NEWSru.com :: Виставку, яку обіцяв не допустити "гееборец" Мілонов, вже відвідали понад три тисячі осіб

Уже понад три тисячі осіб відвідали виставку Марата Гельмана Icons, яка днями відкрилася в арт-центрі "Ткачі" в Петербурзі

Уже понад три тисячі осіб відвідали виставку Марата Гельмана Icons, яка днями відкрилася в арт-центрі "Ткачі" в Петербурзі, повідомляє РІА Новини" з посиланням на представника арт-центру.

"Більше трьох тисяч чоловік відвідали виставку" Ікони "з четверга по неділю, 31 березня. Це люди, які відвідали виставку за запрошеннями", - сказало джерело агентства.

Гельман привіз в Петербург роботи 25 відомих російських художників, об'єднаних в один проект Icons ( "Ікони"). Проект Icons вже намагалися показати в Петербурзі в листопаді минулого року, однак через виниклу тоді суспільний резонанс галерист скасував виставку . На цей раз громадські організації "Профспілка громадян Росії" і "Народний собор" також заявляли, що будуть збирати підписи проти виставки, а депутат законодавчих зборів Петербурга Віталій Мілонов пообіцяв, що не допустить її проведення в північній столиці.

Сучасне мистецтво часто викликає негативну реакцію у психічно ненормальних людей, заявив в кінці минулого тижня "Комерсант FM" галерист Марат Гельман.

"Немає жодної роботи, яка б викликала негативну реакцію будь-якого вдумливого глядача. Просто в Петербурзі якась частина мракобісів відчули підтримку влади і вирішили заборонити всі. З Лолітою намагаються розібратися, але автор мертвий вже, а у цієї виставки є конкретний, живий куратор , проти якого можна виступати. Немає ніякого богохульства. Те, що вважається карлючками, я прізвища назву: це Дмитро Гутов, Арсен Савадов, Дмитро Врубель, Алан Гарунов, - це все кращі художники країни ", - сказав він.

На думку газети РБК daily , "Ніякого іконоборства, спроб образити почуття віруючих або оскаржити священне немає. Icons повністю існує в рамках культури, і її автори апелюють до архетипів з метою змістовного діалогу. Сучасні художники коммуницируют зі своїми попередниками, в числі яких виявляються і Феофан Грек, і Андрій Рубльов (відійшов, до речі, в "Трійці" від традиційної іконографікі), і Леонардо да Вінчі ". Видання також зазначає, що "багато полотна вже неодноразово виставлялися і завойовували престижні нагороди, тому розподіл уваги і реакції були передбачувані".