З 20 по 27 грудня на кафедрі англійської філології та методики викладання англійської мови факультету філології проходив Тиждень англійської мови. Традиційна "Тиждень" щорічно приваблює все більше студентів, викладачів учнів ліцеїв і гімназій міста. Метою організації днів англійської культури та англійської мови було створення атмосфери свята, демонстрації високого рівня володіння мовою, поширення англійської мови в Оренбурзькій області, залучення до його вивчення.
Концепція свята щорічно змінюється: в минулому навчальному році більшість конкурсів було орієнтовано на знання англійської мови, а в цьому році була Тиждень англійської культури. Ми змогли познайомитися з дивовижною культурою Великобританії: почути красиву іноземну мову, англійські пісні, побачити національні танці, костюми, фотографії, стінні газети. Все це - далеко не повний перелік тем, висвітлених на Тижні англійської мови. В організації та її проведенні були задіяні всі курси.
Грандіозне шоу "Learn English" отрило Тиждень англійської мови. Влаштували це свято 1 і 3 курси під керівництвом викладачів Перепьолкіної А.С., Бобкова А.Ю. і Челпаченко Ю.В. Необхідно відзначити, що в цьому святі взяли активну участь не тільки студенти, які володіють англійською мовою як основним, але і студенти кафедри РФМПФЯ, у яких перша мова - французька. Любов до обраної спеціальності та ентузіазм допомогли початківцям філологам провести зустріч з Англією і США на високому рівні. Метою заходу було знайомство з культурою цих країн. Презентація слайдів дозволила відчути атмосферу Англії і США, познайомитися з національною символікою та традиціями. Глядачі могли помилуватися видами Англії з її традиційними кебамі і Біг-Беном, подумки прогулятися по Бродвею і Медісон-Стріт. Кожен зі студентів і викладачів, які робили презентації, вчилися або працювали в англомовних країнах.
Апогеєм другого дня став конкурс країнознавства "Mrs Know the country", відповідальним за який була старший викладач Ібатулліна З.Р. Найкращі знання про країну досліджуваної мови показала Баширова Ф. (03ТМП-3). Презентація національних англійських старовинних костюмів стала кульмінацією свята.
Найбільшою популярністю користувався конкурс "Film! Film! Film!", Присвячений англійської кіномистецтва, організаторами якого були асистенти Перепелкина А.С., Болдирєва Е.Т. і Скуригіно Є.В. Акторська майстерність, продемонстровану студентами, практично затьмарило зірок Голлівуду, що наштовхнуло нас на думку про проведення церемонії вручення філологічного Оскара. Зрозуміло, що переможців вибрати було вкрай нелегко, але тим не менше кращими були визнані акторські таланти Ледяєву А. (04ТМП-3) і Осіяновой А. (04ТМП-1).
Перекладацький конкурс "We are poets as well" є гідним завершенням такого насиченого дня. Формат конкурсу перекладів був в цьому році поетичним. Конкурсантам було запропоновано вірш великого англійського неоромантика Р.Л. Стівенсона "Travel", організований старшим викладачем Антонової А.А. Не можна не відзначити яскраві поетичні та перекладацькі здібності студентів Гаврилової О. (04ПП-1), Мухіної Е. (03МЕк).
Мозговим штурмом почалася лексико-граматична вікторина "Brain Storm" під керівництвом Полухін І.В. і Цепуновой О.А. Вікторина проходила між студентами 1 та 2 курсів. Перша частина конкурсу складалася з граматичного тесту, до якого всі студенти успішно впоралися. Студенти 1 курсу, так само як і студенти 2 курсу, показали відмінні знання лексики за темами "Family life", "Home", "Daily routine". Конкурс завершився рольовою грою по темі "Family life", проведеної студентами 1 курсу, а студентами 2 курсу була показана казка "Морозко", інтерпретована на англійський лад.
Різдво - особливе свято у англійців, який прославляє сімейні традиції, будинок, вогнище, затишок. Таким це свято стає і для студентів, які вивчають англійську культуру. Чудово зіграні сценки англійською мовою і англійські пісні викликали захоплення глядачів. У конкурсах взяли участь не тільки студенти кафедри англійської філології, а й студенти кафедри романської і німецької філології спеціальності СКСТ. В організації свята студентам допомагали асистенти Іноземцева Н.В. і Передільське М.В.
Відмінні знання країни, що вивчається, її культури, традицій і звичаїв показали студенти 4 курсу на конкурсі "Hello, Great Britain" в шостий день Тижня англійської мови. Нагороди знайшли своїх переможців. Ними стали студенти груп 03ПП-1 і 03ТМП-1. Проводили конкурс старший викладач Рукобратская А.А. і Турлова Є.В.
Сенс Різдва - це свято серця, торжества, любові. Можливо, тому настільки привабливою стала нинішня Тиждень англійської мови. Не змовляючись, і студенти і викладачі вирішили відтепер проводити її щороку саме в рамках цього свята. Всі конкурси, які проходили протягом Тижня англійської мови, дозволили виявити рівень знань не тільки студентів філологів, а й студентів інших факультетів університету, учнів шкіл. Викладачами і лаборантами кафедри була проведена велика робота по організації всіх заходів. Що сказати, дійсно здатні студенти вчаться на факультеті філології. Якщо людина талановита, вона талановита в усьому. Наші студенти - різнобічні особистості: вони проявляють себе не тільки в інтелектуальному плані, а й у творчості. Але, на жаль, будь-яке свято коли-небудь закінчується. Так і Тиждень англійської мови в цьому році прийшла до свого логічного завершення 27 грудня в актовому залі, де відбувся феєричний гала-концерт. Подивитися його прийшли не тільки студенти, які вивчають англійську як основну мову, але і студенти, для яких англійська є другою іноземною мовою. Ми завжди раді бачити в стінах університету вчителів і учнів шкіл міста не тільки в якості глядачів, але і учасників конкурсів.
Організаторами, координаторами і провідними заходів стали викладачі кафедри АФМПАЯ: Рукобратская А.А., Турлова Є.В., Ібатулліна З.Р., Перепелкина А.С., Широбокова О.А., Курбатова А.В., Познишев А. С., Іноземцева Н.В., Болдирєва Е.Т., Скуригіно Є.В., Кулагіна О.О., Антонова А.А., студент 5-го курсу Борисов А.П., що забезпечили успіх Тижня англійської мови.
Підсумки підбито. Нагороди знайшли своїх переможців. Але інтерес до Тижня англійської мови можна легко пояснити нашої безмежною любов'ю до самої мови і культури країни, в якій на нього говорять, нашим прагненням осягнути її та поділитися знаннями з усіма бажаючими. Адже поки живе наш інтерес, "звуки англійської мови будуть литися вічно".
Див. також:
Вчитися і розважатися одночасно (Газета "ОУ" N 1 (862) від 10.01.2007)
Останнє оновлення: 18.01.2007