До уваги студентів, іучающіх фінський і скандинавські яикі!
Російський державний педагогічний університет ім. А. І. Герцена ЗАПРОШУЄ взяти участь в Восьмій міжнародній конференції молодих вчених
«АКАДЕМІЧНИЙ ДИСКУРС ПІВНІЧНОЇ ЄВРОПИ»
Конференція буде проходити в Санкт-Петербурзі в герценівський університеті за адресою наб. Мийки. 48 в період з 25 по 26 березня 2016 року.
До участі в конференції запрошуються студенти та аспіранти, які вивчають сучасне суспільство, мови, історію населення і культури країн Північної Європи та північного заходу Росії.
27 листопада 2015 року відбулося спільне засідання кафедри методики навчання іноземних мов і сучасних європейських мов за твердженням тем дисертаційних робіт аспірантів.
20 листопада 2015 року на факультеті безпеки життєдіяльності відбувся другий день конференції «Наука.Англійскій.Будущее.« У цьому році конференція була присвячена темі «Люди, події і відкриття, що змінили світ». Доповіді на англійській мові були присвячені людям, які проявили себе свої таланти в різних сферах життя: політики (Маргарет Тетчер), вчені (Поль Ерліх), письменники (Жюль Верн), співаки (Майкл Джексон і Ієн Маккей), творець корпорації Еппл (Стів Джобс ) і навіть літературний герой (Гаррі Поттер) та інші. Ведучими конференції були студентки 3 курсу факультету безпеки життєдіяльності Поліна Вологжанина і Юлія Поліщук. Серед доповідачів крім студентів факультету були також гості: Кирило Пожиленко, студент ЛМСТ ім. Котина, і учениці школи №548 Іванова Поліна і Козаєвих Валентина Учасники конференції, студенти 1, 2 і 3 курсів факультету безпеки життєдіяльності з великим інтересом прослухали всі 12 доповідей. На думку всіх присутніх, доповіді можна розподілити таким чином:
1 місце - Маргарита Травіна і Сослан Цгоев (2 курс, БЖ), доповідь «Майкл Джексон»
2 місце - Олександр Кожем'якін (1 курс, БЖ), доповідь «Ієн Маккей
3 місце - Дарина Радченко та Анна Халютіна (2 курс, БЖ), доповідь »Маргарет Тетчер» і наші гості зі школи № 548 Іванова Поліна і Козаєвих Валентина за доповідь "Герої Англії".
13 листопада 2015 року відбулася студентська науково-практична конференція «Наука. Англійська. Майбутнє. »
У конференції взяли участь студенти факультетів фізики, математики, корекційної педагогіки та безпеки життєдіяльності, Виборзького філії РГПУ їм А.І. Герцена, а також гості конференції - школярі ліцею №395 та школи №589.
Ведучими конференції були студенти факультету безпеки життєдіяльності Вологжанина Поліна і Поліщук Юлія.
Тема конференції «Люди, події, відкриття змінили світ» викликала гарячий відгук у студентів. Ними було підготовлено і представлено публіці 12 прекрасних доповідей англійською мовою про великих людей, які відіграли значну роль для всього людства. Серед героїв доповідей були і математики, і вчені, і педагоги, і навіть штучно створений мову есперанто. На думку журі (викладачів кафедри сучасних європейських мов і вчителів ліцею №395 та школи №589), а також за одностайною думкою студентів-учасників конференції кращим був визнаний доповідь Дмитра Павлова (факультет математики, 2 курс). Були також виділені виступу Швецової Вікторії (фак-т математики, 2 курс), Хайруллін Римми (фак-т корекційної педагогіки, 2 курс) та Поедінщіковой Вікторії (фак-т соцнаук, 2 курс). Організатори конференції висловлюють подяку всім доповідачам та учасникам, а також студентам факультету безпеки життєдіяльності, що допомагали в організації заходу (студентам 3 курсу 33 групи ворітної Владу, Клементьєва Тетяні, Брекман Дарині і Марії, Ульянич Христині і провідним Вологжанина Поліні і Поліщук Юлії).
