Новини Руспрес - В'ячеслав Володін читав студентам МДУ незв'язні шматки з Вікіпедії

Чиновники-викладачі як морські свинки - і не чиновники, і не викладачі

У якийсь момент впливові чиновники і партійці взяли за моду працювати в вузах. У деяких тяга до викладання не пропала досі. В'ячеслав Володін деякий час керував кафедрою держбудівництва на факультеті державного управління МДУ, яку розформували практично відразу після його відходу. Олексій Кудрін став читати лекції в СПбГУП і у Вищій школі економіки. Юрій Лужков отримав посаду декана факультету управління великими містами в муме, а Володимир Бурматов - завкафедрою політології в РЕУ ім. Плеханова. Slon розпитав студентів і випускників цих вузів про те, якими знаннями з ними поділилися зірки російської політики.
В кінці лютого 2009 року секретар президії генеральної ради «Єдиної Росії» очолив кафедру держбудівництва на факультеті державного управління МДУ. Ця кафедра з'явилася на факультеті одночасно з кандидатурою її керівника. [...]

[ "Комерсант", 26.02.2009, "Єдину Росію" взяли в МГУ з другої спроби " : Втім, пан Садовничий запевнив "Комерсант" в тому, що в університеті щорічно відкривається до десяти нових кафедр. "Студенти факультету хочуть спеціалізації, а пан Володін представив велику навчальну програму. Наприклад, запропонував практику студентів в регіональних органах влади. Точно пам'ятаю про Калузьку і Тульську області", - розповів він. [...]
В'ячеслав Володін заявив "Комерсант", що читає лекції в МГУ з жовтня. "Науково-педагогічною діяльністю я займаюся з 1984 року і не перериваю досі", - повідомив він, зазначивши, що "законом дозволено поєднувати викладання зі статусом депутата". Пан Володін підкреслив, що в різних вузах викладав одну і ту ж дисципліну - систему державного управління, - підготував дев'ять аспірантів, одного докторанта. "Мені цікаво займатися цією дисципліною, тому що питання, які вона описує, змінюються разом із самою системою управління", - заявив депутат. - Врізка К.ру]

Хоча це і факт, слід взяти до уваги і те, що кафедра, створена з приходом Володіна, закрилася точно з його відходом. Декан факультету Олексій Сурін пояснював призначення партійця тим, що його студенти вже доросли до роботи в вищих ешелонах державної влади і «логічно мати для цього якийсь вихід наверх».
Багато студентів, з якими Slon поговорив про Володін, посилаючись на «специфічний політичний мікроклімат факультету», постійно нагадували, що не хочуть, щоб їх ім'я з'явилося в пресі. Однак охоче розповідали, що депутат «працював разом з прославилася навесні 2010 року випускницею нашого факультету, дочкою декана». З'ясувалося, що Володін дійсно вів семінари разом з Поліною Суріної, спійманої на передачу їй хабара розміром 35 тисяч євро . Деякі випускники також уточнювали, що саме вона завжди підміняла його, якщо він не приходив на пари, що бувало регулярно. Представник В'ячеслава Володіна під час скандалу, що розгорівся це заперечував.
Анастасія Панкова:
"Дійсно, Володін вів у нас лекції, але це був дуже короткий курс, і часто Володіна замінювали інші викладачі з нашого факультету. Ті ж лекції, які він вів сам, нам було дуже легко записувати, а точніше, переписувати, так як читав він нам їх з «Вікіпедії» на своєму Айпад. Ось і все, що я можу сказати про його лекціях. Ну ні про що абсолютно викладач. Він нас відвідав щось всього рази три-чотири, запізнювався, йшов раніше ... А вас цікавлять тільки наші політики в ролі викладачів? Ось якщо порівнювати, то у нас читав лекції посол Бе ьгіі в Росії, про Європейський союз. Ось у нього круті лекції були. А про що був курс Володіна, я навіть не пам'ятаю. Про те, що його завжди підміняла Поліна Суріна, ви вже знаєте. "
Тамара Ходова:
"Володін викладав нам на 4-му курсі. Я точно не можу пригадати, як називався його предмет, по-моєму,« державне будівництво ». Та це й не настільки важливо, тому що в загальному-то все, що він нам« викладав », не мало ніякої конкретики і в основній своїй масі зводилося до зачитуванні незв'язних шматків з« Вікіпедії ». Не обходилося без таких перлів, як« судова влада в Росії належить судам ». Теорія для Володіна була не настільки важлива, більшу частину лекції він приділяв міркувань про вищу мету чиновника, а також всяким точковим питань типу «скол ько всього перших заступників керівника адміністрації президента і як їх звуть ». Коли питання залишалося без відповіді, він загадково посміхався і картав нас за незнання, так як все це було дуже важливо." [...]

