Стімпанк-автомобіль.Фото з вконтакте.
У той час як розробки світових вчених не перестають дивувати сучасне суспільство, і в Україні є чимало креативників, які замахнулися на створення унікальних винаходів, причому часто без великого капіталу і спецобладнання. Ті, що говорять роботи, принтер, який перетворює картинки в об'ємні фігури, ролики з аеродвігателем і навіть дирижабль - ці та багато інших розробки наших кулібіних підкорюють як Україна, так і за кордон. Крім всяких штук для розваг, винахідники майструють речі, які можуть врятувати життя. Наприклад, школяр з Одеси придумав прилад, завдяки якому можна мінімізувати втрати бійців. А в Харкові створили роботизовану руку, яка допоможе людині з обмеженими можливостями.
ЛІСОВА ЗАПРАВКА: дрова замість бензину
Донеччанин Сергій Лагунов кинув виклик нафтової промисловості і фактично поставив на потік виробництво автомобілів, що працюють на дровах. Справедливості заради варто відзначити, що автомобіль не створюється з нуля, а кардинально переробляється. За словами Сергія, ідея відмовитися від бензину прийшла три роки тому, і з тих пір йому вдалося досягти значного прогресу. "У нашій країні, мабуть, я єдиний хто займається цим питанням так глибоко. При цьому я готовий переробити машину будь-якого виробника", - зазначає винахідник.
Сергій каже, що іноді до нього звертаються і власники дорогих іномарок, однак масово господарі люксових авто не поспішають відмовлятися від бензину. А ось власники вітчизняних "ластівок" цікавляться переробкою авто активно. "Останнім часом у мене дуже багато відряджень. Доводиться відмовлятися від сотень замовлень. Все, що я можу зараз запропонувати багатьом водіям, - це в електронному вигляді матеріали з рекомендаціями, як переробити авто самому. Покрокові відео, креслення. Я вже навіть не вважаю , скільки таких матеріалів розіслав, напевно сотні ", - ділиться Сергій.
За словами винахідника, на паливо годяться будь-які дрова - не тільки покупні, а й ті, які можна назбирати в лісі. "Два кілограми дров - еквівалент літра бензину, - розповідає винахідник. - А якщо машину заправляти деревним вугіллям, то кілограм вугілля відповідає літру бензину".
Переобладнання машини обходиться в $ 1000. Але що найголовніше, за словами винахідника, після модернізації авто водій не відчуває різниці. "Навіть самі звичайні" Жигулі "цілком розганяються до нормальних трасових швидкостей!" - запевняє Сергій.
Ноу-хау. Автомобіль на дровах нічим не гірше бензинового аналога.
ЗАЛІЗНІ ЛЮДИ: з бесідою і напоями
У Харкові є жителі з заліза, які вміють говорити і вітатися за руку, прямо як люди! "Народжуються" вони в місцевому центрі робототехніки, викладачі та студенти якого присвячують створенню роботів весь вільний час. Першим дітищем кулібіних, яке вразило городян, став двометровий робот Джівко. Людиноподібний, з мікрофоном, відеокамерою і приймачем інфрачервоного випромінювання, який допомагає визначати перешкоди, відповідав на питання і фотографувався з бажаючими. Пізніше хлопці створили Йошу, який забавно рухає підборіддям під час розмови і навіть розносить напої, немов бармен. Секрет самостійності "залізних харків'ян" - інтернет-з'єднання, за яким роботам і дають команди.
Також харківські розробники допомагають людям з обмеженими можливостями. Так, для жителя Вінницької області, який страждає на міопатію, хлопці створили роботизовану руку. "Поки ми тестуємо її на Йоше. Хочемо ще попрацювати над точністю рухів і доопрацювати зовнішній вигляд", - говорить один з розробників, Олексій Резниченко.
Йоша. Вміє говорити, розносити напої і вітатися за руку.
Джівко. "Позував" для фото з перехожими.
ШКОЛЯР СТВОРИВ НАВІГАТОР ДЛЯ НЕЗРЯЧИХ і проектують ДЛЯ МІНОБОРОНИ
16-річний одесит Борис Чубин - наймолодший з наших винахідників. Школяр прославився, створивши навігатор для незрячих і слабозорих людей, який представляє собою наручний годинник з голосовим управлінням. Борі тоді було 13 років, він навчався в 9-му класі. Хлопця називали генієм і пророкували йому долю мільйонера ...
