Підбито підсумки конкурсу професійних досягнень професорсько-викладацького складу 2014 року.
16 грудня відбулося підсумкове засідання конкурсної комісії по конкурсу професійних досягнень професорсько-викладацького складу (голова комісії - ректор В.П. Соломін). Засідання відкрив заступник голови конкурсної комісії, перший проректор С.А. Гончаров.
Начальник відділу статистики, аналітики та баз даних Ю.Л. Проект представила членам комісії попередні результати конкурсу 2014 року. В ході ґрунтовного обговорення підсумків конкурсу та динаміки результатів конкурсу за останні роки члени комісії висловили ряд міркувань і пропозицій щодо розвитку конкурсній діяльності в університеті. Так, завідувач кафедри педагогіки і психології сім'ї І.А.Пісаренко запропонувала в ході конкурсу виділяти окремі номінації за напрямками діяльності: гранти, монографії, публікації і т.д. Директор фундаментальної бібліотеки ім. Імператриці Марії Федорівни Н.Н.Квелідзе-Кузнєцова висловила пропозицію про доречність розробки системи заохочень і для співробітників університету, які не входять до складу ППС, однак підвищують ефективність діяльності ВНЗ. Начальник навчально-методичного управління Н.О.Верещагіна висловила думку про необхідність розробки системи підконкурсі, крім основного конкурсу, що проводяться протягом всього року. Завідувач кафедри управління освітою, С.Ю. Трапіцин висловив ідею про можливість проведення відкритого конкурсу професійних досягнень серед ППС вузів мережевого об'єднання «Педагогічні кадри Росії», при цьому зберігши окремий конкурс тільки для ППС герценівського університету. Цікава пропозиція про можливість вручення анти-премій за низьку ефективність діяльності окремих викладачам вузу, висловив П.П.Серегін, професор кафедри фізичної електроніки.
Підвів підсумки обговорення, що відбулося заступник голови конкурсної комісії С.А. Гончаров. За результатами роботи комісії було вирішено внести зміни в поточний положення про конкурс до кінця березня 2015 року.
Затверджено головою конкурсної комісії, ректором В.П.Соломіним, переможці в категоріях: дипломи першого, другого і третього ступеня, номінація «Молоді вчені до 35 років».
На підставі рішення президії вченої ради університету переможці та учасники конкурсу отримають дипломи та сертифікати, а також грошові заохочення за наступними категоріями:
- Диплом I ступеня і грошове заохочення в розмірі 70 000 рублів;
- Диплом II ступеня та грошове заохочення в розмірі 60 000 рублів;
- Диплом III ступеня та грошове заохочення в розмірі 40 000 рублів;
- Диплом в номінації «Молоді викладачі до 35 років» і грошове заохочення в розмірі 50 000 рублів;
- Сертифікат учасника та грошове заохочення в розмірі 5 000 рублів.
Виплати будуть проведені в січні 2015 року.
Переможцям конкурсу також будуть встановлені щомісячні стимулюючі надбавки за високу якість професійної діяльності з 01 січня по 31 грудня 2015 року.
Конкурсна комісія щиро вітає переможців та учасників конкурсу професійних досягнень професорсько-викладацького складу!
Бажаємо вам нових успіхів і нових звершень в наступаючому 2015 році!
Підсумковий список переможців конкурсу можна ознайомитись в розділі «Конкурс професійних досягнень професорсько-викладацького складу» .
16 жовтня в рамках проекту 3.2.1. «Удосконалення профорієнтаційної роботи та довузівської підготовки» пройде конференція «ЄДІ-2015: зміни в ЄДІ і методи підготовки в нових умовах з перших рук». Конференція пройде в 4 корпусі, Колонний зал.
Початок конференції о 16.00.
Стартує щорічний Конкурс професійних досягнень професорсько-викладацького складу.
Ознайомитися з усією необхідною інформацією щодо термінів проведення конкурсу, умови участі та конкурсною документацією документацією можна тут .
Чекаємо ваших заявок і бажаємо успіху всім учасникам!
За даними інформаційного порталу «Інфометр» РГПУ ім. А.И.Герцена посів третє місце в рейтингу інформаційної відкритості, заснованому на даних про прозорість сайтів россійсхіх ВНЗ.
