- "Вечори на хуторі біля Диканьки" Дата: 18 грудень 2017 - 10 грудень 2018 Час: 10:00 Місце: музей...
- Виставка «Віват, Катерина!»
- Шоу «Різдво на Новий рік»
- Виставка «Порцеляновий космос»
- Виставка «Неосяжний Рязанов»
- Виставка «Погоня! Все про "Ну, постривай!" І сучасне мистецтво в бігах »
- «Времена года»: концерт оркестру «Віртуози Москви»
- Лекція «Кубізм і футуризм: в майбутнє візьмуть не всіх»
- «БеспрінцИпние читання» в Московському планетарії
"Вечори на хуторі біля Диканьки"
Дата: 18 грудень 2017 - 10 грудень 2018
Час: 10:00
Місце: музей «Садове кільце» (проспект Миру, будинок 14, будова 10)
Вікові обмеження: 0 +
Захоплюючі уяву ілюстрації художника Сергія Любаева подарують зустріч з найчарівнішою повістю зі збірки «Вечори на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом». Однойменна виставка пройде в музеї «Садове кільце» .
Ці ілюстрації - справжня енциклопедія життя українських козаків, яскрава, повна, багатогранна. Численні монохромні малюнки сусідять зі складними, барвистими і несподівано сміливими для класики картинами, які створені автором до 200-річного ювілею письменника. Захоплюючий сюжет, яскраві персонажі і неймовірні події навряд чи залишать глядача байдужим.
Сергій Люба - член Спілки художників Росії і книжкової секції Московського союзу художників.
З 1984 року почав займатися книжковою дизайном. Оформляв і ілюстрував книги Джона Толкієна, Редьярда Кіплінга, Марка Твена, Теренса Уайта, Олександра Блока, Миколи Гоголя, Льва Толстого, Сергія Єсеніна, Ірвінга Стоуна, Ернеста Хемінгуея, Корнія Чуковського, Костянтина Паустовського, Аркадія Аверченка, Аркадія Гайдара, Якова Перельмана, Василя Пєскова, Григорія Кружкова, Володимира Орлова та інших. Учасник міжнародних та всеукраїнських художніх та книжкових виставок.
"Ніч перед Різдвом"
Дата: 24 грудень
Час: 19:00
Місце: Будинок-музей Марини Цвєтаєвої (Борисоглібський провулок, будинок 6, будова 1)
Вікові обмеження: 6 +
Будинок-музей Марини Цвєтаєвої запрошує відзначити католицьке Різдво. За традицією напередодні свята тут представляють глядачам різні твори - від класичних органних композицій епохи бароко та романтизму до фольклору Росії і Америки.
Програма побудована як вокальний діалог між двома співачками, зустрілися в різдвяну ніч, щоб легко і задушевно поговорити і про життя, і про мистецтво.
Головними героїнями вечора стануть Марина Рожкова і Марія Марченко, знайомі постійним відвідувачам. Разом з ними на сцену вийдуть учасники інструментального ансамблю під керівництвом художнього керівника фонду «Орган в Будинку-музеї Марини Цвєтаєвої» Філіпа Чельцова.
Гостей, які прийдуть заздалегідь, пригостять чаєм з печивом.
Подробиці можна дізнатися за телефоном: +7 (495) 695-35-43 .
Виставка «Віват, Катерина!»
Дата: 21 листопада 2017 - 25 березень 2018
Час: 10:00
Місце: музей-заповідник «Коломенське» (проспект Андропова, будинок 39, будова 69)
Вікові обмеження: 6 +
У музеї-заповіднику «Коломенське» пройде виставка «Віват, Катерина!», приурочена до 250-річчя зведення Коломенського палацу Катерини II. Експозиція розповість про історію імператорської резиденції.
Досягнення єкатерининського правління вплинули на повсякденне і святкову культуру імператорського двору. Коломенський палац, зведений в 1766-1767 роках, використовувався государинею в якості однієї з резиденцій. У ньому імператриця влаштовувала як офіційні прийоми, так і застілля, ігри і концерти.
Життя палацу можна уявити завдяки предметам із зібрань Московського державного об'єднаного музею-заповідника, Державного історичного музею, Російської національної бібліотеки, Російського державного архіву давніх актів, музею-садиби «Останкіно» і колекції А.Л. Кусакина. На виставці вперше експонуються унікальні креслення палацу.
Шоу «Різдво на Новий рік»
Дата: 20 грудень
Місце: ботанічний сад МГУ «Аптекарський город» (проспект Миру, будинок 26, будова 1)
Вікові обмеження: 0 +
У «Аптекарському городі», в Театрі С.А.Д., 20 грудня покажуть сімейне шоу. У програмі «Різдва на Новий рік» пісні Jingle Bells, Happy New Year, святкові композиції Френка Сінатри у виконанні солістів знаменитого московського оперного дуету Open Opera Project Віталія Макаренка (баритон) і Марії Гріднєвої (сопрано).
