Огляд програм аудіозаписи і обробки аудіо

Програм для обробки аудіо, звукомонтаж, редагування звуку досить багато

Програм для обробки аудіо, звукомонтаж, редагування звуку досить багато. Ці програми дозволяють записувати живий звук і перетворювати його, змінюючи тембр, покращуючи якість звучання, додаючи ефекти і т.д. При одних і тих же умовах і параметрах на одному і тому ж звуковому матеріалі різні програми можуть дати абсолютно несхожі результати.

Програми для обробки звукової інформації поділяються на:

1. Редактори цифрового аудіо. Мінімальні напрямки діяльності таких програм - це забезпечення можливості запису (оцифровки) аудіо та збереження на диск.

2. Програми для написання музики - секвенсори. Такі програми надають користувачеві або звичний нотний стан для написання музики, або більш поширений спосіб редагування аудіо на комп'ютері, так званий, piano-roll.

3. Програми-аналізатори аудіо - вони проводять скрупульозний аналіз даних, а також здійснюють пошук огріхів їх звучання для підвищення якості аудіо матеріалу.

4. Спеціалізовані реставратори аудіо. Такі програми дозволяють відновити втрачене якість звучання аудіо матеріалу, видалити небажані клацання, шуми, тріск, специфічні перешкоди записів з аудіо-касет і провести іншу коригування аудіо.

5. Трекери - це окрема категорія звукових програм, призначених саме для створення музики. На відміну від програм з пункту два, вони зберігають створену інформацію в файлах, а не в синтезаторі.

6. Програми для копіювання і стиснення цифрового звуку з компакт-дісков.Для копіювання компакт-диска в формат МРЗ використовують в основному дві програми. Це граббер, тобто система цифрового копіювання змісту AudioCD на жорсткий диск, і кодер, програма для кодування одержані файлів в МРЗ.

Обробка звуку буває різнопланової і залежить від цілей, які ви преследуете.Большінство програм для роботи зі звуком платні, але серед безкоштовних непоганими можливостями володіє редактор Audacity.

Головне достоїнство - розширені можливості для роботи з шумом (чітке визначення тиші, регулювання рівня гучності, видалення окремих елементів звукового потоку на різних доріжках - голос для мінусовок і т.д.). Крім цього проводить запис аудіо з будь-яких джерел, має різні спецефекти, є вбудований таймер запису, активуються як за часом, так і при появі звуків заданого діапазону.

Редактор метаданих досить простий. З недоліків - необхідність додатково встановлювати кодек LAME і не дуже зручний інтерфейс

Інтерфейс програми максимально простий: меню, панель інструментів, панель моніторингу, панель навігації і робоча область. Крім запису голосу, за допомогою Audacity можна оцифровувати запису касет і пластинок. Програма дозволяє обробляти і MIDI файли, але прослуховувати їх доведеться в якийсь інший програмі. Кодек LAME необхідний, щоб редагувати файли формату mp3, його можна завантажити з офіційного сайту.