Фестиваль російського кіно "Вікно до Європи" , Який за традицією включає в свої програми тільки вітчизняні стрічки, в 16 разів пройде у Виборзі з 8 по 15 серпня. як повідомив РІА Новини" президент фестивалю Армен Медведєв, в рамках форуму пройдуть конкурси ігрових, документальних та анімаційних фільмів.

" основний конкурс ігрового кіно, який називається "Осінні прем'єри", включає нові роботи майстрів і обов'язково фільми дебютантів ", - сказав президент фестивалю.

"Ми з особливою увагою ставимося до молодих кінематографістів, акторам і режисерам. Намагаємося привернути увагу до нових імен у вітчизняному кінематографі. Ми стежимо за їхньою долею і раді, що багато дебютанти Виборга сьогодні стали вже відомі в світі кінематографа", - зазначив він.

Журі ігрового кіно очолить відомий режисер Віра Сторожева, яка також представить в рамках фестивалю проект своєї нової картини "Скоро весна". На форумі, крім Сторожовий, буде представлений і ще один проект, якого чекають глядачі. Це нова картина Олексія Германа-молодшого "Паперовий солдат", яка буде представляти Росію на Венеціанському кінофестивалі.

Як розповів Медведєв, в основний конкурс включено 12 фільмів, в числі яких нові стрічки Станіслава Говорухіна "Пасажирка", Світлани Дружиніної "Віват, Ганна!", Тиграна Кеосаяна "Міраж", Андрія Хржановського "Півтори кімнати, або сентиментальна подорож на батьківщину".

Крім визнаних майстрів, в конкурсі братимуть участь і дебютанти. Це - фільм "Калейдоскоп" Ольги Дарфі, "Межа ангела" Миколи Дрейдена, "Ілюзія страху" Олександра Кирієнка, "Ніхто, крім нас ..." Сергія Говорухіна (перша робота відомого кінодокументаліста в ігровому кіно) та інші. В рамках основного конкурсу свої нові роботи покажуть Олександр Хван ( "Вареники з вишнею"), Філіп Янковський ( "Кам'яна башка") та інші.

Другий рік в рамках фестивалю "Вікно в Європу" проходить програма "Осінні блокбастери". На цей раз в неї включені чотири картини: "День Д" Михайла Пореченкова, "Домовий" Карена Оганесяна, "Кам'яна башка" Філіпа Янковського та "Пригоди Оленки та Яреми" Георгія Гітіса.

Як завжди, в Виборзі відбудуться і спеціальні події, присвячені ювілеям фільмів. Буде відзначено 40-річчя фільму "Доживемо до понеділка" Станіслава Ростоцького, 30-річчя "П'яти вечорів" Микити Михалкова, 25-річчя "Ми з джазу" Карена Шахназарова та інші.

До 100-річчя російського кіно і до 90-річчя кіностудії "Ленфільм" у Виборзі відбудеться творча зустріч з видатним російським кінорежисером Олександром Сокуровим, присвячена 20-річчю фільму "Скорботна нечутливість" і 10-річчю документальної стрічки "Петербурзький щоденник. Квартира Козинцева".

Третій раз на фестивалі "Вікно в Європу" по завершенні конкурсних показів, але до підведення підсумків, в рамках "круглого столу" будуть проведені відкриті засідання журі.

Головний приз "Золоту човен" вручать за трьома категоріями: за кращий ігровий фільм, за кращий документальний і за кращий анімаційний фільм. Також передбачені спеціальні нагороди, в числі яких приз імені Станіслава та Андрія Ростоцьких, приз Сави Куліша і приз Гільдії кінознавців і кінокритиків Росії.

Фестиваль "Вікно в Європу" почав свою діяльність в 1993 році, коли відомі вітчизняні кінорежисери Сава Куліш, Марлен Хуцієв, композитор Мікаел Таривердієв, режисер-документаліст Володимир Коновалов і продюсери Геворг Нерсисян і Андрій Симонов вирішили зібрати в прикордонному місті Виборзі всіх, хто в це важкий час знімає кіно і ризикує його прокатувати (1993 рік багато хто називає найважчим періодом в історії вітчизняного кінематографа).

Свої перші призи на форумі отримали "Макаров" Володимира Хотиненка, "Сни" Карена Шахназарова і Олександра Бородянського, "Безодня" Володимира Басова-молодшого, "Віва, Кастро!" Бориса Фруміна. У конкурсі брали участь фільми Кіри Муратової, Павла Чухрая, Станіслава Говорухіна, Олександра Петрова, Дмитра Месхієва, Олексія Учителя, Олександра Сокурова, Павла Лунгіна і інших.