Дослідники Фонду оцінювали ВНЗ за 6 групами параметрів, що описує основні сфери діяльності навчального закладу:
1) міжнародна діяльність;
2) протидія корупції;
3) моніторинг власної діяльності;
4) освітні програми;
5) вимоги до вступників;
6) виконання вимог нормативних правових актів, що регламентують діяльність ВНЗ.
У рейтингу брали участь 100 вузів, включені в актуальний рейтинг РА «Експерт» 2014 року.
Герценівський Університет вперше в авторитетному міжнародному рейтингу британської компанії «QS World University Rankings»!
За підсумками опублікованого 18 червня рейтингу університетів Бразилії, Росії, Індії, Китаю і Південної Африки «QS World University Rankings: BRICS» , РГПУ ім. А.И.Герцена увійшов в ΤΟΠ-140 кращих ВНЗ країн БРІКС. Всього в цьому році було аудійоване 395 університетів, в ТОП-200 увійшли 53 російських університету, серед яких РГПУ ім.А.І.Герцена зайняв 24+ место.Первий раз в даному рейтингу виявляється педагогічний університет.
Організатори рейтингу направили на адресу університету лист з поздоровленнями, зазначивши, що це «відмінний результат в цьому році».
Вітаємо викладачів та співробітників з міжнародним визнанням високого рівня університету! Цей видатний результат був досягнутий завдяки внеску кожного герценовца!
У третьому щорічному рейтингу вузів Росії 2014 від «Експерт РА» РГПУ ім. А.І. Герцена - єдиний педагогічний вуз в ТОП-100 університетів країни і займає 38 місце.
Мета складання рейтингу ВНЗ - оцінити здатність університетів забезпечувати випускникам високу якість знань, навичок і умінь, виходячи з умов для їх отримання та результатів застосування. Рейтинг відображає інтегральну оцінку якості підготовки випускників, яка визначається статистичними параметрами освітньої та науково-дослідної діяльності вищих навчальних закладів та якісними характеристиками, що відображають думку ключових референтних груп. У 2014 році в рейтингу вузів Росії від «Експерт РА» РГПУ ім. А.І. Герцена займає 38 місце і є єдиним педагогічним вузом в ТОП-100 кращих вузів Росії. Результати рейтингу свідчать про проривний діяльності герценівського університету, як педагогічного вузу.
Російський науковий фонд опублікував список проектів-переможців конкурсу 2014 року на отримання грантів за пріоритетним напрямком діяльності Фонду «Проведення фундаментальних наукових досліджень і пошукових наукових досліджень окремими науковими групами».
Вітаємо колектив авторів під керівництвом Тетяни Володимирівни Кудрявцевої, завідуючої кафедрою загальної історії РГПУ, який увійшов до складу переможців.
Відзначимо, що серед переможців конкурсу в категорії «Гуманітарні та соціальні науки» виявилося всього 10 представників ВНЗ Санкт-Петербурга.
Герценівський університет знову підтвердив свою ефективність!
РГПУ ім. А.І. Герцена успішно пройшов моніторинг ефективності освітніх організацій вищої освіти 2014 року, перевищивши граничні значення за чотирма показниками моніторингу.
Вітаємо викладачів та співробітників з черговим підтвердженням високого рівня університету!
7 квітня 2014 року в Павлівському залі відбулася нарада адміністрації РГПУ ім.А.І.Герцена з переможцями першої черги внутрівузівському конкурсу на право виконання робіт з розробки та впровадження спільних (мережевих) освітніх програм і програм додаткової професійної освіти.
На зустрічі були обговорені підсумки конкурсу і ряд питань, в тому числі перспективи реалізації програм-переможців.