Ведучий - Алекс Долль, російсько-швейцарський художник, член Російської академії мистецтв і наймолодший кавалер ордена «За служіння мистецтву». Він розповість про композиціях, які прозвучать в цей вечір, а також представить кілька картин, присвячених Різдву.
«Талановиті артисти з Росії та Швейцарії об'єдналися, щоб достроково порадувати гостей саду казкової культурною програмою, атмосферою дива, ароматами мандаринів, їли і печива, а також всіма улюбленою музикою», - розповів директор «Аптекарського городу» Олексій Ретеюм.
Всіх гостей пригостять імбирним печивом. Дорослим запропонують ще й келих шампанського. Шоу розпочнеться о 20:00. квитки можна купити тут .
Виставка «Порцеляновий космос»
Дата: 15, грудня 2017 - 31 грудень 2018
Час: 10:00
Місце: Меморіальний музей космонавтики (проспект Миру, будинок 111)
Вікові обмеження: 6 +
У Музеї космонавтики відкриється виставка «Порцеляновий космос». Відвідувачі побачать маленькі скульптурки-статуетки, бюсти, вази і сервізи, пов'язані з цією темою. В основі проекту колекції порцеляни Музею космонавтики, Марселя Губайдуллина і Тетяни Геворкян.
Тут також покажуть і дві новорічні ялинки. Одна прикрашена іграшками 1960-х років із зібрання Будинку-музею академіка С.П. Королева і Музею космонавтики. Друга - іграшками 2017 року.
Гості дізнаються, як вітали з Новим роком в 1960-1970-і роки, побачать листівки цього періоду.
Виставка «Неосяжний Рязанов»
Дата: 18 грудень 2017 - 18 грудень 2018
Час: 12:00
Місце: Московський державний виставковий зал «Новий Манеж» (Георгіївський провулок, будинок 3/3)
Вікові обмеження: 6 +
У виставковому залі «Новий Манеж» відкривається мультимедійна виставка «Неосяжний Рязанов», присвячена 90-річчю від дня народження кінорежисера. Відвідувачі побачать інсталяції, особисті речі режисера, а також побувають на віртуальній екскурсії.
Експозиція розміститься в трьох залах. Основний зал познайомить з фільмографією Ельдара Рязанова, середній - з його біографією, малий - з віршами і телевізійними роботами режисера.
Одну частину основного залу займе символічна інсталяція у вигляді кіноплівки, кадри якої розкажуть про різні аспекти творчості Рязанова. В іншій частині залу представлять костюми з фільмів «Карнавальна ніч», «Іронія долі, або З легким паром!», «Гусарська балада», «Службовий роман». Поруч розташуються атракціони, які символізують етапи кіновиробництва. За допомогою інтерактивної інсталяції «кінопавільйони хромакей» гості зможуть опинитися в кадрі одного з фільмів режисера, зробити фото, виконати пісню або записати відеопривітання. А в кіноатракціони «Стережись автомобіля!» Вони побачать «Волгу» і міліцейський мотоцикл «Урал».
В середньому залі відвідувачів чекає «Віртуальна екскурсія», яку проведуть друзі й улюблені актори Ельдара Рязанова Олег Басилашвілі, Світлана Немоляєва, Лія Ахеджакова та Олександр Ширвіндт. Гості дізнаються чимало цікавого про життя майстра: про дитинство в Самарі, надходження в морехідку і навчанні у ВДІКу, про роботу на «Мосфільмі», цензурі і непросту долю деяких з його кінострічок, про захоплення Ельдара Рязанова. Вони побачать письмовий стіл режисера, його колекції годин і декоративних кухонних дощок, шафа із забороненою в Радянському Союзі літературою, картини і малюнки.
У малому залі з'явиться композиція з телефонів різних часів. Знявши трубку дзвонить апарату або набравши певний номер з телефонної книги, можна буде почути, як Ельдар Рязанов читає свої вірші.
Також тут буде працювати розділ, присвячений телевізійному творчості режисера. Відвідувачі подивляться фрагменти «Кінопанорами», документального фільму «Чотири зустрічі з Володимиром Висоцьким», передач з циклу «Паризькі таємниці Ельдара Рязанова». В інсталяції «Кіноклуб" Ельдар "» глядачі побачать, як режисер оголошує артистів на сцені, жартує, сміється, читає вірші. А в зоні «За кадром» будуть зібрані маловідомі факти з життя та творчості майстра.
Крім того, під час роботи виставки в Новому Манежі буде відкритий міні-кінотеатр, де глядачі зможуть подивитися всі фільми кінорежисера.
