Новий формат ЕНТ

З 2017 року, випускники будуть здавати: іспити в школах (для отримання атестата про повну загальну середню освіту та отримання "Алтин белгі") ЕНТ, який буде виконувати функції іспиту для вступу до ВНЗ і системи розподілу державних грантів.

Дана зміна було викликано тим, що учні, вчителі, батьки сприймали ЕНТ тільки як вступний іспит до ВНЗ. Кількість учасників ніколи не було стовідсотковим. Щорічно частка які беруть участі в ЕНТ досягає майже 30 відсотків. Це означає, що за підсумками ЕНТ не можна робити висновки про якість середньої освіти в Казахстані.

Підсумкова атестація в школах буде проводитися з предметів: Підсумкова атестація в школах буде проводитися з предметів:

  1. Рідна мова і література (письмово у формі есе);
  2. Казахська мова в школах з російською, узбецьким, уйгурским і таджицьким мовами навчання. Російська мова в школах з казахською мовою навчання (тестування);
  3. Історія Казахстану (усний іспит);
  4. Алгебра і початки аналізу (письмово);
  5. Предмет за вибором (фізика, хімія, біологія, географія, геометрія, всесвітня історія, література, інформатика, іноземна мова (англійська, французька, німецька) в формі тестування.

Оцінювання письмових та усних іспитів, а також листи відповідей тестування будуть перевірятися в школі екзаменаційною комісією по предмету на підставі наданих їм кодів правильних відповідей Оцінювання письмових та усних іспитів, а також листи відповідей тестування будуть перевірятися в школі екзаменаційною комісією по предмету на підставі наданих їм кодів правильних відповідей. Всі випускні іспити пройдуть на базі школи за місцем їх навчання. Терміни підсумкової атестації будуть встановлюватися наказом Міністерства «Про завершення 2016-2017 навчального року» (до 30 квітня 2017 року). Орієнтовно з 29 травня по 9 червня 2017 року. І до 15 червня 2017 року проведено випускні вечори. Всі матеріали підсумкової атестації складаються і доставляються Національним центром тестування до управлінь освіти, управліннями освіти до шкіл.

Новий формат ЕНТ буде складатися з 2-х блоків, що включає в себе 3 обов'язкових предмета по 20 завдань:

- математична грамотність;
- грамотність читання (перевірка вміння узагальнювати, зіставляти, порівнювати і т. Д.);
- історія Казахстану;
- і 2х профільних предметів по 30 завдань (математика + фізика, математика + географія, історія + географія, біологія + хімія, біологія + географія, іноземна мова + історія, мова навчання і література (каз. Або рос. Мовою) + історія, географія + іноземну мову, хімія + фізика, історія + Людина. Суспільство. Право, творчий іспит).

Завдання по грамотності читання направлено на перевірку наступних умінь: умінь узагальнювати, зіставляти, порівнювати і т.д. Завдання на перевірку грамотності читання вводяться на ЕНТ, тому що під час навчання у вузі абітурієнту необхідно працювати з різними джерелами, аналізувати ці джерела, зіставляти інформацію з цих джерел і робити висновки. Ці навички випускнику знадобляться в подальшому навчанні у вузі.

Профільні предмети будуть складатися з 20 питань з вибором однієї правильної відповіді з п'яти запропонованих і 10 завдань з вибором кількох правильних відповідей з безлічі запропонованих. Кілька варіантів відповідей в тестуванні профільних предметів дають перевірити наскільки добре абітурієнти знають конкретну тему. Також тестування з кількома варіантами відповідями перешкоджає "заучування" і вгадування відповідей.

Разом 120 питань. Час проведення тестування складе 3 години 30 хвилин. Прохідний бал в 50 залишається без змін. Максимальна кількість балів складе 140 (за рахунок декількох правильних відповідей в завданнях з профільних предметів). Прийом заяв на участь в тестуванні буде здійснюватися з 10 березня по 10 травня. Терміни проведення ЕНТ будуть з 20-го червня по 1 липня. Залишається можливість перездачі на платній основі ЕНТ в серпні 2017 року і в січні 2018 року. Зразки завдань з усіх предметів ЕНТ в грудні будуть викладені на сайті НЦТ (Національний центр тестування) і МОН РК.

Володарі "Алтин белгі", переможці і призери республіканських, міжнародних олімпіад із загальноосвітніх предметів і наукових проектів здають ЕНТ на загальних підставах, при цьому якщо їх їх результати будуть рівними з тими хто не володіє перерахованими вище нагородами, будуть переважати в отриманні грантів. Переможцям і призерам 5 міжнародних олімпіад із загальноосвітніх предметів будуть виділені спеціальні гранти.

Для випускників нібито, які вступають до ВНЗ

Для випускників нібито, які вступають до ВНЗ також були внесені зміни в комплексному тестуванні абітурієнтів (КТА). Якщо раніше студенти коледжів здавали тестування на базі шкільних знань, то тепер новий формат КТА враховує знання, які були отримані в коледжах. Комплексне тестування абітурієнт буде складатися з 60 питань, з них 20 по загальнопрофільної дисципліни (завдання спрямовані на перевірку академічних знань з базової дисципліни) і 40 з профілюючих (завдання на перевірку поглиблених академічних знань, а також практичних умінь і навичок). Відтепер ми маємо 60 завдань і час тестування 100 хвилин.

Загальнопрофільна дисципліна - загальна дисципліна для групи спеціальностей Загальнопрофільна дисципліна - загальна дисципліна для групи спеціальностей. Наприклад, для всіх педагогічних спеціальностей загальнопрофільної дисципліною вважається «Основи педагогіки та психології», для юридичних спеціальностей - «Основи держави і права», для сільськогосподарських спеціальностей і ветеринарії - «Біологія» і т.д.

Профілююча дисципліна - дисципліна, характерна для обраної спеціальності. Наприклад, у майбутніх вчителів математики профільна дисципліна «Математика», у працівників правоохоронних органів - «Кримінальне право», у ветеринарів - «Анатомія і фізіологія тварин» і т.д.

джерело: edu.gov.kz