Офіційний сайт університету імені А.І. Герцена | Науково-дослідна робота студентів (НДРС)

  1. Науково-дослідна робота студентів (НДРС)
  2. Cтіпендіати Президента Російської Федерації на навчання за кордоном в 2014-2015 навчальному році:
  3. Пошукові системи статей і періодичних видань

Всі анонси »

Архів »

РГПУ ім РГПУ ім. А.І. Герцена

Загальний наука → Науково-дослідна робота студентів (НДРС)

Науково-дослідна робота студентів (НДРС)

СНТ (студентське наукове товариство) РГПУ ім. А. І. Герцена - це громадське об'єднання студентів університету, які беруть активну участь в науково-організаційної та дослідницької роботи.

Метою СНТ університету є сприяння підвищенню якості підготовки кваліфікованих кадрів, збереження наукового потенціалу і створення умов для розвитку наукової творчості навчається молоді, інтеграції її в науково-освітній простір.

Положення про Студентську науковому товаристві (СНТ)

Виписка з протоколу засідання СНТ

Координати кураторів НДРС і голів СНТ факультетів / інститутів

Посилання на сторінку СНО РГПУ ім. А. І. Герцена Вконтакте

Заходи для студентів і аспірантів: конкурси, гранти, конференції

голова СНТ інституту психології, магістрантка 2 курсу інституту психології

Семенова Марія Маратовна

Семенова Марія Маратовна

Зміст Вісника Студентського наукового товариства 2017 р

Наукова діяльність студентів і аспірантів. Основні події:

  • Запрошуємо взяти участь 56-ій Міжнародній науковій студентській конференції МНСК-18, яка відбудеться 22-27 квітня 2018 року в Новосибірську.

    Міжнародна наукова студентська конференція (МНСК-2018) »є найбільшою конференцією, присвяченою актуальних напрямків розвитку фундаментальних і прикладних наук в Росії і за кордоном, яка проводиться щорічно. Конференція МНСК-2018 є 56-ій за рахунком - продовженням традиції, початок якої було покладено ще в 1962 році керівництвом НГУ. МНСК - це найбільше наукове студентський захід Сибіру і друга за чисельністю конференція такого типу в Росії і СНД.
    Більш детально про конференцію Ви зможете дізнатися на сайті конференції https://conf.nsu.ru/

  • Оголошено результати відкритого конкурсу науково-дослідних робіт з педагогіки і методики викладання дисциплін на базі РГПУ ім. А. І. Герцена. У 2017 році в рамках конкурсу було представлено 224 роботи студентів з 22 ВНЗ. Список студентів, представлених до нагородження Ви можете знайти в протоколі засідання конкурсної комісії

  • Оголошено переможців Конкурсу студентських дослідницьких робіт з проблематики формування толерантного середовища в Санкт-Петербурзі в 2017 році.

    У 2017 році в Конкурсі взяв участь 151 студент з 32 вищих навчальних закладів Санкт-Петербурга. Переможцями визнано 36 осіб, з них 7 осіб - студенти РГПУ ім. А. І. Герцена.

    В номінаціях:

    Психологія.

    1. Бушуєва Яна Олександрівна
    2. Ковтун Олександра Віталіївна
    Педагогіка.
    1. Маловорожб'янська Анна Валеріївна
    2. Золотарьова Марія Дмитрівна
    3. Яковлева Анна Володимирівна
    4. Лисенко Ніна Ренатовна
    5. Бавіна Анастасія Олександрівна

    Нагородження переможців відбудеться:

    Коли: 25 вересня 2017 року

    Де: в Санкт-Петербурзькому Будинку національностей, розташованому за адресою: Санкт-Петербург, вул. Мохова, д. 15, літер А.

    У скільки: о 15.00

  • З 1 по 5 червня 2017 року Алтайському державному університеті проходив III Всеросійський конкурс студентських наукових товариств і конструкторських бюро, в якому взяли участь лідери наукових студентських об'єднань та конструкторських бюро вищих навчальних закладів Росії. Мета конкурсу полягає в підтримці і розвитку діяльності студентських наукових об'єднань у вищих навчальних закладах Росії, організації їх ефективної взаємодії, залучення молоді в науково-освітній та інноваційний взаємодія. Учасниками очного етапу конкурсу стали 76 молодих дослідника, що представляють 51 вищий навчальний заклад з 34 регіонів країни. Серед конкурсантів студенти, магістранти та аспіранти з МДУ ім. Ломоносова, Московського авіаційного інституту, Фінансового університету при Уряді Російської Федерації, Московського державного технічного університету імені Н.Е. Баумана, ВДІК ім. Герасимова, Донського державного технічного університету, Томського держуніверситету, Новосибірського державного технічного університету, РГПУ ім. А. І. Герцена і багатьох інших провідних вузів країни.