Володимир Бурматов

Перший заступник голови Комітету з освіти, який прославився в 2010 році історією з гасінням пожеж під Рязанню , Володимир Бурматов викладає на кафедрі політології та соціальних комунікацій в Російському економічному університеті імені Плеханова з 1 вересня 2010 року. на сайті сказано, що він є кандидатом політичних наук, але підтвердити це Slon ніде не вдалося. Студенти Бурматова, з якими вдалося поспілкуватися, виявилися вкрай мовчазними. Тобто ні негативних, ні позитивних відгуків домогтися не вдалося. Тільки один співрозмовник невдоволено обмовився: «Володимир Володимирович дуже любить вчити, слава богу, йому це рідко вдається». Правда, далі розгортати свою думку він не побажав.

Перший заступник голови Комітету з освіти, який прославився в 2010 році   історією з гасінням пожеж під Рязанню   , Володимир Бурматов викладає на кафедрі політології та соціальних комунікацій в Російському економічному університеті імені Плеханова з 1 вересня 2010 року

Володимир Бурматов

[ "Коммерсант FM", 20.12.2011, "Тепер здається, що вся інтрига і замислювалася заради Дегтярьова" : Фракція "Єдина Росія" в новій Держдумі на своєму першому засіданні відхилила кандидатуру депутата Володимира Бурматова, якого генрада партії "Єдина Росія" пропонував призначити головою думського комітету за освітою.Спецкор ВД "Коммерсант '" Олег Кашин вважає, що Бурматова спеціально висунули, щоб потім всіх порадувати, засунувши його назад.


Депутат Дегтярьов - зовсім знаменитість, але якщо він очолить комітет Держдуми з освіти, то все, звичайно, полегшено зітхнуть, тому що до сих пір передбачалося, що головою комітету стане Володимир Бурматов. Володимир Бурматов - це як раз знаменитість, і його титул завідувача кафедрою Плеханівській академії нічого не пояснює, тому що знаменитий Бурматов не цим, а своєю активністю в блогах. До минулого року в "Молодій гвардії" Єдиної Росії "він відповідав за пропаганду в блогах, виступав під безліччю різних імен, полемізував сам з собою, виходив в топ рейтингів блогосфери за допомогою ботів - фальшивих блогів, які сам же і вів.


Власне, саме в ті часи з'явилася популярна блогерського приповідка, що відправляє Бурматова за відомим нецензурному адресою.- Врізка К.ру]
[ piligrim67, 19.12.2011, "Про Бурматова обіцяв написати" : Про його подвиги в рязанських лісах і накрутку блогу і так написано достатньо.Він є едінствнний людина нагороджений в інтернеті почесним званням Бінхам (Бурматов йди на х "й). Я Вам краще розповім історію з його молодості. Так би мовити витоки бурматовщіни. Надіслав мені цю історію добра людина півтора роки тому.


Працював колись в одній челябінської газеті Бурматов. Володимир Іванович. Літній бородатий представницький дядечко. І попросив якось подивитися матеріали сина свого - теж Володимира.
Ну нічого так матеріали, підійшли. Друкували їх, картинки ставили, грошики платили.


Одного разу прийшов лист електронкою. Я, - писав хтось Олександр Торопов, - редактор кількох ЗМІ Єкатеринбурга і Уралу. Читаю вашу газету, дуже подобається. Особливо матеріали "Червоної бурди" і Бурматова-мл.
Похвалив, в загальному.


Директор якось підбадьорилася відразу: вона якийсь чоловік помітив - сам Торопов, редактор кількох ЗМІ. А народ в тій челябінської газеті хитрий був, недовірливий. Пішли дивитися, чим знаменитий Торопов - ні чорта не знайшли. Полізли дивитися IP - челябінський, з ЧГАКІ відправлено, з того ж адреси, що приходили матеріали від нашого героя (він там тоді значився, в ЧГАКІ). Чи не заспокоїлися - полізли в властивості документа. Виявилося, що писано воно було з тієї ж аудиторії, що матеріали майбутнього героя всієї інтернету.
Ось такі дрібні накрутки були спочатку ...


А Торопова з тих пір стали підписувати деякі редакційні матеріали. То один візьме, то інший. Такий собі колективний псевдонім - не пропадати ж добру.
Газета "Міський диліжанс" називалася.
Давненько це було. Років 6-7 тому. - Врізка К.ру]

Софія Шайдуллін


А вас цікавлять тільки наші політики в ролі викладачів?