NEWSru.com :: Міносвіти склало чорний список приватних вузів

Міністерство освіти і науки опублікувало результати моніторингу ефективності російських приватних вузів
Однак результати ЄДІ не показують якість вузівської освіти. До того ж студенти з високими балами ЗНО в першу чергу подають документи в державні вузи
У свою чергу заступник міністра освіти Олександр Клімов вважає, що "готовність вузів представити дані і брати участь в моніторингу є одним з найважливіших факторів довіри абітурієнтів та їх батьків до освітньої установи"

Міністерство освіти і науки опублікувало результати моніторингу ефективності російських приватних вузів. як пише "Комерсант" , В список мають ознаки неефективності увійшли 41 з 70 (58,57%) недержавних вищих навчальних закладів і 55 з 97 їх філій (56,7%).

Правда, надати свої дані чиновникам зважилися далеко не всі. Більшість ректорів (376 з 446 вузів і 564 з 661 філій) від цієї процедури ухилилися, заявивши, що не вірять в об'єктивність дослідження, яке минулого разу проводилося відносно державних вузів і закінчилося скандалом. Тоді в "чорний список" потрапили 136 з 502 вузів, в тому числі МАРХИ і РДГУ.

Перший проректор Міжнародної академії бізнесу та управління Катерина Добренькова розповіла журналістам, що вважає критерії дослідження необ'єктивними. Справа в тому, що Міносвіти оцінює вузи за п'ятьма основними критеріями: середній бал ЄДІ студентів, обсяг науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, кількість іноземних студентів і рівень доходу вузів. Окремо чиновників цікавила інфраструктура навчальних закладів - чи вистачає там будівель і лабораторій для серйозної навчання.

Однак результати ЄДІ не показують якість вузівської освіти. До того ж студенти з високими балами ЗНО в першу чергу подають документи в державні вузи, зазначає Добренькова.

У свою чергу заступник міністра освіти Олександр Клімов вважає, що "готовність вузів представити дані і брати участь в моніторингу є одним з найважливіших факторів довіри абітурієнтів та їх батьків до освітньої установи".

Поки участь в моніторингу є добровільною справою кожного вузу. Однак після прийняття закону "Про освіту" воно стане обов'язковим для всіх.