Виставка «Погоня! Все про "Ну, постривай!" І сучасне мистецтво в бігах »
Дата: 21 листопада 2017 - 18 лютий 2018
Час: 14:00
Місце: Національна галерея на Солянка (вулиця Солянка, будинок 1/2, будова 2)
Вікові обмеження: 0 +
Галерея на Солянка спільно з кіностудією «Союзмультфільм» і Центральним музеєм кіно представляє виставку, приурочену до двох ювілеїв видатних аніматорів: 90-річчя В'ячеслава Котьоночкіна і 95-річчю Светозара Русакова.
Відвідувачів експозиції запрошують згадати про головне анімаційному хіті радянського часу, створеному на кіностудії «Союзмультфільм», - «Ну, постривай!».
У галереї в подробицях розкажуть історію взаємин Зайця і Вовка, а також досліджують тему поспіху і передсвяткової метушні. Експозиція об'єднає раніше ніколи не виставлялися анімаційні раритети, ескізи, розкадровки, предмети з фондів Центрального музею кіно і приватних архівів.
Під час новорічних свят на виставці запланована спеціальна програма воркшопів для всієї родини. Вхід за квитками в галерею.
«Времена года»: концерт оркестру «Віртуози Москви»
Дата: 20 грудень
Час: 19:00
Місце: Великий зал Московської консерваторії (вулиця Велика Нікітська, будинок 13/6)
Вікові обмеження: 6 +
Тема «Времена года» добре відома не тільки в образотворчому мистецтві і літературі, а й в музиці. Концерт оркестру «Віртуози Москви» присвячений трьом знаменитим інтерпретацій цієї теми великими композиторами різних епох. Прозвучать фортепіанні п'єси Петра Чайковського в аранжуванні Олексія Стрельникова для камерного оркестру, скрипкові концерти Антоніо Вівальді та твори Астора П'яццолли.
Солісти - заслужений артист Росії Олексій Лундін, лауреати міжнародних конкурсів Денис Шульгин, Лев Іомдін, Георгій Цай, Євген Стембольскій.
Оркестр гратиме без диригента.
«Времена года» Петра Ілліча Чайковського - своєрідний музичний щоденник композитора. Цей цикл з 12 зворушливих і ліричних картин для фортепіано називають енциклопедією Петербурга і російської садибної життя XIX століття. У неповторних образах відображені і безкраї російські простори, і сільський побут, і міські пейзажі.
Цикл з чотирьох концертів для скрипки з оркестром «Пори року», написаний Антоніо Вівальді, є одним з найпопулярніших музичних творів епохи бароко.
Астора П'яццоллу, який створив свій власний, неповторний стиль, по праву відносять до музичних геніїв XX століття.
Цикл «Пори року в Буенос-Айресі» включає чотири танго, складені ним в 1965-1970 роках. «Моя музика - це просто новий спосіб відчуття мого міста ...» - писав композитор.
Лекція «Кубізм і футуризм: в майбутнє візьмуть не всіх»
Дата: 21 листопада
Час: 19:00
Місце: павільйон «Робітник і колгоспниця» (проспект Миру, будинок 123б)
Вікові обмеження: 0 +
У лекторії павільйону «Робітник і колгоспниця» відбудеться лекція «Кубізм і футуризм: в майбутнє візьмуть не всіх». Її прочитає мистецтвознавець, викладач теорії та історії образотворчого мистецтва Наталія Вострікова.
Слухачі дізнаються, як футуристи і кубофутурісти відображали в роботах наукові відкриття, і обговорять маніфести-роздуми митців.
необхідний попередній реєстрація .
«БеспрінцИпние читання» в Московському планетарії
Дата: 19 грудень
Час: 19:00
Місце: Московський планетарій (вулиця Садова-Кудринская, будинок 5, будівля 1)
Вікові обмеження: 18+
У Московському планетарії відбудеться спеціальна новорічна програма «БеспрінцИпние читання» . На сцену вийдуть письменники Олександр Маленков, Олександр Снєгірьов і Олександр Ципкин.
«БеспрінцИпние читання» - один з найяскравіших і незвичайних театральних проектів, де актори читають зі сцени розповіді сучасних вітчизняних письменників. Він був придуманий письменником Олександром Ципкин. Його друзі, артисти і теле- і радіоведучі, читали розповіді з його книги «Жінки непохитного віку». Легка і невимушена атмосфера, яскраве прочитання і тонка іронія створили дивовижний коктейль з літератури, театру, стендапа, капусника, прийому психотерапевта і вечірки.
У проекті брали участь початківці та імениті актори. Розповіді Ципкіна, Снєгірьова і Маленкова звучали у виконанні Данила Козловського, Костянтина Хабенського, Миколи Фоменко, Андрія Урганта і Світлани Сурганової. В кінці 2016 року відбулися «БеспрінцИпние читання» за участю російських письменників - лауреатів провідних літературних премій Марини Степнової, Наріне Абгарян і Андрія Аствацатурова.