Запрошуємо всіх бажаючих на другу частину нашої конференції, яка відбудеться 20 листопада на факультеті безпеки життєдіяльності (пр. Сутички, д.30) в аудиторії 59 о 13.30.
2 листопада 2015 року в 16.30 в Зимовому саду фундаментальної бібліотеки пройшла зустріч з професійними перекладачами . Цей захід відбувся в рамках студентського конкурсу художнього поетичного перекладу з мов Північної Європи , Організованого секцією фінського і скандинавських мов кафедри сучасних європейських мов інституту іноземних мов Російського державного педагогічного університету ім. А.І. Герцена. (Див. Новини конкурсу)
29 жовтня 2015 р Інституті іноземних мов за доброю традицією пройшов «День скандінавіста» , Який об'єднує на один вечір всіх студентів з трьох факультетів РГПУ, які вивчають фінський і скандинавські мови, політику і культури. У святі взяли участь студенти Інституту іноземних мов, Філософії людини і Соціальних наук.
У цьому році була обрана тема: «Росіяни і скандинави в гостях один в одного». Студенти творчо підійшли до її розробки, і вийшов пізнавальний і веселий вечір з вікторинами, лінгвістичної грою, історичними екскурсами і спектаклями і, звичайно, дегустацією страв скандинавської кухні, приготованих викладачами секції фінського і скандинавських мов.
СПОРТ ПРОТИ СИГАРЕТ!
Регіональна громадська організація «Офіційне некурящих суспільство», партнер кафедри сучасних європейських мов
Інституту іноземних мов РГПУ ім. А.І. Герцена, оголошує про набір учасників в групи соціальної програми «СпортГрад': початок».
Дана програма орієнтована на людей, що палять, бажаючих відмовитися від нікотинової залежності.
Учасники програми отримують повні безкоштовні місячні абонементи для занять спортом у партнерів проекту «СпортГрад'»
(Надається можливість вибору спортивного спрямування) замість зобов'язання не вживати тютюнову продукцію протягом
всього терміну своєї участі в програмі.
У програмі можна взяти участь тільки один раз. Тривалість програми - 1 місяць.
Подробиці - на сайті http://sporty.city/
Довідка:
• Програма «СпортГрад': початок» є продовженням пілотної програми «Мій вибір» ( http://sporty.city/moi-vibor/ ), Учасниками якої
стали нікотинозалежними петербуржці. Згідно з опитуваннями, зробленим після завершення програми, половина її учасників зробила свій
вибір на користь повної відмови від куріння.
• Проекти громадської організації «Офіційне некурящих суспільство» підтримані Адміністрацією Санкт-Петербурга, Комітетом по
фізичної культури і спорту, Комітетом з молодіжної політики і взаємодії з громадськими організаціями, Радою муніципальних
утворень, Громадською палатою і т.д.
Шановний Юрію Володимировичу!
Прийміть наші вітання з нагоди Вашого Дня народження!
см. докладніше за посиланням
30 травня 2015 року з традицією викладачі англійської мови разом зі своїми студентами (факультет математики та БЖ) їздили на екскурсію «Таємниці фонтанів Петергофа» .Студенти побували в музеї фонтанного справи і відвідали гроти Великого каскаду.
Доцент Ладижнікова Т.Д. за довгу і плідну наукову і педагогічну діяльність нагороджена медаллю «Знак пошани» рішенням Президії Вченої Ради РГПУ.
Секція фінського і скандинавських мов
29 травня 2015 р Зимовому саду фундаментальної бібліотеки пройшло спеціальний захід проекту «герценівський літературні зустрічі» - презентація російсько-данського проекту «Свобода і доля» ( «Frihed og skaebne») Ця книга стала спільною роботою десяти російських і десяти данських письменників.
Фотогалерея заходу
Герої вечора - директор Датського інституту культури в Санкт-Петербурзі Фінн Андерсен, член Спілки письменників Санкт-Петербурга і один з авторів проекту Павло Євгенович Алексєєв і відомий перекладач Борис Сергійович Жаров.