    У конкурсній номінації «Кращі студентські наукові товариства (наукові клуби) вузів Росії» з програмою розвитку СНТ була представлена ​​і програма розвитку діяльності студентського наукового товариства РГПУ ім. А. І. Герцена. З презентацією виступила Семенова М.М., секретар Ради СНТ РГПУ ім. А. І. Герцена, яка здобула перемогу в заочному етапі конкурсу.

    На ім'я в.о. ректора Богданова Сергія Ігоровича РГПУ ім. А. І. Герцена було направлено лист подяки за активну участь у конкурсі Семенової М.М. і за участь в якості експерта Фленіной Т.А., начальника відділу організації і супроводу науково-дослідницької діяльності управління наукових досліджень, за внесок в розвиток системи діяльності студентських об'єднань та з побажаннями подальшого співробітництва в залученні студентської молоді в науку і наукову творчість.

  • XIX студентська наукова конференція «Студент - дослідник - учитель»

    У 2017 році міжвузівська студентська наукова конференція «Студент - Дослідник - Учитель» проходила в рамках Тижня науки герценівського університету. Щорічно конференція проходить в два етапи. Перший етап - це тиждень СНТ, в ході якої проходять секції по філіям, інститутам і факультетам. Цього року Тиждень СНО проходила з 3 по 9 квітня, і в рамках тижня СНО пройшло 42 секції за різними напрямками досліджень. Приємно відзначити, що кількість секцій зростає, а значить, з'являється більше досліджень. На тижні СНТ були проведені круглі столи, наукові дебати. Також, в рамках кожної секції були прочитані наукові лекції відомих учених вузу або міста. Молоді дослідники РГПУ ім. А. І. Герцена брали участь в конкурсі кращих наукових доповідей в рамках конференції.

    Студентами, аспірантами і молодими вченими було підготовлено і представлено понад 700 доповідей. 19 квітня в Колонній залі РГПУ ім. А. І. Герцена пройшло пленарне засідання конференції, присвячене році екології. Відкрив конференцію виконуючий обов'язки проректора з наукової роботи та інформатизації Михайло Юрійович Пучков. Михайло Юрійович згадав про критерії науковості соціолога і філософа науки К.Р. Поппера, згідно з яким теорія є науковою, якщо існує методологічна можливість її спростування шляхом постановки того чи іншого експерименту, навіть якщо такий експеримент ще не був поставлений. Також він побажав усім успішної наукової роботи.

    В рамках конференції була прочитана лекція доктора педагогічних наук, професора О.Г. Роговий «Яку зарплату ми повинні платити природі?». На конференції був урочисто нагороджений 141 переможець , А також, в рамках конференції пройшло вшановування переможців конкурсу СНО - 2017: колективу ЗНЗ інституту економіки і управління, інституту фізичної культури і спорту, інституту дефектологічну освіти і реабілітації, факультету історії та соціальних наук.

    Список переможців секційних засідань конференції «Студент - Дослідник - Учитель»

  • III Всеросійський науковий форум «Наука майбутнього - наука молодих» у 2017 році буде проводитися з 12 по 15 вересня на базі Нижегородського державного університету ім. Н.І. Лобачевського (ННДУ) за підтримки Міністерства освіти і науки Російської Федерації. Більш детальну інформацію Ви можете знайти на сторінці форуму http://sfy-conf.ru/about/informacija/
    За всіма питаннями з приводу участі в форумі Ваc проконсультує провідний експерт відділу організації і супроводу науково-дослідницької діяльності Синельщикова Любов Олександрівна. Тел. (Робочий): (812) 571-55-40, доб. 36-42, Тел. (Мобільний): 8- (965) -784-63-53, e-mail: [email protected]
  • Оголошено програму секційних засідань Студентської наукової конференції «Студент-Дослідник-Учитель» 2017, а також розклад лекцій і заходів, що проводяться в рамках тижня Студентського Наукового Товариства 2017 року. Завантажити файл програми секційних засідань , скачати файл програми заходів

  • 14 жовтня в МДУ ім. М.В. Ломоносова відбувся форум «« Фестіваль'17 »: студентські клуби Росії назустріч XIX Всесвітнього фестивалю молоді і студентів ». На заході зібралося понад 500 представників московських і регіональних студентських клубів по 6 основних напрямках: спортивні, творчі, правові студентські та професійні клуби, клуби міжнародної дружби, а також студентські ЗМІ.

