Нове утворення: Московська архітектурна школа

  1. Культурна революція: Нова освіта в Москві
  2. ЄВГЕН АСС РЕКТОР МАРШ, ПРОФЕСОР МАРХИ
  3. Проблема в тому, що за кордоном немає попиту на російських архітекторів, а в Росії на іноземних - є.
  4. НИКИТА ТОКАРЕВ ДИРЕКТОР МАРШ, КУРАТОР НАПРЯМКИ «ПРОФЕСІЙНА ПРАКТИКА»
  5. Ми постараємося виховати думаючих і відповідальних архітекторів.

Московська архітектурна школа, або скорочено МАРШ, відкривається спільно з Британською вищою школою дизайну і London Metropolitan University. Цей вищий навчальний заклад для бакалаврів, де після двох років навчання студенти отримають диплом магістра, сертифікований лондонським університетом.

Набір в МАРШ почнеться в червні, а влітку в парку «Музеон» планується серія дискусій та відкритих лекцій з архітектури та містобудування, які зможуть відвідати всі бажаючі. Викладати в вузі будуть відомі архітектори: Сергій Скуратов, Юрій Григорян, Антон Мосін і Наріне Тютчева. Також лекції читатимуть британські професори і архітектори. Програма МАРШ розбита на кілька блоків: «Проектування», «Теоретичні гуманітарні знання», «Інженерно-технічний курс» і «Професійна практика». Вартість навчання складе приблизно: € 6 000 на рік.

Московська архітектурна школа, або скорочено МАРШ, відкривається спільно з Британською вищою школою дизайну і London Metropolitan University Культурна революція: Нова освіта в Москві

ЄВГЕН АСС
РЕКТОР МАРШ, ПРОФЕСОР МАРХИ

Ідея створення нової архітектурної школи виникла, коли почалася робота в експериментальній майстерні при МАРХИ, це був кінець 80-х років. Були часи перебудови, тоді здавалося, що все легко можна переробити. Згодом ми зрозуміли, що все не так просто змінити, і енергія експерименту затухала. Я не стану засуджувати МАРХИ, тому що я вдячний школі, яка мене виростила. Просто справа в тому, що в Москві катастрофічно не вистачає архітектурних навчальних закладів. У такій великій країні і в такому величезному мегаполісі одного центру архітектурної освіти недостатньо. Сучасна ситуація вимагає більшої різноманітності підходів, експериментів, інноваційних проектів, ніж те, що пропонує МАРХИ.

В кінці 90-х мене запросили викладати в РДГУ. Тоді я спробував організувати при університеті кафедру архітектури, але це виявилося теж непростою історією. Тоді ж став намагатися створити нову архітектурну школу, але довго нічого не виходило. Потім за щасливим збігом обставин ми зустрілися з Британської вищою школою дизайну і з London Metropolitan University. Я довго спостерігав, що відбувається в цьому університеті, і зрозумів, що там працюють видатні викладачі.

Проблема в тому, що за кордоном немає попиту на російських архітекторів, а в Росії на іноземних - є.

Архітектурна ситуація в країні досить складна, але поступово все змінюється. З'явилося набагато більше просунутих замовників, спеціалізованої преси. Просто потрібен якийсь час для того, щоб склалася повноцінна архітектурна ситуація.

Російська архітектура слабо інтегрована в міжнародну. У нас є забобони, що ми повинні сидіти в Росії, а іноземці - у себе. Мені здається, що ми живемо в глобалізованому світі і не повинні боятися, що наші майбутні студенти поїдуть працювати в Європу. Проблема полягає в тому, що за кордоном немає попиту на російських архітекторів, а в Росії на іноземних - є. Для інтеграції потрібні і час, і усвідомлені зусилля. Необхідно участь в міжнародних виставках, конференціях, воркшопах, слід розширювати форми взаємодії з міжнародним архітектурним співтовариством. Наш проект - одна з можливостей такої інтеграції.

Наш проект - одна з можливостей такої інтеграції

НИКИТА ТОКАРЕВ
ДИРЕКТОР МАРШ, КУРАТОР НАПРЯМКИ «ПРОФЕСІЙНА ПРАКТИКА»

Одна з наших головних цілей - інтеграція російського архітектурної освіти і архітектури в цілому в європейський контекст. Тому ми співпрацюємо з London Metropolitan University, який входить в число кращих архітектурних вузів Великобританії. Важливо і взаємодія з Британської школою, тому що там особлива творча атмосфера, енергія взаємодії різних художніх практик. Наші майбутні студенти відразу потраплять в контекст сучасної візуальної культури.

У нас буде і серйозна гуманітарна підготовка. На мій погляд, недолік гуманітарних знань негативно впливає на роботу всіх наших архітекторів, навіть найуспішніших. Часто вони не можуть захистити свій проект. Аргументація проекту не повинна лежати тільки в технічній або художній області, не повинна грунтуватися тільки на тому, що архітектор «так бачить». Гуманітарна підготовка дає широкий кругозір і можливість інтеграції архітектури в соціальний і культурний контекст. У Росії цього не відбувається, багато хто дорікає архітекторів в тому, що ті не ставляться дбайливо до історичної спадщини, до екології і т. Д. Це теж питання гуманітарної складової архітектурної професії.

Ми постараємося виховати думаючих і відповідальних архітекторів.

Основна тема курсу «Професійна практика», який я займаюся, - відповідальність архітектора перед замовником, колегами, перед користувачем будівлі і суспільством в цілому. Ми постараємося виховати думаючих і відповідальних архітекторів.

З кінця травня ми розгортаємо відкриту для публіки програму: лекції, воркшопи, круглі столи - у парку «Музеон», в павільйоні «Школа». У співпраці з Московською урбаністичної лабораторією, яка розробляє альтернативний план «Великий Москви», буде кілька воркшопів і лекцій. Також плануємо видавати книги з архітектури: Юхані Палласмаа, Петер Цумтор, Ален де Боттон. На російський переведено дуже мало важливих текстів по архітектурної теорії XX століття.

На обкладинці: проект павільйону в парку «Музеон»