У Зимовому саду гостей зустрічали проректор з інформатизації Михайло Юрійович Пучков і директор фундаментальної бібліотеки Натела Нодарьевна Квелідзе-Кузнєцова.
Модератор зустрічі - завідуюча секцією фінського і скандинавських мов кафедри сучасних європейських мов Інституту іноземних мов РГПУ ім. А.І. Герцена Анастасія Всеволодівна Ломагін.
12 травня 2015 р підведені підсумки конкурсу плакатів , організованого секцією фінського і скандинавського мов і проходив в кінці квітня - початку травня 2015 року в рекреації другого поверху корпусу № 9. Конкурс проходив оффлайн, в РГПУ ім. А.И.Герцена, і онлайн, в групі соціальної мережі ВКонтакте.
Шановні студенти! Переможці конкурсу можуть забрати свої дипломи і призи після 20 травня в аудиторії 38 корпусу 9. Уточнюйте у своїх викладачів час доступності аудиторії.
Дякуємо всім учасникам конкурсу! Ваші плакати прикрашають стіни герценівського університету і інформують відвідувачів про дивовижний Північному вимірі Європи!
7 і 8 травня в честь свята 70-річчя Перемоги у групах фотов географії 1 курсу і математики 2 курсу були проведені тематичні заняття "COLOURS AS SYMBOLS". Студенти підготували повідомлення на теми "The colours of the Russian National Flag", "Colour is used symbolically in all cultures". Студенти читали і виконували завдання по тексту, який містить інформацію про символіку кольорів Георгіївської стрічки, Стрічки Ленінградської Перемоги, Державного прапора Російської Федерації і прапора Російської імперії.
2 4 квітня 2015 року завершилася Декада іноземних мов і культур в Університеті ім А.І. Герцена «Все про Великобританію», яку організували і провели на факультеті безпеки життєдіяльності викладачі Прокудіна Ю.Б. і Шаханова Н.А. У вікторині брали участь студенти першого курсу. Студенти відповідали на питання англійською мовою і змагалися, хто краще знає географію і культуру Сполученого Королівства. Також, команди студентів представили невеличку доповідь (самостійно підготовлений проект) і презентацію про одну з країн Сполученого Королівства. На суд учасників вікторини були представлені не тільки факти, а й традиційні десерти кожної країни. Завершилася вікторина традиційним британським чаюванням. Велике спасибі всім учасникам, було цікаво і весело! Переможцем вікторини стала команда «Північна Ірландія» в складі: Радченко Дар'ї, Травіна Маргарити, Халютіной Анни, Мамаєвій Анни, Цгоева Заслана. Наші вітання переможцям !!!
З 15 по 30 квітня 2015 р рамках декади іноземних мов і культур в фойє студентського Палацу культури проходить фотовиставка Л.Р. Швінка, старшого викладача кафедри сучасних європейських мов. Виставка користується успіхом як у студентів, так і у викладачів університету.
23 квітня в рамках декади іноземних мов і культур пройшла міжвузівська студентська науково-практична конференція «Актуальні проблеми перекладу». У конференції взяли участь студенти 2, 3, 4 і 5 курсів факультетів фізики і хімії і студенти університету ИТМО. Заслухали та обговорили 18 доповідей. В цілому, виступи учасників були цікавими, і очевидно, що ними був пророблений великий обсяг роботи при підготовці доповідей, які супроводжувалися якісними презентаціями.
24 квітня під головуванням Ладижнікова Т.Д. зі студентами кількох факультетів була проведена традиційна страноведческая вікторина «Wien spielerisch», присвячена країнам, в яких вивчається німецька мова. Вікторина забезпечена барвистим ілюстративним матеріалом і незмінно викликає інтерес у студентів усіх курсів. Активну участь взяли факультет хімії (Комарова Ольга, Лосєва Катерина, Легонін Сергій, Дорошенко Даніела, Юдіна Вікторія, Зоріна Марія, Добровольський Микита, Алізаде Лала); факультет географії (Мельникова Анна, Железино Анастасія); факультет управління (Хамзіна Карина); Інститут Дитинства (Ігнашева Наталія, Крилова Ксенія, Колабухова Анастасія).