    Форум відкрився пленарним засіданням, де з вітальним словом виступили Президент Всесвітньої федерації демократичної молоді (ВФДМ) Нікас Пападімітріу і Генеральний секретар ВФДМ Хосе Ангель Маурі Де Торо, Голова Національного підготовчого комітету Всесвітнього фестивалю молоді і студентів Григорій Валерійович Півників і інші.

    Робота форуму продовжилася на 6 тематичних дискусійних майданчиках. В роботі дискусійного майданчика «Молодь назустріч викликам сучасності», де були представлені «Студентські клуби професійного розвитку (молоді вчені, НТТМ, підприємницькі, екологічні)» взяла участь секретар СНТ РГПУ ім. А. І. Герцена, голова СНТ інституту педагогіки і психології, магістрант М.М. Семенова.

    В обговоренні майбутнього заходу взяли участь такі спікери: заступник директора ФГБУ Регіонального центру субсидування і мікрофінансування підприємців М.В. Сиротинина; заступник керівника Російського студентського центру М.В. Езопа; начальник Відділу грантової підтримки Федерального агентства у справах молоді Р.Ш. Хусаїнов; завідувач кафедри соціального проектування Московського політехнічного університету Л.А. Пастухова. Студентські клуби представили свої проекти та ідеї для майбутнього Фестивалю.

    У висновку студентському науковому товариству РГПУ ім. А. І. Герцена був урочисто вручений Сертифікат учасника установчого з'їзду Корпуси студентських клубів Росії.

    Увечері на майданчику Воробйових гір пройшла святкова церемонія запуску інтерактивних годинника зворотного відліку до XIX Всесвітнього фестивалю молоді та студентів 2017 року з участю зірок російської естради

    https://vk.com/forum.festival17 https://vk.com/fest2017 http://www.russia2017.co m / posts / 4 /

  • 20 вересня 2016 року одноголосним рішенням засідання студентського наукового товариства головою СНТ РГПУ ім. А. І. Герцена обрано голову СНТ інституту дефектологічну освіти і реабілітації Ксенія Андріївна Дашевская. Виписка з протоколу засідання СНТ.

    Вітаємо Ксенію Андріївну та бажаємо подальших успіхів!

  • 26-30 травня 2016 року в Алтайському державному університеті (м Барнаул, Алтайський край) в період святкування Дня народження Університету та проведення фінального етапу II Всеросійського конкурсу студентських наукових об'єднань ( https://lomonosov-msu.ru/rus/event/3647/ ) Пройшло розширене засідання Президії Всеросійської молодіжної громадської організації «Російський союз студентських організацій» (РССО) ( http://lomonosov-msu.ru/rus/event/3709/ )

    Член Президії Всеросійської молодіжної громадської організації «Російський союз студентських організацій» (РССО) від Санкт-Петербурга і Ленінградської області, начальник відділу організації і супроводу науково-дослідницької діяльності управління наукових досліджень РГПУ ім. А.І. Герцена, Голова Смус Інституту педагогіки і психології, Фленіна Тетяна Олександрівна взяла участь у роботі засідання Президії РССО і фіналі II Всеросійського конкурсу студентських наукових об'єднань.

