Вінсент Ван Гог став улюбленим художником користувачів Google Art Project. Його картини не тільки проглядаються частіше за інших, але і заносяться в віртуальні «приватні галереї»
«Зоряна ніч» Ван Гога на сайті Арт-проекту Google.
З моменту запуску арт-проекту Google минуло трохи більше двох років. У Всесвітній день мистецтва, який відзначається 15 квітня, компанія представила перший звіт про роботу Google Art Project.
Нагадаємо, проект цифрових галерей Google дозволяє знайомитися з творами мистецтв, що зберігаються в музеях усього світу, просто підключившись до Інтернету. Проект стартував в лютому 2011 року, а в квітні 2012 року провів масштабне оновлення. На початковому етапі в проекті брали участь 17 музеїв з 9 країн. Потім число партнерів віртуальної виставки зросла до 150 музеїв і різних організацій з 40 країн світу. Згідно з останніми даними, на сьогоднішній день у Google є вже 200 музеїв-партнерів в 43 країнах, включаючи російські ГМИИ імені Пушкіна і Російський музей. На платформі Art Project представлено понад 40 тисяч картин.
Цей масштабний арт-проект став «творчим продовженням» Google Street View, який дозволяє здійснювати віртуальні прогулянки по містах світу. Для створення «ефекту присутності» по вулицях і площах роз'їжджають автомобілі, обладнані спеціальною фототехнікою з кутом огляду в 360 градусів, що дозволяє робити панорамні знімки. В рамках арт-проекту, панорамна зйомка проводиться безпосередньо в музеях.
Найпопулярнішим твором мистецтва з усіх, представлених в цифровій галереї, на даний момент є картина Ван Гога «Зоряна ніч». За останні шість місяців користувачі переглядали її найчастіше, причому, часто приділяли картині багато часу, вивчаючи найдрібніші деталі за допомогою максимального наближення.
«Зоряну ніч» частіше за інших додають і в віртуальні «приватні галереї» - власні зібрання вибраних шедеврів, які зберігаються «в хмарі». Іншими найпопулярнішими творами по частоті додавань в приватні галереї стали картини: «Народження Венери» Боттічеллі, автопортрет Рембрандта «Рембрандт, який малює біля вікна», Мане - «В консерваторії», «Жнива» Брейгеля-старшого, «Посли» Гольбейна-мл. і «Острів мертвих» Бекліна. Крім цього, до списку увійшли ще три картини Ван Гога «Спальня в Арлі», «Соняшники» і «Вид на Арль з ірисами».
Представники Google визнають, що цифрові копії не можуть зрівнятися з справжніми картинами в реальних музеях, але для деяких користувачів це єдина можливість познайомитися з цими творами мистецтва. Інші користувачі, розглянувши картини у віртуальному середовищі, продовжують їх вивчення в реальному - відвідують музеї, де представлені улюблені твори.
За даними декількох досліджень, на які посилається Google, в звичайному музеї люди витрачають на вивчення картини всього близько 20 секунд. При цьому на сайті арт-проекту користувачі розглядають кожен твір більше однієї хвилини. Всього ж на сайті відвідувачі проводять близько двох хвилин - це час вони витрачають не тільки на перегляд картин, а й на вивчення інтер'єрів музеїв.
До речі, найпопулярнішим місцем для віртуальних екскурсій став вашингтонський Білий Дім - не кожен може познайомитися з ним в реальності.
Всього ж арт-проект об'єднав понад 30 різних видів мистецтва: картини, скульптури, предмети меблів - в цілому більше п'яти тисяч об'єктів. Особливо цікаві твори мистецтва можна не тільки розглянути, а й отримати про них детальну довідкову інформацію.
Для любителів мистецтва передбачений набір «соціальних інструментів», що дозволяють взаємодіяти один з одним. Користувачі можуть самостійно сортувати роботи по іменах авторів, назв, технікам, музеям, країнам, колекціям і датам. Крім створення власних галерей, користувачі можуть коментувати експонати і ділитися колекціями з друзями.
Google стверджує, що у арт-проекту є одна очевидна мета: зробити мистецтво доступним максимально широкої аудиторії. Поки компанія не робила спроб до монетизації проекту і не заявляла про такі плани.
Додати BFM.ru в ваші джерела новин?
Ru в ваші джерела новин?