Ніч музеїв: куди піти?

  1. Москва
  2. Санкт-Петербург
  3. Казань
  4. Нижній Новгород
  5. Хабаровськ
  6. Самара

В ніч з суботи 19 травня на неділю 20 травня проходить Міжнародна ніч музеїв . Але акція не обмежується тільки музеями - театри, бібліотеки, парки запрошують до себе всіх тих, кому не спиться.

Пропонуємо читачам невелику частину з великої програми, підготовленої в Москві та інших містах Росії.

Москва

В ніч з суботи 19 травня на неділю 20 травня проходить   Міжнародна ніч музеїв

дім ікони

У Музеї «Дім ікони» (Вулиця Спірідоновка, 4) ніч триватиме з 18.00 до 01.30. За цей час можна подивитися постійну експозицію «Від фаюмського портрета до російського модерну», послухати як підробляють шедеври і як мистецтвознавці викривають підробки на екскурсії «Підробка. Імітація. Копія (ікона, скульптура, живопис) ». А з 20.00 до 23.00 всі бажаючі можуть принести з дому ікони, що дісталися, можливо, від бабусь-дідусів. Їх подивляться мистецтвознавці та реставратори музею і раптом виявлять, що у вас зберігається невідома ікона великого майстра? Акція називається «Домашні ікони: в пошуках сімейних шедеврів». Вхід вільний.

Музей цікавих наук "Експеріментаріум"

З дітьми, дозволивши їм не спати на законних підставах, можна відправитися В музей цікавих наук «Експерементаріум» (Вулиця Бутирська, 46/2). Там з 16.00 до 00.00 можна побувати і на постійній експозиції, і подивитися різнокольорові досліди з хімії та з фізики в «реактив-шоу», помилуватися на шоу мильних бульбашок, послухати «снодійне» лекцію від братів Захарових про фізіологію сну і про те, що відбувається з людським тілом вночі. О дев'ятій вечора на гостей чекає квест «У сплячому режимі». Він надає прийшли пострибати в гігантських наволочках, долати перешкоди в спальних мішках, боротьбу подушками і гру «Принцеса на горошині». Власні подушки і спальні мішки вітаються і заохочуються призами. Ціна квитка: 350 рублів дитячий і 450 рублів дорослий.

У Виставковому залі Московського союзу художників (Кузнецький міст, 11) - з 18.00 до 00.00. вишукана виставка об'єднання «Романтики реалізму» - понад 150 робіт сучасних майстрів романтичного реалізму з колекції галереї "Арт Прима" та приватних збірок. Серед роботи - твори Володимира Теліна, Сергія Гавріляченко, Юрія Грищенка, Миколи желтушки, Миколи Зайцева, Германа Незнайкіна, Вячелава Стекольщікова, Олександра Циплакова, Ігоря Орлова ... Вхід вільний.

Вхід вільний

Музей ретро-автомобілів

Хлопчикам будь-якого віку напевно цікаво буде побувати вночі в Музеї ретро-автомобілів (Рогожскій вал, 9/2). Час - з 18.00 до 00.00. На постійній експозиції - «Автомобіль - шлях через століття» - автомобілі з колекції «Мотори Жовтня», в тому числі довоєнні ГАЗ-А і знаменита "Емка", тритонка ЗІС-5, колеса «дорогами війни» і вся лінійка «Москвичів». У тому числі КІМ -10 і «Москвич» 400-421 (єдиний збережений примірник). Вхід вільний, екскурсії платні. Їх потрібно заздалегідь замовити по телефону: +7 495 911 80 21.

Будинок-музей М.С. Щепкіна

У Будинку-музеї Михайла Щепкіна (Філія Державного Центрального театрального музею ім. Олексія Бахрушина) (Вулиця Щепкіна, 47, будова 2) можна не тільки з 18.00 до 23.00 подивитися постійну меморіальну експозицію про життя і творчість артиста Михайла Щепкіна, послухати (о 19.00) концерт камерної музики у виконанні Ірини Євдокимова (Росія), Манц Ізмайлової (Словенія); але й взяти участь (в 20.00) в майстер-класах по ліпленню з повсті і вирізання листівок. Вхід вільний.

Ніч - вдалий час для того, щоб помилуватися рептиліями, тим більше що серед них є недавно відкриті види Ніч - вдалий час для того, щоб помилуватися рептиліями, тим більше що серед них є недавно відкриті види. Зробити це можна в Зоологічному музеї МГУ (Велика Нікітська, 6). Колекція живих рептилій в науковому тераріумі Зоомузея МГУ не має аналогів в світі (зібрані на виставці тварини є об'єктами наукових досліджень в області генетики, акустики і поведінки). Вхід вільний, а екскурсії та лекції ( «Таємниця Бермудського трикутника», «Найстрашніші тварини світу») - платні.

Подивитися живих павуків і рептилій можна буде в Державному біологічному музей імені К. А. Тімірязєва (Вулиця Мала Грузинська, 15). А заодно дізнатися про голосах, що можуть налякати нас вночі, про те, де, коли і чому сплять різні тварини, подивитися м'ясоїдні рослини, погуляти по оранжереї і побачити багато інших корисних речей.