    Основними темами роботи розширеного засідання Президії стали:

    • обговорення планів роботи РССО на найближчий рік, в тому числі спільних заходів, реалізованих в рамках програм розвитку діяльності студентських об'єднань ВНЗ;
    • презентація кращих проектів і практик в області залучення молоді до науково-дослідницької та конструкторську діяльність;
    • інформаційний супровід заходів РССО на регіональному та всеукраїнському рівні;

    Так само в Алтайському державному університеті підвели підсумки II Всеросійського конкурсу студентських наукових об'єднань, в якому взяли участь 55 осіб, які представляють 49 університетів з 32 міст країни: від Криму до Владивостока. ( http://www.asu.ru/news/events/20210/ ). Баландіна Олеся Олександрівна, студент 1 курсу магістратури факультету соціальних наук Російського державного педагогічного університету ім. А.І. Герцена стала переможцем заочного туру конкурсу з проектом від студентського наукового товариства факультету. За підсумками II Всеросійського конкурсу студентських наукових об'єднань було встановлено 21 призове місце: 10 переможців серед конструкторських бюро і 11 - серед студентських наукових товариств. Загальний призовий фонд склав 1,5 млн рублів. Переможці конкурсу отримали запрошення на II Всеросійський з'їзд СНО, який буде проходити в Саранську (Республіка Мордовія) з 30 червня по 2 липня 2016 року.

  • XVIII студентська наукова конференція «Студент - дослідник - учитель»

    У 2016 році конференція «Студент - Дослідник - Учитель» проходила в рамках Тижня науки герценівського університету. Молоді дослідники РГПУ ім. А. І. Герцена брали участь в ряді заходів:

    • конкурс наукових розробок в рамках 20-ї університетської виставки наукових досягнень (19-21 квітня 2016 року);
    • конкурс кращих наукових доповідей в рамках міжвузівської студентської наукової конференції «Студент - Дослідник - Учитель».
    • тиждень СНТ, в ході якої були проведені круглі столи, майстер-класи, дискусійні майданчики, наукові дебати, гра, наукові семінари, а так же квест інституту дитинства і науковий семінар в музеї.

    У 2016 році XVIII міжвузівська студентська наукова конференція «Студент - Дослідник - Учитель» включала в себе 39 секцій по факультетах, інститутах і філіях університету. Секційні засідання починалися з актового лекції провідних учених РГПУ ім. А. І. Герцена або запрошених вчених інших вузів Санкт-Петербурга: ПГУПС ім. Олександра I, СПбГУ, СПбГУТ ім. професора М.А. Бонч-Бруєвича. Студентами, аспірантами і молодими вченими було підготовлено і представлено понад 700 доповідей.

    21 квітня в Колонній залі РГПУ ім. А. І. Герцена пройшло Пленарне засідання конференції, присвячене міжнародному Дню Землі, на якому була прочитана актовий лекція доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри геології та геоекології Євгена Михайловича Нестерова на тему «« Товариство любителів стародавніх мов »або листи кам'яної життя». Лекція вийшла живою, цікавою і отримала позитивні відгуки від слухачів. Лектором були використані унікальні географічні, історичні та культурологічні матеріали.

    На урочистому нагородженні переможців секційних засідань: 139 учнів герценівського університету були відзначені дипломами. Всі переможці конференції зможуть безкоштовно опублікувати статті в «Віснику студентського наукового товариства РГПУ ім. А. І. Герцена ».

  • 21 квітня 2016р. пройшло нагородження переможців університетського конкурсу СНО і переможців секцій Тижня СНО.
  • У 2016 році з 11 по 17 квітня проходив тиждень СНО. У цей період були проведені наступні заходи:
    • студентська наукова конференція «Студент-дослідник»;
    • цикл лекцій.
  • Московський міжнародний салон освіти ММСО - 2016

    У місті Москва з 13 по 16 квітня 2016 року у ВДНГ пройшов Московський міжнародний салон освіти, який за чотири дні зібрав 52500 чоловік і підтвердив статус унікального майданчика для обміну досвідом серед фахівців з регіонів Росії і більш ніж 70 зарубіжних країн.

    У заходах Салону брали участь педагоги, методисти, керівники і заступники керівників освітніх організацій, а також представники федеральних і регіональних органів управління освітою, підприємці, студенти, школярі, їх батьки, а також навчальні заклади вищої та середньої освіти. В процесі роботи ММСО 2016 були опрацьовані наступні теми: профорієнтація і професії майбутнього, ігрові технології і маркетинг в освіті, інклюзія та онлайн-навчання, а також дизайн освітнього простору і багато іншого.

    В рамках ділової програми виступили заступник Голови Уряду Російської Федерації Ольга Голодець, Міністр освіти і науки Російської Федерації Дмитро Ліванов, заступник Міністра освіти і науки Російської Федерації Веніамін Каганов, заступник керівника Департаменту освіти міста Москви Віктор Фертман, заступник Міністра освіти і науки Російської Федерації Катерина Толстикова і багато інших.

