Оцінити старе німецьке піаніно

  1. За скільки можна продати старовинне німецьке піаніно? Це питання настільки частий, що ми вирішили...
  2. Тепер переходимо до старовинних реально німецьким інструментам.
  3. Як визначити, яка механіка у вашого інструменту?

За скільки можна продати старовинне німецьке піаніно?

Це питання настільки частий, що ми вирішили присвятити йому окрему невелику статтю.

Спочатку коротко, але поетапно позначимо, що потрібно з'ясувати, а потім розберемо кожен пункт трохи докладніше.

1. Не вітчизняного чи виробництва ваше фортепіано з явно німецькою назвою? (Такі марки як F. Muhlbach, CM Schroder, Diederichs freres, J.Becker і деякі інші).
2. Якого типу у піаніно механіка: «стара» або «сучасна»?
3. Чи входить марка вашого фортепіано в світовий топ лідерів?

Отже, за першим пунктом:

Не завжди старовинне піаніно з німецькою назвою в реальності їм є. Часто зустрічаються і вітчизняні виробники дореволюційного періоду. Хтось скаже, що вони були дуже хорошими, хтось заперечить. Не має значення, в принципі. Відзначимо головне - ми б не взяли. Подібні нам фірми не візьмуть теж і навіть безкоштовно. Причина проста - вкладати чималі суми в професійні реставрації має сенс тільки в імпортні фортепіано, причому світових лідерів.

Тому будьте обережні при виборі піаніно. Із завидною постійністю на різних рекламних інтернет-майданчиках типу www.avito.ru можна зустріти оголошення про продаж «унікального німецького піаніно або рояля», яке в реальності є вітчизняним. Півбіди, коли самі люди через незнання розміщують такі оголошення, але нерідко цим грішать і забудовники, які бажають підробити не зовсім, а точніше зовсім нечесним шляхом. Вони не можуть не знати про дійсне походження даного фортепіано.

Ось основні імена вітчизняних виробників, які на сьогоднішній день зустрічаються досить часто:
F. Muhlbach (Ф. Мюльбах)
CM Schroder (Шредер)
Diederichs freres (Братися Дідерікс)
J.Becker (Бейкер)
R. Rathke
Offenbacher
і деякі інші.

Все це, звичайно, постачальники Його (і інших) імператорських величність, безліч медалей і різних ефектних написів всередині інструменту, але що стосується нас - спасибі, не треба. На нас подібний маркетинг минулого не діє. До речі, якщо ви подивитеся на раму старого піаніно одного зі світових лідерів С. Bechstein (Бехштейн), то там все гранично просто і аскетично - лейбл, номер і марка.

Bechstein (Бехштейн), то там все гранично просто і аскетично - лейбл, номер і марка

І все! Фірма все сказала бездоганною якістю, а не написами!

Тепер переходимо до старовинних реально німецьким інструментам.

Відразу ж виділимо дві групи, на які можна умовно розділити всі піаніно.

Зі «старою» механікою (верхнедемпферной, якщо по-розумному, тобто з верхньої системою глушіння струн).

З «сучасної» механікою. (Ніжнедемпферная система. Це теж по-розумному, але можна без втрат відразу забути такі мудровані).

Як визначити, яка механіка у вашого інструменту?

Досить просто. Відкрийте саму верхню кришку піаніно і подивіться на молоточки, які вдаряють по струнах при натисканні клавіш. Якщо ви бачите їх повний ряд (зліва направо), значить це «сучасна» механіка, перехід на яку у всіх фабрик-виробників відбувався на рубежі XIX-XX століть.
Досить просто

Якщо ж над лінією молотків є додаткова спеціальна надбудова - дуже шкода, але цей інструмент можна залишити як спогад про велике історичне минуле, милуватися на нього, але от купувати однозначно не варто. І безкоштовно брати з професійної точки зору теж не потрібно. «Стара» система механіки колосально поступається в технічному плані «сучасної». На цю тему у нас є окрема стаття .

На цю тему у нас є   окрема стаття

Тепер, якщо у вас старовинне німецьке фортепіано з «сучасної» механікою, то щоб з'ясувати його справжню цінність, залишилося зовсім трохи.

У минулі часи було дуже багато фортепіанних виробників - їх налічувалося тисячі. Але ось конкуренцію на світовому рівні витримали лише одиниці, вони функціонують і по сьогоднішній день. Як то кажуть, бренд на порожньому місці не народжується, якщо це не гарненька горе-зірка естради, звичайно. Правда, трапляється і так, що після від вищої якості залишається тільки бренд, як у випадку з багатьма китайськими збірками фортепіано світових марок, наприклад. Але це вже інша тема, якої у нас також присвячена окрема стаття.

