Ніщо не обтяжить

Влада не гарантують, що в разі продажу «Ленком» і «Салют» збережуть свій профіль. | Фото Дениса Краснова

Місто вирішило продати кінотеатри «Ленком» і «Салют» з аукціону. Це викликало бурю протестів у діячів культури.

Початкова ціна продажу складає 165174 тис. Рублів. Переможцем аукціону стане той, хто запропонує найбільшу ціну. Як будуть використовуватися кінотеатри після продажу, міській владі все одно: обтяжень угода не має.

Керівництво ТОВ «Кіноцентр« Вологда »вважає, що це серйозний удар по культурному житті міста.

Ціна культури

«Матеріально-технічна, кадрова та культурна база« Ленкома »і« Салюта »створювалася десятиліттями. Фактично це вибір між миттєвою вигодою і культурною спадщиною Вологди. Багато міст, які пішли цим шляхом, тепер шкодують про втрачене », - коментує Тетяна Смирнова, директор ТОВ« Кіноцентр «Вологда».

Своє рішення позбутися від кінотеатрів адміністрація міста пояснює їх збитковістю, а також дефіцитом бюджету на наступний рік: «Доходи від продажу частки в статутному капіталі товариства ТОВ« Кіноцентр «Вологда» дозволять органам місцевого самоврядування міста Вологди забезпечити виконання окремих діючих соціально значущих витратних зобов'язань в рамках прийнятого бюджету міста Вологди », - повідомила прес-служба мерії.

Однак керівництво кіноцентру не погоджується з такою позицією. «Салют» і «Ленком» до відкриття в місті кінозалів в супермаркетах приносили прибуток. Після появи конкурентів доходи значно впали, але підприємство як і раніше тримається на плаву. «Ми не висимо на шиї міста. Нас не можна назвати збитковим підприємством в повному розумінні цього поняття: у нас є гроші на рахунку, ми вчасно сплачуємо податки в бюджет, у нас немає заборгованості по зарплаті. Перевірки контрольно-ревізійного управління проходимо без єдиної претензії », - каже Тетяна Смирнова.

На її думку, місто, оцінюючи роботу кінотеатрів, використовує критерії, неприйнятні по відношенню до установ культури. Наприклад, продуктивність праці. «Ми не промислове підприємство і не виробляємо ніякого товару. Тобто в розрахунок беруться тільки чисто економічні показники, а то, що ми пропагуємо кіномистецтво, це не враховується абсолютно », - дивується Тетяна Іванівна.

З нею готовий посперечатися начальник департаменту майнових відносин Євген Ськородумов: «Обидва кінотеатру про які йде мова, - і« Ленком »і« Салют », - входять в структуру ТОВ« Кіноцентр «Вологда». Це комерційне підприємство, головною метою якого відповідно до статуту є отримання прибутку ».

Чи не опошляти

Комерція або культура - це питання при вирішенні долі «Ленкома» і «Салюта» є ключовим. Адміністрація міста упирає на те, що в Вологді і так вистачає кінозалів. Наше місто значно випереджає середньостатистичні показники по їх кількості на душу населення. Для порівняння: в Росії в містах з мільйонним населенням припадає 4,5 кінозалу на сто тисяч чоловік. У нашому місті 7 кінозалів на сто тисяч чоловік.

«Адміністрація міста не бачить різниці між залом при супермаркеті і стаціонарним кінотеатром», - каже Тетяна Смирнова. Тим часом ця різниця, дійсно, існує. У торгових центрах показують переважно «комерційне кіно» або, як називає його режисер Микита Михалков, «фільми, під які жують попкорн». Там можуть існувати невеликі програми «кіно не для всіх», але тільки в позаурочний час, коли в супермаркеті мало покупців. При бажанні власники можуть і зовсім відмовитися від некомерційних показів. Крім того, в торгових центрах можна проводити кінофестивалі із запрошенням перших величин кінематографа (наприклад, той же «VOICES»).