    Важливою подією Салону стало нараду міністрів освіти країн СНД, присвячене актуальним завданням і проблемам сучасної освіти, а також зустріч форуму «Азія-Європа». Її учасники обговорили реалізацію спільних ініціатив в рамках пріоритетних напрямків освітньої співпраці АСЕМ.

    В рамках ММСО пройшов Всеросійській конкурс науково-технічної творчості молоді, Який Вже другий рік є невід'ємною частина Салону. Конкурс проводівся для двох категорій учасников. У першій категорії виявилися учні загальноосвітніх і професійних навчальних закладів і організацій додаткової освіти, в другій - студенти вузів і молоді фахівці, що ведуть науково-інженерну діяльність. У другій категорії конкурсу взяли участь як московські, так і регіональні вузи. У їх числі був РГПУ ім. А. І. Герцена, який вже не перший рік бере участь у всеросійській виставці НТТМ. Університетом були представлені 4 наукових проекту:

    • «Ювелірна ЕКОкосметіка». Автор - студент 3 курсу бакалаврату факультету хімії Л.О. Горбунова під керівництвом професора кафедри неорганічної хімії Т.Б. Бойцової.
    • «Методика визначення процентного вмісту сегнетоелектричної кераміки в полімерних композитах на основі поліетилену». Автор - аспірант 1 курсу кафедри загальної та експериментальної фізики А.А. Кононов під керівництвом професора кафедри фізичної електроніки А.Р.А. Кастро
    • «Виявлення та аналіз активності фенолоксідази (тирозинази) тканин молюсків на прикладі Planorbarius corneus». Автор - студент 2 курсу магістратури факультету біології П.С. Кудрявцева під керівництвом доцента кафедри зоології П.С. Бабич
    • «Розробка та застосування психодіагностичних особистісних методик відповідно до психометрическими вимогами». Автор - аспірант 1 курсу кафедри психології розвитку і освіти Є.П. Казікова під керівництвом професора кафедри психології розвитку і освіти Є.Б. Лактіоновій.

    Проекти були відзначені дипломами. Студенти та аспіранти ВНЗ гідно представили і захистили свої проекти. Бажаємо їм удачі в подальшій науковій діяльності.

    Бажаємо їм удачі в подальшій науковій діяльності

  • 25 листопада 2015 р Санкт-Петербурзькому державному інституті кіно і телебачення відбувся міжвузівський круглий стіл «Проблеми активізації наукової творчості студентської молоді» за участю представників студентських наукових товариств вищих навчальних закладів Санкт-Петербурга. Крім членів ради СНТ РГПУ ім. А. І. Герцена Анастасії Джулаевой і Анастасії Линкевич, були присутні представники СНТ ИТМО, СПбГІКіТ і Політехнічного університету ім. Петра Великого.
    Метою круглого столу був обмін думками представників провідних студентських об'єднань ВНЗ Санкт-Петербурга з проблем діяльності студентських наукових товариств.
    Модератор круглого столу, голова СНТ СПбГІКіТ Денис Хрюкин люб'язно зустрів всіх учасників.

    Зустріч проходила в два етапи:

    1. Подання вузів.

    2. Обговорення питань роботи студентських наукових товариств.
    Актуальними питаннями стали: включення студентів до наукової роботи, інформування, розвиток навичок наукової роботи, навіть торкнулися теми плагіату. Гостро постало питання про мотивацію в науковій діяльності і заохочення, а також взаємозв'язку освіти, виробництва і кадрової ситуації в країні. Виникали питання і про науковому супроводі та виборі наукового керівника, можливої ​​ролі в цьому студентського наукового товариства.

    В ході палкої дискусії учасники дійшли висновку, що слід використовувати різні інструменти залучення студентів, але, в першу чергу важлива комунікація і науковий інтерес. Домовилися про взаємодію в рамках різних заходів. Зустріч вийшла плідною: стався обмін досвідом, кожен підкреслив для себе щось нове, зійшлися на тому, що такі зустрічі дуже корисні для всіх вузів і для розвитку студентських наукових товариств. Матеріали засідання будуть представлені трохи пізніше.

