26 листопада, Мінськ / Кор. БЕЛТА /. Спецпредставник ОБСЄ в тристоронньої контактній групі з врегулювання на Донбасі Мартін Сайдік і голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан заявили про стурбованість ситуацією в Азовському морі і закликали сторони проявляти стриманість, повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу ОБСЄ.
«Говорячи про недавнє розвитку ситуації, яка призвела до посилення напруги між Україною і РФ, Сайдік і Апакан закликали сторони проявляти стриманість і утриматися від погіршення ситуації», - йдеться в повідомленні.
Сайдік і Апакан заявили, що розбіжності необхідно врегулювати політичними і дипломатичними методами.
Загострення ситуації в Керченській протоці було порушено сьогодні на засіданні Постійної ради ОБСЄ. Цій же темі присвячено екстрене засідання Ради Безпеки ООН.
За інформацією прес-центру командування Військово-морських сил України, 25 листопада кораблі ВМС ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» і рейдового буксира «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря . «Про намір здійснити перехід було заздалегідь заявлено відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства. Однак всупереч Конвенції ООН з морського права і Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки прикордонні кораблі РФ - прикордонні катери типу «Соболь», ПСКР «Дон», катери типу «Мангуст», МПК «Суздалец» - здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України », - заявили в прес-центрі. Військово-морські сили України також повідомили, що щонайменше шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. За інформацією прес-служби Міністерства оборони України, з'єднання і частини Збройних сил України приведені в стан бойової готовності. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов через ситуацію в Керченській протоці озвучив підтриману президентом України ініціативу про введення в країні воєнного стану. Тепер її у вигляді законопроекту розглядає Верховна рада.
Як повідомив ТАСС з посиланням на дані ФСБ Росії, які порушили вранці 25 листопада російський кордон кораблі ВМС України «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу» ввечері здійснили чергову спробу незаконних дій в межах територіального моря РФ. На вимоги, що їх супроводжували кораблів і катерів прикордонної ФСБ і Чорноморського флоту про негайне зупинення українські судна не реагували і здійснювали небезпечне маневрування. Щоб зупинити українські кораблі, було застосовано зброю. За фактом порушення держкордону порушено кримінальну справу. Після того як кораблі пішли до Керченської протоки, прохід через нього для цивільних суден був закритий . Пізніше Керч-Єнікальський канал в Керченській протоці був відкритий для руху цивільних судів.
джерело: БЕЛТА
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.