Підбито підсумки першої черги внутрівузівському конкурсу на право виконання робіт з розробки та впровадження спільних (мережевих) освітніх програм і програм додаткової професійної образованія.Билі визначені переможці по першій номінації конкурсу «Розробка і реалізація основних освітніх програм підготовки магістрів спільно із зарубіжними і вітчизняними партнерами університету, в тому числі встановлюють партнерство з університетом у 2014 році »:
1. «Геоекологія», керівник програми Нестеров Євген Михайлович, завідувач кафедри геології та геоекології;
2. «Інтегровані комунікації в соціокультурній сфері», керівник програми Преображенська Кіра Владиславівна, завідувач кафедри зв'язків з громадськістю та реклами;
3. «Корпоративне електронне навчання», керівник програми Власова Олена Зотіковна, завідувач кафедри інформаційних і комунікаційних технологій;
4. «Оцінка якості освіти в ранньому дитинстві», керівник програми Ноткін Ніна Анатоліївна, директор Інституту дитинства;
5. «Прикладна філологія», керівник програми Шубіна Наталія Леонідівна, декан факультету філології;
6. «Соціальна безпека в міському середовищі», керівник програми Станкевич Петро Володимирович, декан факультету безпеки життєдіяльності; 7. «Теорія і практика загальної освіти в полікультурному суспільстві», керівник програми Гончаров Сергій Олександрович, завідувач кафедри ЮНЕСКО «Освіта в полікультурному суспільстві».
Вітаємо переможців конкурсу!
РГПУ ім.А.І.Герцена увійшов до четвертої групи вузів (ВНЗ класу D) за підсумками рейтингу кращих ВНЗ країн СНД , Опублікованого рейтинговим агенством «Експерт РА».
Всього до рейтингу увійшли 153 ВНЗ, розділених на 5 груп, при цьому в першу (клас Α) потрапив лише один ВНЗ - Московський Державний Університет им.М.В.Ломоносова, а в групу Β - 18 провідних ВНЗ Росії, України і Білорусі. Разом з РГПУ в четвергтой групі виявилися такі ВНЗ як Далекосхідний Федеральний Університет, Московський Авіаційний Інститут, Московський Педагогічний Державний Інститут, Саратовський Державний Університет ім. М. Г. Чернишевського, Нижегородський Державний Університет ім. М. І. Лобачевського і інші.
Всього в рейтингу представлено 11 петербурзьких вузів: 2 в групі B, 1 - в групі С, 7 - в групі D і 1 - в групі Е.С повним рейтингом можна ознайомитися на сайті рейтингового агенства «Експерт РА».
викладений публічний звіт про підсумки реалізації Програми стрратегіческого розвитку в 2013 году.Ознакоміться з цим та іншими звітами про реалізацію Програми в РГПУ ім.А.І.Герцена можна в розділі « Звіти про реалізацію ПСР ».
Рада Програми стратегічного розвитку сповіщає про проведення першої черги внутрівузівському конкурсу на право виконання робіт з розробки та впровадження спільних (мережевих) освітніх програм підготовки магістрів, орієнтованих на інноваційну діяльність в освіті та соціальній сфері з урахуванням потреб регіональних ринків праці, запитів роботодавців та освітніх потреб учнів .
Конкурс проводиться з метою підвищення економічної ефективності та якості реалізації освітньої діяльності шляхом стимулювання розробки конкурентоспроможних освітніх програм підготовки магістрів, що володіють актуальними компетенціями, затребуваними вітчизняними і зарубіжними ринками висококваліфікованої праці і програм додаткової професійної освіти, співвіднесених з вмістом розроблюваних або розроблених (реалізованих) спільних (мережевих ) освітніх програм підготовки магістрів.
1 чергу - номінація 1: Розробка і реалізація основних освітніх програм підготовки магістрів спільно із зарубіжними і вітчизняними партнерами університету, в тому числі встановлюють партнерство з університетом в 2014 році.
2 чергу - номінація 2: Розробка і реалізація програм додаткової професійної освіти, співвіднесених з вмістом розроблюваних або розроблених (реалізованих) спільних (мережевих) освітніх програм підготовки магістрів.
Заявниками можуть виступати структурні підрозділи університету та / або особи з числа ППС університету, для яких університет є основним місцем работи.Максімальний обсяг фінансування проекту до 500 000 рублів (основні освітні програми); до 100 000 рублів (програми додаткової професійної освіти). Керівник проекту має право брати участь в якості керівника у виконанні тільки одного проекту в рамках однієї номінації, що подається на конкурс. Керівник проекту може подавати більше однієї заявки на конкурс з різних номінаціях.