Ось приблизний перелік фортепіано світових виробників, які і по сьогоднішній день викликають щире захоплення:

Steinway & Sons
C. Bechstein
Julius Blüthner
August Förster
Ed.Seiler
і деякі інші.

Всі інші марки представляють інтерес остільки-оскільки або не уявляють зовсім. Відзначимо, що серед приказавших довго жити марок можна зустріти дуже гідні екземпляри, в принципі, нікому не поступаються. Але комерційне питання - він завжди особливий. При рівному виборі покупець віддасть перевагу те, що на слуху і чиє ім'я не викликає ніяких сумнівів.

Наостанок, не бажаючи засмутити власників гідних фортепіано (з «сучасної» механікою, світова марка), скажімо, що і продати дорого такий інструмент теж не вийде. Причини прості:

1. Завжди достатньо пропозицій на прийнятною ціною (наприклад, C. Bechstein, Ed. Seiler, Bluthner і подібні можна купити від 20 до 90 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

2. Дуже дорогий ремонт, якщо робити по-справжньому професійно, а не коли якийсь настроювач щось там клепає у себе вдома з підручних матеріалів. Щоб відреставрувати до ідеального стану старовинне німецьке піаніно, використовуючи рідні комплектуючі, а не китайські аналоги, запрошуючи майстрів високого рівня, щоб повернути його справжнє звучання, а не навести зовнішньо-внутрішній візуальних лиск, доведеться витратити від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а то і більше.

Тому і з'являється цілком розумна ціна за прекрасно відреставрований старовинний німецький інструмент 500 - 700 тисяч. Якщо ж використовувати китайські аналоги в матеріалах, обійтися майстрами рівня фабрики «Зоря» або колись меблевого комбінату «Ліра», то реставрована піаніно може вийти і набагато дешевше. Відповідним вийде і його якість.

Отже, резюмувавши все вищевикладене, можна коротко повторити:

У вас старовинне німецьке піаніно, які ви бажаєте продати.

1. З'ясовуємо, чи не вітчизняний чи це інструмент.

2. Якого типу у нього механіка: «стара» або «сучасна».

3. Чи входить ваш інструмент в число світових лідерів.

Коштувати згадати, що, хоча і дуже рідко, але все-таки можна зустріти старовинне піаніно з "сучасної" механікою, але так звану прямострунку. Від такого фортепіано теж варто відразу відмовитися. У двох словах, це коли струни басового регістра накладені не під кутом і трохи вище щодо струн голосового і верхнього регістрів, а цілком весь комплект струн розташований вертикально і паралельно. У цьому випадку все-таки краще проконсультуватися з фахівцем, чи точно це прямострунка. Якщо у вас такого фахівця немає, напишіть нам, ми скажемо, яке фото надіслати, після чого відповімо, що це за фортепіано.

Фото так званої прямострункі нижче:

Якщо у вас старовинний німецький інструмент з «сучасної» механікою і є світовим брендом, продати ви його можете приблизно від 40 до 100 тисяч, як пощастить. Продаж може легко зайняти і кілька місяців, що для фортепіано вважається досить швидко. Власники магазинів часом говорять своїм колегам: «Щось цей інструмент застоявся, дивно, дуже гідне піаніно», це означає, що коштує воно на продаж більше півроку.

Іноді, вкрай рідко, комусь вдається продати старовинне німецьке піаніно без реставрації дорого. Але це не статистика, а лише через незнання покупця, або в силу непорядності таємно фінансово зацікавленого персонажа в особі налагоджувальника-консультанта.

На розчарування деяких осіб, скажімо, що великої цінності старовинне піаніно до реставрації навіть відомого світового бренду не представляє, і як антикваріат теж. Ми це відзначили лише тому, що час від часу хтось намагається стверджувати, що його столітній німецький інструмент коштує мільйони (бажаючи додати: "Не рублів!"), Щиро ображаючись, як ми цього не розуміємо. Але до їх повного жаль, цього не розуміють і прямі покупці.

Перейти до повного списку статей

За скільки можна продати старовинне німецьке піаніно?
Як визначити, яка механіка у вашого інструменту?
За скільки можна продати старовинне німецьке піаніно?
1. Не вітчизняного чи виробництва ваше фортепіано з явно німецькою назвою?
2. Якого типу у піаніно механіка: «стара» або «сучасна»?
3. Чи входить марка вашого фортепіано в світовий топ лідерів?
Як визначити, яка механіка у вашого інструменту?