- Очно-заочна форма: вартість навчання
- Скільки років потрібно вчитися на очно-заочній формі навчання?
- До чого потрібно бути готовим при надходженні на очно-заочну форму?
- Недоліки очно-заочної форми навчання
- Переваги очно-заочної форми навчання
Всім ясно, що заочники навчаються вдома, тобто самостійно. Очники повинні відвідувати заняття щодня за розкладом. Дистанційне навчання передбачає навчання за допомогою різних засобів зв'язку. А тепер давайте розбиратися, що ж являє собою очно-заочна система навчання і як це виглядає.
У минулі часи наші бабусі-дідусі і мами-тата називали цю систему вечірньою формою навчання. Її вибирали насамперед ті студенти, яким доводилося одночасно працювати і вчитися.
Така форма навчання хороша тим, що всі заняття (семінари, лабораторні, лекції та інші) проходять у вечірній час або у вихідні. Але незважаючи на такий досить напружений графік і майже щоденну навчання (прямо як на денному відділенні, правда?) Студентам доводиться досить багато приділяти час самостійної підготовки (зовсім як на заочному відділенні).
Воно заочна форма навчання має свої плюси і мінусиОтже, що ж в цій системі очного?
1. Заняття здійснюються на базі університету та проводяться протягом всього навчального року (хоч їх і менше, ніж у студентів очників, які повинні відвідувати п'яти-шестиденку);
2. Заняття проводяться в неробочий час. За розрахунок приймається стандартне закінчення робочого дня - 18-19 годин вечора;
3. Закінчуються такі заняття не пізніше 22.00 (згідно з постановою).
4. Час від часу викладацький склад може домовлятися з учнями про проведення занять у вихідні дні.
А тепер розберемо, що ж в цій формі від заочної системи навчання:
1. Основний компонент заочного навчання - обсяг домашніх завдань, кількість контрольних робіт та рефератів. Їх студентам доведеться виконувати протягом всього навчального року самостійно.
На цьому, мабуть, все ...
Терміни навчання при цій формі навчання будуть трохи збільшені за рахунок більшого обсягу домашніх завдань і меншої кількості інтерактивуОчно-заочна форма: вартість навчання
Абітурієнтам буде дуже корисно знати, що на очно-заочному навчанні теж можна вчитися безкоштовно. При цьому конкурс на таку форму навчання набагато нижче, ніж на денне.
І якщо ви недобрали трохи балів для вступу на класичну денну форму, але коштів для оплати навчання на основі контракту недостатньо, обов'язково зверніть свою увагу на цей вид навчання.
Скільки років потрібно вчитися на очно-заочній формі навчання?
Проте вступати сюди можна в будь-якому віці - ось що означає очно заочна форма навчанняЧастота проведення занять і заглибленість в тему у "вечірників" все ж нижче, ніж у "щоденників", програма не така насичена. Значить, що на засвоєння матеріалу у очно-заочників йде трохи більше часу. Отже, трохи збільшуються і терміни навчання на очно-заочній формі.
Саме це стає причиною того, що ступінь бакалавра очно-заочники отримують не після 4-х років навчання (як очники), а після 5 років навчання. У деяких вузах програма розподілена на 4,5 року навчання - це доведеться дізнаватися в кожному окремому ВНЗ.
До чого потрібно бути готовим при надходженні на очно-заочну форму?
Будьте готові до того, що очно заочне відділення додасть вам головного болю в деяких питанняхЯкщо ви вчинили сюди тому, що збираєтеся поєднувати навчання з роботою, то вам необхідно бути фізично і морально готовим до деяких непростим речам:
- до підвищених навантажень. Сил у вас буде йти дуууже багато за рахунок того, що ваш робочий день буде починатися з ранку, а закінчуватися пізно-пізно ввечері (або навіть вночі) після навчання у вузі і підготовки домашнього завдання;
- до поєднання графіків навчання та роботи (а вони не завжди будуть збігатися). Погано, якщо у вас ненормований робочий день. В цьому випадку потрібно відразу обумовлювати цей момент і з викладачами, і з роботодавцем. Тільки якщо і ті, й інші не проти, вам вдасться толком початися;
- до розмов з роботодавцями та прохань про поступки. "Вечірку" законом передбачені певні пільги у вигляді оплачуваних додаткових відпусток для здачі іспитів. Але оплачуватися вони будуть тільки в тому випадку, якщо роботодавець буде не проти. Тому ще на етапі вступу на роботу обговоріть цей нюанс, вказуючи, що це в його ж інтересах приймати на роботу людей, які регулярно будуть підвищувати рівень освіти. Якщо ж домовитися не вдасться, хоча б запропонуйте витратити на час здачі сесії належний за законом відпустку.
Недоліки очно-заочної форми навчання
Приготуйтеся плакати, дорогі чоловіки. Зараз ми поговоримо на актуальну тему "очно заочне навчання і відстрочка"Мінусів кілька, але всі вони великі. І якщо ви збираєтеся вчинити на цю форму навчання, серйозно подумайте, подужаєте ви ці мінуси:
1. Розумова і фізична втома.
2. Недосипання.
3. Постійним проблем, невстигання і в навчанні, і на роботі.
4. Брак часу на особисте життя і на хобі.
5. Ні права на відстрочку від армії у призовників.
6. Студенти з інших міст не можуть претендувати на надання місць в гуртожитку.
Деякі роботодавці не сприймають всерйоз диплом студента очно-заочної форми навчання. Однак досить скоро вони розуміють, що, незважаючи на не настільки поглиблені теоретичні знання, випускники такої форми навчання мають чимось більш цінним - досвідом, якого немає у "щоденників".
Переваги очно-заочної форми навчання
А ось причини, за якими варто звернути свою увагу саме на цю форму навчання:
1. Низький прохідний бал.
2. Більш доступна вартість навчання на контрактній основі в порівнянні з денним відділенням.
3. Більш пізні терміни зарахування, що дозволяє спочатку спробувати себе на денну форму, а вже потім подавати документи на очно-заочну.
4. Можливість поєднувати навчання з роботою, за рахунок якої багато і оплачують навчання.
5. Можливість отримати реальний досвід роботи до моменту отримання диплома. Так що по виходу з університету у вас буде величезна перевага перед "зеленими" випускниками денної форми навчання.
6. Розширений пакет пільг (правда, не у всіх роботодавців): оплачувана відпустка на час здачі іспитів (до 50 днів на рік), 4 місяці відпустки для написання і захисту диплома і держіспитів, скорочений робочий тиждень (до 7 годин на день) в протягом останніх 10 місяців навчання.
Втім, вам буде будь-яка форма навчання по плечу з надійним помічником , Який підтримає, допоможе, вислухає, а якщо треба, то і напише за вас курсову, контрольну чи реферат.
До чого потрібно бути готовим при надходженні на очно-заочну форму?Прямо як на денному відділенні, правда?
Скільки років потрібно вчитися на очно-заочній формі навчання?
До чого потрібно бути готовим при надходженні на очно-заочну форму?