Умовою надання фінансової підтримки проекту є зобов'язання ініціативної групи розробників розробити і впровадити освітні програми для учнів з повним відшкодуванням витрат на навчання (позабюджетний прийом). Інші умови конкурсу зазначаються в конкурсній документації. Автори надають заявку на електронному та паперовому носіях. В електронному вигляді заявка з позначкою «На конкурс освітніх программ_номінація N» вирушає на електронну адресу секретаря конкурсної комісії: [email protected]; на паперовому носії заявка надається за адресою: наб. р. Мийки, д. 48, корп. 20А, кімн. 241.
Перша черга (основні освітні програми) - в термін до 16:00 28 лютого 2014 року.
Друга черга (програми додаткової професійної освіти) - в термін до 16:00 7 березня 2014 року.
Перелік підтриманих за підсумками конкурсу заявок публікується на веб-сайті університету в розділі «Інновації», підрозділ «Програма стратегічного розвитку» ( в термін до 12 березня 2014 роки (перша черга) та в термін до 26 березня 2014 роки (друга черга).
Положення про конкурс.
Форми для заповнення.
Новинний портал Університету Східної Фінляндії (г.Йоенсуу) опублікував матеріал про співпрацю з РГПУ ім. А.І. Герцена.Етой восени в Йоенсуу стартувала нова міжнародна програма магістратури Early Language Education for Intercultural Communication. Дана програма об'єднує фахівців з раннього навчання мовам та студентів з Фінляндії і Росії і реалізується спільно двома університетами: одна половина студентів програми початку навчання в Університеті Фосточной Фінляндії, інша - в РГПУ імені А.І. Герцена.
Особливо хочеться відзначити, що система вищої освіти Фінляндії вважається однією з кращих в світі , І співпраця з визнаним центром освіти безсумнівно позитивно позначиться на розвитку нашого університету і підвищить його конкурентоспроможність.
У герценівський університеті відбулася зустріч виконавчого директора Програми Стратегічного Розвитку РГПУ ім. А.И.Герцена, першого проректора С.А. Гончарова з заступником виконавчого директора Національного фонду підготовки кадрів Н.Г. Верстіной. На зустрічі були обговорені підсумки незалежної експертизи реалізації Програми в 2012-2013 рр. Сторони відзначили підвищення якості робіт за проектами Програми, зростання рівня результатів діяльності університету в 2013 році.
У новому номері видання «Санкт-Петербурзький вісник вищої школи» відразу два матеріали розповідають про успіхи РГПУ ім. А.И.Герцена.
Один з них присвячений лауреатам премій уряду Російської Федерації в галузі освіти за 2013 рік, в числі яких ректор РГПУ ім. А.І. Герцена В.П. Соломін та директор науково-дослідного інституту безперервної педагогічної освіти Е.В.Піскунова, які отримали премію за цикл праць «Методологія та технології вузівської підготовки учнів до інноваційної діяльності».
У другій статті повідомляється, що РГПУ увійшов до 50 кращих ВНЗ країн СНД, Грузії і Прибалтики, ставши при цьому кращим педагогічним вузом. Особливо при тому підкреслюється, що подібний успіх РГПУ багато в чому обумовлений реалізацією Програми стратегічного развіті.С іншими матеріалами свіжого номера «Санкт-Петербурзького вісника вищої школи» можна ознайомитися на сайті видання.
Дорогі друзі! Російський державний педагогічний університет ім. А. І. Герцена зайняв 38 місце в світовому рейтингу «UI GreenMetric World University Ranking» і став кращим ВНЗ Росії по екологічності та сталого розвитку навколишнього среди.Учредітелі рейтингу прагнуть привернути увагу академічної громадськості до необхідності ведення політики сталого розвитку навколишнього середовища для вирішення деяких екологічних проблем. Основні критерії рейтингу включають показники споживання і економії енергії, раціонального використання водних ресурсів, зберігання і переробки відходів, використання екологічно чистих транспортних засобів, оцінюється площа зелених насаджень на території кампуса. Велика увага в рейтингу приділяється показниками освітньої та наукової діяльності за даним напрямком. Більш детальну інформацію про рейтинг і результати можна подивитися по засланні