Як розповів "Сегодня" винахідник, на створення навігатора його надихнув перехожий на вулиці: старий сказав, що сліпих постійно підстерігає небезпека. З тих пір Боря постійно думав про те, як допомогти таким людям, навіть пробував ходити з зав'язаними очима, щоб зрозуміти психологію незрячої людини. "Мій навігатор - це годинник з вбудованим комп'ютером і голосовим управлінням. Він виконує стандартні команди: включення, виключення, складання маршруту. Може викликати екстрені служби, якщо людині раптом стало погано, і налаштований на роботу з людьми, у яких є дефекти мови", - розповідає Борис. Зараз винахід одесита знаходиться на розгляді в Лондоні. "Якщо мої колеги затвердять прилад, ми налагодимо виробництво і будемо поставляти його в Українське товариство сліпих та інші подібні організації, які скористаються навігаторами на свій розсуд. Проблема в тому, що це соціальний проект, а інвестори шукають вигоду", - зізнається юний винахідник.
Інший проект Бориса Чубіна - прилад, покликаний мінімізувати втрати української армії. Зараз концепцію винаходи вивчає Міністерство оборони. За словами Бориса, така ідея з'явилася після того, як він побачив фільм "Батальйон" Азов "і дізнався, що противник використовує кулі з напалмом." Хотів допомогти нашим бійцям. Цей прилад буде визначати дислокацію кожного солдата. Якщо хтось отримає поранення, прилад спише біометричні показання і передасть в Генштаб для висунення мобільного швидкої допомоги. Сигнал буде передаватися по спецканали зв'язку так, щоб інша сторона визначити розташування солдата не могла ", - розповів винахідник.
Борис Чубин. Одеський школяр співпрацює з Міноборони.
Навігатор. Годинник-комп'ютер для незрячих з голосовим управлінням.
ПРИНТЕР: для воску і шоколаду
Харків'янин Микола Христенко зібрав на дому 3D-принтер приблизно за $ 500 - в шість разів дешевше, ніж існуючі аналоги. Викладач комп'ютерно-технологічного коледжу розповів "Сегодня", що за допомогою його Можна надрукувати об'ємні фігурки з пластику висотою до 20 см. Під час роботи екструдер плавить матеріал і переміщається по потрібній траєкторії, залишаючи шар за шаром тонкі смужки розплавленого пластику, який тут же застигає і формує фігуру, описує процес роботи принтера Микола. Зараз хлопець продовжує допрацьовувати свій пристрій, змінивши, наприклад, проводку на таку ж, як в літаках. А в майбутньому викладач-новатор планує друкувати на принтері не тільки пластикові фігурки, а й предмети з шоколаду і воску.
Ще один винахід, який Микола придумав разом з товаришами по цеху, - сонячний концентратор. "Це головний компонент для сонячних енергостанцій, який дозволяє нагрівати, скажімо, воду, за рахунок енергії сонця", - пояснює Микола. За його словами, конструкція являє собою дзеркало, яке концентрує сонячні промені на теплоприемник. Зараз команда винахідників працює над тим, щоб розробку можна було використовувати для обігріву більших об'єктів, таких як басейн або навіть цілий будинок.
3D-принтер. Микола застосував технології літакобудування.
АЕРОРОЛІКІ І NEW-ДИРИЖАБЛЬ
Дніпропетровський юрист і підприємець Віктор Костенко придумав аеролижі, аероролікі, серф з мотором і дирижабль, який використовує енергію сонячного тепла. Друзі та рідні захоплення чоловіки сприймають з ентузіазмом. За словами Віктора, у вихідні вони часто збираються разом: влітку - політати на параплані, взимку - поганяти по льоду Бердянської затоки.
"На роликах з аеродвігателем у нас ще ніхто не їздив. Думаю, це буде перспективно і цікаво для молоді", - говорить Костенко. Винахід юриста для лиж та роликів працює досить просто: є спеціальний рюкзак, в якому знаходиться двигун вагою 5 кг. Він дозволить розігнатися до 30 км / ч. А на буєрі можна кататися по льоду. Парус від дошки для серфінгу і спеціальна конструкція вагою 30 кг дозволить розігнатися по замерзлому водойми до 140 км / ч. Свій винахід Костенко відчував на замерзлому лимані.
Ролики. З двигуном.
