Під час ремонту кожної власник кухні вирішує питання: виконати оформлення стін на кухні своїми руками або звернутися за допомогою до фахівців.
В принципі, використовуючи інтернет ресурси можна легко знайти підходящий варіант обробки стін, гармонійно вливається в дизайн приміщення.
А різноманіття будівельних матеріалів для дизайну кухні ще більше полегшує це завдання, дозволяючи втілити в реальності фантазії будь-якого дизайнера.
Після первинної обробки стін: вирівнювання і грунтовки поверхні, настає етап вибору покриття. Зазвичай для обклеювання стін в кухні використовують шпалери, що миються, моделей яких зараз досить багато.
Як декоративні елементи можуть використовуватися вставки з фотошпалер - у вигляді картин або великих полотен на всю стіну.
Зверніть увагу! Такі картини не тільки виконують декоративну роль: настінні зображення з багаторівневим ефектом візуально розширюють простір кімнати і створюють неповторну атмосферу занурення в зображений пейзаж.
Фотошпалери в декорі кухні
Фотошпалери в інтер'єрі кухні можуть також використовуватися для прикраси меблів або кухонних фасадів. Невеликі картинки наклеюються прямо на поверхню предмета інтер'єру і обрамляются дерев'яною рамкою, прикрашаючи інтер'єр.
Кімнати невеликій площі зазвичай обклеюють однотонними шпалерами світлих відтінків. Для особливого ефекту або виділення будь-якої зони використовується прийом «акцентні стіна», коли на одну зі стін наклеюють яскраві шпалери з агресивним візерунком.
Останнім часом особливо популярними є природні екологічні шпалери, які відмінно вписуються в еко-інтер'єри. Матеріалом для їх виготовлення служить бамбук, який добре витримує кухонні умови і підходить до будь-якого інтер'єру.
Кухня в східному стилі
Особливим колоритом мають стилі оформлення, які прийшли до нас з Далекого і Близького Сходу. Так, інтер'єр кухні в східному стилі володіє особливими рисами, що створюють неповторну атмосферу.
Для арабських східних країн характерною рисою є рослинні візерунки, які відмінно підійдуть для оформлення фасаду. Китайський і японський інтер'єри ближче до мінімалізму і створюють атмосферу легкості і спокою.
У них переважає червоний колір, який символізує життя і енергію. Б елие відтінки в інтер'єрі кухні своїми руками використовуються в якості фону, розширюючи приміщення і збільшуючи кількість світла.
Мінімалізм на кухні
Мінімалізм - ще один стиль, відповідний для кухні невеликого розміру. Саме мінімалізм в інтер'єрі кухні дозволяє функціонально розмістити всі необхідні предмети інтер'єру та побутову техніку, створивши гармонійну картину.
Кухня в стилі мінімалізм
В даному стилі стіни і меблі оформляються в світлих відтінках, бажано використовувати багато штучного освітлення і мінімум меблів.
Особливих прикрас для такого дизайну не потрібно, для акцентування уваги на чому-небудь можна використовувати виділення кольором або світлом.
Для мінімалізму характерні багатофункціональні предмети, наприклад, столи-трансформери або складаються стільці, які не займають багато місця.
прикрашаємо інтер'єр
- декоративні трафарети
Трафарети, які використовуються для декору - дуже зручна річ, що дозволяє швидко прикрасити вашу кухню.
Вони підійдуть для будь-якого дизайну і можуть застосовуватися як для створення акцентів на монотонних стінах, так і для пожвавлення інтер'єру або меблів.
Зазвичай трафарети для декору кухні - це вінілові наклейки, що кріпляться на поверхню завдяки клейкому шару. У цьому процесі не потрібно особливих умінь або пристосувань, а результат завжди радує око.
Використання маркетрі для декору
Кухня - це місце, де збираються всі члени родини, тому тут трафарети будуть найбільш доречні як засіб створення особливої атмосфери і підняття настрою.
Їм можна знайти масу застосувань: прикрасити холодильник або плиту, створити незвичайну картину на стіні або оформити візерунок на стелі. У будь-якому випадку, отримана композиція прикрасить ваш інтер'єр і зробить його цікавішим.
- техніка маркетрі
Маркетри або дерев'яна мозаїка - дуже давнє мистецтво, яке застосовувалося ще за часів єгипетських фараонів.
Декоративна полку для рослин
Поступово воно поширювалося по всьому світу і зараз зустрічається практично в будь-якій культурі. У Росії яскравим прикладом маркетрі є складальної паркет.
У процесі створення деревного візерунка використовується відразу кілька порід дерева різних відтінків. У разі нестачі колірної гами, деревина може протруюють розчинами хлористого заліза або мідного купоросу - так отримують синій і червоний кольори.
Картинами в стилі маркетрі можна прикрасити стіни кімнати в східному стилі, а дерев'яні паркетні підлоги підійдуть до класичного або російського стилю.
Вироби, виконані із застосуванням даної техніки, створюють особливий затишок і відрізняються теплою кольоровою гамою. Вони гармонійно вписуються практично в будь-який інтер'єр, крім мінімалістичні і футуристичних дизайнів.
- Рослини і квіти
Рослини для декору кухні підійдуть для більшості дизайнів - кантрі, східні і природні інтер'єри, класичні та мінімалістичні оформлення.
Лише сучасні футуристичні дизайни не сприймають використання зелені для прикраси, втім, вони також дозволяють поставити в приміщенні пару горщиків з квітами.
Маленькі горщики зазвичай ставляться на полицях, прибитих уздовж стін, або на підвіконні. Великі квіткові діжки розташовують по кутах кімнати, а букети у вазах можна ставити де завгодно.
Для кухонь, суміщених з балконом, одним з варіантів оформлення є зимовий сад - безліч квітів і рослин на підвіконні і діжках з землею. В саду також можна вирощувати свіжу зелень для столу, що дозволить урізноманітнити раціон і збагатити його вітамінами.