Державний Біологічний музей імені К. А. Тімірязєва

Тімірязєва

Спасо-Андроніком монастир

Побачити фільму Андрія Тарковського «Андрій Рубльов» там, де він знімався (на території Спасо-Андроникова монастиря) можна буде о 22.30 біля Святих воріт (перед входом на територію Центрального музею давньоруської культури і мистецтва ім. Андрія Рубльова). Про найяскравіші моменти знімального процесу повідає сестра режисера Марина Тарковська.

Також тут з 19.00 до 22.00 - екскурсії по території Спасо-Андроникова монастиря, відвідування виставки російського мистецтва 16 - 17 століть, майстер-класи ремісників з розкриттям секретів древніх технологій створення глиняних іграшок, плетіння фігурок з соломи і розпису по дереву; о 19.00 концерт духового оркестру в сквері.

Майстер-класи з художниками народних промислів пройдуть і в Виставковому залі Спілки художників Росії (вулиця Покровка, 37), Тут же - виставка народних промислів «Від світлого витоку ...», показ фільмів про декоративно-прикладному та народному мистецтві. Вхід вільний.

І дітям, і дорослим буде цікаво прогулятися з 00.00 до 01.00 по будівлі «Театріума на Серпуховке п / р Терези Дурової» (Вулиця Павловська, 6), побувати в гримерках, на сцені, в реквізиторському, в репетиційних кімнатах. Тим більше, що в ролі екскурсовода виступить художній керівник театру, народна артистка Росії Тереза ​​Дурова. Тільки потрібно заздалегідь записатися на екскурсію.

Тільки потрібно заздалегідь записатися на екскурсію

Музей археології Москви

Взяти участь в пізнавальній грі «Лист відкриттів» запрошує Музей археології Москви (Манежна площа, д. 1-а) з 19.00 до 23.00. Познайомитися з культурою і побутом міської садиби XVII століття можна, відвідавши програму «Живі картини в палатах Старого Англійського двору» в музеї «Англійське подвір'я» (вул. Варварка, д. 4а) з 19.00 до 23.00.

Санкт-Петербург

У музеї «Палацова телеграфна станція» (Петергоф, Петродворец, Санкт-Петербурзький ін., 3) з 18.00 до 23. 00 можна буде навчитися шифрувати і передавати повідомлення по оптичному телеграфу; а в бібліотеці «Лиговская» (Лиговский пр., 99) побачити постановку за творами Сергія Довлатова, дізнатися факти з історії Ліговському проспекті і Обвідного каналу ...

, 99) побачити постановку за творами Сергія Довлатова, дізнатися факти з історії Ліговському проспекті і Обвідного каналу

музей Арктики і Антарктики в Санкт-Петербурзі

А музей Арктики і Антарктики (вул. Марата, д 24а) працює з 18.00 до 06.00.

Музей запрошує всіх бажаючих почути справжні історії мужніх підкорювачів полярних регіонів, а також виступ ансамблю корінних народів Півночі.

Казань

Казанський Кремль

У Музеї-заповіднику "Казанський Кремль" з 12.00 до 22.30 пройде фестиваль японського мистецтва і мультиплікаційної культури. Ігри та квести: «Японські ієрогліфи: напиши своє ім'я»; ганчіркові фігурки, орігамі, ярмарок ремесел, фотовиставка «Моя улюблена планета» ...

Нижній Новгород

У головній будівлі Художнього музею в Кремлі з 18.00. до 22.00 - вільне відвідування експозиції, гра-квест «Загадки минулого». Нижегородська асоціація старовинного танцю буде давати бажаючим майстер-класи по ригодон, польці або полонезу. Для любителів музики - російські романси під гітару, виступи ансамблю народних інструментів «Російська рапсодія» та музичну подорож по країнам світу з дуетом Art-music (віолончель, скрипка).

Для любителів музики - російські романси під гітару, виступи ансамблю народних інструментів «Російська рапсодія» та музичну подорож по країнам світу з дуетом Art-music (віолончель, скрипка)

Дмитрівська вежа-музей в Нижньому Новгороді

О 17.30 на Театральній площі розпочнеться урочиста хода учасників клубів історичної реконструкції. Потім люди, переодягнені в старовинні обладунки, підуть по Великій Покровці через ворота Комори вежі в Кремль, щоб о 18.00 битися перед Дмитрівській вежею-музеєм. У самій вежі пройдуть майстер-класи з гончарного майстерності.

Хабаровськ

Далекосхідний художній музей

У Далекосхідному художньому музеї ніч розпочнеться о 22.00. Відвідувачі зможуть не тільки побачити постійну експозицію музею, а й взяти участь у роботі творчих майстерень, подивитися театральні вистави, почути музичну класику і виступи рок-ансамблів міста.

Самара

В Самарському літературно-меморіальному музеї ім. М. Горького - програма «Нічні бачення». Для дорослих - уявлення самарських художників, музикантів хореографів, акторів, письменників і поетів. Для дітей - майстер-класи з виробництва мультфільмів, малювання на простирадлах.

Читайте також:

Ніч музеїв в Москві

Їх подивляться мистецтвознавці та реставратори музею і раптом виявлять, що у вас зберігається невідома ікона великого майстра?