21 квітня 2015 р Лінгвістичному Центрі відбулася англомовна інтерактивна вікторина 'English speaking countries' для студентів факультетів географії та математики.
Переможці - команда студентів-географів:
- Жуйков Олександр
- Попков Олександр
- Соколов Михайло
- Потапов Андрій
- Ситдиков Олексій
21 квітня - 26 квітня. Викладачі секції німецької мови взяли активну участь у Тижні Німеччини в Санкт-Петербурзі.
В рамках Декади були підведені підсумки конкурсу стінгазет на німецькій мові. Переможцями оголошені студенти I курсу юридичного факультету.
21 квітня був проведений Вечір німецької мови, присвячений традиціям і звичаям німецькомовних країн. Вечір проходив в Зимовому саду Фундаментальною бібліотеки Університету. Участь в ньому брали студенти різних факультетів. Викладач кафедри Павлова Н.М. провела майстер-клас на німецькій мові, присвячений німецької культури та мови. Студенти дізналися багато нового про звичаї і традиції Німеччини, проявили творчі здібності при роботі в групах, вивчили популярні німецькі пісні. Під керівництвом Павлової Н.М. була також організована інтерактивна гра на тему «Свята Німеччини», в якій взяли активну участь всі студенти і викладачі.
17 квітня 2015 року в рамках Декади іноземних мов і культур 2015 року на факультеті безпеки життєдіяльності відбулася чергова щорічна студентська науково-практична конференція «Наука. Англійська. Майбутнє. »Студенти другого курсу факультету представили свої доповіді англійською мовою по самостійно виконаними проектами. Цього року конференція була присвячена темі «Глобальні проблеми людства». В рамках роботи конференції працювали дискусійні майданчики «Стихійні лиха», «Залежності», «Тероризм». На кожному майданчику учасники конференції (студенти першого, другого і третього курсу факультету) прослухали доповіді та взяли участь в обговоренні проблем, піднятих в кожному виступі. Під час виступу студенти використовували англійську мову, під час обговорення російська або англійська. Це вже не перший досвід проведення білінгвальних дискусій на факультеті безпеки життєдіяльності. Студенти беруть активну участь в обговореннях такого типу, використовуючи знання по своїй спеціальності і знання іноземної мови, що дозволяє учасникам під час дискусії розширити не лише професійний кругозір, але і відточити свої вміння в говорінні і аудіювання англійською мовою. Велике спасибі всім учасникам конференції! Даний захід було організовано викладачами кафедри сучасних європейських мов Прокудіна Ю.Б. і Шаханова Н.А.
Декада іноземних мов на Психолого-педагогічному факультеті.
17 квітня серед студентів 1 курсу бакалаврату (спеціалізація «Виховна робота») проводився до онкурс презентацій англійською мовою «The prominent psychologist». Активні учасники: Божко Аліна, Божко Поліна, Бойцова Оля, Дунаєва Оля, Назарова Наташа, Третьякова Ксенія. Захід провела доц. Єршова Н.Б.
Декада іноземних мов на факультеті Філософії людини
16 квітня відбувся конкурс професійних презентацій серед студентів 2 курсу (спеціалізація «Зв'язки з громадськістю та реклама»). Тематика «Branding». Висвітлювалася історія створення брендів і їх розвитку на англійській мові. Особлива увага приділялася володінню професійною термінологією, якої студенти охоче ділилися між собою. Захід провела доц. Єршова Н.Б.
16 квітня секція німецької мови (під керівництвом Власовай Л.К. і Качоровський А.Є.) провела заключний тур олімпіади з німецької мови. В Олімпіаді брали участь 17 осіб з різних факультетів. Переможцями об'ялени: Зайцева Вікторія (філ.фак.), Володимир Кондратьєв, Валерія Чиркова (псіх.- пед. Фак) і Хозеева Марія (фак. Мат.)