Євген Ськородумов вважає, що Вологда прекрасно обійдеться без міських кінотеатрів. «Навіть після продажу кінотеатрів« Ленком »і« Салют »у міста залишається можливість пропагувати і показувати« кіно не для всіх »- сучасний кінозал з відмінним обладнанням для проведення заходів з середньою чисельністю глядачів відкрився в центрі культури« Покуття », який, як і «Ленком», знаходиться в самому центрі Вологди », - заявляє Євген Леонідович.

Незрозуміло, де в Вологді будуть проходити кінофестивалі. Кінозірки високого статусу відмовляються виступати в кінозалах при супермаркетах, так як в кіноіндустрії існує цілий рух проти «обмитнення» кіномистецтва.

«У нас в муніципальній власності є спортивно-концертний комплекс« Вологда »на Конєва. Площі там великі і там цілком можлива організація і проведення різних фестивалів і конкурсів. За проектом великий сучасний зал буде відкритий і в Центрі сучасного мистецтва на Конєва », - дає відповідь Євген Ськородумов.

Продали і забули?

Відкритим залишається питання про те, яка доля чекає «Ленком» і «Салют» після продажу. Навряд чи при величезній конкуренції майбутній покупець захоче зберегти профіль будівель. Цілком можливо, що їх переобладнують, наприклад, під торгові центри або офісні приміщення.

Але тут є нюанс: кінотеатри продаються разом з їх обладнанням, до речі, найсучаснішим в місті. Наприклад, «Ленком» оснащений найбільшим в Вологді екраном, має найбільшу кількість місць в залі (на 500 осіб), на відміну від кінозалів в супермаркетах він має витяжну вентиляцію, а не просто систему кондиціонування і т.п. Якщо потенційний покупець не збирається показувати кіно, навіщо йому витрачати гроші на ці непотрібні для нього матеріальні цінності? До того ж «Ленком» спочатку спроектований як кінотеатр. Щоб провести його перепланування, скажімо, під офісну будівлю, потрібні дуже солідні кошти.

«Якщо знайдеться покупець, готовий придбати вказане майно, то він це зробить. Як далі він буде використовувати придбане будівлю і наявну в ньому техніку - це його справа. Згідно із законом ми не можемо здійснювати операцію з обтяженням і вимагати у нового власника використання будівлі за тим же призначенням. Якщо він захоче вести такий бізнес, то це його право. Чи не захоче - теж », - пояснює Євген Ськородумов.

Наталія Михайлова

Що втрачає Вологда після продажу кінотеатрів?

1. Покази для пільговиків. У «Ленкомі» і «Салюте» існують постійні пільгові програми для пенсіонерів, студентів і школярів. Комерційні зали мало зацікавлені в таких систематичних знижки.

2. Кінофестивалі рівня «VOICES». Зірки першої величини відмовляються виступати в кінозалах при супермаркетах, спортивних комплексах і т.д. Це вважається непрестижним і вульгарним.

3. Покази опер, балетів, концертів світового рівня. Вологда не має залу, за своїми технічними характеристиками здатного прийняти оперні спектаклі, повноцінні концерти симфонічного оркестру. «Ленком» заповнював цю прогалину, демонструючи симфонічні концерти і опери в запису або в режимі прямої трансляції. Департамент майнових відносин упирає на те, що подібні концерти можна провести, наприклад, в залі музичного коледжу або філармонії. Однак насправді це не так. Ні філармонія, ні музколледж, незважаючи на те, що в них, дійсно, виступали знамениті музиканти (Валерій Гергієв, Володимир Співаков), все-таки не здатні дати оперні спектаклі або симфонічні концерти такого рівня, як в театрі «Ла-Скала» або «Ковент-Гарден». Так, філармонія не має навіть оркестрової ями, а в музколледже не вистачає артистичних вбиралень на такі великі колективи і т.п.

