Очищення господарсько-побутових стоків

  1. Переваги обладнання біологічної очистки ТОВ "Еколайн"

Очищення господарсько-побутових стоків:

Стічні води по подводящему колектору самопливом потрапляють в блок глибокої біологічної очистки, що складається з послідовних елементів: приймальня камера, денітрифікатор, аеротенк, нитрификаторов, вторинний відстійник, блок доочистки.

У приймальній камері, в сорозадержівающей кошику відбувається затримання великих покидьків, що містяться в стоці. При продуктивності більше 100 м3 / добу КОС ЕКО-Р комплектується тангенціальними песколовками.

Далі по переливні трубопроводу вода прямує в денітрифікатор. Процес денітрифікації заснований на здатності деяких бактерій (факультативних аеробів) використовувати зв'язаний кисень нітратів для окислювання органічних речовин. В результаті цієї реакції нітрати відновлюються до газоподібного азоту.

Потім стоки прямують в блок аерації. У камері аерації, обладнаної системою дріднопузирчасті аерації, в процесі біохімічного окислення відбувається зниження БПК і насичення води киснем повітря.

Нитрификаторов представлений аеробного зоною з полімерним завантаженням для прикріпленою біомаси. Тут відбувається видалення зі стічної води фосфороі азотосодержащих компонентів. Для ефективного затримання активної біомаси в нитрификаторов застосовуються блоки з полімерним завантаженням. Рециркуляція активного мулу здійснюється за допомогою ерліфтних насосів. Далі вода надходить в блок дефосфотаціі, де відбувається видалення фосфоровмісних забруднень, яке проводиться фізико-хімічним способом шляхом дозування коагулянту. Завершальним етапом є проходження стоків через блок доочистки.

Приготування і дозування коагулянту, що надходить в блок дефосфотаціі, відбувається в реагентном господарстві, що знаходиться в технологічному павільйоні.

З усіх відсіків БГБО осад ерліфтами перекачується в відсік - мулонакопичувач, звідки здійснюється його періодична відкачка спеціалізованими машинами. Залежно від технічних умов КОС ЕКО-Р може комплектуватися системою зневоднення осаду.

Стоки, які пройшли біологічне очищення, надходять на установки УФ-знезараження. Знезараження води відбувається під впливом променів ультрафіолетового спектра при дозі опромінення 42 мДж / см2. Дія ультрафіолету надає руйнівний вплив на ДНК клітини. В процесі роботи поверхню лампи може обростати водоростями, внаслідок чого зменшується інтенсивність випромінювання, тому періодично лампи піддаються хімічній промивці слабким розчином щавлевої або мурашиної кислоти.

Подача повітря в систему аерації і на ерліфти здійснюється від компресора, за допомогою повітророзподільної гребінки.

Очищення промислових стоків:

Технологія очищення стічних вод підбирається індивідуально з урахуванням наявності та концентрацій забруднень в стічних водах, нерівномірності їх надходження і індивідуальних умов на об'єкті.

Устаткування для очищення стічних вод промислових підприємств, молочних виробництв, м'ясокомбінатів, птахофабрик, гірничо-збагачувальних комбінатів, аеропортів може включати в себе як повноцінні комплекси очисних споруд, так і окремі технологічні блоки.

Типова технологічна схема комплексу очисних споруд виробничих стічних вод включає в себе наступні технологічні процеси:

  • механічне очищення
  • реагентному обробка стоків відстоювання
  • напірна флотація
  • фільтрація на сорбційних фільтрах
  • біологічне очищення за допомогою мембранного біореактора УФ-знезараження
  • реагентному обробка осаду зневоднення осаду

Технологічні підземні резервуари виконуються на основі ємностей з армованого склопластику, технологічне обладнання та приміщення для персоналу розташовуються в окремому наземному павільйоні.

Переваги обладнання біологічної очистки ТОВ "Еколайн"

  • індивідуально розроблена схема з урахуванням якісного складу стоку і вимог щодо скидання очищених стоків;
  • розробка індивідуального обладнання для вирішення завдань на конкретному об'єкті;
  • комплектація очисних споруд всім необхідним додатковим устаткуванням і матеріалами від виробника.