Матеріали засідання будуть представлені трохи пізніше

  • Обрано нового Голову СНТ РГПУ ім. А. І. Герцена, заступник Голови СНТ РГПУ ім. А. І. Герцена. скачать протокол.
  • Оголошено переможців конкурсів Стипендій Президента Російської Федерації та Уряду Російської Федерації. Детальніше ...
  • 24 вересня 2015 року у Великому конференц-залі відбулася зустріч членів СНТ і Смус з учасниками Всеросійського студентського форуму Фленіной Тетяною і Семенової Марією, учасником Всеросійського молодіжного освітнього форуму «Ітуруп--2015» Попковим Миколою і переможцем конкурсу академічної мобільності аспірантів РГПУ ім. А. І. Герцена Жукової Аліною. В ході зустрічі учасники змогли поділитися досвідом успішної участі в позначених заходах. скачать протокол засідання.

скачать   протокол засідання

  • Голова СНТ ППФ Семенова Марія Маратовна і голова Смус Інституту педагогіки і психології Фленіна Тетяна Олександрівна взяли участь в рабочеме засіданні Комісії з науки та інновацій Ради Міністерства освіти і науки Російської Федерації у справах молоді в рамках напряму «Наука та інновації» у Всеросійському студентському форумі, який проходив з 3 по 6 вересня в Ростові-на-Дону на майданчику Південного федерального університету. Тетяною Фленіной був представлений проект Федерального Прес-центру Всеросійського Клубу молодих дослідників. Детальніше ...

Детальніше

  • Семенова Марія, Голова Ради СНТ психолого-педагогічного факультету та вчений секретар СНТ РГПУ ім. А. І. Герцена спільно з Тетяною Фленіной, Головою Смус ППФ представили проект «НОЦ-Школа молодого дослідника» на I Всеросійському з'їзді студентських наукових товариств, який проходив у м Барнаулі 26-30 червня 2015 року. За підсумками Всеросійського конкурсу колектив ЗНЗ ППФ РГПУ ім. А. І. Герцена переміг в номінації «Кращі студентські наукові товариства (наукові клуби) вузів Росії», організація діяльності СНТ, і отримав диплом 3 ступеня. Вітаємо СНО ППФ за перемогу в цьому конкурсі! Детальніше ...

Детальніше

Cтіпендіати Президента Російської Федерації на навчання за кордоном в 2014-2015 навчальному році:

- Григор'єва Маргарита Володимирівна - аспірантка кафедри психології розвитку і освіти РГПУ ім. А. І. Герцена (Наказ Міністерства освіти і науки Російської Федерації № 595 від 28 травня 2014 г.). М. В. Григор'єва успішно пройшла навчання в Університетському коледжі прикладних наук Осло і Акерсхус (Норвегія)
- Жук Іван Ігорович - студент IV курсу бакалаврату факультету соціальних наук РГПУ ім. А. І. Герцена (Наказ Міністерства освіти і науки Російської Федерації № 595 від 28 травня 2014 г.). І. І. Жук успішно пройшов навчання в Уорікського університеті (м Ковентрі, Великобританія)

Магістрант 2 курсу інституту дитинства РГПУ ім. А. І. Герцена Олена Миронова стала переможцем Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт студентів «Сучасні тенденції розвитку науки в молодіжному середовищі» (напрям «Педагогіка»). Церемонія нагородження відбулася в ЄГУ ім. І. А. Буніна. Детальніше

Протокол засідання 29.04.2015 р

Стаття про міжвузівської конференції «Студент-дослідник-учитель» в «Педагогічних вістях»

Пошукові системи статей і періодичних видань

  • Електронно-бібліотечна система IPRbooks (ЕБС IPRbooks) - понад 1500 підручників і навчальних посібників для вузів.
  • Електронно-бібліотечна система ibooks.ru - всі галузі знань.
  • Електронно-бібліотечна система Видавництва «Лань» - математика, фізика, філологічні науки.
  • Scopus - єдина реферативна база даних, яка індексує більше 17 000 найменувань науково-технічних і медичних журналів приблизно 4000 міжнародних видавництв
  • ACS Publications - журнали Американського хімічного общесвтва.
  • Наукова електронна бібліотека eLibrary
  • Колекція журналу « Science »

Наукова електронна бібліотека   eLibrary   Колекція журналу «   Science   »

Архів »

Роговий «Яку зарплату ми повинні платити природі?