4. З продажем кіноцентру Вологда втратить частину історії. Наприклад, «Салют» - це найстаріший в місті кінотеатр - в 2010-му році йому виповнилося 100 років.

думки

Глава міста Євген Шулепов:

- Що таке кіноцентр? Це за великим рахунком кінозал. Сьогодні він не несе ніякої муніципальної функції. Там показують те саме, що і, скажімо, в «Мармелад». Якщо у муніципалітету виникне необхідність показати якісь тематичні фільми, думаю, за гроші будь-кінозал покаже. Чи збережеться «Ленком» як кінотеатр? Не знаю, думаю, що це буде визначати покупець. А кінозалів у нас сьогодні досить багато.

Кінознавець Тетяна Канунова, автор книги «Кіно Вологодчіни»:

- До продажу кінотеатрів я ставлюся вкрай негативно. Вологда втратить кінотеатри в самому центрі міста, не кажучи вже про те, що «Салют» - історична будівля, стерти з лиця землі цей кінотеатр значить зневажати власну 100-річну історію. Крім того, «Салют» - це ще й кінотеатр для дітей та молоді, він веде постійну роботу з хлопцями, пропагуючи кіномистецтво, дозволяючи ходити в кіно за пільговими цінами. Кінозали при супермаркетах ніколи не замінять «Ленком»: важко собі уявити артистів і режисерів з ім'ям в торговому центрі. Всі інші кінозали можуть забезпечити місце для тусовки: зробив покупки, випив пива в ресторанному дворику, поспілкувався з друзями, глянув фільмец, але кіномистецтво-то тут при чому?

Режисер В'ячеслав СОРОКІН (Санкт-Петербург):

- З огидою ставлюся до вирішення ваших міської влади. Я не знаю, як пояснити вашим чиновникам, що є речі несумісні: масло і вода, наука і цукеркова фабрика. Так ось, торговий центр і кіномистецтво - це несумісні речі. У магазин люди приходять купувати, а кіно знімають, щоб воно хвилювало, змушувало мислити і переживати. Ми сприймаємо твір мистецтва тільки тоді, коли ми залишаємося з ним наодинці, а в магазині буде верещати в вуха музика, виблискувати вітрини, відволікати закличні крики про розпродажі ... Громадськість повинна встати на захист вологодських кінотеатрів. Жителі міста повинні їх відстояти. Це єдиний вихід. Збережіть їх, будь ласка, інакше згодом будете шкодувати про втрату. Подібне вже відбувалося в інших містах.

Режисер Сніжана Малашина:

- Сумно чути про таке рішення міської влади. Я розумію, що в сьогоднішній ситуації, можливо, це єдиний вихід. Але тоді, може бути, ввести хоча б обтяження угоди, щоб зберегти за кінотеатрами їх профіль? Як режисер я не можу не засмутитися таким станом справ.

Теги: продаж майна , «Ленком» , «Салют»

Необхідно терміново відправити щось в інше місто? Звертайтеся до нас і прочитавши інформацію на сайті centerexpress.ru більш детально, ви відразу побачите, що ми надаємо для вас таку послугу, як швидка Експрес доставка по Росії за дуже розумними цінами. Читайте всі подробиці, пропозиції, відгуки, дізнавайтеся вартість наших послуг на сайті і ми будемо раді вам допомогти!

Продали і забули?
Якщо потенційний покупець не збирається показувати кіно, навіщо йому витрачати гроші на ці непотрібні для нього матеріальні цінності?
Чи збережеться «Ленком» як кінотеатр?
Всі інші кінозали можуть забезпечити місце для тусовки: зробив покупки, випив пива в ресторанному дворику, поспілкувався з друзями, глянув фільмец, але кіномистецтво-то тут при чому?
Але тоді, може бути, ввести хоча б обтяження угоди, щоб зберегти за кінотеатрами їх профіль?