Декада іноземних мов на факультеті Філософії людини
14 і 16 квітня проводився конкурс поетичного перекладу з англійської на російську мову серед студентів 1-4 курсів бакалаврату. Виявляється, у нас багато нерозкритих талантів. Поставлено була надскладне завдання - відобразити зміст і розмір віршованого твору. Найбільш активну участь взяли студенти-філософи 1 курсу: Воробйов Сергій, Тюхова Ірина, Соболєва Аня, Ізіланова Ксенія, Вінокова Олександра, Іллічов Микита, Сметаніна Ірина, Бєлкіна Оля і 2 курсу: Гальченко Олександр, Казакова Оля, Соловйова Олена, Арустамян Ельміра, Александров Валерій. Захід провела доц. Єршова Н.Б.
13 квітня 2015 р Інституті театру, музики і хореографії проходив Тиждень іноземних мов, в якій взяли активну участь студенти першого та другого курсу. Вони підготували творчі номери на англійській мові. Традиційно все пройшло якісно і весело. Організатор - ст. викладач С.Г. Шаршавіна.
15-16 квітня в інституті іноземних мов пройшов V науково-практичний семінар з міжнародною участю «Робочий зошит учителя фінської мови».
У щорічному семінарі взяли участь перекладачі, викладачі фінської мови шкіл та вищих навчальних закладів Санкт-Петербурга, студенти РГПУ ім. А.І. Герцена.
Захід розпочався з доповіді лектора Хейді Ваарала на фінською мовою, в якому лектор торкнулася особливості підручників з фінської мови для початкової та середньої школи. Старший викладач кафедри фінського і скандинавських мов герценівського університету В.Н. Кочергіна дала методичні рекомендації щодо використання навчальних посібників для школярів «Hauskasti suomea!».
15 квітня 2015 року на факультеті безпеки життєдіяльності відбулася Міжнародна студентська науково-практична конференція «Глобальні проблеми безпеки життєдіяльності та готовність до них суспільства». Конференція присвячена актуальним проблемам в області безпеки життєдіяльності і способам їх дозволу в сучасному суспільстві і об'єднує учасників з декількох країн світу.
Студенти 1, 2 і 3 курсу, які освоюють факультативну дисципліну «Ділова англійська мова», прослухали наступні повідомлення викладачів кафедри
- «Можливості продовження освіти в рамках академічної мобільності», Н.А. Шаханова
- «Деякі ефективні техніки запам'ятовування матеріалу іноземною мовою», Ю.Б. Прокудіна
Велике спасибі організаторам конференції за відмінну роботу!
13 квітня в Зимовому саду фундаментальної бібліотеки відбулася гра «Що? Де? Коли? »На англійській мові. Ця гра традиційно проводиться в рамках декади іноземних мов і культур. Організатором виступає інститут іноземних мов РГПУ ім. А.І. Герцена. Цього року гра була присвячена 70-річчю Перемоги. Крім студентів факультету математики та факультету безпеки життєдіяльності, в грі брали участь школярі Петербурга.
29 березня відбулася екскурсія в місто Пушкін «Дві війни» для студентів факультетів фізики, математики та безпеки життєдіяльності. Основною темою екскурсії стала бойова слава міста Пушкіна. Студенти і викладачі відвідали меморіали «Ополченці» і «Пулковський рубіж», а також Олександрівський палац в місті Пушкін, де змогли побачити і обговорити як постраждали палаци і парки під час гітлерівської окупації 1941-1943 роки.
24 березня 2015 року в рамках VI Петербурзького освітнього форуму проведена дискусійний майданчик «Вчитель і учень: нові аспекти взаємодії» з ініціативи НДІ загальної освіти і кафедри педагогіки РГПУ ім. А.І. Герцена, в якій взяла активну участь як спів-ведуча онлайн телемосту доцент Агафонова Л.І. Звіт, фотографії та презентації см. На офіційному сайті Адміністрації Санкт-Петербурзької області и Санкт-Петербурзької Майстерні педагогічних інновацій .
Архів новин >>
Квітня в Зимовому саду фундаментальної бібліотеки відбулася гра «Що?Де?
Коли?