Одесит зібрав у власному гаражі військовий літак

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

13 липня 2014 року, 5:40 Переглядів: 13 липня 2014 року, 5:40 Переглядів:   У-2

У-2. Розмах крил літака & mdash; 10 метрів, тому зберігати його доводиться в розібраному стані. Фото: з архіву В. Ніколайчука.

33-річний одесит Вадим Ніколайчук втілив свою мрію про польоти незвичайним способом: самостійно сконструював повномасштабну копію військового літака У-2. Працівник Припортового заводу відшукав в Мережі повний опис літального апарату і за чотири роки зібрав свою мрію. "Сегодня" познайомилася з Вадимом і його дітищем. Правда, політати на літаку конструктор відмовив - лайнер готовий на 99%.

Правда, політати на літаку конструктор відмовив - лайнер готовий на 99%

Вадим Ніколайчук. Зібрав літак за посібником, знайденому в Мережі. Фото з архіву В. Ніколайчука

ХОТІВ ЛІТАТИ

Вадим зізнається: ще хлопчиськом мріяв стати пілотом. Втім, в дитинстві літаків він боявся до тремтіння в колінах.

"Одного разу я сильно злякався шуму літака - тікав щодуху, а після - боявся виходити у двір", - згадує наш співрозмовник.

Зате вже юнаків Вадим зачитувався книгами про космонавта Юрія Гагаріна, військовому льотчику-винищувачі Михайла Девятаева, конструкторі Сергія Корольова і навіть вирішив вступати до інституту сухопутних військ. Однак ні в перший, ні в другий раз Вадиму не вдалося стати студентом сухопутки. Відзначивши міцне здоров'я одесита, прямо з приймальної комісії його відправили до військкомату.

"Армія мене розчарувала. Після служби я думав поступати в Кіровоградський інститут цивільної авіації, але потрібно було годувати сім'ю, тому зайнявся бізнесом, але мрію про польоти так і не кинув", - продовжує Вадим.

Перш ніж почати будівництво, одесит з'їздив до Харківського авіаційного інституту - подивився на розібраний У-2 і зрозумів: роботи не початий край. Втім, це і подзадоріло конструктора. Окрилений мріями про небо, в день свого народження - 14 лютий 2011 року - Ніколайчук приступив до роботи над військовим лайнером.

"За допомогою нитки позначив контури літака, забив цвяхи, щоб вигнути трубки каркаса і почав майструвати корпус літального апарату", - розповідає нам конструктор-мрійник.

Його головна мета - сконструювати літаючий У-2, а не просто точну копію військового літака. Запчастини для свого апарату Вадим купував в авіаційних інститутах, на Староконном ринку і в інтернеті. А окремі - разом з друзями майстрував у себе в гаражі. Сусід по автомобільній стоянці Роман допоміг налагодити електротехніку літака і підказав, чому не працює генератор. Колега з Припортового заводу, токар Владлен Костянтинович виточив необхідні деталі.

Вадим зізнався "Сегодня", що планує злетіти вже в цьому році.

"Мені залишилося налагодити двигун, поміняти гвинт і зробити кріплення крил більш надійним. Хочу перевезти літак до рідної домівки в селі Мар'янівка. Там я планую зробити для нього ангар, а довгий город використовувати як злітно-посадкову смугу", - ділиться планами конструктор.

СОБРАТЬ ЛІТАК У ДОМАШНІХ УМОВАХ НЕ ПРОСТО

На думку інженера Леоніда Фоміна, самостійно побудувати літак, здатний літати, непросто.

"Потрібна хороша матеріально-технічна і наукова база. Що є людині в домашніх умовах? Електрозварювання і ручний інструмент, а високоточні деталі можуть виготовити тільки професіонали", - пояснює фахівець.

За його словами, щоб на цьому літаку ще й літати, потрібні відповідні документи.

"Для легального використання власного літака потрібно оформити гору паперів, перевірити його технічний стан і бути професійним льотчиком, адже під час польоту можна завдати шкоди оточуючим", - говорить інженер.

ДІТИ НАЗИВАЮТЬ МАЙСТРА "ДЯДЬКОМ чарівник"

Крім захоплення літаком, доморощений одеський конструктор повністю відновив батьківський " Москвич "1977 року випуску, який тепер виглядає як новенький і зовні, і всередині.

Авто 1977 року. Додав в "Москвич" п'яту передачу. Фото з архіву В. Ніколайчука

"Я розібрав все, що розбирається: зняв крила, двигун, міст. Почистив всі запчастини і заново зібрав автомобіль. Єдині нововведення - п'ятиступінчаста коробка передач і верхній люк", - говорить Вадим.

Крім того, зараз наш герой самостійно відбудовує батьківську хату в селі, допомагає сусідам по гаражу: то замок полагодити, то двері вирівняти. Сусідська внучка, п'ятирічна Настя, називає Вадима дядьком-чарівником. Хоча сам він каже, що майструє по нужді, а не за покликанням.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Одесит зібрав у власному гаражі військовий літак". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Аліна Калініна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Що є людині в домашніх умовах?