Нічний автобус прокотить від Купчино до Озерков

Смольний не відмовляється від ідеї запустити нічний автобус: як стало відомо «Фонтанці», нещодавно «Пассажіравтотранс» провів тестові випробування одного з варіантів його маршруту. Вийшовши вночі c автостанції на Малій Балканської, автобус проїхав через все Купчино, вийшов на Московський проспект, а звідти через Садову вулицю і Троїцький міст дістався до Озерков, тобто фактично перетнув весь Петербург. Смольний не відмовляється від ідеї запустити нічний автобус: як стало відомо «Фонтанці», нещодавно «Пассажіравтотранс» провів тестові випробування одного з варіантів його маршруту

auto.bigmir.net

Смольний не відмовляється від ідеї запустити нічний автобус: як стало відомо «Фонтанці», нещодавно «Пассажіравтотранс» провів тестові випробування одного з варіантів його маршруту. Вийшовши вночі c автостанції на Малій Балканської, автобус проїхав через все Купчино, вийшов на Московський проспект, а звідти через Садову вулицю і Троїцький міст дістався до Озерков, тобто фактично перетнув весь Петербург.

Про те, що в Петербурзі може з'явитися лінія нічного автобуса, в кінці жовтня 2011 написав в своєму Твіттері голова комітету з транспорту Станіслав Попов . Тоді він зазначив, що на першому етапі, швидше за все, автобус стане курсувати від Пулково до Парнасу, частково дублюючи «синю» гілку метро, ​​а діяти в ньому буде соціальний тариф, який зараз становить 21 рубль. Передбачалося, що перший рейс відбудеться до кінця року, проте це так і не відбулося.

Як стало відомо «Фонтанці», в Смольному як і раніше не відмовляються від своєї ідеї. В кінці січня «Пассажіравтотранс» провів тестові випробування одного з варіантів маршруту, але без пасажирів. Вночі автобус вийшов від автостанції на Малій Балканської вулиці, пройшов повз станцію метро «Купчино», а потім вулицями Ярослава Гашека і Купчинський дістався до Дунайського проспекту. Зрозуміло, що таким чином маршрут складений для того, щоб в майбутньому, якщо він буде прийнятий, розвозити по Фрунзенському району його жителів. Якщо вони, звичайно, ризикують ходити по Купчино вночі.

За Дунайському проспекту автобус проїхав до станції метро «Зоряна», а звідти по вулицях Ленсовета і Тіпанова вибрався на Московський. Тепер його маршрут збігався з тією лінією, яку комітет з транспорту анонсував спочатку: по Московському порожня машина доїхала до Сінний площі та Садової вулиці, по якій дійшла до Троїцького мосту. Переїхавши Неву, нічний автобус пішов на північ через Каменноостровский, Коломяжскій і Богатирський проспекти.

Минувши Светлановская площа, автобус пройшов майже весь проспект Енгельса і закінчив свій шлях у станції метро «Озерки». Знову ж таки, судячи по петляє схемою, передбачається, що користуватися автобусом зможуть жителі Виборзького району, яким вночі може знадобитися доїхати від «Піонерській» до «Питома».

Як розповіли в "Пассажіравтотранс", маршрут тестувався з зупинками. Точне час у дорозі склав 1 годину 45 хвилин. У комітеті з транспорту також сказали, що ця версія маршруту, розроблена в підвідомчому Смольного «Організатора перевезень», не є остаточною: там опрацьовують ще кілька пропозицій.

Як зауважують фахівці, протестований варіант більш вдалий, ніж той, який спочатку анонсувався комітетом, тобто від Пулково до Парнасу. Справа в тому, що від Пулково до розташованої в центрі «Володимирській» вже і так ходять два нічних автобуса. Один маршрут - 39-е - є соціальним і обслуговується «Пассажіравтотранс», інший - К-800 і К-900 - комерційним, на ньому працює компанія ТОВ «АТ-Експрес груп».

Таким чином, в цьому варіанті маршрут зробили максимально розгалуженим і не стали робити його кільце в Пулково, звідки і так ходять нічні автобуси; крім того, тепер він повністю дублює «синю» гілку метро. Правда, як і раніше незрозуміло, наскільки він буде популярний серед городян: наприклад, як скаржаться в «Пассажіравтотранс», пасажиропотік на маршруті 39-е, хоча він і ходить з Пулково, вельми низький. Крім того, неясно, як буде ходити нічний автобус в період розводки мостів: раніше Станіслав Попов говорив, що, можливо, на цей час лінію будуть розділяти на два маршрути.

Андрій Захаров,
"Фонтанка.ру"