Вона створила цей лікувальний заклад для безнадійно хворих пацієнтів 16 років тому і з того часу беззмінно керувала медичним персоналом в ньому
Це безкоштовне державне медико-соціальна установа для онкологічних хворих IV клінічної групи, розташоване на вулиці Доватора
У Москві на 69-му році життя у вівторок вранці раптово померла головний лікар Першого московського хоспісу Віра Мілліонщикова. Вона створила цей лікувальний заклад для безнадійно хворих пацієнтів 16 років тому і з того часу беззмінно керувала медичним персоналом в ньому.
Про смерть Мілліонщикова вранці у вівторок радіостанції "Ехо Москви" повідомила її дочка Марія. За словами жінки, її мати померла вдома від великої тромбоемболії. Про дату прощання і похорону Віри Мілліонщикова буде повідомлено пізніше.
"Життя людини - це шлях до смерті, це таїнство яке викликає повагу, і в останні хвилини у наших хворих красиві обличчя - одухотворені", - говорила Віра Мілліонщикова. Вона закінчила Вільнюський медичний інститут. Як розповідала в одному з інтерв'ю сама лікар, вона починала з акушерства, а закінчила хоспісом. "І мені це подобається. Я сама, коли цей факт усвідомила, подумала:" Ні хріна собі! "- з іронією відзначала Мілліонщикова.
Як йдеться на сайті Першого московського хоспісу, це безкоштовне державне медико-соціальна установа для онкологічних хворих IV клінічної групи, розташоване на вулиці Доватора, надає медичну, соціальну, психологічну, юридичну та духовну допомогу пацієнтам і членам їх сімей. Як кажуть родичі пацієнтів, гроші в цьому закладі лікарям ніколи не пропонують, тому що в Першому хоспісі це строго заборонено. Такі порядки були заведені головлікарем Вірою Мілліонщикова.
Хоcпіс - це медичний заклад, в якому лежать безнадійно хворі пацієнти. Принцип хоспісів в тому, що люди там оточені домашніми речами, і до них відкритий вільний доступ родичам і друзям. Медичний персонал надає паліативну медичну допомогу. Основною метою перебування в хоспісі є скрасити останні дні життя і полегшити страждання.
Перший в Москві хоспіс для хворих на рак відкрили 8 листопада 1903 року за ініціативою онколога, професора МГУ Л.Л. Левшина. У 1897 Левшин організував збір пожертв у московських благодійників. 12 лютого 1898 він отримав схвалення проекту на правлінні МГУ. Поступово раковий інститут на Погодінський перетворився на повноцінну лікувальну та дослідницьку клініку, втративши в 1920-ті роки функцію хоспісу і перетворившись в результаті в Московський науково-дослідний онкологічний інститут імені П.А. Герцена.
як пише "Вікіпедія" , Перший російський хоспіс в новітній час був відкритий в 1990 році в Лахті. 1 червня 2010 року в Петербурзі відкрився перший в Росії дитячий хоспіс .