На думку про створення "сонячного" дирижабля Костенко наштовхнули китайські ліхтарики. "Ми склеїли мішок з поліетилену і запустили його. Потім прийшла ідея надати йому певну форму і замість вогню використовувати енергію сонця. Вибрали чорний матеріал, який притягує тепло, правда, виявилося, що конструкція повинна бути великою - не менше 2,5 метра діаметром і 10 метрів в довжину, інакше вона просто не підніметься, - каже винахідник. - Ми вентилятором нагнітаємо всередину повітря, зав'язуємо горловину і через 3-5 хвилин дирижабль піднімається в небо. Ми його прив'язуємо і запускаємо в небо, як повітряного змія ".
Винахідник каже, що його давно манило почуття вільного польоту. Недарма чоловік очолює клуб парапланеризму в рідному Бердянську. Аеронавти, люди, що літають на повітряних кулях, і надихнули чоловіка на створення дирижабля. Для початку він сам спробував політати на кулі, і це нагадало чоловікові прогулянку на яхті у відкритому морі. "Дирижабль - значить керований. На відміну від повітряної кулі, що летить за вітром, дирижабль, завдяки витягнутому корпусу, має можливість летіти в будь-якому напрямку, - каже винахідник. - Перші моделі на початку ХХ століття були недостатньо досконалі, часто терпіли аварії . Можна сказати, що поява дирижабля було дещо передчасним. У ті роки не було відповідних матеріалів, не було сучасних технологій, навіть не вміли толком прогнозувати погодні умови. А це, в свою чергу, забезпечує безпеку всього польоту ".
Дирижабль. Повітря всередині нагрівається за рахунок сонячного тепла.
Костенко каже, що йому довелося зробити десятки пробних виробів, перш ніж дирижабль піднявся в небо. Застосування такого винаходу чоловік бачить, наприклад, в рекламі. На святах, фестивалях та інших заходах з висоти пташиного польоту можна скидати рекламні флаєри. Це дешевше, ніж звичайний повітряна куля, адже для того, щоб підняти в небо дирижабль Костенко, не потрібен дорогий гелій. Завдяки темної плівці в якості оболонки повітря всередині нагрівається за рахунок сонячного тепла.
Буєр. Винахідник з друзями любить поганяти по льоду затоки.
"КОЛОБОК": захистить від злому
Дніпропетровські розробники Макс Метц і Микола Богун придумали розумний гаджет для дому, який перетворює житло в керовану систему. Винахід під назвою Branto являє собою невеликий блискучий куля з вбудованою кругової камерою. Під анодованим алюмінієвим покриттям "колобка" ховаються динаміки, сенсори руху і функції нічного бачення. До пристрою можна підключатися через Wi-Fi, Bluetooth або інфрачервоний порт.
"Домашній сторож" може обчислити непрошених гостей і сповістити господаря. Техношара також допоможе заощадити електрику: кілька натискань на смартфоні включить або вимкне кондиціонер, освітлення або телевізор. Також віддалено можна простежити за дітьми.
"Розумний будинок" можна влаштувати не тільки в дорогій квартирі, яка забита найсучаснішою технікою, - кажуть винахідники. - Будинок, в якому комп'ютер допомагає вимикати світло, нагадує про годування рибок або стежить за безпекою, сьогодні доступний для всіх, у кого є смартфон і інтернет ". За словами розробників, для того щоб налаштувати гаджет, потрібно завантажити відповідну програму на смартфон і ввести в прилад облікові дані Wi-Fi.
Чудо-куля. Нагадає про годування рибок і вимкне світло.
ЕКОНОМНА ЛАМПОЧКИ
43-річний підприємець з Луцька Сергій Іванов винайшов світлодіодну лампу, яка вдвічі економніше за імпортні аналоги. За словами автора винаходу, ні для кого не секрет, що світлодіоди замінюють звичайні лампи розжарювання, споживаючи енергії в 10 разів менше і в 50 разів довше працюючи. При цьому вони не вимагають утилізації, як економні ртутні лампи, оскільки не містять шкідливих речовин. Розробка Іванова, на яку пішов не один рік, унікальна і тим, що їй не потрібно класичне харчування і охолодження, при цьому вона не виділяє конденсат. Сергій впевнений, що якби всі українці перейшли на такі лампи, заощаджений електрику можна було б перевести на системи опалення і не витрачатися на дорогий газ. Новинку винахідник запатентував і готовий віддати в масове виробництво.
Удвічі економніше аналогів.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
джерело: сьогодні